Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


252. ironizáló (válaszként erre: 251. - Csigavére)
2016. aug. 26. 20:36
Péntek Enikő. Van egy csaj Zuzka a neve, neki vannak videoi fent, Zuzkalight néven is. Van egy srác Sasafitness néven fut. Ő csinál most videokat, viszonylag rövid (30 perc) HIIT edzésekkel, de van olyan, amit kezdők is csinálhatnak. Hátrány: fizetős. De nem vészes, pontos összeget nem tudok. Ő jó szakember.
2016. aug. 26. 20:21

Tudtok valami jó otthoni torna videót?

Norbit meguntam, már nem izzaszt meg annyira, bár csak az egyik videóját végeztem, Réka sajnos nagyon nem szimpi, Shaun T pedig még túl kemény.

250. Csigavére (válaszként erre: 235. - Channa*)
2016. aug. 26. 19:53
Az persze , csak nem mindegy , hogy miből nyered a szénhidrátot , nem mondtam , hogy nem az.
249. Csigavére (válaszként erre: 232. - Ironizáló)
2016. aug. 26. 19:52
Köszönöm !
248. lapbarna (válaszként erre: 230. - Ironizáló)
2016. aug. 26. 19:30
Mitralis prolapsus, ez van nekem. Emiatt alapból 120 körül van a pulzusom, gyógyszer nélkül, a vérnyomásom pedig ingadozó. Ez a gyógyszer (nebivolol) nekem már hosszú évek óta bevált. Terhességem alatt nem szedtem, de a végére a vérnyomásom nagyon felment, adtak concort, és rá egy hétre (39. hét) megszültem. Szoptatás után visszatértem a nebivololra, alatta semmit nem szedtem.
247. Channa* (válaszként erre: 246. - Gribedli***)
2016. aug. 26. 19:19

Hát ez az!


Mi gyerekként vasárnaponként mentünk a cukrászdába vagy a presszóba, ahol kaptunk 1 szelet tortát, vagy valamilyen sütit, nyáron fagyit, és mellé málnaszörpöt szódával, és persze a málnaszörp dupla adag volt. Fincsi volt:D Akkor nem is okozott gondot, mert havi 4 alkalommal történt ez, és sokat mozogtunk. De most! Napi szinten fogyasztjuk és azt mondjuk, hogy ugyan már, csak napi 2-3 dl kólát iszok. Az nem számít: Dehogynem....


Ja, és persze a fagyiról ne is beszéljünk....

246. gribedli*** (válaszként erre: 245. - Channa*)
2016. aug. 26. 18:41

Ne is mondd, ki gondolta volna, hogy a málnaszörp, amit gyerekként a májkrémes-uborkás kenyér(fehér, félbarna, kukoricás, krumplis) mellé ittam (szívószállal, hogy majd behorpadt a homlokom bele), az tápanyag szempontjából khm...:D


Maci szörp volt, ja és szódával higítva!


A gyerekeim meg csak sima vizet ihatnak, jól titkolom előttük, hogy én mennyi málnát ittam:DDD


Viszont fagyit csak nyáron és csak heti 1x vasárnap ettünk, kisadagot. Ha a nagyimnál voltam, volt hogy ennyit sem, mert én csak csoki-vaníliát szerettem, a vaníliát ebből nem annyira, de megbékéltem vele, ha volt mellette csokis is. Amikor a falusi bisztróban csak puncs-vanília fagyijuk volt, én inkább kihagytam.


Ma viszont általános, hogy hétközben is és télen is esznek az emberek fagyit

245. Channa* (válaszként erre: 244. - Somogyi márton)
2016. aug. 26. 18:30

És nézted, hogy ez a napi tápanyagot mennyiben befolyásolja? Mert ugye, ha belefér, akkor nincs gond bár szerintem jó lenne, ha elhagynád.

Azt gondolom (lehet, hogy rosszul), hogy a hatása a súlyunkra hasonló lehet, mint a kólának.

Pedig kigondolta volna ezt jó néhány évvel ezelőtt?

244. somogyi márton (válaszként erre: 243. - Channa*)
2016. aug. 26. 18:24
Most mentem nyugdijba, 40 éves munkaviszony után egyetlen munkahelyről. Nem hiszem, hogy nagyon befolyásolt volna a szesz. 4 évente voltak választások, és én mindig maradtam, mert hagyták. Elengedni sem akartak. Ráadásul nem is nagyon ismerek olyat az ismerősi, baráti körben, aki ne inna ennyit, de inkább többet. Aztán a nagy lakosságról ne is beszéljünk. Mivel 8 óra előtt nem iszom, és 6 után nem eszem évek óta, igy az étvágyamon nem változtathat. Ismerem a tudósok hozzáállását az alkoholizmus fogalmáról.
243. Channa* (válaszként erre: 241. - Somogyi márton)
2016. aug. 26. 18:15

Bocsánat!:DDDD

Nem mondom, hogy az vagy, de az okosok ezt mondják.

Én ilyet csak akkor mondhatnék, ha ismernélek és látnám milyen vagy, amíg nem kapod meg a napi adagodat.

242. Channa* (válaszként erre: 240. - Somogyi márton)
2016. aug. 26. 18:14
Nem is az a gond vele, hogy sok benne a ch, hanem az, hogy a feldolgozás miatt gyors felszívódású, és hamar megéhezik az ember.
241. somogyi márton (válaszként erre: 239. - Channa*)
2016. aug. 26. 18:12
Akkor alkoholista vagyok, ez van !
240. somogyi márton (válaszként erre: 236. - Channa*)
2016. aug. 26. 18:11

Én sem vagyok édes száju, de szerintem belefél. Kajszibarack jam. Kalória 119 / l0 deka

CH 27 / l0 deka

Persze ebből 2-3 deka elég egy piritósra, vagy felhőcskére átverni az agyunkat.

239. Channa* (válaszként erre: 225. - Somogyi márton)
2016. aug. 26. 18:10

A minden este 1 pohár bor=alkoholizmus....



Főleg, hogy a kihagyást nem szeretem időszaknak éled meg....

238. ironizáló (válaszként erre: 223. - Csigavére)
2016. aug. 26. 18:10
Egyébként meg az ember azért született, hogy élvezze a földi lét minden örömét, tehát nyugodtan beilleszteted majd a kedvenceidet. ahogy Grib mondja. Az úgy nagyon élhető.
237. 388b941089 (válaszként erre: 223. - Csigavére)
2016. aug. 26. 18:08
Sok sikert!
236. Channa* (válaszként erre: 205. - Somogyi márton)
2016. aug. 26. 18:05
A lekvár sosem diétás szerintem.
235. Channa* (válaszként erre: 201. - Csigavére)
2016. aug. 26. 18:04
A banán pont ch bomba...
234. somogyi márton (válaszként erre: 231. - Ironizáló)
2016. aug. 26. 18:01
Picit meghajt tényleg, de nem vészes. Csak akkor iszom, ha nem kell elmennem itthonról. Amugy meg nem árt, mert ha éppen nem laktózozok, akkor székrekedéses vagyok, nagyon lassu az anyagcserém. Rendszeresen ittam éh gyomorra Ferenc József vizet. Most nem kell. Ez a tea rásegit állitólag a fogyásra. Nem drága, amiket hirdetnek.
233. Channa* (válaszként erre: 186. - Somogyi márton)
2016. aug. 26. 17:59

Ja! Értem:D

Persze, biztos számít, hogy a saját adagodat lecsökkentetted, csak ugye olyan "diétát" kell kialakítani, ami utána is menni fog.

A 4-5 kg ennyi idő alatt szuper:D

232. ironizáló (válaszként erre: 223. - Csigavére)
2016. aug. 26. 17:58

Még sosem láttam senkit hústól és zöldségtől legyengülni :)

Mert nem is lehet :)

Jól csinálod! Hajráelőre!

231. ironizáló (válaszként erre: 228. - Somogyi márton)
2016. aug. 26. 17:57
Nem vagy gyenge, csinálod és kész :) A teától nincs hasmenésed? Ha van, akkor nem tesz jót szerintem. Egyébként ártani nem fog. Ginseng egy "csodanövény" immunerősítő, stresszcsökkentő, agyserkentő stb... Zöld tea szintén jó, a mályváról megoszlanak a vélemények, mert nagyon tud hajtani, ami nem túl jó (én tapasztaltam is).
230. ironizáló (válaszként erre: 229. - Lapbarna)
2016. aug. 26. 17:49
Ez neked régi, vagy az utolsó terhességed hozadéka? Szerintem D vitamin, Omega3, C vitamin jót tenne.És ezek csak nagyon az alapok. Én vitaminfüggő vagyok, nézzétek ezt el nekem :) :) :)
229. lapbarna (válaszként erre: 228. - Somogyi márton)
2016. aug. 26. 17:06
Semmiféle plusz dolgot nem szedek. Ja, de, magnéziumot, meg a vérnyomásomra-pulzusomra gyógyszert.
228. somogyi márton (válaszként erre: 226. - Lapbarna)
2016. aug. 26. 17:02
Hát majd ez is elmulik, de egyszerre annyi változtatás nekem sok. Én gyengébb vagyok nálatok. De azért hősiesen csinálom az étkezést. Ja és azt még nem irtam, hogy kezdettől iszom egy teát, amit a patikában ajánlottak.Kicsit felgyorsitja az anyagcserét, érzem is, és ez jó. Ezt ajánljátok? A tea tartalmaz: Green tea, mályva,ginseng.
227. gribedli*** (válaszként erre: 225. - Somogyi márton)
2016. aug. 26. 17:00

Ha vörös, akkor elhiszem, az tele van polifenolokkal és este 1 pohár nem fog bezavarni a leleteidbe.


Bár én eleve nem szeretem a vörösbort, ezért ha tudom is, hogy antioxidánsokban gazdag, stb, nem iszom. Pezsgő, vagy rosé pezsgő, ez is ritka, tényleg csak egy koccintás erejéig, ha valamit ünnepelünk.


Mondjuk ugyanezeket az antioxidánsokat, amelyek a vörösborban vannak, megtalálhatjuk töményebben a balzsamecetben is, az vörösbor+must ecet. És nagyon egészséges. Minél tovább érlelt, annál koncentráltabb, pl a 25 éves balzsamecetből 1 mokkáskanálnyit szokás, az ennél fiatalabbakból pedig teáskanálnyit vagy 1 evőkanálnyit.

226. lapbarna (válaszként erre: 225. - Somogyi márton)
2016. aug. 26. 16:49

Én is csak megjegyezném, hogy mikor rendszeresen mozogtam, jobban aludtam. Még úgy is, hogy én pl. éjszaka futottam. Most is tudnék aludni, ha hagyna a babám.

De te tudod. Bár nem hiszem, hogy csak az alkohol lehet az egyetlen segítség.

2016. aug. 26. 16:25
Elég rosszul alszom, és valaki /csendesen mondom, legalább 20 éve/ azt javasolta, hogy pár pohár alkohol segit ezen. Ugy is volt, ill. van. Lelazit, és 10 óra felé el tudok aludni, és átalszom az éjszakát Házidoki is tud róla, a laborom tökéletes. Megszoktam.- Néha muszáj lemondani róla - pl antibiotikus kura - vagy valami más betegség, nem szeretem időszak. Csak este 8 után, napközben, ha erőszakolnák sem iszom, különben vezetek is. Egyébként nem akármit iszunk, nivós házi borunk van, vidékről rendeljük, és néha házi fahordós pálinka. Ez van!
224. Csigavére (válaszként erre: 222. - 388b941089)
2016. aug. 26. 15:37
Hát nem fogsz hiányozni.
223. Csigavére (válaszként erre: 222. - 388b941089)
2016. aug. 26. 15:34

Még sosem láttam senkit hústól és zöldségtől legyengülni :)

Nem is értem.

Akik paleóznak mind legyengülnek? Vagy a vegánok, ők is?


Annyira imádom az ilyen hozzászólásokat, hogy valaki megvan győződve , hogy ő aztán jővőlátó, mindenható.

Honnan tudom, hogy hogyan fog mi hatni rám?És mi nem?


Te biztosan a saját megoldásoddal megvagy elégedve, és elérted a céljaid.

Hagyd, hogy énis az én megoldásommal érjem el.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook