Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nincs munka? Nem fizetnek? Avagy hogyan dolgozzunk jól fórum

Nincs munka? Nem fizetnek? Avagy hogyan dolgozzunk jól (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nincs munka? Nem fizetnek? Avagy hogyan dolgozzunk jól

1 2
36. globus (válaszként erre: 32. - Franc22)
2015. okt. 16. 09:06

Pár évvel ezelőtt hívtunk egy festőt, mert jól és olcsón dolgozott, már nem emlékszem az összegekre, olyan pár ezer ft körül kért. Legközelebb viszont saját ötletére elhozta egy társát is, fizetéskor benyögte, hogy 40 ezer... még szerencse, hogy volt itthon annyi pénz.

Másik festő ráadásul személyes ismerős. Körbenézett, húúú ez semmi, ezt neked még INGYEN is, baráti alapon megcsinálom! Kiküldte az alkalmazottakat, két nap alatt kész lett, gondoltam, azért mégis adni kéne neki valamit, esetleg ajándékot, italt. Felhívtam. Eljött, 32 ezer... :DDDD

35. globus (válaszként erre: 34. - Zefex)
2015. okt. 16. 09:01

Úgy, úgy. Kevés az olyan iparos, aki hibátlan munkát végez, teljes pályafutásom alatt szinte mindegyiket vissza kellett hívni napokon belül, hogy valamit javítson ki.

Pillanatnyilag a fagyasztószekrény szigetelő gumijával vagyunk így, telefonos ügyfélszolgálatukon azt mondták, hogy ehhez a típushoz nincs javítási lehetőség, csak teljes ajtócsere. Később visszahívtak, hogy ez az iparos mégis meg tudja csinálni,valahonnan szereztek gumicsíkot. Fizettem 17 ezret, azóta hetente verem le húsklopfolóval a jeget, a műanyag fiók eltört, mert nem lehetett kihúzni. Iparos eltűnt, illetve egyszer visszajött, és esküdözött, hogy nem érti, ő mindent jól csinált, ennek így kell lennie.

Most vehetek mégis új ajtót negyven-valahányért.

Asztalos olyan padot csinált, hogy azóta az ablakot nem lehet kinyitni, pad félreráncigálása nélkül. Szerinte "elvileg" jónak kell lennie, megmérte :D

Wc kagyló hátsó kifolyásához szig. szalagot javasolt, mert képtelen volt összeilleszteni, állandóan folyat. A mosógép vízre kötött csöve vízkövesedik- szivárog. Beüvegezett teraszra befolyik az esővíz. Járólap felpúposodik, nincs rendesen leragasztva, de ragasztó bőven maradt. Varrónők ... olyan rövidre szabta egy zakó ujját, hogy külön kellett vennem bársony anyagot, amivel meg lehet hosszabbítani, egyáltalán viselni, hogy ne kelljen eldobni. Autószerelőknél állhat a kocsi bármeddig, ugyanolyan hibásan adja vissza, sőt belehajtott 1500 km-t. Büntetést kaptunk bp-i parkolócégtől abban az időpontban,amikor szervizben volt a kocsi. Harcolni kellett, mert még le is tagadták.

34. zefex (válaszként erre: 31. - Tira Misu)
2015. okt. 16. 08:45

Igazad van, semmilyen szolgáltatás sem működik jól! A takarítás sem, 1-2 hétig normálisan csinálják, aztán valahogy elkurvulnak. Mindenki csak nyavalyog, gyorsan akar pénzt keresni, aztán kiderül, nem is ért hozzá, nem ismeri a technológiákat, nincs megfelelő szerszámja, nincs meg benne az igényesség, hogy jó munkát végezzen, stb. És még ő van felháborodva, ha az ember a pénzéért rendes munkát akar kapni!

Pont ezért, hogy ne legyünk ennyire kiszolgáltatottak, mi is megtanultunk bizony sok mindent: gyönyörű bútort tudunk csinálni, szépen burkolunk, festünk-mázolunk, megjavítjuk a redőnyt, stb. Közben sajnálom a kevés szabadidőmet, és szívesen járulnék hozzá más megélhetéséhez, de több a rossz tapasztalatom, mint a jó. Ez van az ismerettségi körömben is, könyveket lehetne írni a sok elcseszett munkáról, felvett előlegről, feleslegesen kivett szabadságról és a lekezelésről. A képzés sem ér semmit, papírt ad, nem tudást.

Persze vannak kivételek, azokat megbecsüljük, ajánljuk.

33. fincsi5 (válaszként erre: 32. - Franc22)
2015. okt. 14. 11:40

Redőnyöst kerestünk, eljött, néhány helyen apróságok hiányoztak, azt mondta, megveszi. 2 hét múlva jött, berakta, 10 perc. A 2 hét alatt elromlott egy redőny, mondtuk, még ez lenne. Kiment a kocsijához, nincs nála olyan szerszám, másnap jön.

Ennek szombaton volt egy hete.

Gondolja, hogy fogjuk ajánlani valakinek?

2015. okt. 14. 11:11
mi pontosan 45 napja rendeltük meg a konyha bútort. Már majdnem bent van, de még hiányoznak polcok. Mindenért úgy kell könyörögni. Egy max két órára ér rá heti egyszer vagy max kétszer. 100 ezret kifizettünk anyagdíjra még 175 kell munka és több anyagra. Na a röhej, hogy a polcokat csak most szerzi be és ilyet szól, hogy az plusz. Mondom mikor megrendeltük kértünk egy árat egy komplett bútorra. És abba szerintem bele tartozik a polc. Vagy nem???? Ma jön, kiváncsi leszek, hogy kész lesz e és hogy mennyit van pofája még mondani plusz. Mondtam páromnak, hogy remélem nem lesz olyan balga, hogy nem elég, hogy egy hónapja csúszik a megbeszélt idővel túl, de akkor még a megegyezett összeget is túl haladja! A burkoló is nagy röhej volt. Szemmel lehetett látni, hogy nem vizszíntes a taposó, erre még ő háborodott fel mikor kiszedettük. A gázszerelő is vicces volt. két hónappal előbb lefikszáltuk az időpontot, erre még mi hívtuk fel a megadott napon, hogy mi van miért nem jön, erre közli, hogy sorry, de sok a munka nem tud vállalni.Na szép egy nap alatt találj embert, hogy két nap múlva tudjon jönni a vízes. A villanyszerelő is vicces volt. Azt mondja jön a vízesek után. Felhívtuk mikor végeztek, azt mondja két nap múlva jön. Oké kijön, erre még ő bacc le minket, hogy miért nem szóltunk, hogy a vízes ilyen hamar végez, mert akkor jött volna előbb. A villanyos 2 hetet tökölt, meire kész lett és majd a dupláját kérte el a megegyezetnek. Akkor jött a festő, ő volt az egyetlen, aki szépen és jól dolgozott. 3 hónapja készűl a konyha egy 7m2-es zug. (konyha+étkező)
2015. szept. 18. 21:21

És vannak azok a bizonyos megrendelők, akiknek tipikusan semmi sem elég megfelelő.És mindent jobban tudnak a mesternél.Ők akkor miért nem végzik el saját maguk a munkát? Még olcsóbb is lenne.

Például ha megnézzük, az igazgatók is mind rendkívüli módon értenek a takarításhoz, bár még életükben sosem csinálták....

30. unom (válaszként erre: 29. - Aniko900708)
2015. szept. 15. 15:09

Ismerős a helyzet, a párom hasonló hozzáállású szakember. Sokáig tartott, míg kiépült az ügyfélkör, de érdemes volt kivárni. Most már nagyrészt visszatérő ügyfelek vannak, egyre többen.

Érdemes kicsit gyorsítani a folyamatot, mert nehéz kivárni, és addig is élni kell :)

2015. szept. 15. 14:59

Mi pont az ellenkező oldalon állunk: a férjem vízhálózat- és központifűtés szerelő és alig van munkája.Miért is?

Lelkiismeretes és szorgalmas.A "maszek" kollégái nem hívják maguk mellé,mert túl szorgalmas,nem megy ki 1 perc után a helyiségből,ha a véséskor pl.por van.

Ha ő vállal munkát a környéken és csak mondjuk fél óra (tömítés baj van,vagy lefolyó bekötés például) nem kér el 10.000 ft-okat és nem mondja hogy "óh,milyen nagy volt a baj" mint sokan,hanem megcsinálja,és mondjuk 2000 ft-ot kér üzemanyaggal együtt.

Kevés az emberek pénze,ő nem kér sokat,de így sincs elég munkája.Pedig nagyon jó,gyakorlott szakember.Ez a kulcs felénk,a pénztelenség; egyre több helyen (Csongrád megye)

28. fincsi5 (válaszként erre: 27. - Syria)
2015. szept. 4. 19:42

Ez a gondom vele: szeretném én, de egy macska úgy az igazi, ha megsimogathatom .:)


Macskatartó ismerős azt mondja; fél éves lehet.

Most is itt ül mellettem, de nincs simi.:(

27. syria (válaszként erre: 26. - Fincsi5)
2015. szept. 4. 19:39

Szegény anyacica. Egyedül maradt?

Azért nem szeretnék olyan macskát, akit nem lehet megsimogatni. Lehet, hogy az előző gazdája bántotta, azért bizalmatlan. Vagy mindig is kóbor cica volt.

26. fincsi5 (válaszként erre: 25. - Syria)
2015. szept. 3. 21:40

Én is arra gondolok,hogy valaki "lecsapott" rájuk.

Ezek a szomszédok csak nem..két óvodás gyerekük van, meg nem olyanok.

Inkább elvitték másik utcába, de olyat nem tesznek. :)

25. syria (válaszként erre: 24. - Fincsi5)
2015. szept. 3. 21:14
Ó jaj! Lehet, hogy eltették láb alól a kicsiket? Inkább bízzunk abban, hogy lenyúlták, és valahol hülyére kényeztetik őket...
24. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Syria)
2015. szept. 3. 12:48

Mikor megszülettek, négyen voltak. A szomszéd mondta pénteken, hogy náluk volt kettő, de eltűntek, állítólag nem tudják hova lettek.

Ezt, a nagyot pedig simogatni sem lehet, a közelünkbe sem jön, csak eszik, meg ül az ajtó körül, mikor hol.

23. syria (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2015. szept. 2. 20:01

1. Minden szakmában bosszantó a hozzá nem értő szaki, de a kontár villanyszerelésnek könnyen lehet tűz a következménye.

2. Hol lehetnek a kicsik? Lassan egy hónaposak lesznek, ennyi idősen már meg kellett volna mutatnia őket. Lehet, hogy olyan "vadmacskákat" akar nevelni, mint amilyen ő?

22. fincsi5 (válaszként erre: 21. - Syria)
2015. szept. 1. 21:46

1..Előtte 2 villanyszerelő volt, persze egy hét tolódással. Mindkettő azt mondta: már oké.

Este kiderült, hogy nem. Csak egyiket sem hívtuk vissza, rájöttünk hogy nem értenek hozzá.

2., Kicsik nincsenek.:( Anya szinte egész nap itt van.

21. syria (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2015. szept. 1. 21:40

Ezt nem értem, korrepetálj! Ki? Mi az, hogy kettő "megcsinálta"?


Off: Megvannak a kismacskák? Az anya pont olyan tigriscsíkos, mint a Mamcickám. :)

20. Channa* (válaszként erre: 18. - Syria)
2015. szept. 1. 06:18

Varrógép: van 2 gépem (20 évesek), amik jól működnek, de azért már rájuk férne egy kis felújítás, így azt gondoltam, hogy bevisszük a varrógépszerelőhöz, aki foglalkozik felújítással és odaadom neki mindkettőt és kérek helyette egy szintén hasonló kaliberekkel rendelkező már szervizeltet. Erre közölte, hogy OK és fizetek majd kb. 15 ezret. Ez hülye! 2 jó gépért 1 nem tudom milyen gép+15 ezer? Akkor inkább pakolom a 2 gépet....

A gépek jó állapotban vannak, kis olaj kell beléjük (már megcsináltam) és be kell állítani őket. Az egyiket rendszeresen használom, a másikat rendszeresen használtam itthoni javítgatásokra, néha teljes ruha varrásra. Szép az állapotuk(nem kopottak, karcosak, stb.) Annyi a gond, hogy csak 1 talp van hozzájuk, mert az egyiket elejtettem és eltört. Vajon miért nem volt neki üzlet, hogy egyet ad és kettőt kap? Még melója sem lenne vele nagyon, csak eladná valakinek, ahogy egyébként is szokta...

2015. aug. 31. 21:10

Ma beállított egy érzékelő lámpát, megerősített 2 külső konnektort, 4000.-

De eddig kettő "megcsinálta".

18. syria (válaszként erre: 17. - Sly7105)
2015. aug. 31. 16:36

Egyetértek.

Csakhogy amikor az ember ott áll egy felújítás közepén, s alig várja, hogy vége legyen, nem olyan egyszerű egy elzavart szaki helyett gyorsan másikat találni, akivel nem fürdünk ugyanúgy be.

S nem egyszer jártam úgy, hogy senki nem tudott megbízható szakembert ajánlani, ezért ráfanyalodtam a kerületi kisokosra, Szerencsém volt, mert pl. varrógépműszerészből egy nagyon tisztességest fogtam ki.

2015. aug. 31. 07:14
Az, hogy egy házfelújítás kapcsán egyszerre ennyi rossz szakembernek sikerült összegyűlni, tiszta pech... Nekem a férjem villamosmérnök, a fiam gépész, maszekolnak időnként... Nagyon is fontos az adott szó, a pontosság, a megbízhatóság, az igényesen, jól elvégzett munka. Ezek után nincs szükség hirdetésre, a megrendelők meg fogják találni azokat, akik jól dolgoznak. Azokról a szakemberekről, akik nem úgy dolgoznak, ahogy elvárja a megrendelő, nem érnek oda időben, hanyag munkát végeznek, szerintem egy-két nap után látható, hogy ilyenek... az a véleményem, hogy esélyt nem adnék a munka befejezésére, keresném a következőt, aki majd átveszi és befejezi a munkát rendesen. A cikk írójának mondanivalója szerintem az, hogy nehéz jó szakembert találni és ha megtaláltuk a rosszat, akkor mennyi, de mennyi problémát tud okozni az idegeinkben és a pénztárcánkban is. Szerintem hagyatkozzunk mindig ismerőseink ajánlására, akiknek már van tapasztalata...
16. syria (válaszként erre: 15. - Kisj)
2015. aug. 30. 10:23

Nem értelek. Miért arrogancia az, ha a megrendelő kifogásolja a pocsék munkát?


Annó, a házunk átépítésekor vakon megbíztam a felkért szakemberekben. (A férjem hozta mindegyiket.) Kaptam is olyan ferde falat, hogy a burkolónak nem kis kihívás volt szépen lerakni a járólapot. Kaptam 2 cm vakolat helyett fél centiset, a csempéző csak hüledezett. Azóta is ott van a fürdőszobában a csempe fölött körben a másfél centis porfogó.


Kiderült: a gimnáziumból ismert villanyszerelő behúzta ugyan a földelést a konnektorig, de ott elvágta, s úgy vitte tovább, a következő konnektornál szintén elvágta. Pár hete hívtam egy szakembert, nézze már meg, mi a fene van a földeléssel. Fél óra alatt kijavította a hibákat. MI A FRANCÉRT NEM LEHET ELSŐRE TISZTESSÉGES MUNKÁT VÉGEZNI?


Egy életre megtanultam: csak olyan mester jöhet hozzám bármit is csinálni, akit általam megbízható ismerős ajánl.


Eddig mindig bejött. :)


Bár volt olyan is, akibe „hivatalból” botlottam bele 15 éve, s folyamatosan kiderül róla mennyire univerzális szakértő. Ha valamit véletlenül nem tud megcsinálni, akkor elmondja, mik a lehetőségeim, milyen megoldásokat ajánl.

15. kisj
2015. aug. 29. 23:15

Úgy látom, hogy spórolásból sikerült az aprópénzért dolgozó "szakikat megtalálnod.

"

A stílusod nem valószínű, hogy lendített a dolgokon.

Építőiparban dolgoztam világ életemben, nem védem a rosszul dolgozó embereket, de rossz volt olvasni amit itt összehordtál.

Arroganciáért te sem mész a szomszédba.

2015. aug. 29. 22:26
Az is egy probléma, mi több "mestermunkáról "azért mondtunk le, mert a válság beálltával - amikor alapból csökkent a megrendelések száma - a szakik drasztikusan többszörösére emelték a munkadijat. Indokuk az volt, hogy a válság miatt kiesett munkablr v. jövedelem csak igy pótolható.
13. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2015. aug. 29. 15:40
Valóban fizetjük :-). A szomszédodra is van megoldás, vidd át magatokhoz a szomszédot a lógójánál fogva, majd addig nem engedd el neki ( néha jól meg is csavarinthatod, csak finoman, hogy fájjon), míg meg nem csinálja normálisan. Ja, a végén kérd el tőle a számlát :-P
12. Channa* (válaszként erre: 11. - 3ef6ed4df1)
2015. aug. 29. 15:34

Ez attól függ...

Ti, ha vállalkozóként csináljátok, és fizetitek valóban, akkor az 1 havi fizetést 2 hét alatt keresitek meg....


A mi szomszédunk viszont fél nap alatt keresett 25 ezret, ami ugyan nem egy havi fizetés, de sokaknak fél havi...és ugye ez neki tiszta bevétel, mert van munkahelye....

11. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 8. - 3ef6ed4df1)
2015. aug. 29. 15:29
Ami kimaradt az előbb. A cikk írója említette, hogy 1 havi fizuját viszi a szaki 1 heti munkával. Na nehogy tévedésbe legyen valaki, hogy tényleg 1 hét alatt keres meg egy szakember 1 havi fizut. Neki gondolom a munkaadója leadózott fizut ad, a munkájához szükséges eszközöket biztosítja stb. Mi fizetjük belőle az áfát a bétát az adót, az ilyenolyan hozzájárulásokat, a könyvelőt, sőt az eszközöket is abból álljuk. A maradékból élünk, úgy, hogy napi 12 órát dolgozik a férjem, és 7. hete 1 szabadnapja sem volt (nem, nincs itthon vasárnap se, 20-án se tüzijátékot néztünk, hanem dolgoztunk)Ez nem a cikk író ellen szól, csak azért írom, hogy nehogy valaki tévedésben legyen, és azt gondolja, hogy fenékig tejfel és tömött bankszámla jár a szarul elvégzzett melójért.
10. bubinana (válaszként erre: 8. - 3ef6ed4df1)
2015. aug. 29. 15:09
Helyettem is írtad!! Köszi.
9. kattyus (válaszként erre: 8. - 3ef6ed4df1)
2015. aug. 29. 13:47
Így igaz!
8. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 2. - Szecsilla)
2015. aug. 29. 12:24
Szintén szaki feleségként îrom. Tudnak dolgozni a szakemberek, de abban teljesen egyetértek, hogy az olcsó kóklereket választják a megrendelők. Olcsó, mert nem ért hozzá, mert nincs vállalkozása stb. Iszonyatos pénzeket fizetünk az államkasszába a vállalkozás után, persze, h olvsóbban tudja vállalni az, akinek tisztán marad a zsebében a munkadíj! Pont most vert szét és épített újra a férjem egy komplett ÚJ!!fürdőszobát, mert olcsó, vállalkozás nélküli "szakember" úgy burkolt, mintha az ökör hu...zott volna oda. Így lett az olcsóból baromi drága. Én meg a kedves megrendelők figyelmét hívnám fel arra, hogy a mélyen ár alatt dolgozó szakinál valami mindíg bűzlik!
2015. aug. 29. 11:58
Az én férjem villanyszerelő. Tudna mesélni. Pl. nyáron kértek tőle árajánlatot. Az olcsóbbat választották nem őt. Szenteste napján a tulaj felesége sírva telefonált, hogy menjen de gyorsan, a pénz nem számít. Az Isten óvta őket hogy le ne égjen a ház:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook