Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? fórum

Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯
244. 4726e582cf (válaszként erre: 241. - Gpetra)
2007. febr. 6. 21:33

Nem akarok nagyon beleszólni, csak kicsit.

Az, hogy ki hány éves, az igazán nem sokat nyom a latba. 20 éves koromban, mikor kijelentettem, hogy na én nem szülök semmi pénzért (láttam a barátnőmet 3 nappal a szülés után, kék lila foltokkal a szája körül, mert befogták a száját, hogy ne ordítson szülés közben az egyebekről nem is beszélek). Akkor azt mondta mindenki, hogy na majd, ha 30 leszel, akarni fogsz gyereket. Nos, múltak az évek, egyre több rosszat hallottam, egyre inkább úgy gondoltam, hogy ebbe a világba semmi pénzért nem szülök. Úgy 28 éves koromban ismét szembe találkoztam olyan emberrel, aki úgy vélte, majd a nagy szerelem megváltoztat. Jelentem nem változtatott meg, most is úgy gondolom, hogy nem szülök ebbe a világba gyereket.


Az abortuszt meg nem ítélem el. Mindenkinek joga van, hogy döntsön, szerintem legalább is. De ez igazán kényes téma, kár ezen vitázni szerintem, engem úgysem lehet meggyőzni és én sem tudom meggyőzni azokat, akik az abortusz ellen vannak.

De még mindig humánusabbnak tartom, mint azt, hogy megszülik a gyereket, és mivel nem kell elhagyják, kukába dobják és egyéb ilyen. Avagy ott marad a családnál, de már 5 évesen megerőszakolja az apja, bátyja, szomszéd és még ehhez hasonlók. Lehet nekik jobb lett volna, ha nem születnek meg, mert ami történt velük, arról nem tehetnek...

243. dombi82
2007. febr. 6. 20:39
Szerintem nem elítélendő!!Mert jobb lenne,ha megtartaná és nem foglalkozna vele?Vagy nem tudná eltartani és együtt éhezhetne a mamival??...Netalán az nevelné fel,aki elítéli az abortuszt??!?
242. szika (válaszként erre: 240. - 5464505f6a)
2007. febr. 6. 18:31

Sosem állítottam, hogy mindenki tisztában vana jogaival. És az állításomat sem arra alapozom, hogy jogász vagyok. Hanem arra, amit az életben tapasztalok. Ostoba ember régen is volt, most is van. Ez nem ajogok ismeretétől függ. És az, ha valaki nem tudja hogyan védje meg, vagy érvényesítse a joagi számomra szintén nem azt jelenti, hogy nem lenne tisztában vele. Statisztikákból is jól látható, hogy mennyire megnövekedett a perek száma..és Pl: ma már sokan tudják, hogy ha szemetek vele egy elárusítóhelyen, akkor kérhet panaszkönyvet, fordulhata fogyasztóvédőkhöz és a médiához. Tudják, hogy többségében mi jár nekik, és mit érhetnek el...a megoldásra vagyunk mi. :))))

De az tény, hogy azt már kevesebben tudják, hogy mi a kötelességük, és mit szabad megtenni. Bár ez nyilván nem oylan lényeges. :)))))

241. gpetra (válaszként erre: 238. - Ancsika000)
2007. febr. 6. 12:56

Én nem értettem félre, amit írtál, és egyáltalán nem célom, hogy meggyőzzelek, sőt azt sem hiszem, hogy nem szeretnél gyereket. Én csupán azt mondtam, hogy a példa nem tetszett, amit felhoztál.

Egyébként azok között vagyok, akik bizonyos körülmények fennállása esetén elfogadható megoldásnak tartják az abortuszt. De szerintem nem vagy Te még olyan öreg, hogy már most azt mondd, hogy erre a mocsok világra nem akarsz gyereket szülni. Elég sok minden történhet még az életedben, ami megváltoztatja a véleményedet.

2007. febr. 6. 12:30

Szikának:Sztem épphogy sokan nincsenek tisztában a jogaikkal.A jog elég terjedlmes egy dolog.Nem véletlen pl a rengeteg átverés.Azért,mert te jogásznak tenulsz,érthető,h úgy véled,hogy egyre többen tisztában vannak vele.Jó,végülis biztos többen, mint 10éve.De ez csak egy kis megjegyzés volt.


Ezt pedig 200. 80ASIQ hsz-ra: Eléggé szúrta a szemem-ezzel biztos sokakból felhborodást váltok ki-de azt írod,hogy mkinek joga van az élethez és utána felhozod,h Hitlernek meg sem kellett volna születnie???Ez azért erőteljes ellentmondás!Ezek szerint érvényben kellenen lennie ennek azokra nézve is,akik mondjuk skrizofén lesz később(vagy egyéb más),dehát nem mkinek meg van a joga az élethez?Nem,de?


Azt, h miért háborodott fel fél világ Sz.Husszein kivégzésén,szívesen leírom neked privivbe,ha igényled.

239. 5464505f6a (válaszként erre: 238. - Ancsika000)
2007. febr. 6. 12:21

Én részben egyetértek veled.Gondolom aki jobb anaygi helyzetben élte egész életét,annak kicsit nehéz elképzelni,h bizony nem könnyű,mondjuk 60ezer ft-ból gyereket nevelni,főleg nem többet.


Vki felhozta itt az intézetet.Háát...Én ismertem nagyon sok intézetes gyereket és..A nagy többség 17-20!évesen még az 5.-6. osztállyal próbálkozott,már 11évesen cigiztek,állandóan elszöktek,a 90%-a nagyon agresszív volt,verekedtek és nem egyszer láttam,h lányokat vertek meg(pl.fiúk).

238. Ancsika000 (válaszként erre: 233. - Gpetra)
2007. febr. 6. 11:56
Ahogy olvasom ezt a fórumot, csak is az jön le belőle: Kinek a pap, kinek a papné! Én mondhatok bárkinek bármit és te is mondhatsz nekem bármit, úgysem fog egyikőnk véleménye sem megváltozni. Azt hiszitek, hogy 19 évesen nem szeretnék gyereket? A szívem legbelső titka és vágya!4 éves boldog párkapcsolatban élek, hamarosan el fognak jegyezni! De mindezek ellenére félek! Úgy gondoljátok, hogy nem pénzkérdés egy élet? Akkor ne magzatban gondolkodjatok, hanem egy ereje teljében lévő 30 éves férfiban. Ha nem tud dolgozni, mit csinál? Éhen hal. Ez is egy élet. Talán sokan ettől félnek, nem akarják nyomorban felnevelni a gyerekeiket! Egyébként egyetértek azzal, hogy védekezzünk, de történhetnek balesetek is.
237. szika (válaszként erre: 234. - Mustavaris)
2007. febr. 6. 09:15

2 aprócska megjegyzés:


Azt méhen belüli műtétnek hívják, mert a magzaton belüli ebben a formában értelmetlen.


Ezeket a beavatkozásokat nem végzik embrión csak kifejlett magzaton. Ami pedig azt jelenti, hogy az egy a születés előtti magzat volt. Amit majd nyilván meg is tanultok az iskolában.


És tény, hogy soha nem hivatkozom senki fiatal korára, de ennyi idősen és nulla tapasztalattal felelőtlen dolog ítélkezni. Sőt ítélkezni önmagában elég visszás. Soha nem kerültél még ilyen helyzetbe, és remélem, hogy nem is fog erre sor kerülni.

De azért kíváncsi lennék, hogy mi lenne a te döntésed saját bevallásod szerint 15 éves kislányként, ha az épp aktuális pasid nagy meggyőzőerejének engedve hancúroznátok egyet, és védekezés ide vagy oda, mégiscsak terhes maradnál. A szüleid majd felnevelnék, miközben te suliba meg bulizni jársz? És miből fogod eltartani? És hogy magyarázod meg a barátaidnak vagy a tanáraidnak? Úgy hogy felelőtlen voltál, és épp most bűnhődsz érte? És milyen lesz annak a gyermeknek a sorsa, akit a szülei a saját felelőtlenségük miatti büntetésként kezelnek?... hadd ne fokozzam tovább.


Szóval az ember előbb gondolkodik, minden oldalról körüljár egy témát..és ha elég bölcs hozzá, akkor megpróbálkozhat az ítélkezéssel, bár hozzáteszem ismételten, akkor sem szép dolog.

236. szika (válaszként erre: 232. - 80ASIQ)
2007. febr. 6. 09:04

A megítélésemen ez nem változtat. Az pedig pozitív. :) (Nekem nem okoz lelki törést, ha klönböző álláspontokat képviselünk egy eszmecsere során, sőt. Azt nem szeretem, ha valaki érvekkel meggyőzhetetlen, illetve nem érvel, hanem vagdalkozik és hőzöng, minden logika és értelem nélkül. Ugyanis akkor nincs miről társalogni.)

És egyetértek azzal, amit írtál. Ebből ilyen szintem nem lehet pénzkérdést csinálni. És az erre a mocsok világra én nem szülök gyereket megközelítés sem tetszik.


De részemről mindent leírtam, ami a témával kapcsolatban bennem zizegett. Vagy legalábbis megközelítőleg mindent.


A védekezés nagyon nagyon fontos, és ebben egyaránt felelősnek tartok férfit és nőt. A gond mindig az, hogy ha bármelyikük is hibázik, a "balhét a hölgy viszi el". Ettől függetlenül, mint nő úgy gondolom, hogy akinek nem tudatosul a fejében, hoyg az abortusz nem egy védekezési forma, hanem az, amit már a többi hozzászólásban kifejtettünk, az süllyedjen el. Ennyi. De azt a hölgyet sem értem meg, aki képtelen megkövetelni a partnerétől a védekezést, azt hogy vigyázzon rá. Erre sem lehet mentség a férfi részéről, hogy ő aztán biztos nem, mert abban úgy nincs élvezet. Én iylen pasit soha nem sajnálnék elküldeni a búsba...de hogy a közelembe nem engedném, az is biztos. Tanulják meg tisztelni a nőket. És az, ha vigyáznak rájuk, és nem kényszerítik bele egy fájdalmas döntéshelyzetbe a felelőtlenségük következményeként az a tisztelet egy alapvető formája számomra.

235. babi83 (válaszként erre: 234. - Mustavaris)
2007. febr. 6. 08:34
Én arra emlékszem, hogy középiskolában járt egy szexológus nő felvilágosítást tartani néhány alkalommmal és egyszer hozott egy oktatófilmet az abortuszról, úgy emlékszem 3 módszert mutattak be, de valami borzasztó volt, az egyiket sosem felejtem el, az valami kaparás volt és mutatták a kis végtagokat.....Tényleg nem lehet elfelejteni...
2007. febr. 6. 08:22

Heló mindenki!!!Én 15 öt éves kislány vagyok...de nekem erről az a véleményem hogy gyilkosságnak minősül.sokan mondják, hogy ezzel jobblesz neki, nem kell hogy rossz élete legyen, de nem adják meg az esélyt azoknak, akiket kikaparnak.és nem ő tehet arról, hogy a "szülei" nem figyeltek oda.nekem van egy képem, ami nagyon érdekes.Ez a törrténet így szól:

Egy fotós egyszer mgtudta,hogy egy magzaton belüli műtét lesz, amit sürgősen el kell végezni, különben a gyermek nem éli meg a szülést sem mert valamilyen gerincproblémája volt, nem emlékszem már a nevére.nos elment és a műtét elkezdődött.az orvos fogta a szikéjét, fölvágta a nő hasát, a magzatburokba ejtett egy bemetszést és valami nagyon furcsa történt.egy kis kéz kinyult és megfogta az orvos kezét...

aki gondolja megnézheti a képet,fenn van nálam myvipen: a nevem Nagypál Eleonóra, a képeimnél az Egyéb mappában, és előröl a harmadik kép az.ha valaki gondolja elküldhetem e-mailben is, nekem nem ügy: mustavaris@vipmail.hu

végezetül tehát;szerintem az aki nemtörődöm vállalja a következményeket...ezzel nem akarok senkit sem megbántíani.

233. gpetra (válaszként erre: 228. - Ancsika000)
2007. febr. 5. 10:05
Ez egy politika mentes oldal, de ha nem lenne az, akkor sem érteném a OV-s, 7 gyerekes hozzászólásodat. Hogy jön ez ide? Nem kellene mondig a rendszert szidni (megjegyzem, nem ő az ország jelenlegi vezetője, talán nem ő a legjobb példa sem ez esetben...), nagyon egyszerű azt mondani, hogy ezért és ezért nem szülök gyereket. Ráadásul úgy gondolom, hogy 18 évesen elég elhamarkodott dolog ilyen kijelentést tenni.
232. 80ASIQ (válaszként erre: 229. - Szika)
2007. febr. 4. 21:31

Lehet velem tárgyalni ! :)

De most megint írtam egyet, nem tudom az módosít-e az engem általad történő megítélésen.

231. 80ASIQ (válaszként erre: 228. - Ancsika000)
2007. febr. 4. 21:26

Nem is merek olyat mondani, hogy ne szexeljen az ember! Azt hiszem kapnék a fejemre!

De pénzkérdést csinálni az abortuszból??

A legelső hozzászólásomban írtam, hogy az a magzat egy ÉLET! A gyerek élete! És szegény a mi döntésünknek van kiszolgáltatva védtelenül!

Ha még nem késő, akkor tessék védekezni! már gyerekkoromban is létezett pesszárium, hüvelygolyó, hurok, gumióvszer, millióféle fogamzásgátló tabletta, megszakított kzösülés, naptármódszer. Egyszerre több módszert is lehet kombinálni.

Már le akartam szállni a témáról, de ez a mimennyibekerül felbosszantott! Egy élet nem mérhető pénzzel! Én a sajátomat nem adnám a világ minden pénzéért sem!

VÉDEKEZNI!

230. szika
2007. febr. 4. 20:01

Hölgyek. Nem az a legnagyobb gond, hogy nincsenek tisztában a jogaikkal az emberek. Mert manapság egyre inkább tájékozottabb az átlag polgár is. Tapasztalatból tudom.


De mondd meg, mit csinálsz, ha mondjuk közlik, hogy lehet hogy jár a szabadság, lehet, hogy van jogszabály a terhes nők védelmére, lehet, hogy nem lehet ilyen-oylan papírokat aláiratni...de akkor mi van? Elmész a bíróságra, és..? Akkor ők majd döntenek valamit...esetleg kötelezik munkaadót, hogy vegyen vissza...akkor majd talál más okot, hogy kirúgjon. Vagy kifizeti a bírságot, és neked továbbra sincs munkád.

És azért annak gyorsan terjed a híre a cégek között, aki hajlamos pereskedni....ajánlólevelet meg tuti nem kapsz.


És akkor most a saját választott hivatásom ellen is beszélek...de ezek a tények manapság. Tenni ellene nem sokat lehet. Külföldön, a már kiforrott gazdasági helyzetben, szokások közt is nehéz..hát még itthon, ahol ez még csak a gyakorló fázis...még nincs 20 éve a rendszerváltásnak...még csak most tanuljuk a "fejlett gazdaságot", szociális hálót. Majd kialakul. Én bízom benne, hogy a gyerekeinknek már könnyebb lesz. most ez a helyzet vacak..de semmit nem lehet rögtön és azonnal...pedig de jó is lenne. :)

229. szika (válaszként erre: 227. - 80ASIQ)
2007. febr. 4. 19:53

A terv ez. :)


Igen..újat egyikünk sem tud. De abban mindannyian egyetértünk, hogy védeni kell az életet, amennyire lehetséges. Aztán vannak esetek, amikor nem...nagyon nagyon sajnálatos módon.

Tényleg nem írtad, hogy elítéled...de nem is szabad ilyet mondani...valahogy nem fair.


Azért én nagyon örülök, hogy eljutottunk idáig. :)


Móni: Gratula a babához...örülök hogy sikerült a döntés, és kitartotok egymás és a babuci mellett. Aztán várjuk a beszámolókat, és a babanaplót is. :))))))

2007. febr. 4. 17:42
Védjük, amennyire lehet! Én is szeretnék gyereket, tévedés ne essen! De amíg nincs meg az anyagi háttér hozzá, addig... Persze, ha nekem is annyi pénzem lenne, mint O. Viktornak, akkor én is szülhetnék 7 gyereket! És egyelőre még az anyagiakat tartom szem előtt. Míg egy abortusz kb. 20.000 és 30.000 Ft között van, egy szülés "ára" is, de ebben még nincsenek benne az ilyenek, mint cumi, pelenka, kiskád, babakocsi stb. Igazság szerint nem vagyok az abortusz ellen, de mellette sem, hiszen ez a kérdés, mindig adott szituációtól függ.
227. 80ASIQ (válaszként erre: 205. - Szika)
2007. febr. 4. 17:22

Belőled jó ügyvéd lenne! Vagy leszel. (?)

Vannak nyomós érvek úgymond "ellenem". A hajléktalan nő esete az tény, hogy ilyen, hiszen az ember még gyerek nélkül is erőteljesen veszélyeztetve van. Sajnálatos, hogy ilyen rossz a helyzet Magyarországon (Ehhez vissza kell olvasni) Az ember legalább a saját gyerekeit próbálja meg úgy nevelni, felvilágosítani, hogy ne kerüljön az elvetessem - ne vetessem kínos dilemmájába.

Azt "egyenesben" talán én sem írtam, hogy "elítélem". Csak védjük az életet amennyire lehetséges!

Újat nem tudok mondani.

2007. febr. 4. 17:14
Én úgy gondolom, hogy nem csak a munkahely szempontjából nem mernek manapság gyereket vállalni, hanem mert néhányan- pl. én- nem akarok erre a mocsok világra gyereket szülni. És nem hiszem, hogy egyedül vagyok.
225. d@nu (válaszként erre: 224. - Gpetra)
2007. febr. 4. 17:14

No jó, én nem vagyok jogász. :( Inkább nem mondok semmi olyat, amihez nem értek. :)

Az biztos, ha nekem a kezembe adnának egy ilyen papírt, nem írnám alá. Viszont elküldeném a Munkaügyi Bíróságra. :)

224. gpetra (válaszként erre: 222. - D@nu)
2007. febr. 4. 17:08

Természetesen nem irathatna alá ilyen papírt, de ezzel hogy lehetne menni a Munkaügyi Bíróságra. Mi a bizonyíték? A szavad?

Ebben az esetben azt sem tudom, hogy hogyan lehetne alkalmazni a terhes nők védelmében a törvényt, amikor még nincsen terhesség?

223. 80ASIQ (válaszként erre: 211. - Monika1225)
2007. febr. 4. 17:07
Juhééééé ! :)
222. d@nu (válaszként erre: 218. - Gpetra)
2007. febr. 4. 17:00
Itt a papíron volt a hangsúly. Ilyet elviekben nem írathatna alá, merthogy törvény van a terhes nők védelmére. Csak az a gond, hogy nagyon sokan nincsenek tisztában a jogaikkal és pl. egy kirúgás esetén hajlandóak aláírni a közös megegyezést. :( Ilyenkor már tényleg mehetsz, ahova akarsz.
221. gpetra (válaszként erre: 220. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 4. 16:59
Igen, de sajnos az már a Te választásod, hogy aláírsz-e egy ilyen papírt, és ha aláírtad, akkor nem szólhatsz egy szót sem, hiszen elfogadtad a feltételeket.
220. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 216. - 5464505f6a)
2007. febr. 4. 16:57
Amikor nincs vesztenivalo, kirugnak, mint egy ebet, lehet erdemes megprobalni. Nem azt mondom, hogy muszaj, de az igazsagerzetem egyszeruen agal az ilyen fajta bekorlatozasok ellen. Hogyan szabhatnak meg ilyesmit, hat a napi x ora munkadat fizetik, nem testestol, lelkestol vasaroltak meg.
2007. febr. 4. 16:54
Köszönöm mindenkinek! igen, boldog és nyugodt vagyok!
218. gpetra (válaszként erre: 215. - D@nu)
2007. febr. 4. 16:54
Szerintem ez a helyzet a munkáltató szempontjából nem különbözik attól, ha tervezett a baba. Neki az eredmény számít: babát vársz, repülsz.
217. gpetra (válaszként erre: 211. - Monika1225)
2007. febr. 4. 16:53
Gratulálok! Örülök, hogy végül így döntöttetek :)) Boldog hónapokat és életet kívánok Nektek!
216. 5464505f6a (válaszként erre: 213. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 4. 15:09
Persze.Be lehet.De nem hinném,h majd a kismeber nyer egy cégvezetővel szemben.
215. d@nu (válaszként erre: 206. - Szika)
2007. febr. 4. 14:29

És mi van, ha mindezt aláírod, de egy "egyéjszakás kaland" után "véletlenül" teherbe esel? Ez alapján az általad aláírt papír már ki is van játszva. :)

Egyébként sajnos a gyerekvállalás sok esetben zsákutca. Hiába van munkahelyed, ha visszamész dolgozni, akkor is felmondhat neked a főnök. De van, aki vissza sem tud menni, mert gyerek mellett esetleg nem engedheti meg azt a munkatempót, amit előtte bírt.

❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook