Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


62. Kolli1987 (válaszként erre: 59. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 16:44

Én most a Péterffyben, de pontosabban a volt OBSI-n az ambulanciáról jöttem el szülni.

Hát ismerős a tüdőgyógyászat mert én az Uzsokiban kezdtem.

Én nagyon szerettem volna spontán szülni én ki is tágultam de valamiért nem akart a buksija lejjebb jönni. Amikor felmerült, hogy baja lehet a babámnak császároztak. A doktornőm mondta nincs baj de ne is várjuk meg, hogy az legyen.

61. Handa27 (válaszként erre: 60. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 16:37
Manapság már nem is hagynak úgy tudom, de ez 8 éve volt, akkor még azt mondták, hogy amíg a baba jól van nem kell kikapkodni. A szülésem pont akkor volt, mikor a sok okos elkezdte latolgatni, hogy miért olyan sok a császár és nem mertek rögtön műteni. Most már azért felfogták, hogy valóban senkinek sem jó, ha hosszú ideig vajúdik az anya.
60. 92a7eaf480 (válaszként erre: 58. - Handa27)
2011. júl. 24. 16:19

Handa!

Én nem szeretnék annyit vajúdni...

Már csak azért sem, mert a méhszájnak 6, de max. 7 óra alatt ki kell tágulnia 4 ujjnyira, ami már a szülés fázisa. Ezt megmondta a dokim is, és hozzátette, hogy nem fog feleslegesen szenvedtetni, mert az sem nekem, sem a Kincsemnek nem jó :)

59. 92a7eaf480 (válaszként erre: 53. - Kolli1987)
2011. júl. 24. 16:17

Kolli!

A Tüdőklinikán dolgozom, a János Kórház területén...

Ez is az is... Vannak daganatos, COPD-s, asthmás betegek. Elég nehéz valóban....

Te merre dolgozol?

58. Handa27 (válaszként erre: 56. - Kolli1987)
2011. júl. 24. 16:10
Valóban nem vészes. Én is 18 óra után könyörögtem, hogy most már legyen valami. Akkor még mindig csak 2 ujjnyira voltam kitágulva és kis konzultáció után már vittek is. Sajnos engem altattak, mert a méhen nem reagált a fájdalomcsillapítóra és nem hallhattam a sírást. A szomorú az egészben az, hogy a lányomét sem hallhattam, mert ő meg a tüdőgyuszitól csak nyüszögött. De utána bepótolták a sírást mind a ketten :)
2011. júl. 24. 16:07
Na, felébredt a Kisasszony, mennem kell:-)
56. Kolli1987 (válaszként erre: 54. - Handa27)
2011. júl. 24. 16:07

Sajnos még a spontán szülés élményét nem tudom. :(

De az biztos amennyire féltem a császártól nem volt olyan vészes. 15 órás vajúdás után az megkönnyebbülés volt.

Klasz volt, hogy nem fájt.

De az volt a legjobb amikor a lányom hangját meghallottam. :D

55. Handa27 (válaszként erre: 52. - De4b589afa)
2011. júl. 24. 16:07
Igen sajnos, nekünk kiderült, hogy Coli került a magzatvízbe. Azt mondta a gyerekorvos, hogy biztos mikor elfolyt a vizem. Aztán mondtam neki, hogy az érdekes lenne, mert burkot repesztettek. Azt mondta, hogy akkor nem érti. Én attól tartok, hogy egyszer reflexszerűen odanyúltam mikor mondták, hogy kint van a feje teteje, és ugye a vajúdásnál fogdostam én ott mindent amit lehetett szorítani, lehet a kezemen volt valami, mert rögtön rákiabáltak, hogy nem szabad oda nyúlni, és azonnal lefújtak minden féle fertőtlenítővel :(
54. Handa27 (válaszként erre: 46. - De4b589afa)
2011. júl. 24. 16:03

Az volt a legszebb az egészben, hogy ugye pont azért akartam programozott császárt, mert féltem a kitolástól. Esküszöm nektek az volt a legjobb része. Elmúlt az iszonyatos fájdalom a derekamból és a hasamból és csak önfeledten nyomhattam ki az csillagomat.

Tényleg csak akkor vállalnék be császárt a harmadiknál ha nagyon muszáj :)

53. Kolli1987 (válaszként erre: 50. - De4b589afa)
2011. júl. 24. 16:02

Teljesen egyet értek veled az anyaságnál szebb dolog nincsen. :D

Főleg amikor látom kis csöppemet fejlődni.

Én a súlyméréstől kapok frászt mert a lányom nem hízik annyit mint az átlag mindig egy kicsit kevesebbet. De non stop mozog csak akkor nem amikor alszik de amikor eszik is minimum a kis ujja mozog. :D

52. de4b589afa (válaszként erre: 39. - Handa27)
2011. júl. 24. 16:00
Handa27! Látom, te Picúrod is tüdőgyuszis volt. Az én Manóm is. Két hétig voltunk intenzíven.
51. kobri29 (válaszként erre: 45. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 15:59
Lehet, hogy ez inkább terhességi ártalom. :) Én sosem voltam ápolónő, azt kell mondjam, hogy minden valószínűség szerint nem is leszek, de a terhesség alatt én is mindentől tartottam és mindenbe bele tudtam látni a legrosszabb eshetőséget. :)
50. de4b589afa (válaszként erre: 45. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 15:58
A terhesség elejétől kezdve csupa aggódás lesz az élet:-) Vajon egészséges lesz e, vajon lesz elég tejem, eleget eszik e, mennyit hízik, mikor fordul meg, mikor áll fel, beszél, sétál, és a többi.....:-)))) Az anyaságnál nincs szebb:-)
49. Kolli1987 (válaszként erre: 45. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 15:58

Én is tüdőosztályon kezdtem a karrierem. :D

Megkérdezhetem melyik kórházban dolgozol?

De lelkileg engem megviselt így váltottam.

Most is túl aggódom a dolgokat, bár nagyon igyekszem reális lenni és a szakmai tudásomra támaszkodni amikor lehet és nem a legrosszabbra gondolni. :D

Fertőző betegek vannak vagy daganatosok?

2011. júl. 24. 15:57

Nekem volt orvosom,és egyszer fizettem neki a 9hónap alatt és a végén adtam neki egy "nagyobb" borítékot...de nem bántam meg!

Nem volt nehéz szülésem,sőt,nagyon gyorsan letudtuk...de a doktornőm nélkül nem tudtam volna végigcsinálni!


A 2csíkot meglátva pedig leültem...és azt éreztem,gyökeresen megváltozik az életem! :) De 5perc múlva már sírtam a boldogságtól! :)

47. de4b589afa (válaszként erre: 44. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 15:56
Igen, Pesten. Most itt lakunk még, de el fogunk költözni hamarosan, ennek ellenére Pesti kórház mellett döntöttünk, méghozzá a Szent Imre mellett. Nagyon jókat hallottam róla, de dokit még nem találtam:-(
46. de4b589afa (válaszként erre: 39. - Handa27)
2011. júl. 24. 15:55

De jó neked! Jó olvasni ilyen sikertörténeteket, sok erőt adnak. Én nem féltem elsőnél sem a fájdalomtól, soha nem gondoltam volna, hogy engem fel fognak vágni, egyáltalán nem erre készültem. Most már ugye mindegy, Manó teljesen egészséges, eleven kisördög.


Bármit megadnék azokért a fájásokért, amik a kisembert a világra segítik!!!

45. 92a7eaf480 (válaszként erre: 42. - Kolli1987)
2011. júl. 24. 15:53

Tüdőosztályon dolgozom. :(

Még mindig 12 órázom, addig jövök, amíg muszáj és bírom :D


Jajj, ne is mondd....

Állandóan aggódok valamit, mindenben rosszat látok, mindentől megijedek...

Szakmai ártalom :D

44. 92a7eaf480 (válaszként erre: 40. - De4b589afa)
2011. júl. 24. 15:52

Picianya!!!!

Pesten keresel orvost?

43. de4b589afa (válaszként erre: 36. - Kolli1987)
2011. júl. 24. 15:52

Olyan hihetetlen boldogságot, mint még soha! Hónapok óta próbálkoztunk, mire összejött. Nagyon fájtak a melleim, és késett a mensim pár napot, mégis olyan hihetetlen volt, hogy valaki lakik odabenn.....

A várandósságnál nincs misztikusabb, csodásabb időszak.

42. Kolli1987 (válaszként erre: 38. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 15:51

De jó! :D

Milyen osztályon dolgozol?

Én belgyógyászaton voltam amikor kiderült, hogy terhes vagyok és utána átkerültem ambulanciára.

Az ápolási igazgatónőnk nem engedett osztályon dolgozni így szerencsére végig is tudtam dolgozni.

Lehet, hogy én is azért mondom, hogy kell az orvos mindenkinek mert sokat tudok de nem eleget. Amikor ezt elmondtam az orvosomnak akkor jobban odafigyelt rám. :D

Néhány dolgot túl aggódtam. :D

KisGabica te nem voltál ezzel így?

41. 92a7eaf480 (válaszként erre: 39. - Handa27)
2011. júl. 24. 15:51

Remélem, nekem is aránylag nyugodt szülésem lesz.

Én nem akarok császárt, amennyiben nem muszáj, de ezt nyilván baba, illetve a körülmények döntik el :)

40. de4b589afa (válaszként erre: 35. - Kobri29)
2011. júl. 24. 15:50

Ez igaz. Tényleg van, aki előre elkéri. Ez nagyon inkorrekt, főleg, hogy valóban van, hogy be sem érnek.

Az én akkori dokim megmondta az összeget, mert én kérdeztem. Ő mondta, hogy mennyit szoktak adni. Nem voltam megelégedve a munkájával, de fizettünk, mert a lelkünk úgy kívánta. Azóta nem hozzá járunk.


Most nagy orvoskeresésben vagyunk, hogy a lehető legjobbat találjuk meg, aki vállal császármetszés után hüvelyi szülést.

39. Handa27 (válaszként erre: 33. - De4b589afa)
2011. júl. 24. 15:49
Huhh elég érdekes volt. Megindult a szülésem de megállt és akkor már nem engedtek haza. Mivel rettenetesen féltem a hüvelyi szüléstől végig azon pedáloztam, hogy akkor legyen programozott császár. Azt már ismertem. Hétfőn elkezdtek megvizsgálni de akkor már görcsölgettem, anesztes, aki műteni fog mindenki bemutatkozott. A főorvos aki tulajdonképpen kimondja ilyen helyzetekben az ament kicsit megpiszkált odalent, hátha magától beindul. Este szóltam a nővérnek, hogy segítsen nekem. A napközbeni nst szerint ugye nem elég erős a fájásom, hogy szüljek, de nem tudok tőle aludni. Ilyenkor mi van? Mondta hogy felrak gépre. Akkor sem mutatott semmi, viszont megvizsgált és közölte, hogy pakoljak mert 3 ujj és megyek szülni. Na mondom remek, de akkor spontán lesz vagy császár? Azt mondta mindig úgy van, hogy először megpróbálják elkerülni a műtétet. végül is annyira begyorsultak az események, hogy még fájdalomcsillapítót sem adtak, mert mondták, hogy felesleges mire hatna meglesz a baba. És tényleg 4 óra alatt megszületett. Így utólag nagyon remélem, hogy a harmadik baba akit tervezünk spontán fog megszületni. Sokkal hamarabb lábra tudsz állni, el tudod rendesen látni magadat is és a babát is. 3 órával a szülés után már pakolásztam a cuccom, meg cipeltem a gyerekágyra :)
38. 92a7eaf480 (válaszként erre: 36. - Kolli1987)
2011. júl. 24. 15:47

Kolli!

Én is ápolónő vagyok :)

2011. júl. 24. 15:45

Nekem van fogadott orvosom, de nagyon korrekt, türelmes és profin végzi a munkáját. Nem megy a terhességem simán, mert volt véres hányásom, felfázásom, gombás is lettem... Szóval ő aztán tényleg odafigyel...

de az azért mindenképpen pozitív, hogy nem fektette le, mi mennyibe kerül, míg az előző orvos megmondta, hogy minden alkalommal 8000ft a vizitdíj és ennek 10szerese a szülés...

2011. júl. 24. 15:42

Nekem fogadott orvosom volt és megvoltam vele elégedve. Ott volt végig, Sajnos császár lett a vége. Másodikkal is ha lesz ő hozzá szeretnék járni. :)

Szerintem nem árt, ha van egy egészségügyis a szülésen akit ismer az ember.

Az orvosom nem mondott konkrét árat csak annyit, hogy amennyire elégedett leszek annyit adok.


Szerencsémre maga a terhesség jó volt nem volt semmi panaszom. Ápolónő vagyok és egyszer amikor magamnak mértem a súlyomat akkor az jutott eszembe, hogy terhes vagyok. Csináltam teszete és pozi volt.

Ki mit érzett amikor meglátta azt a két csíkot?

35. kobri29 (válaszként erre: 34. - De4b589afa)
2011. júl. 24. 15:41
Van olyan ismerősöm, akinél a fogadott doki előre elkérte a szülésért a pénzt, aztán be sem ért a szülésre, mert úgy volt vele, hogy első gyerek, nem kell annyira sietnie, aztán röpke 5 óra alatt megszületett a kislány...
34. de4b589afa (válaszként erre: 30. - Kobri29)
2011. júl. 24. 15:37
Fogadott dokinak sem kell fizetni. Miért? Ha nem jól végzi a dolgát, nem fizetsz szülés után, fizettél addig is eleget. Ha meg jól dolgozik, és továbbra is hozzá akarsz járni, akkor fizetsz, így be vagy biztosítva:-)
33. de4b589afa (válaszként erre: 31. - Handa27)
2011. júl. 24. 15:36
Gratulálok, hogy sikerült a VBAC! Mi jövőre tervezzük a második Manót, és nagyon szeretném természetes úton megszülni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook