Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hová tudok fordulni, hogy a kisfiamnak ne kelljen ismét első osztályban maradnia? fórum

Hová tudok fordulni, hogy a kisfiamnak ne kelljen ismét első osztályban maradnia? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. júl. 16. 12:24

Már eltelt egy év..remékem minden rendben. Azonban sokszor csak akkor döbbenünk meg milyen nehéz a suli, amikor látjuk a gyermek küzdelmét. Szakemberből pedig egyre nagyobb a ahiány, ráadásul van ahol minden sarkon iskola-előkészítő van, van ahol 50kmes körzetben egy se. Mi a Látogatás tudás birodalmába könyvből készültünk és hatalmas fejlődésen mentünk keresztül. Most a járványhelyzet alatt más a második részből haladtunk. Könyvsboltban nem kapható, de a szerzőnél igen:

[link]

80. Guruljka (válaszként erre: 76. - L.M.)
2019. jún. 24. 16:44
Valamikor 2000 körül volt egy nagyon rendes nő a hatvani tankerületben, Nagyné... pár évvel később már Petőfibányán dolgozott, nem tudom, mi lett vele,ő nagyon jóindulatú volt és normális tanácsokat adott.
2019. jún. 24. 15:33

Pedig emelt fejkvótát kap utána az iskola.

Persze lehet, hogy nekik fontosabb, hogy az osztály tanulmányi átlaga jó magas legyen.


Igen, sajnos benne van a pakliban, hogy ki akarják golyózni a gyereket, és nem érdekli őket, hogy esetleg a helységben nincs másik iskola.

78. youlcsi (válaszként erre: 76. - L.M.)
2019. jún. 24. 14:46

Szia!

Olvastam már máshol a kérdésedet, de most erre azért reagálnék.


Elsőben pótvizsga? Elsőben nem buktatnak, hanem visszatartanak. Amennyire tudom, egy évfolyamon ez max 1x lehetséges, bár lehet, hogy ezt is csak valahol összeolvastam az utóbbi időben.

De Mindegy, az nonszensz, hogy egy gyerek 3x legyen elsős. Ami ráadásul eleve csak szülői beleegyezéssel ismételhető.


Másodikos volt a fiam, de még mindig van olyan hh(h) gyerek az osztályban, aki nem tud sem olvasni, sem írni, sem számolni. Tavaly simán továbbengedték pont azért, mert már 8 éves volt és ne lógjon ki nagyon. Most kínosan figyeltek rá, hogy csak annyi bukása legyen, hogy még mehessen pótvizsgázni. Mondjuk az más kérdés, hogy nem fog, de ez itt most nem téma.


Az egyetlen, amiért sajnállak, az az, hogy ha a sarkadra állsz, jó eséllyel csak szívni fogtok miatta. Szóval az asztalra csapás mellett mindjárt másik sulit is kellene keresni, ahol békében megkezdheti a gyerek a 2. osztályt.


Drukkolok!

77. Guruljka (válaszként erre: 76. - L.M.)
2019. jún. 24. 14:01

A kisfiaddal van idő gyakorolni.

Magyarázd meg neki, hogy az iskola hibázott, most már csak ez a mód maradt, hogy továbbmehessen, de nem az ő hibája a pótvizsga, nem ő volt a lusta.


Hogy fel kellene-e menteni majd osztályozás alól, azt én nem tudom. Az én fiamat felmentették több tárgyból is, de ez a gyakorlatban azt jelentette, hogy nem is foglalkoztatták azokban a tárgyakban. Nehéz eldönteni.

Ha az olvasási nehézségen sikerül valamennyire túljutnia, hogy a szöveges matekpéldákban sem lesz gond, az lenne az ideális. Viszont a szorzótábla még előttetek áll, az tud irdatlan nehéz lenni.

76. L.M.
2019. jún. 24. 11:17

Köszönöm szépen a sok segítséget!

A tankerület vizsgálatot indít (nemrég hívtak vissza)

És igen jogszerűtlenül jártak el mert pótvizsga lehetőségét meg kell adniuk a gyermekemnek mivel az olvasással van csak a gond és azt sem vette figyelembe az iskola hogy jelezve lett a probléma

Azt nem merték ígérni a tankerületben hogy pótvizsga nélkül tovább fogják engedni a kisfiam de már az is jó hogy ezt kiharcolják :)

2019. jún. 22. 21:13

Ééés hurrá, már ilyen is van:

Gyermekjogi képviselő


[link]

2019. jún. 22. 20:35

Oktatásért Felelős Államtitkárság


Cím: 1055 Budapest, Szalay u. 10-14.

Központi telefonszám: 06-1-795-1200


(Ha az előző elérhetőség valami miatt nem működik.)


Nyár van, ugyanakkor sietni kell.

Ha most írásban indul el valami, akkor is hosszú utat jár be, mire a hivatalos út végén célba ér.

Azért lenne jó a telefonon kapott segítség, aztán a többi már majd megy.

73. Guruljka (válaszként erre: 72. - Guruljka)
2019. jún. 22. 20:31

Na ez az, akit keresned kell:


EMMI Szalay utcai Ügyfélszolgálat


A Központi Ügyfélszolgálati Iroda telefonos elérhetőségei:

Hétfőtől - csütörtökig 9-12 és 13-16 óra, pénteken 9-12 óra között.


szociális és családtámogatási ügyekben: (06-1) 795-3168

közoktatási és egészségügyi ügyekben: (06-1) 795-4755


Akivel én beszéltem annak idején, a szakszolgálati és fogyatékosságügyi közoktatási referens volt. Név szerint akkor Dr. Kiss László.

72. Guruljka (válaszként erre: 71. - L.M.)
2019. jún. 22. 17:44

Az is fontos, hogy jól összeszedd a mondanivalódat és a kérdéseidet, hogy pontosan érthető legyen, és az illető idejét se lopd.

Érdemes esetleg listát írni a beszélgetés előtt, nehogy kimaradjon egy kérdés.

71. L.M. (válaszként erre: 70. - Guruljka)
2019. jún. 22. 17:24
Hála Istennek vannak még emberek akikre lehet számítani
2019. jún. 22. 16:15

Én anno felhívtam a minisztériumot.

Bemutatkoztam, mondtam, hogy segítséget kérek, a környzetemben nem tudom, hová fordulhatnék. Ez és ez a probléma.

Kedves fiatalember volt a hang alapján, akivel beszéltem, azonnal tudta és mondta a lehetőségeket.

Később derült ki, hogy helyettes államtitkár volt.

69. Guruljka (válaszként erre: 68. - Pteri)
2019. jún. 22. 16:04

Az a baj. hogy kisvárosban kéz kezet mos, az iskolaigazgató és a helyi oktatási osztály vezetője gyakran találkoznak egyébként is.

Jobb fentebbről indítani, mert nincs ismeretség.

68. pteri
2019. jún. 22. 15:53
Én csak hallottam egy ismerősömtől, hogy a helyi önkormányzat oktatási osztály vezetőjéhez és a jegyzőhöz fordult , ott autista gyerekével volt probléma.
67. epervirág (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2019. jún. 22. 15:47
Ja èrtem .köszömöm az infot
66. Guruljka (válaszként erre: 65. - Epervirág)
2019. jún. 22. 15:29
Kicsit várni kell, hogy beengedjenek, nem ülnek folyton a gép előtt.
65. epervirág (válaszként erre: 64. - Epervirág)
2019. jún. 22. 14:41
Odáig eljutottam,hogy èrintett szülökènt jelentkeznèk,de tovább nem megy.Vagy várni kell?
64. epervirág (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2019. jún. 22. 14:38
Probáltam regisztrálni,de valahogy nem megy.
63. epervirág (válaszként erre: 61. - ChrisTai)
2019. jún. 22. 14:17
Nem.A Raoul Wallenbergbe.
62. epervirág (válaszként erre: 59. - L.M.)
2019. jún. 22. 14:15
Köszönjük szèpen!
61. ChrisTai (válaszként erre: 45. - Epervirág)
2019. jún. 22. 14:12
Kanizsayba fog járni a lányod esetleg?
60. Guruljka (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2019. jún. 22. 13:55

A leggyakoribb kódszám éppen a tietek, ahogy ott látom.

Neked annyiban van óriási mázlid, hogy a suliba valóban kijár a fejlesztő pedagógus.

59. L.M. (válaszként erre: 53. - Epervirág)
2019. jún. 22. 13:54

Igen sajnos ilyen ez az iskola

Hát köszönjük szépen!

Nektek is hasonlókat kívánok éd sok sikert a lányodnak az életben!

58. Guruljka (válaszként erre: 55. - Epervirág)
2019. jún. 22. 13:54
Szia Epervirág! Én véletlenül bukkantam rá, sajnos a fiam idején még nem volt ilyen, sőt még netünk sem...
57. Guruljka (válaszként erre: 8. - L.M.)
2019. jún. 22. 13:53

Nem is laktok messze!

Ne próbálkozz a nyáron Pesten, mert az egri Cifrakapu utcai a területileg illetékes bizottság.

Az iskola eljárása mindenképpen törvénytelen, telefonálj hétfőn oda, aminek a számát megadtam. Ők ott tudják, mit lehet tenni. Esetleg rászólnak az iskolára, hogy a gyerek a pótvizsgán részt vehessen, addig még van időd otthon képezni, egyúttal az iskolai stressz sem éri.

56. L.M. (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2019. jún. 22. 13:53
Hétfőn mindenképp intézkedem
55. epervirág (válaszként erre: 50. - Guruljka)
2019. jún. 22. 13:52
Szia Gurujka!Nem is tudtam,hogy lètezik ilyen csoport nagyon sok ilyen helyzetben lèvő szülönek segitettèl evvel többek között nekem is.Hálás köszönet èrte!!
2019. jún. 22. 13:46

Az a baj, hogy nyárra bezár a nevelési tanácsadó is.


A másik topikban írtam, hogy forduljatok a felettes szervhez, látom, olvastad. (Szívesen- bár ne lenne ilyesmire szükség. Gyalázat, ahogy ezeket a gyerekeket tönkreteszik.)

53. epervirág (válaszként erre: 47. - L.M.)
2019. jún. 22. 13:46
Nálunk a szöveg èrtèl voltak nagy gondok.Egyszerüen ami olvasott nem èrtette meg.Vagy kis mesèt el kellett olvasni már a második mondatnál sem èrte,hogy mi a törtènet.A matekrol már nem is beszèlek ugy ment másodikba,hogy húszas számkörbe nem is tudott számolni.Mèg èn kèrdeztem meg a tanárt,hogy nem kène- e ismètelnie mondta,hogy nem igy ment másodikba.Ugyhogy nem èrtem nálatok annyi gond sincs mint nálunk volt mèg is járja harmadszor az elsőt.Nem irigyellek meg mondom őszintèn.Csak nagy kitartást kivánok nektek!
52. L.M. (válaszként erre: 50. - Guruljka)
2019. jún. 22. 13:46
Benne vagyok a csopiban :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook