Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első nap az óvodában - Anya-agygörcs fórum

Első nap az óvodában - Anya-agygörcs (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Első nap az óvodában - Anya-agygörcs

24. Ganz (válaszként erre: 1. - Bdioda)
2013. nov. 3. 15:35

hát mondhatom, a legszerencsésebbek közé tartoztok! :). Mi idén kezdtük szeptemberben, de nem hiszem, hogy 3 hete voltunk-e összesen, mert minden 2 ik héten elkapunk valamit! :(

Amúgy is mindig pityeregve hagyom ott a kislányom...és mikor megszokná már a helyzetet, megint visszaesünk nullára...

23. bdioda (válaszként erre: 22. - Banyus1983)
2012. aug. 31. 20:50

én januárban kezdem elölről, mert megy a kicsi is :) sőt, még a nyári szünet után is nehezen éltem meg az ovikezdést, pedig a gyerek annyira be volt zsongva, hogy mehet :D

jó ovizást nektek és minden nehezen elváló anyukának! :)

2012. aug. 28. 11:59

Nekem hétfőn kezdi a kislányom az ovit, és már egy ideje, ha rágondolok, hasonló érzések kavarognak bennem, mint a cikk írójában...szintem az én érzéseimet írta le és ennek örülök, mert azt hittem csak én vagyok ilyen "túlérzelmes", de nem :-)

Azért lehet, hogy sírni fogok...

21. rekusi
2012. máj. 8. 09:14

Letelt a két hónapunk! Lányom ma tölti a második teljes napját az oviban. Az első nap viszonlag jól sikerült. Csak egyszer pityergett. (Óvónéni szerint nincs ovikezdés sírás nélkül) Ma pedig szívesen indult el reggel és megjegyezte, hogy ma már nem fog sírni.

Mi pedig próbáljuk bíztatni, tartani a lelket benne, hogy milyen szuper is ovisnak lenni.

Anyai oldal: Én két napja pityergek, rettenetesen hiányzik a kislányom.

20. rekusi
2012. márc. 1. 14:18

Első nap az óvodában - Inkább anya- szívgörcs. Nekünk még két hónapunk van addig, de már most összerándul a szívem. A lányom pedig végtelenül várja! És ez így van rendjén.

De nekem nagyon nehéz lesz!

19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - Huncut22)
2012. febr. 20. 15:11

Hát szerintem részletezni kellene, hogy mi az, ami nem megy neki.. A félévi bizi ilyen, hogy ott áll, hogy betűk felismerése, összeolvasás, összeolvasás szótagolva, szövegértés, meg ilyenek.. Tehát látni kell, mit lát olyan nagy bajnak a saját tanárnője...


Aztán én a helyedben ettől függetlenül év végéig járatnám egy héten egyszer ehhez (vagy másik) külön tanárhoz, hogy játszon vele, foglalkozzon vele, oldja a feszültségét, olvasgassanak..


Aztán meg meglátnám..


Két dolog biztos, még ha most nem is örülsz, hogy ezt írom.:


1. Ha ezt mondja a saját tanárnője, - még ha némileg túlzott is a vélemény - valami kicsi oka csak lehet... Márpedig egy olvasást elsőben komolyan kell venni, főleg, ha a szöveg megértésével van gondja, mert ez egész életére ki fog hatni... Inkább járja akár kétszer az elsőt, bármilyen durván is hangzik, és utána vegye könnyedén az egyetemet, mint fordítva... Én nem keresnék olyat, aki azt mondja, hogy nem is 1-es, hanem inkább addig mennék, amíg a legszigorúbb is azt mondja, hogy legalább 4-es... EZ ELSŐBEN NEM PRESZTIZSKÉRDÉS... Le van sz.va a presztizs, meg mások véleménye.. A gyereknek legyenek meg a valós alapjai. Én ennek érdekében pl. nem engedem sem idegen nyelvre, sem semmire külön. (Leszámítva a magyar szakkört, színjátszást)


2. Bárhová viszed, olyan hely a világon nincs, ahol minden gömbölyű, mindenki szuper.. Első körben nem mozdítani kell, hanem a problémát megoldani... Attól mindkét fél csak gazdagabbá válik..



Aztán persze elfajulhatnak esetleg a dolgok, és lehet, hogy menni kell, de ez azért még talán nem tart ott..


Nincs egyébként valami látszólag a sulitól független lelki oka a dolognak? Úgy egyébként szeret odajárni?

2012. febr. 20. 12:37
Sziasztok Segitséget szeretnék kérni.Van egy kislányom aki most első osztályos.Egyetlen tantárgyal van problémája a magyarral.Vagyis az olvasással.A tanárnője szerint 1-es.Én nemtudtam ezt elfogadni és kerestem egy tanárnőt aki már több mint 30 éve tanít alsosokat.Most is elsős osztálya van és ugyanabbol a könyvből tanit.Szerinte a kislány olvasása 4-es!!Nincs szüksége különórákra.Iskola váltáson gondolkodom mert a kislány folyton sir és szorong amikor magyar órája van.Ő nem volt ilyen.Szerintetek mit kellene tennem?Szép napot nektek!!!
17. bdioda
2011. nov. 19. 17:05

Köszönöm szépen mindenkinek!

Nem egyszerű ez az ovis időszak :)

Amióta a cikk íródott megéltünk már sírós hsiztis reggelt, ottani nagy sírásokat, éjjeli felriadásokat, de szép lassan mindketten megszokjuk az új helyzetet.

Mostanában, mielőtt bemegy a csoportszobába, puszicsatázunk, így nevetve válunk el, esténként pedig kéri a fiam, hogy vegyem ölbe és énekeljem a csicsíja babúját. Így elégítjük ki a régi, babakorából maradt igényeinket :D

Baráti ölelés Nektek!

2011. nov. 19. 10:18
Nagyon jó kis cikket írtál, nagyszerű téma, remek gondolatok. Az én "kisfiam" már 19 éves, de még élénken él bennem az emlék, amikor óvodába kísértem reggelente. Soha el nem engedte a kezem és nagyon nehezen vált el tőlem. Anyukám úgy hívta őt, hogy "matrica", mert folyton "rámtapadt", rajtam lógott. A férjem akkoriban külföldön dolgozott, talán ezért is volt annyira anyás. Amire mindketten emlékszünk még a mai napig is, az az, amikor ő bement a csoportszobába könnyes szemmel és egyből az ablakhoz ment, ahonnan még látott engem távozni. Én pedig ahogy kiléptem az udvarra, az ablakot figyeltem, hogy ott áll-e. És persze ott volt mindig, könnyes szemmel és nekem pedig nehéz szívvel, de mennem kellett dolgozni. Persze egy idő után mindketten beleszoktunk ebbe a rendszerbe és én is büszke voltam, mikor önállóbb lett és már nem láttam az ablakban állni. Egy kicsit fájt is, de valahol örültem is neki, hogy el tudott engedni.
15. Harba
2011. nov. 13. 20:46
Nagyon szép a cikk, meghatott engem is.
2011. nov. 13. 09:42
Nagyon szép cikk,azt hiszem találóbban le sem lehetett volna írni ezeket az érzéseket.
2011. nov. 12. 19:34
Én fiam imád gyerekek közt lenni,de én már előre félek attól a naptól mikor menni kell... :(:(:(
2011. nov. 12. 18:51

Bennem még élénken élnek a saját ovis emlékeim, amik alapvetően jók, és annyira úgy volt, mint ahogy a cikkíró írta... De anno ezt anyámék annyira természetesnek vették, hogy nekem sem jutott eszembe ezeken görcsölni...


Ami inkább nem tetszik, sokszor a kissé nyers, meg nem értő hozzáállás az óvónők részéről...meg a sok "semminversengő" szülőtárs... Persze vannak kivételek..értük még érdemes...

11. tfazek
2011. nov. 12. 18:49
Jaj de bőgök.... Mindjárt megy az enyém is. Hüp hüp
10. Huss!
2011. nov. 12. 18:43
Megríkattál....ideje lenne felnőnöm.....nem is értem, a nagy már másodikos, a kicsi második éve ovis.....nem megy ez nekem.....még a mai napig görcsölök.....
2011. nov. 12. 15:53
első nap az ovodában,az még csak hagyján... az az igazi mikor első nap iskolába megy.az sokkal komolyabb.habár már nevetek rajta, de a suli sokkal nagyobb zabszemet okozott a seggembe, mint az ovi.
8. e417245f24 (válaszként erre: 1. - Bdioda)
2011. nov. 12. 13:19
Nekem is párás lett a szemem.Két fiammal olyan simán ment az oviba szoktatás és most van egy anyás,pici lányom és még előtte állunk...
7. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Bdioda)
2011. nov. 12. 12:56

Ismerős érzéseket kavart föl bennem a cikked:) Pedig azt hittem, hogy már régen elfelejtettem. Nálam ezeket az érzéseket még megfejelte egy másfajta aggodalom is. Ugyanis a lányom mozgássérült. De a fiamnál is éreztem ugyanezeket a sajgó gondolatokat. Ő pedig nagyon is szeretett oviba járni. Olyannyira, hogy már néha hazajönni volt körülményes, nagyon szeretett ott játszani. Pedig nem volt egyszerű a kezdés. A második óvoda vált be. Nem részletezem.

Köszi a cikket:)

2011. nov. 12. 12:53
Én még az oviba íratás előtt állok, de már közeleg az idő... az én nagy fiam biztos nem lesz ennyire stramm gyerkőc az ottmaradást illetően. Kicsit félek is, de ezt ő nem szabad hogy érezze. Gratulálok a cikkhez és hogy ilyen ügyesek voltatok! :)
2011. nov. 12. 11:21

Igen, így vagyunk mi anyukák ezzel. :)

Mindkét gyerekemnél átéltem, azzal a kitétellel, h nálunk sajnos nem volt ilyen zökkenőmentes a beszoktatás.

2011. nov. 12. 10:29
mint mindig, most sem értem ezt a misztifikációt :) de azért aranyos cikk...nekem meg szerencsém volt, a nagyot be sem kellett szoktatni, már az első látogatásnál sem akart hazajönni :D így 4 nap múlva csak beadtuk és mentünk dolgunkra :D a telefont persze figyeltem, aggódtam ,de semmi, 2 hét múlva már ott is alhatott...a kicsi anyásabb, na nála kíváncsi leszek mit produkál ha ott kell maradni :))
2011. nov. 12. 10:12
JAJ, nagyon jó kis cikk. Én is pityeregtem rajta, pedig még anya sem vagyok...:)
2011. nov. 12. 09:52

Gratulálok a cikkhez!

Bevallom őszintén: elsírtam magam, miközben olvastam, hiszen én is átéltem mindezt a két fiammal. Ők simán viselték az óvoda "megpróbáltatásait", csak én pityeregtem egyszer-kétszer, amikor ott kellett hagynom őket. Ma már mindkettő iskolás, a nagyobbik egyedül jár, a kicsit én viszem, de még mindig néha hatalmába kerít ez a torokszorító érzés.

2011. nov. 12. 09:38
Ma eltűnt a zsák a fogasról. Az ovis batyu hetek óta ott dölyfösködött a bejárati ajtó mellett, mindig csak hízott, egyre kevélyebbnek mutatta magát. Felkerült rá a tik-tak óra kacska hímzéssel, majd elnyelte a fiam fél ruhatárát. Napokon át sandán néztem rá, nem is tudtam igazán, mi a bajom vele, csak egyszerűen kavargott tőle a gyomrom. Pedig féltő gonddal csinosítottam, alakítottam...

Ugrás a teljes írásra: Első nap az óvodában - Anya-agygörcs

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook