Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? fórum

Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯
304. Castellina (válaszként erre: 275. - 4726e582cf)
2007. febr. 27. 09:24
Igazad van!!
303. Castellina (válaszként erre: 273. - 80ASIQ)
2007. febr. 27. 09:23
Azért vagyok szegény ember, mert van autóm és netem, mert mire kifizetem ennek költségeit, nem marad pénzem. Viszont ezek nélkül nem tudnék dolgozni, nem tudnék pénzt keresni. Ez ördögi kör.
302. babi83 (válaszként erre: 299. - 0dfb352e6a)
2007. febr. 26. 08:00

Ez tényleg nagyon megható levél!

Igencsak megkönnyeztetett!

301. 80ASIQ (válaszként erre: 299. - 0dfb352e6a)
2007. febr. 25. 23:14

Volt itt a topikban valaki aki azt írta, hogy az itteni hozzászólások alapján döntött a gyerek megtartása mellett. Ez jó! :)


Kicsit visszább elég határozottan írtam az abortusz ellen. Annyira kiokosítottak, hogy Magyaroraszágon ilyen szar meg olyan szar, hogy most már nem szólok egy szót sem. Elmondtam a véleményem, kész.

(Elnézést a 4 betűs szóért!)

300. 80ASIQ (válaszként erre: 298. - 4726e582cf)
2007. febr. 25. 23:07

Itt szerintem nyugodtan lehetsz őszinte. Itt milyen bajod lehet? Ahol meg bajod lehet, ott légy óvatos. Sokszor többre megy az ember a hazugsággal! Még a legnagyobbakkal is előfordul (hogy hazudnak)!

:)))

2007. febr. 25. 22:31

Bennem egy levelke valtoztatott meg mindent.Erdemes elolvasni,megha nagyon faj is, mert megha kicsit tuloz is az, aki irta, valojaban az abortusz tenyleg megallit egy dobogo szivet.A cim:www.tortenetek.hu, azon belul is tortenetek, es a cime: Egy meghato level.

Sajnos nekem is volt, es senkinek nem kivanom, de akkor nem volt mas valasztas, de miutan elolvastam, teljesen osszetortem, es lehet, hogy ma mar maskepp dontenek, es vallalnam a babat, akar egyedul is!

298. 4726e582cf (válaszként erre: 297. - 80ASIQ)
2007. febr. 25. 21:50

Nem mondtam, hogy abortusz párti vagyok, de felsoroltam, hogy hogy döntenék, úgy látszik ez baj... de nem érzem úgy, hogy szégyenkeznem kellene. Ez még így mindig jobb, mintha sunnyognék... nem?

Bár az őszínteségem már többször sodort bajba... úgy látszik már ez is baj...

297. 80ASIQ (válaszként erre: 296. - 4726e582cf)
2007. febr. 25. 21:21

Az nem baj, ha valaki nem akar gyereket! Még mindíg jobb, mintha egy meglévő gyereket hanyagolna el vagy nem tudna róla úgy gondoskodni ahogyan szeretne.


(Nem abortuszpárti lettem, hanem védekezéspárti.)

296. 4726e582cf (válaszként erre: 288. - E71af41436)
2007. febr. 25. 20:54
ajjaj, lehet szednem is kell a sátorfámat? :))))))
295. 4726e582cf (válaszként erre: 293. - Briella)
2007. febr. 25. 20:53
Megtaláltam azt, akit kerestem és evvel együtt mondom, hogy nem vállalnék gyereket!
2007. febr. 25. 20:51

Birella!


Mi ebben a felelőtlenség, hogy bevállalom a döntésem?

Még nem kerültem olyan helyzetbe, hogy döntenem kellett volna, de itt ugye kettőn áll a vásár, és mivel sem a párom sem én nem akarunk gyereket, így ezen nem is gondolkoznék sokat. Nem hiszem, hogy rosszul kéne magam ezért érezni.

Sajnálom, ami veletek történt, de úgy gondolom, hogy a döntés joga, mégmindig az én kezemben van, ha saját magamról van szó, ugyebár. Ezért elítélni és kijelenteni, hogy felelőtlen vagyok... hát...


Nyilván nem egy ok vezetett idáig, hogy így gondoljam ezt az egészet.

Persze evvel is lehet vitatkozni, de felesleges, engem nem lehet meggyőzni ebben a témában, és én sem akarok senkit meggyőzni.

293. briella (válaszként erre: 288. - E71af41436)
2007. febr. 25. 19:57
Persze hogy nem kell a föld alá bujni a saját döntésünkért,de én ugy gondolom,hogy ennyire tutira nem lehet ilyet kijelenteni.Tudod az élet hosszú és még ő is megtalálhatja azt a valakit aki mindenben kitart mellette és lehet hogy majd akkor szeretne babát.Tehát engem most nem is annyira az abortusz ténye motivált hane a kijelentés a cikkben ami leiródott.Olvastad a cikket amire ezt irtam?
292. briella (válaszként erre: 275. - 4726e582cf)
2007. febr. 25. 19:50
Nos, mi nem akartunk első gyermekem után babát hamar igy védekeztünk és Nem is lettem terhes.Senki felett nem lehet pálcát törni joga van a nőnek eldönteni mit akar,de én iugy gondolom,hogy aki nem akar az nem is lesz terhes ha mégis akkor ugyis javasolják ha tabbletta vagy spirál mellett lett terhes.Nekem nem evvel van bajom hanem a felelőtlenséggel.Az igaz hogy oda szülessen gyerek ahová várják de a véletlen is csinálhat furi dolgoka.Azért én (túl egy sajnálatos vetélésen ami miatt még most is kivagyok)kiváncsi lennék rá hogy ha esetleg te terhes lennél véletlen szemrebbenés nélkül kijelentenéd-e hogy mész abortuszra!?Mivel akárhogy is de ha belegondolsz csak egy apro piciny életről van szó akinek a fele a tied szerintem te is elgondolkodnál.
291. 5e67f791bc (válaszként erre: 290. - Mandella)
2007. febr. 25. 17:27
megvannak, Draga!
290. mandella (válaszként erre: 289. - 5e67f791bc)
2007. febr. 25. 17:27
de miért? az okaid bizonyosan megvannak erre, gondolom.
2007. febr. 25. 17:25
Nem. Bar 32 vagyok, ha most besikerulne, en is elvetetnem...
288. e71af41436 (válaszként erre: 286. - Briella)
2007. febr. 25. 16:10

annyi dolog van ami miatta az ember kijelenti,hogy neki nem kell gyerek. ettől még ember marad ám!

a saját érzéseinkért vagy véleményünkét ne kelljen már a föld alá bújnunk....

2007. febr. 25. 15:08
Nem tudom,miért nem leht más véleményét elfogadni?Ha neki nem kell,az miért baj másnak?Ráadásul,az okok,amiket felhozott,többnyire számomra is elfogadhatóak.
286. briella (válaszként erre: 276. - 4726e582cf)
2007. febr. 25. 14:47
Szia!Szóval amiket te ideirtál az is lehet igaz de nem csak ez van!Képzeld csak el ennek van ellenkezője is!Nekem sajnos elment a kisbabám 11hetesen és soha nem fogom elfelejteni ezt a bánatot!:((((Ugyhogy ha te ugy gondolod hogy csak igy ki tudod jelenteni hogy neked NEM KELL GYEREK akkor te is felelőtlen vagy és azt kivánom neked hogy ezt a kijelentésed SOHA ne bándd meg!!!
285. 5464505f6a (válaszként erre: 279. - 80ASIQ)
2007. febr. 16. 17:56
Nekem van,bár a fizetésünk fele megy rá:)
284. 4726e582cf (válaszként erre: 283. - 80ASIQ)
2007. febr. 16. 16:04

Nem is neked szántam a kérdést igazán, csak a Te hozzászólásodra reagáltam. Igen kimondottan bántó a kérdés, még így is, hogy nem volt abortuszom.


Gondolom okult a kérdező a válaszokból...

283. 80ASIQ
2007. febr. 16. 11:06
Magamtól nem hoztam volna létre ezt a topikot, pont azért mert sok nőt érinthet azaz bánthat. Ezt értsd úgy, hogy én legalábbis sokat ismerek. Attól, hogy lényegében abortuszellenes vagyok, még nem fogom senki torkát elharapni. Lett ez a topik, nem én voltam az első aki írt bele, többek után én is írtam. Van vagy nincs közöm? Tényleg nincs, de azért véleményem van, aztán vagy elmondom vagy magamban tartom. Mindenesetre a kérdező többek véleményét elolvashatta, megismerhette.
282. 4726e582cf (válaszként erre: 281. - 80ASIQ)
2007. febr. 16. 10:00

Különben itt már eleve a topik nevét is sértőnek tartom! ELITÉLENDŐ... miért kéne elítélni vagy véleményt formálni arról, aki így dönt? Saját dolga, csakis rá tartozik és senkinek semmi köze vagy joga ahhoz, hogy bírálja a nő tettét. Szerintem!


Ha eddig nem nőtt be a fejem lágya gyerekvállalással kapcsolatban, eztán sem fog.

281. 80ASIQ
2007. febr. 15. 21:47
Nem is akarlak gyerekvállalásra biztatni, ha nem akarsz. Így valóban egyszerűbb, könnyebb.
280. 4726e582cf (válaszként erre: 278. - 80ASIQ)
2007. febr. 15. 18:01

Nem azt mondom, hogy az abortusz a legjobb megoldás. Hanem azt, ha úgy adódik, akkor ez az egyetlen. Minden védekezés ellenére is előfordulhat a teherbeesés, 100%-kos módszer csakis az, ha nem szexel senkivel a nő, a többi módszer egyáltalán nem 100%-os.


Ha véviggondolod, akkor teljesen logikus a döntésem. Igazán nincs biztos pont az életemben... így nem lehet bevállalni egy gyereket. A saját lakás, meg olyan messze van, hogy leírni nem lehet.

279. 80ASIQ (válaszként erre: 277. - 5464505f6a)
2007. febr. 15. 15:21
Nyugtass meg, hogy legalább lakni van hol!
278. 80ASIQ (válaszként erre: 276. - 4726e582cf)
2007. febr. 15. 15:18

Ilyet is ritkán hallani egy nőtől, hogy nem akar gyereket! De tényleg olyan a világ alakulása, hogy meggondolandó a dolog! Vallom egyébként, hogy az egész világ népességének csökkennie kellene mert az ember teljesen tönkreteszi a világot. Kevesebb ember - kevesebb gond. Hogyan csökkenteném a népességet? Egy házaspár, egy gyerek. De nem abortusszal, hanem védekezéssel.

Előbb-utóbb mindenkinek jutna lakás. Erre szokták azt mondani, hogy kevés fiatal lesz és sok öreg. Az öregeket el kell tartani. Szerintem olyan technika áll már rendelkezésre, hogy kevés ember is el tudna tartani sokat.

Szóval annyi rosszat olvastam már, hogy tényleg nem tudok már mit mondani, kár, hogy ilyen a világ! További szép napot!

277. 5464505f6a (válaszként erre: 273. - 80ASIQ)
2007. febr. 15. 13:20
A mi családunkban nincs autó.Sőt,net sem.Máshonnan netezek. Én egyetértek Fakwessel.Pl.sok embernek nincs saját lakása.Ismerek olyat,aki egész életében albérletben élt és él most is.És ha van gyereked,albérletbe se mehetsz.
276. 4726e582cf (válaszként erre: 272. - 80ASIQ)
2007. febr. 14. 23:40

Szóval szexelni nem kötelező...


Vagyjon ezt mondanád akkor is, ha az a nő, akit szeretsz, kijelentené, hogy "na mától nincs szex, mert nem akarok terhes lenni".

Meddig maradnál mellette? Kétlem, hogy életetek végéig...


De mindezt félretéve, ebbe a világba kizárt, hogy szűlnék gyereket! Ahogy az emberek manapság egymással bánnak az kritikán aluli, és ahogy látom ez csak rosszabb lesz. Ezt egy embernek sem kívánom, pláne nem a saját szülöttemnek. Ez az első ok. A többi: olyan munkám van, ahol ha egy hétre is kivonnám magam a forgalomból, máris ott lenne vége a munkának. Arról nem beszélek, hogy nézzük a mai magyar munkáltatókat, már fel sem veszik az embert, ha gyereke van, vagy párkapcsolatban él, nehogy gyereket szüljön és fizetni kelljen utána, avagy becsúszik a csemete, a nő úgy dönt, hogy megtartja, bejelenti, persze már abban a stádiumban, amikor a bő ruha nem takarja el a pocakot, és még örülhet, ha nem vágják ki azonnal, majd szülés után visszamenne... na igen ám, de akkor jön a pofon. Max takaríthat, de azt sem akárhogy, mert pillanatok alatt kiútálják a cégtől, és ott áll egy csemetével, éppen megélnek a férje/barátja/élettársa pénzéből...

Vagy, hogy ne is mondjam, teherbe esik, persze örül, DE elmondja a párjának, aki mindent hátrahagyva menekül a kapcsolatból. Ottmarad a nő terhesen, egyedül... nem folytatom... senkinek nem kívánom, de ezek mind benne vannak a pakliban.

275. 4726e582cf (válaszként erre: 267. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 14. 23:26

Hasonló gondolatok miatt írtam le, amit leírtam. Elsősorban az anya azaz a nő a fontos, ha az orvosnak döntenie kell melyikük életét menti meg, akkor az anya lesz az elsődleges nem a születendő gyerek. Ez is elgondolkodtató, azok számára, akik véres kardot lobogtatva kijelentik, hogy elítélendő az a nő, aki abortuszra megy. Én megértem, hogy valakinek a gyerek az élete, számomra egészen más dolgok fontosak.


Csak felháborítónak tartom, hogy azonnal elítélik azt az embert, akinek már volt abortusza, avagy úgy gondolja, hogy ez a megfelelő döntés. Könnyű azt mondani, hogy egyszerű a megoldás, ne szexeljen az, aki nem akar gyereket. Ezt azért nem gondolhatják komolyan... Mindig előfordulhat baki bármennyire is vigyáz az ember és még mindig a teherbe esett nő joga eldönteni, hogy megtartja-e a gyerekét avagy sem. Senki másra nem tarozik! Senki nem ítélheti el a döntése miatt. Ugye mindenki emlékszik a Ratkó korszakra (lehet nem írom helyesen :( ), nem hiszem, hogy szükség lenne még egy ilyen erőszakos népességnövelésre! Arról nem is beszélve, hogy mennyi nő halt meg, mert elment mindenféle sufni"orvoshoz"... nem is részletezem...


Szülessen oda az a gyerek, ahol várják. Ahol nem, ott nem is lenne jó helye.

❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook