Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eltérő árat fizetnek a nők és a férfiak fórum

Eltérő árat fizetnek a nők és a férfiak (beszélgetős fórum)


98. 4c1a787e8f (válaszként erre: 87. - Gribedli***)
2017. aug. 12. 18:24

Azokat a viszonyokat, amiről Te írsz több okból is lehetetlen lefordítani a magyar viszonyokra, tehát teljesen felesleges lenne osztani szorozni. Tényleg generációkra visszamenőleg más helyekre mentek a pénzek, állami szinten is, egyéni szinten is, mást hallgattunk mi itt 40 évig, abból nehéz szabadulni teljesen.


Nyilván vannak, akik otthon maradnak több gyerekkel, de a magyar viszonyok között ezt - a nagyon alsó, meg a nagyon felső néprétegeket leszámítva - nemigen teheti meg senki.


Értem, amiről írsz, de emlékszel arra fórumra, ahol azért estek nekem, mert azokról az emberekről írtam nem túl hízelgően, akik betenni nem, csak kivenni akarnak? Arról a tipikus embertípusról? Gyerektémától teljesen függetlenül?


Én azt gondolom, hogy nem gyerektől függ sokszor, hogy ki mennyit tesz be, nagyon-nagyon sokan ha csak tehetnek adót csalnak, nem fizetnek, nem bejelentve dolgoznak. Akár kicsiben, akár nagyban. Ez a szemlélet a gond. Meg az, amikor úgy él egy társadalom fele, hogy nekem "jár". És még én voltam ott a szemét kapitalista, mert ezt mertem állítani. (Meg Te :-))


Nem azon normális nagycsaládosok havi 28600-a vágja kenterbe az államháztartást, akik aztán tényleg több munkás kezet adnak az országnak. Ebben az esetben egyébként a legkisebb gyerek 8 éves koráig jár az anyasági, tovább akkor sem. Ez is 28600.


Dolgozni meg emellett is, és gyes mellett is lehet, sőt, ma a gyed extra óta még gyed mellett is, ez előbbinél max 30 órában. Tehát jópáran már a juttatással egyidőben adóznak annyit, amennyit megkapnak.


Ezzel együtt az állam nem jótékonysági intézmény, azt támogatja, ami közép-hosszútávon érdek.


Én sajnos már pont kimaradtam a gyed extrás "mannából", ha 3 hónappal később szülöm a legkisebbet, már benne lettem volna.. Ezzel együtt, ha egy ideig van is viszonylag normális juttatás - ami egyébként csak akkor van, ha előtte normális fizetésed, adód volt, a legnagyobb nehézségnek a gyerekfelügyelet megoldását látom itt mifelénk. Legfőképpen az "extra" időkre gondolok, az ovi előtti, meg utáni, meg a hétvégi időszakokra, meg a betegségekre.


Szintén a fizetési arányok miatt, meg legyünk őszinték, a szokások miatt is a bébiszitter dolog nem képvisel akkora arányt, amekkora szükség lenne rá.


Jelenleg is van annyi fizetésem, aminek az adója még az adókedvezményekkel együtt is több, mint az, amit kapok anyaságiként az államtól. De ez a fizetés mégis kevés arra, hogy komoly gyerekfelügyeletet fizessek... Ez van sajna.. Ezért van az, hogy a nyári 3 hónapban jobban megérte még így is, hogy itthon vagyok a gyerekekkel, és nem megyek a cégbe dolgozni. Csak én érzem magam ettől szarul. Jó, ennek is volt jó oldala, mert a beszerzést tudtam azért vinni, és azért elég jól belejöttem az autóvezetésbe ezáltal, meg megismertem a partner helyeket..


Tehát mindenben van jó, csak már tényleg sok most kicsit a gyerekkel, jó lesz már az édes olvadó fém szaga ősztől a műhelyben..


Jó lett volna, ha néha én megyek, és a férjem marad. Csak mivel sajnos én még kezdő vagyok, és önállóan nem tudom a dolgokat csinálni, így hát ezt a legjobb szándékkal sem tudtuk megtenni.. No majd jövőre..


Hogy a gyerekeim mik lesznek, annak a Jóisten a megmondhatója, de jelenlegi teljesítményeik alapján bőven vissza fogják fizetni a rájuk fordított állami keretet.. A nagylányomat meglehet ősszel a Müpában lehet majd hallani játszani, még nincs 13 éves.. Amit ők csinálnak, az "meg van csinálva", csak addig bírjuk ki valahogy :-))))

97. 4c1a787e8f (válaszként erre: 88. - Gribedli***)
2017. aug. 12. 17:56

Az enyémek szerették, és sokáig is éltek... Ez persze nem azt jelenti, hogy az a "mérgezés", ami az emberi élet velejárója, ami abból fakad, hogy létezünk, ne lett volna...

Ez már csak olyan dolog, hogy vagyunk, létezünk ugyebár, hát ez meg ilyen..

96. 4c1a787e8f (válaszként erre: 90. - L.luiselotte)
2017. aug. 12. 17:54

Kétségtelenül van egy ilyen hatása is, akkor érzem, amikor a férjem huzamosabb ideig külföldön van, és tényleg teljesen egyedül vagyok itthon.


Érzelmileg nagyon nehéz a gyerekeknek, de nekem sokszor megkönnyebbülés is sok szempontból, ha végre lefektettem őket este, azt érzem, hogy van csak nekem egy órám.. Ha nem is magamra, csak a plafont nézni..

95. 4c1a787e8f (válaszként erre: 92. - Érdekes73)
2017. aug. 12. 17:51

De meglehet, hogy éppen emiatt volt "jobb", ahogy Panka mondja, mert nem is volt idejük arra, hogy olyanra vágyakozzanak, ami jószerével elérhetetlen.


Egyébként az is mese, hogy gyilkolnia, vagy trükköznie kellett mindenkinek, az én nagyszüleim őszintén szerették egymást, nagyapám még idősen is a tenyerén hordozott minket, nagyanyámat is, és maximálisan éreztük, hogy ez tényleg azért van, mert szeret minket. Volt sok bajuk is, kétségtelenül, de anyám soha nem érzett extra szegénységet, és ő is hálás, hogy ilyen "simán" nőtt fel, és nálunk tényleg nem volt semmi olyan kirívó, meg takargatnivaló, se éhezés, se extrém veszekedés, vagy verés, vagy ilyesmi.


Lehet, hogy csak nekem volt ilyen szerencsém, de nagyanyám őszinte nyugalmat árasztott, és ahhoz ő egyszerű volt, hogy ezt megjátsza. Ugyanolyan nyitottan tekintett az életre 80 évesen is, mint vélhetően anno. Ő megkóstolta a kínai kaját, és ette, mert finom, és neki volt először magastalpú cipője, mert "hát olyan kényelmes".

94. PöttyösPanka (válaszként erre: 91. - Érdekes73)
2017. aug. 12. 16:10
Meg a válogatásra sem. Akkor nem volt olyan, hogy jajj, én olyat nem eszek, aminek arca van, mert olyan cuki.
93. PöttyösPanka (válaszként erre: 92. - Érdekes73)
2017. aug. 12. 16:09
Talán pont ezért voltak kevésbé boldogtalanok. Ez volt az élet, ezt kellett csinálni. Nem is ismertek mást. Idejük sem volt sajnálni magukat. Ma meg azt sulykolják az emberekbe, hogy többet érdemelsz, nem kell tűrnöd, valósítsd meg önmagad. Emellett a tv és az internet által látunk rengeteg olyan embert, akik sokkal jobban élnek nálunk, és a képernyőn keresztül mindenki olyan hűdeboldog. Ha ezzel összeveti magát valaki, csoda, ha nem esik depresszióban.
92. Érdekes73 (válaszként erre: 77. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 12. 13:19
Van aki bekattan attól ha otthon kell lennie a gyerekeivel :)Inkább visszamegy dolgozni. A régi szép idők boldogsága meg csak egy nagy mese.Akkor nem volt választása egy asszonynak tűrnie kellett trükkösnek lennie vagy gyilkolnia.
91. Érdekes73 (válaszként erre: 88. - Gribedli***)
2017. aug. 12. 13:14
Keményebbek voltak akkor az emberek egymással a gyerekekkel és az állatokkal is nem volt idő energia meg igény a finomkodásra. Keményebb volt az élet is.
90. l.luiselotte (válaszként erre: 82. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 12. 10:20

Isten nyugosztalja, de nekem sem segitett a férjem otthoni melőban, gyerekkel kapcsolatban soha.

Amikor panaszkodtam , azt a választ kaptam, hogy " szoktatás " kérdése.

A teendőim fontossági sorrendjét igy rangsoroltam

l-1 holtversenyben gyerekkel kapcsolatos dolgok, ill. a munkám.

Aztán az összes többi. Nem bántuk meg, söt, a viszonylagos magamra hagyásban megerösödtem, talpra esettebb lettem, aminek a mai napig sok hasznát veszem, ez azért anyagi önállósodással is járt

sub pondere crescit palma ...

89. gribedli*** (válaszként erre: 81. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 12. 10:03

Én is szívesen hallgattam a nagyijaimat és a dédit, de a második világháborù után ugye ott volt az is, hogy elnyomás meg cenzúra, meg erőszak, stb. Ezért kicsiben jobban összetartottak, egymásra voltak utalva az emberek. Persze nem mindenki akkor sem. Volt, akinek sikerült megtartania azt a bizonyos tolvajbecsületet, másnak meg nem.


Ahogy ma sem minden belülről rohad. Vannak ma is összetartó családok és vannak olyanok, akik nem azok. Belső értékek ma is vannak és régen is csak annyi volt, mint most, se több, se kevesebb. Volt aki eladta az anyját 2 forintért, volt aki meg megbecsült mindenkit maga körül.

88. gribedli*** (válaszként erre: 77. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 12. 09:56

Jaj, dehogy voltak nyugisabbak eg kiegyensúlyozottabbak. Csak meg kell nézni amit Érdekes belinkelt, nem hiszem, hogy kiegyensúlyozottságra vall, ha ilyen szinten mérgezték a nők a férjeiket, családtagjaikat.


Igen, régebben nehezebben jöttek rá a halál okaira, így úgymond ami ma a szemünk előtt történik mert tudjuk, hogy xy megölte férjét, feleségét, gyerekét, anyját, az régen rejtve maradt. Mivel rejtve maradt, így mindenki úgy beszél róluk, hogy bezzeg, hogy szerették egymást.

87. gribedli*** (válaszként erre: 76. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 12. 09:49

Jó, remélem, hogy ezt nem rám értetted, mert nekem is van 3 gyerekem, igaz, soha nem kaptam gyest, ha valamennyit itthon maradtam velük a 3 hónapos szülési szabin tùl, az mindig önfizetős volt és az én férjem is vállalkozó, szóval rengeteg adót fizettünk már, azonkívül hogy mivel ő eleve vállakozóként kezdte a sulik után, képzelheted, mennyi adót fizetett már, de igazából engem pont emiatt, hogy mi mindig mindent magunknak fizettünk, soha nem ért szóbeli atrocitás vagy ilyesmi (mert nincs mire, nekem aztán a mások pénzéből egy zsemle sem jut, inkább nekik az enyémből). Irigynek erre is irigyek, pedig mi a fizunk miatt ugye csp-t már nem kaphatunk mert egy bizonyos fizu felett nem jár, aztán megint a fizu miatt minden ugye emelt díjas, a menzától a tankönyvig, az egészségügy is fizetős (míg aki kevesebbet keres, annak akár ingyenes is, amit ugye én fizetek). Hidd el, hogy aki rinyál, annak bármi lehet a kiváltó ok, hogy rákezdjen, mindössze annyit írtam, hogy általában azért vannak kiakadva az emberek mert sok az adó és ha tényleg kiszámoljuk, hogy ki mennyit rakott be és mennyit vesz ki, sehogy nem jövünk egálba. Ezt nem kivételes esetekre mondom, hanem hogy ritka, hogy valaki, aki több gyerekkel sokáig otthon van, az effektíve befizette azt az összeget, amit gyes címszó alatt kap. Nem konkrét eseteket írok, hanem ha mindenki kiszámolná, keveseknek jönne ki)


Jóhogy ez az egy gyerekeseket és gyerekteleneket idegesíteni fogja. Persze, orvosokat nevelünk? Nem ingyen lesznek orvosok (ha épp azt választanák). A tieid orvosok, mérnökök lesznek?

86. syria (válaszként erre: 74. - Gribedli***)
2017. aug. 12. 06:15

2 szobás lakásban 8 tagú család tagjainak minimum a fele mostanság rövid idő alatt idegbeteggé válna.


A nagymamám munkája nagyon meg volt becsülve. Csak nem pénzzel, hanem a megfizethetetlen szeretettel és maximális elismeréssel, hálával.


Nem tudom, hogy ki, min akad ki. De az tény: ma túl alacsonyak a férfiak fizetései. S ha ehhez hozzávesszük, hogy ugyanolyan szintű teljesítményért a nők kevesebb fizetést kapnak, akkor nem tudom, miről is beszélünk.

2017. aug. 11. 23:09
84. PöttyösPanka (válaszként erre: 74. - Gribedli***)
2017. aug. 11. 20:56
Akkor nem jól vetted ki :D Nem azért keresnek keveset a férfiak, mert a nők is dolgoznak :D
83. massalhangzo (válaszként erre: 82. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 11. 20:28

mindig mindent lehet jobban csinalni, de ezen kar filozni, boven eleg az, ha az ember ugy erzi, egesz jol boldogul :D


hat azert ne haragudj, de jozan paraszti esszel plane 2 gyerek utan tudja az ember, hogy plusz 2-vel nem ugyanaz lesz, mert a meglevo 2-ot addig nem adja le intezetbe :D mert ott vannak a betegsegek, gyerekeknel, szuloknel, a munka, az egyedullet, amig a ferj dolgozik, ha valamelyik gyerekkel alapbol gond van, tobb figyelmet, idot, specialis torodest igenyel, az irto sok, es gyakran elofordul


ha ugy erzed, a ferjed nem torodik annyit a csaladjaval, amennyit kene, akkor at kell gondolni, hogyan lehet ezen valtoztatni. neha egyszeruen az az ok, hogy a kezdetekkor akaratlanul is mindent a no vallal be, foleg elso gyereknel vagy masodiknal, a ferfi pedig megszokja, hogy az nem az o dolga, minden el lesz intezve. ok nem merik fel, hogy egyre nehezebb, es egyre tobb ido

82. 4c1a787e8f (válaszként erre: 78. - Massalhangzo)
2017. aug. 11. 20:18

Pont ez az, hogy én nem vagyok maximálisan rászorulva, csak szeretnék dolgozni, mert belső igényem.

Egyik oka, hogy kínlódósan megy, az pont az, amiről szó van. Mégpedig az, hogy apuka kevéssé tud beszállni a napi teendőkbe.


Magam sem tudom, hogy ez mennyire a munkájából jön, mennyire szándékos, vagy hogy lehetne-e másként.. Biztos lehetne jobban is csinálni, nyilván igazad van, de itt fórumon éppen ez a téma, hogy hogyan, hogy miképpen lehetne-e ez egyenlőbb, vagy egyáltalán kell-e ennek egyenlőnek lenni.


Ez meg jó duma, hogy előre tudni kell. Ugyan már, tuja a fene előre.. Én két gyerekig egy percet se voltam otthon, ezerrel dolgoztam, nemigen zavartak a gyerekek, és azért voltam velük is. Biza nem gondoltam, hogy a második kettő már ekkora cucc lesz..


A nagyi dolog meg olyan kérdés, hogy olyan intézményekbe kényszerültünk, ahol nyáron már kisovitól kezdve 2,5 hónap szünet van. Ez nem a mi választásunk volt, hanem kényszer. Ezt meg nagyi nélkül nincs ember, aki megoldja, ha a szülő dolgozik. Múlt nyáron még én is állásban voltam, megoldottuk, de nem volt egyszerű. Idén már nem ment volna. A környezetünkben a családok 70%-ában nagyon aktívan részt vesz a nagyi, így tudják a polgári szintet fenntartani. Lehet erre mondani, hogy "nem azért szültünk", de már azért azt is sokat pedzegették, hogy azért él ilyen sokáig az ember, mert genetikailag is szükség van a másodgenerációra a gyerekek felneveléséhez, mivel egy embergyerek ma már majd 20 éves koráig gyerek.


Tehát akár azt is mondhatjuk, hogy az vállaljon gyereket, akár egyet is, aki majd az unokákat is vállalja, akkor is, ha annak az egy gyereknek öt gyereke lesz.. Hogy ez se igazságos? Ez se talán. De a többi se..

81. 4c1a787e8f (válaszként erre: 79. - Massalhangzo)
2017. aug. 11. 20:09

Nem állítom, hogy boldogok voltak. Csak kiegyensúlyozottabbak, kevésbé felpörgetettebbek.


Hogy honnan tudom? A nagyszüleim mind 80-90 évesen haltak meg, rengeteget beszélgettem velük, én meg feldolgoztam az életüket, volt, amiért irodalmi elismerést is kaptam.


Azonkívül az a miliő, ami fogadott mondjuk akár 18-20-30 évesen is nagyanyám kis szerény sár-házában, az a gyógyító erő, az nincs máshol meg.


Hogy milyen volt valójában, nyilván nem lehet tudni, azt tudom, érzem, hogy valami elveszett, ami anno megvolt..

80. 4c1a787e8f (válaszként erre: 61. - Gribedli***)
2017. aug. 11. 20:06

Mégse érzik jól magukat a bőrükben... Mert a család-munka dilemma elő fog jönni. Vagy előbb, vagy később. Vagy azért, mert lesz család, vagy azért, mert nem lesz...


Én itt székesfővárosunkban körülnézve magam körül nem látok olyan családot, ahol ez 100%-ig meg lenne oldva. Valami car mindenütt van, valaki, vagy a nő, vagy a férfi elégedetlen, és a gyerekek meg előbb-utóbb megsínylik. Ahol a nagymama mindent elvállal, és látszólag semmi gondjuk nincs, ott is előjönnek az emiatti gondok egy idő után, mert az se normális, ha mindent más old meg...


Majd szólok, ha tudom a tutit :-)

79. massalhangzo (válaszként erre: 77. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 11. 20:05

ezt kulonben mi alapjan gondoljak az emberek, hogy regen boldogak es elegedettek voltak ilyen helyzetben? otthon 8 gyerekkel. az, hogy elvegeztek a dolgukat, csinaltak, amit muszaj, meg nem jelenti, hogy boldogok is voltak ebben


olyan ez, mint a hazasssag, regen mennyivel kevesebb bomlott fel, tartott valoban a sirig, de ez nem jelentette, hogy jobb hazassagok voltak minosegben, szeretetben, mint manapsag

78. massalhangzo (válaszként erre: 75. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 11. 20:03

nem is tudom, nekem kerdes, hogy aki tobb gyereket vallal, nagycsaladot tervez, az hogy-hogy nem latja at, hogy ez majd mivel jar. meg ha csak tavolrol kozelitve is. mert aki dolgozni akar vagy muszaj neki, az ne vallaljon be sok gyereket, mert sem idoben, sem anyagilag nem birja, es ezzel a sajat meg a gyerekei eletet neheziti vagy rontja el


en nem azert vagy ugy vallaltam gyerekeket, hogy majd a nagyi vigyaz rajuk, ha nekem dolgom van. sem ugy, hogy ne jusson annyi idom rajuk, amennyi kell

77. 4c1a787e8f (válaszként erre: 72. - Syria)
2017. aug. 11. 20:01

Az nyilvánvaló, hogy ma nem ezt akarjuk.


De nagy kérdés, hogy a hasonló körülmények között élő elődeim hogy a francba voltak mégis sokkal kiegyensúlyozottabbak, és megkockáztatom: boldogabbak??


Szerintem nem csak én érzem ezt, hogy ez nem a szobákon múlott, hanem azon, hogy tudta mindenki, mi a dolga, és ha azt megcsinálja, akkor legalább nem cseszegetik.. Tehát viszonylagos nyugi volt, ami ma nemigen van. Valahogy talán erről beszélgetünk..


Mindamellett nyilván nem hátra van előre, én már nem érezném jól magam soha olyan körülmények között, a szellemet a palackba visszagyömöszölni nem lehet, más megoldás kell.


Lehet jönni azzal, hogy apuka vegyen jobban részt a családi életben, de a gyakorlatban valahogy szerintem ez sohase lesz a legtöbb családban 100%-os, sőt, 60%-os se.

76. 4c1a787e8f (válaszként erre: 74. - Gribedli***)
2017. aug. 11. 19:57

"A mâsik meg az, hogy szerintem azért akadnak ki a többiek mert ők fizetik vagyis mindenki, aki pl gyerektelen. Ha mindenki maga gondoskodna erről, szerintem az emberek simán leszarnák, hogy xy hány évig marad otthon, hiszen önfizető. Nem azért akadnak ki, mert ők elvárják, hogy egy nő legyen szupernő és mindent csináljon, hanem hogy ők nem akarják ezt fizetni."


Én meg nevelek a gyerekteleneknek orvosokat, mérnököket, akik az ő összegyűjtött pénzéért majd megépítik a házát, meg kiviszik a bilit majd alóla.. Tehát azért annyira ne sírjanak már, egész nyugat meg középeurópa kezd ráébredni, hogy a legnagyobb érték a MI KULTÚRKÖRÜNKBE TARTOZÓ gyerek. Ugyanis sajnos a mi általunk nem megszült gyerekeket nem lehet az afrikai többletből pótolni, amint azt a mellékelt ábra a hírekben napi szinten mutatja. Arról nem is beszélve, hogy a cégünk is milliós adókat fizet be, amibe a mi munkánk van, abból bőven kijön az óvodáztatás, meg a gyes is.. Olyan nő kevés van, aki egész életében csak gyes-en van, előtte meg utána, meg a férje együtt befizetik ők azért annak az értékét..


Most azt hagyjuk, aki egész életükben gyes-en vannak, de ők azért abból nem azt a színvonalat hozzák, amit mi szeretnénk..


Az is objektíve tévedés, hogy azt, hogy valaki "csak otthon van" bárki fizeti az államkasszából. A gyermek 3 éves koráig jár a gyes, ami 28600 Ft körül van, tehát ebből senki sem marad otthon. Aki otthon marad, pláne aki tovább is, azt ma is a férje tarja otthon, és nem a 28600. És mégis megszólják:


1. mert irigyek

2. fogalmuk sincs, hogy milyen is az élesben, és mivel járhat később

75. 4c1a787e8f (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2017. aug. 11. 19:47

Ott a titok, hogy a nagyi elvállalta.. Hát ha az enyémeket elvállalná a nagyi, akkor én is tudnék menni dolgozni.. Hát ez van.


És igen, igaz, ma már a nagyik sem erre vágynak.


Sőt, mondhatom úgy is, hogy amíg elvállalta, addig tudtam dolgozni. Aztán meg rájöttek hamar, hogy milyen meló az, még akkor is, ha nincs kert mellette, tehát "csak otthon kell lenni", és fellélegeztek, amikor eljöttem a melóhelyemről..


Azóta a saját cég gondjai vannak, ami nekem nem jobb, de a fix melóhely mellett meg lehetetlen volt..


Tehát sokszor azon múlik, hogy hogyan vélekedünk a családosként való munkáról, hogy van-e egy önfeláldozó nagyi. Ez meg random, hogy van-e.

74. gribedli*** (válaszként erre: 72. - Syria)
2017. aug. 11. 18:47

2 szobás lakásban 8 tagú családot ma is el lehetne tartani 1 fizetésből, de nem hiszem, hogy ez a célja az embereknek, hogy 8-an éljenek 2 szobában. És ha hatalmas kert is volt, akkor azt nem nevezném annak, hogy nem dolgozott egy percig sem a nagyid. Fogjuk rá, hogy ő is összeszedett egy második fizut, nemcsak a nagyapád melózott és nemcsak ő vitte haza a kenyeret, szimplán csak mert ő készpénzben vitte haza, az nem jelenti azt, hogy ő lett volna az egyedüli fenntartó. De látod, a példád is bizonyítja, hogy règen a nők munkája mennyire nem volt megbecsülve, sem számosítva.


Inkább arról volt szó a fizetések kapcsán, vagyis Pöttyös Panna azt írta, hogy ma kiakadnak azon, ha valaki csak otthon van a gyerekével. Igen, nem kertet művel napi több órában, hanem csak otthon van. És ha jól vettem ki, akkor ehhez, hogy egyik csak otthon legyen, ma túl alacsonyak a férfiak fizetései, ami, ha jól vettem ki, annak köszönhető szerinte, hogy a nők is dolgoznak.


Szerintem semmi köze nincs ahhoz, inkább, hogy megváltoztak az igènyek, pl 3-4 személyes család nem akar már 5 nm-es szobában tengődni, holott valamikor egy fizetés szintén csak arra volt elég, de akkor az embereknek az a szint megfelelt.


A mâsik meg az, hogy szerintem azért akadnak ki a többiek mert ők fizetik vagyis mindenki, aki pl gyerektelen. Ha mindenki maga gondoskodna erről, szerintem az emberek simán leszarnák, hogy xy hány évig marad otthon, hiszen önfizető. Nem azért akadnak ki, mert ők elvárják, hogy egy nő legyen szupernő és mindent csináljon, hanem hogy ők nem akarják ezt fizetni.

73. PöttyösPanka (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2017. aug. 11. 18:03
Pont ez az érdekes. Már néhány generáció óta nem is létezik az a klasszikus családfős modell, de a köztudatban mégis tovább él. Elég lassabban kopik ki a férfiak tudatából. Sok családban még ma is eljátszák, pedig már rég szó sincs róla, hogy úgy éljenek.
72. syria (válaszként erre: 52. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 11. 17:37

A nagybetűs részben van az igazság.


Anyai nagyanyám 6 gyereket szült, egy percet nem járt el dolgozni, a nagypapa el tudta tartani a 8 tagú családot Pesten. Sőt! Volt, hogy 10-12 ember élt a két szoba, konyhás-előszoba-kamrás házban, mert vidékről jöttek az unokatestvérek pár napra, hétre, hol ezért, hol azért.

Minden nap volt főtt étel, kellemes családi légkör. (Volt hatalmas konyha- és virágoskert, szőlő, amit a család közösen gondozott.)

És a nagyinak amellett, hogy fateknőben mosott, a rengeteg horgolás mellett arra is volt energiája, hogy a temetőhöz elvigye eladni a rengeteg szegfűt, krizantémot, amik a kedvenc virágai voltak.

2017. aug. 11. 14:51

Annyira felgyorsult minden, hogy a férfiak "A felmenőiktől azt tanulták, hogy nekik kell lenniük a családfőnek" is már az én szüleimre is csak kisebb mértékben volt igaz, mert anyám 1930-ban született, a háború után szerezte meg a diplomáját, és nem eltartott akart lenni a házasságában, hanem önálló nő.

Már az egyetemi évek alatt Budapesten volt kollégista. Amikor én megszülettem, nem volt még Gyes, tehát érthető módon sokat voltam falun a Nagyinál. A szüleim elváltak, Nagymama hozzánk költözött Pestre, amikor özvegyen maradt. Ő még a régi hagyományok szerint főzött, de a városi léttel súlyosbítva. Nem volt kamra, és mindenért a piacra járt. Cipelt szegény, mert ebben nem volt se4gítsége. És később,amikor már ötünkre főzött, még sokáig deszkáról szaggatta a nokedlit.


A mai unokák nemigen látják főzni a Nagyit, mert a Nagyi sok esetben még aktívan dolgozik...

A fiúk sem látják az apjukat munka közben, mint ahogy a régiek láthatták, a szülői és a családmodell szinte eltűnt mára.

70. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 65. - PöttyösPanka)
2017. aug. 11. 14:44

Rengeteg kepzett no dolgozik, es az mindegy, hogy a kereskedelem, kozlekedes, a pedagogia a jogi, az orvosi vagy eppen a zeneszi palya.

Ma mar szinte egyaltalan nincs ferfi harfas pl.

Vagy nezd meg egy varosi, megyei biroi kar osszetetelet: 3/4-e nô; de a bankszektor sem kivetel.

az aruhaz, az iskola igazgatoja no, a ZAK rektora no, a sebesz, az idegosztaly, az apolasi igazgato no es igy tovabb.

69. PöttyösPanka (válaszként erre: 68. - Gribedli***)
2017. aug. 11. 14:31
:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook