Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


192. Csigavére (válaszként erre: 190. - Somogyi márton)
2016. aug. 26. 12:19
MI is pontosan ez a felhőcske?
191. Csigavére (válaszként erre: 189. - 388b941089)
2016. aug. 26. 12:18
Nem nagyon eszem szénhidrátot, azt is csak zöldségekből, eset is salátákat szoktam enni vagy főzeléket.
190. somogyi márton (válaszként erre: 188. - Csigavére)
2016. aug. 26. 12:17
Ki fogsz nevetni, de rákattantam a felhőcskére. Este is azt ettem pár szelet párizsival, sok paradicsommal /kert ontja /. Egy deci lm. tej.
189. 388b941089 (válaszként erre: 188. - Csigavére)
2016. aug. 26. 12:13
ezeket inkább délután, este egyed, délelőtt mehet a szénhidrát.
2016. aug. 26. 12:03

Leírom a mai menümet:


Reggeli: 2 tojásból rántotta, kókuszolajon + 1 paradicsom

Ebéd: 2 felsőcsirkecomb eisberg vitamin salátával és egy paradicsommal.


Vacsira valami ötletek?

2016. aug. 26. 10:16
Most sikerült megnyitnom a linkedet. Hát az én sütim persze nem ez ! Ilyenre nézni sem mernék....
186. somogyi márton (válaszként erre: 183. - Channa*)
2016. aug. 26. 09:11
Az én felhőcske sütim szénhidrát mentes. Kb 300 kalória, és 9 db lett belőle. Ugy számolom, hogy egy db 40 kalória. Ma reggel is ettem egy tál salátán 2 db tojásból rántottát, és két felhőcskét. Bőven jól laktam, két órakor fogom megenni a lecsós csirkét. A nokedlit még meggondolom ezek után, lehet, hogy két felhőcskét apritok bele a szaftja miatt. Az az igazság, hogy én nem modell akarok lenni, csak nehéz cipelni a plusz tiz kilómat. Türelmetlen sem vagyok, nem sürgős. Már 4-5 kg le is ment. Tegnap volt 3 hete, hogy visszafogtam a ch-t. Tényleg nagy váltás volt. Aug. 4.-én kezdődött. Már ott tartottam, hogy képes voltam két naponta megenni egy fél kilós gyökérkenyeret /imádom/. Fél tábla lm. csokikat ettem, és jégkrémeket. Nem figyeltem semmire. Egy év alatt kuszott fel a tiz kiló. Most 15-ig szeretném lenyomni, ami már csak tiz. Nem görcsölök rajta szoros számtannal, kémiával. Ugy gondolom, hogy a negyedére vett táplálkozás már életmód váltás számomra. / Lehet, hogy rosszul gondolom, akkor sikertelen leszek, és ujra váltok a "módszeremen "./. Ölellek.
2016. aug. 26. 09:06

Ebben a pillanatban mértem meg magam , egy másik mérlegen, hát bizony az enyém ne jó..legalábbis remélem, mivel ez a mérleg 3 kg-vel kevesebbet mutat :)

Mindenképpen be kell szerezzek egy digitálisat.

2016. aug. 26. 09:02

Köszönöm! Csak így lehet tényleg!


Ami maradt az a kávé, de tej nélkül.A cukrot belőle már évek óta elhagytam.Úgy, hogy simán feketén nyomom :)

183. Channa* (válaszként erre: 168. - Somogyi márton)
2016. aug. 26. 05:29

Felhőcske süti?

Mármint amit te sütsz? Ez? [link]


Hát nem tudom....ez nem egy fogyis étel, bár én úgy látom, hogy egy csomó minden nem kellene egy diétánál a mai napi kajádból. A nokedli helyett, akárhogy is tk. inkább bulgur vagy basmat rizs lenne a jobb....


Én a te kajádtól tuti híznék. Sokallom is a mennyiséget (nekem az lenne)...

182. gribedli*** (válaszként erre: 176. - Csigavére)
2016. aug. 25. 23:32
Hajrá!:P
181. gribedli*** (válaszként erre: 169. - Lapbarna)
2016. aug. 25. 23:29

Híró vagy a tortával!!:)))


Az meg magáért beszél, hogy nem szeretnéd, hanem AKAROD. Ez tök jó hozzáállás!

180. ironizáló (válaszként erre: 176. - Csigavére)
2016. aug. 25. 22:34
Ez egyáltalán nem kicsi dolog, sőt! Erős a motivációd a siker meg ezen múlik. Ügyes vagy, így tovább.
179. ironizáló (válaszként erre: 175. - Somogyi márton)
2016. aug. 25. 22:32
A séta kezdésnek jó lesz. Később is, csak meg kell bolondítani, mert nem fog adni új ingert, tehát fejlődés sem várható tőle. Vagy beleteszel majd tempósabb részeket, vagy keresel valahol lépcsőket és azokat mászod meg közben. Heti kétszer legalább jó lenne erősítő edzés is, mert az izmoknak, ízületeknek az nagyon kell, nem beszélve arról, hogy a csontritkulás megelőzésére kiváló. Plusz az izmos test hatékonyabban dolgozik, több energiára van szüksége (meg szebb is).
178. Channa* (válaszként erre: 176. - Csigavére)
2016. aug. 25. 20:30
Ügyes vagy!Csak így tovább!:D
177. 388b941089 (válaszként erre: 176. - Csigavére)
2016. aug. 25. 20:27
Tök jó!! ügyes vagy! ;) Ezt máshogy nem is lehet! Semmi bűnözés nem fér bele! Hajrá!
2016. aug. 25. 20:12

Sziasztok!

Meg kell osszam veletek az apró kis örömeimet, amiből nap mint nap meríteni tudok.

A munkahelyemen sajnos olyan emberekkel vagyok körülvéve akik egyáltalán nem tesznek hangsúlyt a helyes étkezésre vagy a sportra.Konkrétan mindenki tömi magát ahogy tudja, ami látszik is.

Nos ebből kifolyólag szinte minden nap van valami nasi körbekínálva. Csoki, pogácsa, palacsinta és még tudnám sorolni.

Mielőtt elkezdtem volna az új életem,mindig elfogadtam egy kicsit, jól is esett munka közben, de most már nap mint nap visszautasítom, kinlódás nélkül. Nekem már ez a kicsi dolog is nagy!

175. somogyi márton (válaszként erre: 174. - Ironizáló)
2016. aug. 25. 19:48
Most a séta délelőtt másfél óra ebéd előtt elégnek tünik. De nem zárkózom el teljesen.
174. ironizáló (válaszként erre: 170. - Somogyi márton)
2016. aug. 25. 19:37
Kérlek vállald a sportot és nemcsak a fogyókúta miatt. Azon tùlmutat. A testünk mozgásra van tervezve, muszáj neki megadni, roppant hálás érte :) a 87 évhez is kelleni fog.
173. lapbarna (válaszként erre: 171. - Somogyi márton)
2016. aug. 25. 19:24
Köszönöm! Átadom! 
172. lapbarna (válaszként erre: 170. - Somogyi márton)
2016. aug. 25. 19:23

Reggel-este mérem magam. Mindenkinek más válik be. Nekem ez.

A sportot te érzed. Egy nagyon lájt tornát szerintem te is nyomhatnál. Anyám (ma) 62 éves, 150 cm, mostanában 95-96 kg, ő pl. Leslie Sansone 1 mile walk-ját csinálja, és háromkerekű biciklivel közlekedik. Túl van egy rákon, infarktuson, van több tartós betegsége (köztük pajzsmirigy, ennek köszönheti, hogy 45 kilóról meghízott pikk-pakk), de nagyon aktív. A walk nem rossz, van több fajtája, a távok is különbözőek. Ha gondolod, nézd meg!

171. somogyi márton (válaszként erre: 169. - Lapbarna)
2016. aug. 25. 19:17
Isten éltesse az Édesanyádat ! Az enyém is meg van még, 87 éves, és makk egészséges ! Jó lenne a nyomába lépni.
170. somogyi márton (válaszként erre: 169. - Lapbarna)
2016. aug. 25. 19:14
Egy jellem vagy. Az én reggelim is kb 200 ch.ha 3 a tojás, akkor kicsit több. Én sem szeretem a gyümölcsöt. Az elején ettem néha, de minek, ha nem szeretem. Viszont a Férjem minden reggel kicsavar nekem 2 citromot, amit egy teljes flakon ásványvizbe öntök, és azt iszom egész nap a vitamin miatt. A rengeteg salátában is van elég. Én is tudok sajtot enni és más tejterméket is az Aldiból, de azt is ritkán, mert szintén nem annyira szeretem. Az első héten leugrott 5 kg. most áll, de majd jó lesz. Itt kaptam a tanácsot, hogy ne álljak mérlegre, igy nem állok. A centi itt van a gép mellett, majd az játszik. Én idősebb vagyok 15 évvel, ugyhogy a sportot nem vállalom. Minden évben kétszer két hétre megyünk gyógy fürdőbe, ott uszom órákig. Most meg sétálunk a Férjemmel 3 napja.
169. lapbarna (válaszként erre: 168. - Somogyi márton)
2016. aug. 25. 19:01

Én pl. a te reggelidet inkább tudnám vacsorának elképzelni. Nekem kell reggelire a ch. Teljes kiőrlésű kenyérből 2 szelet nem sok, ez a bolti teflonkenyér méret. Nekem ez a ch, meg a reggeli 3:1 kávé kell. Ebből nem adok. Az egész reggelim kb. 200 kcal, néha + 50 kcal, mikor-milyen felvágott, vagy kenőcs a kenyérre, maga kávé 69 kcal. A hússal én elvagyok, ebédre meg simán. Nem eszem krumplit, rizst, tésztát (tk. liszteset sem). Helyettük van a saláta (paradicsom, uborka, paprika, hagyma, káposzta, jégsaláta, tejföllel vagy anélkül), vagy párolt zöldségek. Lehet készen venni mexikói zöldségkeveréket (azt eszem).

Uzsira ettem már natúr joghurtot barackkal, de én nem vagyok nagy gyümölcsevő.

Szerintem nem szigorú ez az étrend, ha azt nézem, mi a célom. Le akarok fogyni! Ennyi. Nem szeretnék, én akarok. Kétszer megcsináltam, most is menni fog. Csak mivel idősebb vagyok, nem megy majd pikk-pakk. Lesznek stagnálások, régen is voltak. De ki kell tartani.

Nasizva nem lehet lefogyni. Ma van anyám szülinapja, nem ettem a tortából. Lehet, hogy 3-4 hónap múlva ennék-ehetnék, de ha most eszem, akkor a holnapi eredmény annyira lelombozna... És ezt nem akarom.

168. somogyi márton (válaszként erre: 167. - Lapbarna)
2016. aug. 25. 18:37
Még mindig kicsit kinzónak érzem. Én sem vagyok nagy étkezési guru, de aug. 4. óta csinálom, és nem akarom abbahagyni. Én is leirtam egy napi kajámat. Ma pl. R: Egy mély tányér saláta, jégsaláta,paprika,paradicsom,uborka,hagyma, stb. Kis oliva. Kis méretü serpenyőben sütöttem 2-3 tojást, és ezt a tojás lepényt rácsusztatom forrón a salátára. Bors. Ebéd ma: Köménymag leves. Egy kanál zsiron egy kanál teljes kiörlésü lisztből rántás, 3-4 deci vizzel felengedve, só bors,vegeta,köménymag. Utána lecsós csirkemell. 2 db nagy zöldpaprika, 2 db paradicsom, és két szelet kb 25 deka csirkemell. Tegnapról maradt tk.nokedli. 20 deka lisztből készült, és négyszerre elég. A fele lecsó megmaradt holnapra. Vacsora: Irtam, felhőcske süti 3 db 5 szelet parizer, 3 nagy paradicsom. Ennyi. Bünözés: vörösbor sajna.....
167. lapbarna (válaszként erre: 166. - Somogyi márton)
2016. aug. 25. 18:26

39 vagyok, ma reggel 80,4 kg és 155 cm. 3 gyerekem van, a legkisebb 7 hónapos.

A hagymás rostélyos a mi háztartásunkban jelenleg disznó lapockából készült. Hagymakarikák (rengeteg), olaj, só, hús, bors, pár óra.

A reggelim 2 szelet vollkorn kenyér (ceres márkájú), 1 szelet 50 kcal. Cottage cheese (aldis, milfina márkájú) 100 g 69 kcal, én kb. 20 kcal-nyit használok. A kenyérre szeretek ezt-azt kenni, ez fűszeres túrónak írnám le, de lehet 1 kockasajtot is rákenni. Oké, tudom, te laktózérzékeny vagy. Csak példának írtam bárki számára.

A mozgásom kb. 30 perc naponta, Cindy Crawford új dimenziójából. De futni szeretek, csak ezzel a plusz súllyal az ízületeim kímélése miatt még nem megyek.

166. somogyi márton (válaszként erre: 165. - Lapbarna)
2016. aug. 25. 18:17
Hány éves vagy? hány kiló, és magas? Nekem nagyon szigorunak tünik. Amellett van amiről azt sem tudom micsoda, pl a reggelid. A hagymás rostélyos egy marhás étel. Az volt? Hirtelen sült hus ropogós hagyma karikákkal. Ezt hogy oldottad meg?
2016. aug. 25. 18:03

Ha megengeditek, leírom a mai kajámat, csak viszonyításképpen, én miket eszem:

R: 2 sz. Vollkorn, cottage cheese, 3:1 nescafé

E: Kb. fél tenyérnyi hagymás rostélyos, főtt brokkoli és karfiol

U: 1 sz. magos kenyér diabetikus baracklekvárral, 3:1 kávé nescafé

V: negyed tenyérnyi hagymás rostélyos, főtt brokkoli és karfiol.


A tenyerem az ujjaim nélkül értendő. Ez nem túl szigorú, a mennyiség sem, a minőség sem.

Minden reggelim kb. ez, néha csirkemell sonka megy rá. Ebéd húsféle plusz saláta vagy párolt zöldség. Uzsonna is kb. ugyanez, bár ma először ettem lekvárt, melynek 100 g-ja 119 kcal-t tartalmaz, én kb. 2 teáskanálnyit kentem a kenyérre. Idővel elhagyom majd a délutáni kaját, csak a kaja marad. Vacsira 2 virsli, light mozzarella, zőldség, vagy tojás kis olajon sütve, vagy főve is mehet, vagy hús, zöldséggel. Aug. 19-től tornázom minden nap, ami tegnap kimaradt, mert kirándultunk. Eddig lement 1,2 kg. Ennek jó része víz, a cél az elején a gyomrom összeszűkítése, mivel rengeteget tudok enni.

Csak azért írtam, hogy lehessen látni, ki-hogy csinálja. Nem sütizek-üdítőzök. Kistányérból, kiskanállal eszek.

164. globus (válaszként erre: 159. - Somogyi márton)
2016. aug. 25. 17:46
Még erről jutott eszembe, hogy D.nes Natura és Cs.ta termékeit egyáltalán nem szabad vásárolni annak, aki allergiás, mert náluk mindennel foglalkoznak, és saját bevallásuk szerint keresztszennyeződés előfordul.
163. globus (válaszként erre: 162. - Somogyi márton)
2016. aug. 25. 17:44
Csak patikáról tudok. Kimérik papírzacskóba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook