Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


162. somogyi márton (válaszként erre: 161. - Globus)
2016. aug. 25. 17:43
Köszönöm. Burgonya keményitőt kerestem, de nem lehet kapni.
161. globus (válaszként erre: 158. - Somogyi márton)
2016. aug. 25. 17:39

Másik biztosan a Ha.s :)

Próbáld meg receptre felíratni a kukoricakeményítőt (amylum maydis), vagy burgonyakeményítőt (amylum solani), gyógyszertárban kiváltható, kb. ugyanennyibe kerül.

2016. aug. 25. 17:31
Megsütöttem a túrós felhőcskét. Nagyon klassz. Örülök neki, átverhetem az agyamat, hogy sütit eszem, vagy kenyeret, vagy szénhidrátos valamit. Egyszerü, 5 perc és nagyon jó. "bezabáltam' belőle. Egy tál salátával bőven elég volt vacsira 3 db.
159. somogyi márton (válaszként erre: 157. - Globus)
2016. aug. 25. 12:04
Dr Oetker kukorica keményitő. Megnéztem a dobozt a neten, és irja sajnos az allergének közt.
2016. aug. 25. 11:58
Kukorica keményitő volt. Sajnos nincs meg a doboza, mert átöntöttem, de jelezte is a doboz, hogy tartalmazhat tejet, de nem vettem komolyan. De most voltam lenn a boltban, most másmilyen keményitő volt ott, de azt is tartalmaz HAT tejet....
157. globus (válaszként erre: 154. - Somogyi márton)
2016. aug. 25. 10:07
Melyik fajta keményítőben van tej?
2016. aug. 25. 10:05

[link]


tegnap megnéztem ezt a filmet, nagyon ajánlom motivációként :)

155. ironizáló (válaszként erre: 154. - Somogyi márton)
2016. aug. 24. 20:47
Rizsliszt? Útifű maghéj? Nyílgyökér? Zabliszt? Ezekben tuti semmi nincsen.
2016. aug. 24. 20:06
Arról is annyit beszéltünk, hogy laktózos vagyok. Na ma bevonzottam. A levesemet és a gombapörköltet is kukorica keményitővel süritettem. Valami hatalmas laktóz rohamom volt. Hát a keményitő tartalmaz tejet..... Egész nap hasmenésem volt, oriási hasfájdalmakkal. A keményitőt egy testépitő ajánlotta. Nem tehet róla, de én meg sem néztem, csak most este a dobozt. Nem volt semmi. Talán már tul vagyok rajta... Keményitő kidob.
153. ironizáló (válaszként erre: 152. - Somogyi márton)
2016. aug. 24. 19:31
Annyit beszéltünk róla, hogy ma meg is csinálom :) Tényleg tartható és jótékony hatású.
152. somogyi márton (válaszként erre: 151. - Ironizáló)
2016. aug. 24. 17:38
Ezt talán én is kibirnám. Mikor 5 hónapig nem tudták mitől van hasmenésem, volt egy csomó olyan vizsgálatom, amihez koplalni, hasat hajtani kellett. Az sokkal keményebb. Aztán kiderült a laktóz... Na ! akkor fogytam tiz kilót ! Semmi nem maradt meg bennem 5 hónapig, és közben dolgoztam.
151. ironizáló (válaszként erre: 149. - Somogyi márton)
2016. aug. 24. 16:50
Egyszer elég, de lehet többször is.
150. ironizáló (válaszként erre: 149. - Somogyi márton)
2016. aug. 24. 16:48
Én úgy szoktam, hogy délután kettőig eszek. Ebbe egy reggeli és egy ebéd fér bele. Aztán másnap reggel ébredés szerint eszem,általában több, mint 16 órára jön ki. Nem szoktam éhes lenni, simán bírnám még. Inni lehet :)
149. somogyi márton (válaszként erre: 145. - Ironizáló)
2016. aug. 24. 16:04
Ráolvastam az átmeneti böjtre, de nem igazán értem. Egy olyan oldal volt, ahol nem volt tiszta, hogy egy héten hányszor, hogy kell csinálni?
148. Csigavére (válaszként erre: 147. - Gribedli***)
2016. aug. 24. 15:58
Köszönöm, igyekszem!
147. gribedli*** (válaszként erre: 144. - Csigavére)
2016. aug. 24. 15:56

Erre csak azt tudom mondani, hogy ámen:)


Amikről lemondtàl (cukor, tej, liszt, gabona) azok nélkül nagyon jól megleszel.


A gabona helyett ehetsz quinoát (ami zöldség, csak sokan azt hiszik, hogy gabona).


Plusz jót fog tenni, ha fogyasztasz hüvelyeseket is (ketóban ezeket nem lehet, de egy egészséges étrendben amúgy jól jönnek, alacsony felszívódású ch, sok fehérje, rost, ásványi anyagok és laktat).


És a mozgás legyen része az életednek, nem lesz gond!:)

146. gribedli*** (válaszként erre: 145. - Ironizáló)
2016. aug. 24. 15:51

20g


Pici vagyok (161cm) és 30-nál már nagyon borotvaélen táncolnék, úgy értem, egy nagyon aktív, edzős napon lehet, hogy nem esnék ki belőle de laza napon igen.


Bár előfordult, hogy napi 20 sem volt meg az elmúlt napokban. Nem hiányzik most semmi, én is inkább édesszájú vagyok mint sós, de most édeset sem kívánok. Ha mégis, megiszom egy light limonádét vagy cukormentes jeges teát.

145. ironizáló (válaszként erre: 143. - Gribedli***)
2016. aug. 24. 15:41
Én azért szeretem a ketót, mert ch függő vagyok és ketóban annyira egyenletes a vércukorszint, hogy carom le a csokit :) Még amit szeretek csinálni átmeneti böjt, 16 órás. Hetente-kéthetente egyszer. 30g ch-val csinálod/ nap?
144. Csigavére (válaszként erre: 139. - Gribedli***)
2016. aug. 24. 15:38

Semmi olyasmit nem döntöttem el, hogy ketogén diétát folytatok.Valójában eddig csak hallottam erről a diétáról, konkrétan sosem néztem utána, hogy ezt kövessem.

Azt döntöttem el amit le is írtam, és ehhez teljes mértékben tartom magam (elhagytam: tejtermékeket, lisztet, cukrot, gabonát).Lehet, hogy a leírtakból kimaradt, hogy eszem gyümölcsöt, ezt nem tekintettem mérvadónak.

Ezt választottam, nem változtattam rajtam semmit sem.


Igen, ez teljesen igaz,hogy még semmi idő sem telt el , folytatom így, aztán kiderül :)

143. gribedli*** (válaszként erre: 138. - Ironizáló)
2016. aug. 24. 15:33
Működni működik mert több napja azóta is lila a teszt minden nap. Arról már lekéstem, hogy levédjem, mert a napokban találtam már erről forrást és onnan inspirálódom, hogy miket ehetek, mert azt tudom, hogy hány gramm Ch fér bele, persze, azt is, hogy hol van belőle kevés, csak hiányzott valami menüszerűség. Nagyon nem vagyok éhes, úgyhogy momentán mindegy mit rakok a számba, de kellett bele egy kis rendszer:)))
2016. aug. 24. 15:33
Nem, csak laktóz ! De egyszerüen rosszul vagyok az enzimtől. Más a tv-ben hirdetett nagyágyut is kipróbáltam. Nem mondom, valamit javit, kevésbé fáj a hasam tőle. van, hogy elkerülöm a hasmenést, de napoki emésztetlen a székletem. Tudom, ez már sok információ, de igy van. Nem jó tőlük a közérzetem, mellékhatásai vannak stb. Nem ér annyit az a kis tej fogyasztás, amennyi kellemetlenséget okoz a tabletta.
141. somogyi márton (válaszként erre: 136. - Csigavére)
2016. aug. 24. 15:29
Szerintem ugyanannyit mint a rendes, de nagyon kevés tejterméket használok. Most is van egy nyitott dobozom, de még nem ittam belőle. Ma pl. a gombapörköltet süritettem be fél decivel egy kis keményitővel. Reggel a kávémba néha fél deci. Különben vega-milc tejporom van, az mindenre jó forró vizzel felengedve. Tejföl,joghurt,turó,sajt stb. minden van laktózmentes.
140. ironizáló (válaszként erre: 136. - Csigavére)
2016. aug. 24. 15:26
Igen, de pont azt írja, hogy a laktáz enzim sem hat nála, tehát ő nemcsak laktóz, hanem tejfehérje allergiás. Vagyis nem tud inni laktózmentes dolgokat sem. Ha jól értelmezem :)
139. gribedli*** (válaszként erre: 134. - Csigavére)
2016. aug. 24. 15:26

Nem, nem azt mondom, hogy ne egyél gyümölcsöt, hanem válassz egy dolgot és azt vidd véghez, ahhoz tartsd magad, ne változtass rajta folytonosan, hanem alakíts ki egy szokást.


Pl ha ketogén diétázni akarsz, jó, akkor ketogénezz, de akkor nincs helye a gyümölcsnek (sem a gabonának) és minden reggel tesztelned kell (ketoteszt, pisilős teszt). Másképp nincs értelme egyszer majdnem belekerülni aztán mégsem, aztán vissza, stb.


Ha viszont akarod a gyümölcsöt, tehát nem ketózol, jó az is, de akkor az is legyen egy rendszer, pl hogy mindig csak tízóraira eszed vagy uzsonnára, vagy mindkettőre. Mondanám, hogy egyél olajos magokat, de akkor már túl zsíros lenne a kajád ahhoz, amit csinálsz, de akár ez is lehet, ha neked bejön.


Semmiképp nem vonnék le következtetéseket mindössze 11 nap után a helyedben, hiszen életmódváltást akarsz, az meg nemhogy nem marad abba 11 nap után de 11 hónap után sem. Akkor meg? Időd tengernyi:)


Van, aki csak 2-3 hónap után kezd el fogyni, addig egy dekát sem.


A fogyásnak rengeteg útja van, csak ki kell várni, sok diéta létezik, ami hatásos, de türelem kell hozzá.

138. ironizáló (válaszként erre: 135. - Gribedli***)
2016. aug. 24. 15:24
Önuralom az kell. Nagyon kíváncsi vagyok mire fogsz jutni vele. Én azt mondom, hogy lehet vegán ketót csinálni :) Majd levédeted, ha működik :)
137. ironizáló (válaszként erre: 133. - Somogyi márton)
2016. aug. 24. 15:17
Zeller? Édesburgonya? Karfiol?
136. Csigavére (válaszként erre: 133. - Somogyi márton)
2016. aug. 24. 15:06
A laktóz mentes tej tudtommal elég sok kalóriát tartalmaz, lehet erre is oda kell figyelni.
135. gribedli*** (válaszként erre: 121. - Ironizáló)
2016. aug. 24. 15:02

Én "imádom" a ciklikus ketogént. De nagy önuralom kell hozzá, gyakorlott diétázóknak való, mert nagyon drasztikus ez a ki-be... És én is az 5/2-t tartom a legjobbnak:)


Bár most épp tesztelem, hogy a vegánnal is lehet-e ketózni egyáltalán és 6 napja vagyok benne, úgyhogy lehetséges szalonna meg minden nélkül is, és kivételesen nem 5/2 lesz, hanem 14nap után fogok tölteni. Hát nem tudom, nem kell fogynom se, hülyén érzem magam mint kísérleti patkány, de tudnom kell, hogy növényi táplálékkal milyen és hogy ugyanúgy sikerül-e.

134. Csigavére (válaszként erre: 132. - Gribedli***)
2016. aug. 24. 15:00

Pontosan úgy eszem ahogy leírtad, és napközben , nem minden nap, de szoktam enni szilvát esetleg dinnyét. Nem jó? Ne egyek gyümölcsöt?


10 napja eszem így.

133. somogyi márton (válaszként erre: 129. - Ironizáló)
2016. aug. 24. 14:56
Rátapintottál. Zéró toleranciás laktóz érzékeny vagyok. 3 éve, stressztől alakult ki az utolsó éveim miatt a munkahelyemen. Még attól is rosszul vagyok, ha a Férjem kávés kanalát amiben tej volt, lenyalom. Ugyhogy nagyon kell figyeljek. Nekem nem hat a laktáz enzim sem. Nálunk mindenki laktózmentesen étkezik miattam. Gluténérzékeny nem vagyok szerencsére. A gombapörit pedig nem tudtam üresen megenni. Akkor mit javasolsz helyette?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook