Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első osztályba megy a gyermekem... fórum

Első osztályba megy a gyermekem... (beszélgetős fórum)


2019. jan. 2. 14:48

Engem az zavar az egészben, hogy szegény elsősök az ovi után gyorsan egész nap padban ülő gyerekekké válnak. Szinte fáj, hogy bemennek van 5-6 órájuk (elsősöknek!) utána kicsit kimennek az udvarra aztán újra lecóírás. Kvázi a kis ovisokból hirtelen egész nap a könyvükön görnyedő gyerekek lesznek. Aztán otthon pótolni ha sok a lecke este.

Az enyémek írni olvasni tudtak, így mentek első osztályba, mégis nekem ez így durva.

13. Cippora (válaszként erre: 12. - Idhikai)
2019. jan. 2. 14:33

Egyáltalán nincs jól,de sajnos ez van. Nekem másodikos a kislányom,és nekünk idén jött el ez,hogy már nem elég amit a suliban tanulnak.Eddig csak olvastunk itthon,most már környezet,matek és nyelvtan is megy.Mondjuk nem mindennap és próbálom a lehető legrövidebbre fogni.

Ismerősöm fia egy itteni "sztár suliba" jár,a múltkor mondta,hogy 4 db A/4 oldalas matek házit kaptak...kedden! Meg hogy átlag este 19-20-ig tanulnak...na ez brutál.

Én gyűlölöm az oktatási rendszert,és gyerekkoromban nagyon lázadtam ellene,a lányomat viszont elsőben már az is megviselte ha csillag helyett piros pontot kapott.Nem rám ütött.

2019. jan. 2. 13:15

Lassan vége az első félévnek.

Év elején megfogadtam, hogy nem és nem tanulok vele itthon. Fél 7.30-tól 16.30-ig az iskolában van, amit ennyi idő alatt nem tudnak megtanítani, azt egy hat-hét évesnek nem kell tudni!

... és bacca meg, háááát tanulok vele!!! 38 %-os matematikát írt, ami egy dolog, nem érdekelnek a százalékok, meg a jegyek, de ha nem tud haladni a tananyaggal, nincs lelkesedése... megutálja a matematikát, aztán az iskolát.

Borzasztó! Nagyon el vagyok keseredve! A játék-, a meseprogramból veszem el az időt. Jól van ez így?

Nem buta kislány. Most a szünetben simán felzárkóztattam a fél éves anyagból. De nem-nem-nem hiszem, hogy így kell lennie. ... és ez még egy jó iskolának számít a városban.

:(

11. Idhikai (válaszként erre: 10. - Manó2000)
2018. aug. 3. 13:35
... én is így gondolom. De úgy látom, túllihegem másokhoz képest! :) Peeersze ezután is úgy lesz, mert a saját bőrömből nem tudok kibújni. Élvezem a készülődést, és azon leszek, hogy a suli is élvezet legyen... mindkettőnknek. (Önző anya jeeeee! :))
2018. aug. 2. 15:20
Én nem parának nevezném, hanem kicsi izgalomnak az iskolakezdést. Vajon hogy jön be a dolog, de azt gondolom jó lesz.Azért az első nem nehéz sztem. Inkább újdonság.
9. Anyucikóni (válaszként erre: 8. - Andilaci)
2018. aug. 2. 13:42
Ez a kölök dolga, én nem nagyon szeretném túltolni a sulis ügyeket. Ha megkér segítek, ha elmondja mi volt, meghallgatom. De ennyi. Még maradjanak gyerekek. ;)
2018. aug. 2. 13:13
Tessék felkötni a nadrágot,uhhh nem irigyellek.Kitartást NEktek!!
7. Anyucikóni (válaszként erre: 5. - Idhikai)
2018. aug. 1. 17:04
A tancuccokat meg lehetett venni az iskolában. Így ezzel nem kell vacakolni. Sulitáska kell meg egy tolltartó. Én nem parázok rá..felesleges lenne.
6. Csicsi25 (válaszként erre: 3. - Idhikai)
2018. aug. 1. 11:42
Ha a nagyobb gyerekeid iskoláját választottad, ráadásul az osztályfőnök is az lesz, aki a nagyfiadé volt, akkor igazán nincs miért aggódnod! Nálunk is úgy volt, hogy a nagyfiam osztályfőnöke lett a kicsié is a későbbiek folyamán, aminek én csak előnyét láttam. Szóval nyugi, minden a legnagyobb rendben lesz!
5. Idhikai (válaszként erre: 4. - Anyucikóni)
2018. aug. 1. 11:41
Jaaa, akkor már előre vagytok, így már értem! :)
4. Anyucikóni (válaszként erre: 3. - Idhikai)
2018. aug. 1. 11:39

Neeem. Egyszem porontyom van.


Csak még nem foglalkozom vele. Majd szeptember 3-án :D A cuccok megvannak, a tanárnénik az első szülőin nagyon szimpik voltak. A gyerekem meg elég rugalmas, nem hiszem, hogy túl sok gondot fog neki okozni. Írni, olvasni, számolgatni, összeadni, kivonni tud. :D Na, jó, az írást meg kell szépen tanulnia.

3. Idhikai (válaszként erre: 2. - Anyucikóni)
2018. aug. 1. 11:30

Többedik gyermeked kezdi már az iskolát?

Lehet ezt is túlizgulom, pedig nekem is már a harmadik. :) Iskolának a két nagy gyermekem - már bevált - iskoláját választottam, és a tanító néni a nagyfiam volt osztályfőnöke. Szerettük... és bízom benn most is.

Túllihegem az iskolásdit? Nekem nagyon fontos, hogy pozitív, élvezhető legyen.

2. Anyucikóni (válaszként erre: 1. - Idhikai)
2018. aug. 1. 10:51

Nekem is most megy.

Éppen fordítva van: rohadt sok gyerek van most. :(

Bár annyira nem izgat a dolog. A sulit nem ismerem, hirtelen kellett választani, így nem tudok róla semmit. Gyereket sem izgatja túlságosan. De nem félek, biztos jó lesz. ;)

2018. aug. 1. 10:22

Sziasztok. Több portált is bejártam, nem találtam működő fórumot a témával kapcsolatban. Ennyire elfogytak a gyerekek? ... vagy nem is izgalmas egy iskolakezdés?

Nekem két felnőtt gyermek után adatott megy, hogy iskolába megy a (nevelt) kislánykám! Nagyon várjuk és nagyon izgulok. Boldog izgalom van bennem, és hálás vagyok, amiért ennyi idősen ismét megadatott, hogy első osztályba indíthatok egy gyermeket.


Kiváncsi vagyok, hogy ki hogy éli meg az iskolakezdést. Hogyan választottatok iskolát, vagy éppen tanító nénit? Hagyományos iskolát vagy alternatív szemléletűt részesítik-e előnyben a szülők, és miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook