Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


2011. júl. 25. 14:14

Akkor már értem párod izgalmát novemberre. :D

Párom is egy hónappal előtte nagyon izgatott volt.

Miből gondolja az orvosod nagyobb a babád mint a terhességi korod?

2011. júl. 25. 14:10
Dec. 28-ra, de a dokim azt mondta, hogy hamarabb fog érkezni 1-2 héttel szerinte. :D
2011. júl. 25. 14:09
Mikorra vagy kiírva?
2011. júl. 25. 14:06

A János Kórházban fogok szülni, ott az orvosom is és az 3 épületre van a munkahelyemtől, a lányok meg már most azon vinnyognak, hogy ki mikor jöjjön látogatni :D

Nyilván a helyzet fogja adni, hogy hogyan lesz kényelmes, mindenesetre én is szeretnék majd sokat járkálni és nem szeretnék azonnal bemenni a Kórházba, csak, ha esetleg sűrűsödnek a fájások.A Párom így is kijelentette, hogy már novemberben felcsatolja a hóláncot a kocsira és már akkor berakja a kórházi csomagot, hogyha gond van, csak izzítani kelljen a kocsit és menni :D

118. Kolli1987 (válaszként erre: 116. - 92a7eaf480)
2011. júl. 25. 14:05

Szólj nekik hogy ne. Bár tőlem a kollégáim megkérdezték. De nekem azt mondta anyum, hogy ez azért van,hogy a terhes nők hasát taperolják, mert állítólag szerencsét hoz. Nekem otthon szomszéd néni csinálta de anyának szóltam, hogy ne.

Nálam ugyan ez a szoptatás amikor azt hiszi párom rokonsága, hogy nem zavar, hogy bejön. Néha a családomra is rászólók, hogy velem beszélgethetnek de ne nézzék a lányomat mert olyan érzés mintha a mellemet néznék. Most arany közép utat találtunk és így mindenki jól jár.

117. Kolli1987 (válaszként erre: 112. - 92a7eaf480)
2011. júl. 25. 14:00

Igen mi is tudtuk már az elejétől, hogy lányom lesz de én végig azt mondtam, hogy csak az a biztos ha már kint van. :)

Én labdán próbáltam vajúdni de nekem nem esett jól.

Én úgy tudom, hogy ma Magyarországon nem lehet vízben szülni csak vajúdni.

Bár állítólag, jó a vízben vajúdni mert rendezi a fájásokat és elvben kevésbé fáj.

Esetleg ha lesz zuhanyzó akkor a pocidat fogod tudni áztatni. :D

Az a lényeg, hogy próbálj meg sokat állni és sétálni, bár nekem az oxitocin után csak az ülés esett jól. :(

Szerencsére engem sem kötöztek le.

Hol fogsz szülni?

2011. júl. 25. 13:54

Eddig mi is fiút láttunk, de én egyszer azt álmodtam, hogy lányom született, még bele is lestem a pelusba, hogy nincs-e kukaca :D


Majd meglátjuk :)


Így fogok tenni, köszi a tippet. Bár anyósnál már az elején lefektettük, hogy nincs simi+tapizás, mint ahogy nem szól bele abba sem, hogy mit hogy csináljunk, mit vegyünk. Mi együtt lakunk vele, pontosabban nekünk a felső szinten van a lakásunk, neki az alsón. Most akartuk a belső lépcsőt lebetonozni és ott is kialakítani egy szobát, de úgy döntöttünk, várunk vele. Ez az én kérésem volt, mert ha szellőztetni kell a lakást, csak leszaladok a csöppséggel anyóshoz, otthagyom, kiszellőztetek, aztán hozom vissza. Illetve már kérdezte anyós, hogy szülés után besegíthet-e étellel, vagy esetleg kivasal+takarít, ha nagyon fáradt leszek és neki is egyszerűbb, ha belül feljön, mintha a külső lépcsőt használja :)


Engem az zavar, hogy a munkatársak taperolnak+simogatnak...

115. kobri29 (válaszként erre: 113. - 92a7eaf480)
2011. júl. 25. 13:35

Szerintem a család részéről is irritáló tud lenni. Próbáld azt, hogy te simogatod a pocidat, akkor nem férnek hozzá.

Ez nálam bevált, egyedül anyósom merte bepróbálni egyszer, hogy félretolta a kezemet a pocakomról, de akkor nagyon csúnyán néztem rá, szóval többször nem próbálkozott. Viszont amíg nem jöttem rá erre a praktikára, addig mindenki taperolt. :)

114. kobri29
2011. júl. 25. 13:33

Hm.. A striák elvileg kifehérednek, szinte teljesen eltűnnek, az enyémek a két hónap alatt még csak nem is halványodtak, persze nem sietek sehová, de azért jó lenne már pozitív változást látni.

A baba neméről annyit, hogy Danit végig lánynak mondták, még a 33. héten is, csak a dokim betegségének köszönhető, hogy 38 hetesen el kellett mennem egy másikhoz UH-ra - ő mondta, hogy fiú.

Vicces volt, mert kérdezte, hogy "Nemét tudja már?" Mondtam neki, hogy persze, hogy tudom, kislány. Erre rám nézett és azt mondta, hogy: "Ez? Akkora fiú ez, mint egy ház!"

Én hagyományosan szültem, csak a labdát próbáltam, de azon meg nem bírtam tartani magam, viszont örülök, hogy nem kellett szigorúan ágyonfekvősen, lábfelkötözősen szülni.

Mi nem vettünk pólyát és összesen egyszer volt pólyában a gyerek, mikor kihozták a szülés után. Most már az apja is bátran megfogja, de az elején sem hiányolta a pólyát, próbálkozott, csak kissé esetlenebbül.

2011. júl. 25. 13:30

Még egy kérdés:

Titeket nem zavar(t), hogy mindenki állandóan simogatná a pocitokat? Én még eleinte mosolyogtam, vagy próbáltam, de mostmár határozottan idegesít, mikor valaki kérdezés nélkül hozzáfog simizni a pocimat..Ez szerintem csak a család részére megengedett, nem minden egyes embernek....

2011. júl. 25. 13:22

Sziasztok ismét! :)

11 körül lepihentem, gondoltam, simizem a pocaklakómat odabenn egy picit és hát elnyomott az álom :D Nagyon jót pihentem.


Tudtok valami jó tippet adni, hogy mit sportoljak? Néztem a Rubint Réka Légy bombajó kismama dvd-jét, de azt nem igazán szeretném csinálni, szerintem a hasprés nem túlzottan jó a babámnak.

Van egy nagy-nagy labdám (fitball), azon üldögélek és mozgok, de nem tudom, elég-e.

Szeretnék mindenképpen valami olyat, ami talán majd segíthet a szülésben.


Apropó: Ti a normál szülést, vagy az alternatív szülést részesítitek előnyben?

Mi a véleményetek az epidurális érzéstelenítésről?


Én sok jót hallottam a kádban szülésről is, de személy szerint nem biztos, hogy úgy szülnék, ott azért lényegesen nagyobb a fertőzés veszélye.


Érdemes szerintetek pólyát venni? Én szeretnék egyet, mert a párom is nagyobb biztonsággal fogja majd meg Lucát/ Ákos Mátét, hogyha pólyában lesz... :)

2011. júl. 25. 12:20

Bocsánat javítok. Lányommal vagyunk kettesbe. :D

Alig várom, hogy mesélj milyen nemű csemetéd van a pocakban. :)

110. 92a7eaf480 (válaszként erre: 109. - Kolli1987)
2011. júl. 25. 10:30

Itt, Budajenőn is nagyon szomorú idő van. Nem erőltetem ám meg magam, annyira azért nem akarok takarítani.:D


Szerdán UH. már nagyon-nagyon várom :)

Addigra talán a nemét is megtudjuk, majd referálok Nektek :)


Kéne főznöm is valamit. :D Na,nem baj, majd valami hamar összeüthetőt kitalálok.

Én is egyedül vagyok, estig dolgozik a kedvesem :(

109. Kolli1987 (válaszként erre: 108. - 92a7eaf480)
2011. júl. 25. 10:19

Hát nem csodálom ezek szerint sokat dolgoztál. :(

Most pihenjél a takarítás úgyis megvár. Nekem sincs semmihez sem kedvem. Olyan rossz idő van Pesten. Kicsi lányom is alszik. Ráadásul a párom is dolgozik egyedül vagyok itthon. :(

108. 92a7eaf480 (válaszként erre: 107. - Kobri29)
2011. júl. 25. 09:58

Kobri!

Azok majd lassan elhalványulnak, nem? Legalábbis úgy olvastam....


Ti nem vagytok lustik? Én péntek-szombat-vasárnap 12 óráztam és jelenleg semmihez nincs kedvem, pedig kéne egy picit takarítani...


Olyan jó most labdán ülni és lesni ezt a fórumot, jó érzés, hogy feltehetek kérdéseket anélkül, hogy hülyének néznének :D

107. kobri29 (válaszként erre: 100. - 1d97508455)
2011. júl. 25. 09:53

Nekem a vádligörcsön csak az segített, ha a férjem jó alaposan megmasszírozta őket minden este lefekvés előtt. :)

Striák lettek, (úgy nézek ki, mint egy zebra), hiába kenegettem akármivel is sajnos. Állítólag genetika a dolog, van aki nem tud ellene tenni, van, akinek meg akkor se lesz egy darab se, ha semmit sem csinál... :(

2011. júl. 25. 09:52

EGY KIS VIDÁMSÁG erre a borús időre:


‎" A nők angyalok.....-és mi van ha valaki eltöri a szárnyunkat? 'Mi egyszerűen csak tovább repülünk egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk!! " :):)

105. 92a7eaf480 (válaszként erre: 103. - 1d97508455)
2011. júl. 25. 09:49

Jaj, igazad van, 36. héttől nem szabad, mert csökkenti a görcsöket...

Én olivaolajjal kenem magam, remélem, jó lesz.


4nap... Jajj, de jó, akkor nemsoká meglátod a pici Kincsedet!!! :)

Gondolom, ezek az utolsó napok nagyon nehezek. Sokat mocorog a kicsi?


Gátmasszázst alkalmaztok?

104. Kolli1987 (válaszként erre: 100. - 1d97508455)
2011. júl. 25. 09:37
Magne B6 és a pócolás jó ötlet illetve figyelj az elegendő folyadék és vitamin pótlásra. Nekem amikor begörcsölt akkor nekem fel kellett állnom és kicsit mozognom kellett. Ha nem görcsöl akkor sétálj annyit amennyit jól esik.
103. 1d97508455 (válaszként erre: 102. - 92a7eaf480)
2011. júl. 25. 09:35

Azt én már nem szedhetem, mert már csak 4 napom van hátra, és a 36. héttől nem ajánlott. :(


Hát, és egész terhesség alatt kakaóvajjal kentem magam, nem is voltak csíkjaim, s mikor ajánlottak egy direkt erre a célra kitalált krémet, áttértem. hát, egyik napról a másikra az oldalam, a combom, és a hasam is csupa csík lett... :'(

2011. júl. 25. 09:30

MagneB6 csicsukaa. Az állítólag nagyon jó :)

Próbáld meg felpolcolni a lábad. :)

Nekem még nincsenek ilyen gondjaim :)


Striák vannak? Mivel kenitek magatokat? :)

2011. júl. 25. 09:24

Hát vegyes érzést. :)

Nagyon örültem amikor a tesztem pozitív lett de biztosra csak akkor mertem venni amikor a labor eredményem is igazolta. :D

Párom otthon volt együtt csináltuk meg, és amikor teszteltem szinte azonnal erős pozitív lett és kimentem a fürdőből és mondtam neki, hogy hárman vagyunk. Mikor elmondtuk a családnak akkor sírtam igazán a boldogságtól. Nekem igazabból nem volt tünetem. Igaz késett de mivel amúgy sem volt rendszeres a ciklusom nem igazán aggódtam miatta. Csak egyszer a munkahelyemen amikor mértem a betegek súlyát valami miatt azt éreztem, hogy terhes vagyok.

Én az utolsó trimeszterbe kezdtem el vásárolni. Kicsit babonás vagyok e téren. Az utolsó két hónapban főleg. :)

100. 1d97508455 (válaszként erre: 97. - 92a7eaf480)
2011. júl. 25. 09:20

Én kb 25 hetesen kezdtem el mindent beszerezni. sokan már azt hitték kifutok az időből, de valahogy éreztem, hogy nem lesz gond. Hát még mindíg ráérnék úgy érzem, mert Kis fiacskám nem akar kijönni hozzánk.


Én mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, már 9. hétben jártam, addig napi egy doboz cigit szívtam el. :( Bár valahogy nekem könnyen ment a lerakás, mert amint 2 csíkos lett a teszt, egy szálat sem szívtam. :) De amúgyis azt mondják a dokik is, hogy az kevésbé káros, ha fokozatosan teszed le, nem egyik napról a másikra. Ja, és semmi gond nem volt egyik uh-on sem. Reméljük ezután sem lesz. :)


Ja, és képzeljétek annyira gyönyörű álmom volt. A karomban tartottam az én kicsikémet, és ő nézett rám a gyönyörű szemeivel. :)


Viszont 2-kor felébredtem arra, hogy eszméletlenül begörcsölt a vádlim, és azóta is fáj. :( Nem tud valaki erre valami jó "gyógymódot"?

2011. júl. 25. 09:10
Jó reggelt. Hűű.. nagyon sokat írtatok egy nap alatt. Most nekiállok, és visszaolvasom az egészet. :)
98. 92a7eaf480 (válaszként erre: 90. - Athena1985)
2011. júl. 25. 08:45
Köszi a tanácsot, megnézem, az milyen :)
2011. júl. 25. 08:43

Jó reggelt Kismamák, Anyukák!


Jól aludtatok? Én elég furán, azt hiszem,megmozdult a csöppem! Pukkanásszerű érzés volt lenn jobboldalon a pocimban :) Vajon ez tényleg az volt???


Nos, a babakocsi: Mi is abszolút kényelmes, könnyű, terhelhető kocsit néztünk, íme itt a kép:


[link]


Mikor kezdtetek vásárolni?

18. hetes ultrahangtól nem féltetek? A 12 hetes genetikai ultrahang kimutatta volna, ha gond van, nem? Az az igazság, hogy dohányoztam elég sokat, és most lecsökkentettem napi 2-4 szálra :( Tudom, hogy ez sok, igyekszem teljesen lerakni :(


Mi 3-4 tesztet csináltam, mert nem mertem elhinni, de nagyon örültem. Aztán a munkahelyemen levettek egy HCG-szint néző labort és délután már úgy köszönt a laboros kollega, hogy "gratulálok, Kismama" . Nagyon sírtam az örömtől, a páromat alig tudtam felhívni :) Nagyon nagy az öröm nálunk azóta is :)


Mi is tervezzük, hogy sokszor megyünk 4D-re, az anyósomat is visszük, szeretnénk, ha egy picit Ő is bele tudna folyni, mert 3-4 hónapja vesztette el a férjét :(

96. kobri29 (válaszként erre: 95. - Moki-kopi)
2011. júl. 25. 08:36

Én hajnal háromkor csináltam a tesztemet, keltem az urammal és megbeszéltük, hogy elkísérem a munkába, hogy megbeszélhessük, hogyan tovább, ha pozitív a teszt. Megcsináltam és letettem a fürdőszobában, tettem-vettem, készülődtem. Mikor visszamentem érte, még mindig nemigen láttam ki a szemeim mögül, szóval többször is egész közelről meg kellett néznem, mert nem akartam elhinni, hogy tényleg ott a második csík is.

Akkor hihetetlen megkönnyebbülés volt, hogy nem valami baj áll a piros napok késlekedése mögött, de ahogy kimentünk a hidegbe és rádöbbentem, hogy "terhes" vagyok, rögtön megszállt az eufória, amitől aztán napokig nem tudtam szabadulni. :)

95. moki-kopi (válaszként erre: 36. - Kolli1987)
2011. júl. 25. 08:15

Kolli Te mit éreztél a két csíknál? és többiek?


először nekem leírhatatlan volt, hajnali kettőkor csináltam, sírtam nevettem egyszerre :D most a pocilakóval más volt, már nem volt annyira eufórikus, de azért sírtam a boldogságtól :)

94. moki-kopi (válaszként erre: 32. - De4b589afa)
2011. júl. 25. 08:13

Picianya :) ti aztán tényleg sokat mentetek 4D-re :)


szurkolok, hogy a második babát természetes úton tud megszülni! megkérdezhetem, hogy miért lett császár?

93. moki-kopi (válaszként erre: 23. - 92a7eaf480)
2011. júl. 25. 08:10
Gabica én már a 14. héten éreztem a kislányomat :) kis pukkanás volt, aztán beindult és a 41. hétig úgy pörgött, hogy sokszor tényleg azt hittem, hogy az oldalamon fog kibújni :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook