Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gondolataim az abortuszról fórum

Gondolataim az abortuszról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gondolataim az abortuszról

1 2 3 4
114. Titánia83 (válaszként erre: 112. - Edd99d9c6c)
2015. júl. 6. 02:18

Szia!


Kineziológushoz!

113. grizus
2013. ápr. 18. 09:39
Jogod volt hozzá, hogy abortuszt csinálj. Ne vádold magad. Segítséget sajnos nem tudok írni.
2013. jan. 22. 14:44

Sziasztok!


Segítségre lenne szükségem.

Egy éve volt abortuszom, de nem igen tudom feldolgozni..és egyre rosszabb...van valakinek tippje, hogy kihez érdemes fordúlni ilyen esetben?!

Előre is köszönöm

111. a14deb9047 (válaszként erre: 109. - Titánia83)
2011. ápr. 26. 22:06
Ha csak annyi babának vennék el az életét, akik nemi erőszak következményeként fogantak meg, nem évi 65-70 ezer abortusz lenne.
110. a14deb9047 (válaszként erre: 109. - Titánia83)
2011. ápr. 26. 22:04
Én is megnézetem a tanítványaimmal a Néma sikolyt.
109. Titánia83 (válaszként erre: 108. - A14deb9047)
2011. ápr. 26. 21:58

Ezzel egyetértek. Nagyobb gondot kellene fordítani a felvilágosításra. Velünk középsuli első osztályában végignézették a Néma sikolyt. Megrázó volt. :(


De tudod, ha valakit megerőszakolnak, nem biztos, hogy meg akarja tartani a babát. :S

108. a14deb9047 (válaszként erre: 107. - Titánia83)
2011. ápr. 26. 21:42

Meggondoltabb életet pedig lehetne élni...

A tanítványaimnak mindig mondom, hogy bár a férfi választ, de a nő dönt, és a "balhét a nőnek kell elvinnie". Ma könnyelműen létesítenek kapcsolatot, a következmény pedig gyorsan megtörténik.

107. Titánia83 (válaszként erre: 106. - A14deb9047)
2011. ápr. 26. 21:39

Én is hálát adok!

De vannak nehéz sorsok, és tényleg nem ítélkezhetünk.

106. a14deb9047 (válaszként erre: 104. - Titánia83)
2011. ápr. 26. 21:37
Hálát adok Istennek azért, hogy nem kellett ilyen nehéz döntést hoznom. Hálát adok ezért a 30 évért, amit egyedül éltem le a gyermekemmel és nem kerültem ilyen helyzetbe.
2011. ápr. 25. 09:43
Sziasztok nekem 3 vetélésem volt és mind 3 szor műtőttek borzalmas volt átélni azt amit az abortuszos nőknek kell átélni:(Fájdalom volt lelkileg meg testileg én nem itélem el aki abortuszra megy hisz saját döntése,Ő élete de aki tudja az kerülje el
104. Titánia83 (válaszként erre: 104. - Zsóka54)
2011. ápr. 22. 21:21

Zsóka, sok szempont van, amit vizsgálni kell.

Tudom, hogy vannak jogszabályok. Magyarországon nem igazságszolgáltatás, hanem jogalkalmazás van. És ez elég szomorú.


De nézd azt, hogy nem ítélkezhetünk az anya felett. (Ne ítélj, hogy ne ítéltess.)


És sajnos sokszor nem is látunk mögé, hogy mi vitte rá az anyát, vagy mi kényszerítette rá.


De az valóban durva, amikor valaki ahelyett, hogy védekezne, inkább eljárogat ilyen műtétre. Mert van, aki sajna több ilyenen is átesik. Talán illene belőle tanulni már elsőre... gondoljuk mi.


Másrészt én hiszek benne, hogy vállalt sorsok vannak a BabaLélek részéről. És állítólag ez egy fajta megtisztulás a Lelkének. De ez már ezotéria, tudom, nem mindenki hisz benne, így nem is fejtegetem tovább.

2010. szept. 15. 11:26

Nagyon jó a cikk és elolvastam a hozzászólásokat is.

Sajnos én átestem egy abortuszon.Történet:

7 éve voltam a párommal(még együtt is vagyunk)és volt egy gyermekünk, mikor kiderült hogy terhes vagyok.Sajnos pont a legrosszabbkor jött, mert elötte vesztette el a párom a munkáját. Elmentem dokihoz, úgy hogy nem tudtam még megtartsuk-e. Kiderült, hogy ikerterhesség, de egyik meghalt és nem szívódott fel, a placenta nem tapad rendesen, így a doki közölte nincs más megoldás mint az abortusz. 2 hét volt a papír munka, mert hiába orvos ajánlása, úgy kellett intéznem mintha én akartam volna. Végig minden este zokogtam, mert rájöttem nem tudtam volna önszántamból megtenni, de menni kellett. Én is hallgattam a szobába sok indokot, hogy miért vetetik el, de nem reagáltam semmit, csak azon voltam, hogy ha túl kell esni a műtéten essek túl minél hamarabb.

(Hozzáteszem gyógyszer mellett fogantak, amivel kapcsolatban most 2010-ben derült ki, hogy felesleges szednem mert immunis vagyok rá.)

Fél évembe került mire kijöttem a depresszióból, de a mai napig nem felejtem el.

Azóta van még egy gyermeke és most várom a 3-at.


Viszont vannak emberek akiknek azt mondom nem való gyermek, és megszülik hazaviszik, lehet jobb lenne nekik, ha elvetetnék, mert ha máskor máshol jön világra ugyanaz a lélek akkor normálisabb életet élhetnének.

Sajnálom azokat a nőket akiknek nem lehet, ilyen az én unokatestvérem is.


Tehát vannak okok mikor kell a műtét, de Önszántából lemondjon az ember a saját gyermekéről azt nem fogom soha megérteni, mert annál nagyobb boldogság nincs mint amikor először meglátod és amiket később megélsz vele.

102. latina
2010. aug. 30. 21:46

Aranyosak vagytok, köszi a biztatást. Valójában tényleg nem viselt meg annyira, mint azt gondoltam.A kislányommal eltöltött idő csodás, így könnyen feledtet mindent bút. Tanul beszélni, formálja a szavakat, nagyon cuki!A gólya biztos jön még felénk, azt tudom, bár ha mondjuk úgy vetélek el, hogy még nincs gyerekem, biztosan nagyon magam alatt lennék. Mivel már kihordtam egy terhességet rendben és szültem egy gyönyörű egészséges kislányt, nem félek.

Ami a psziché és a test kapcsolatát illeti, azért vitatnám, hogy nem befolyásolja pl. egy terhesség kimenetelét, hiszen gyakran a teherbe esést is gátolja!

Persze van abortusz, mert nem úgy működik ez, hogy "affene, ezt most, nem akarom" és akkor el van intézve...

101. Titánia83 (válaszként erre: 98. - Latina)
2010. aug. 24. 20:01
Sajnálom! :(
2010. aug. 24. 13:06
Ne hallgass Anyósodra! belőle is csak a csalódottság beszélhet... Sokmindent lehet befolyásolni pszihésen, de nem hinném, hogy itt ez lett volna a gubanc. Ha így lenne, nem lenne szükség abortuszra! Fel a fejjel! Ha itt lesz az ideje, biztosan jönni fog a gólya! :D
99. latina
2010. aug. 24. 10:51
Még így is lelkifurim van, mert anyósom szerint én pszichésen eltoltam magamtól ezt a terhességet, nem voltam még felkészülve, nem is nagyon terveztük, az tény, de akkor is...
98. latina
2010. aug. 24. 10:49

Hááát, legutóbbi hozzászólásom óta sajnos történt egy kis tragédia...

Akkor már tudtam, hogy újra babát várok.De a múlt héten sajnos elvetéltem, a 7. héten voltam. A doki többször is visszarendelt, mert a 6. hét végén sem látszott rendesen az embrió, se szívhang.

A természet szelektált, felszívódott és megindult a spontán vetélés.

Pedig pont a férjem szülinapjára érkezett volna. De ő most nem akart jönni.

Szomorú dolog ez, de bele kell törődni...

97. 94786a70d9 (válaszként erre: 95. - Arianne113)
2010. aug. 10. 07:25
Ez is igaz. Mert ha én nem akarok gyereket már és teszek is ellene, de mégis jön a baba...valószínűleg akkor is megtartanám. De mivel van már 2 kislányom és a jelenlegi anyagi helyzetünkre gondolok, így átgondolnám. De tudom, hogy életem végéig mardosna a lelki furdalás.
96. 94786a70d9 (válaszként erre: 93. - Fanta86)
2010. aug. 10. 07:22
Akinek kiderül a magzatáról, hogy beteg, az ne érezze magát rosszul.Itt azokról van szó, akik fogamzásgátlásnak az abortuszt tekinti.Nagyon rossz lehet úgy élni, hogy van egy gyereked, aki beteg és megszakad érte a szíved, ugyan úgy imádod,mintha egészséges lenne és az emberek megnézik, egyesek csúfolják. Szóval akinek evégett volt terhesség megszakítása az ne érezze magát rosszul emiatt.
95. Arianne113 (válaszként erre: 90. - 9287580c6d)
2010. aug. 10. 05:26
Emlékeztetnélek arra amit az orvosok is mondtak sokszor: egyik fogamzásgátló szer sem nyújt 100%-os biztonságot, így becsúszhat a baba, persze ez nem összekeverendő az emberi butaság miatt bekövetkezendő és felelőtlenségből jövő terhességre.
2010. aug. 10. 05:24
Nos abortusz. Elfogult vagyok kissé, mégis ha belepróbálok nézni két szemszögbe mindkettő érthető valahol. Mert vannak babák, akiknek talán jobb hogy nem születtek meg. Mert nemérdemes úgy szülni, hogy tudom, hogy eldobnám a gyerekem. Én azért vagyok elfogult, mert sosem tudnám megölni a gyermekemet. Van párom, beszéltünk is erről, és ha jön a baba akkor jön a baba. De sajnos ez nem ilyen egyszerű. Hiszen valahol megtudom érteni azt is, aki nem szeretne gyermeket. ( És itt nem a felelőtlen tizenévesekre gondolok). Van aki megérdemli, hogy rondán beszéljenek vele, és van aki nem. Relatív. Nem foglalok álláspontot, magamból indulok ki.
93. Fanta86 (válaszként erre: 36. - Dóry87)
2010. aug. 9. 20:10

Az a gond,hogy a nővérek ilyen mocskos módon beszólogattak Neked :( sajnos nekem azért kellett elvetetni, mert 50-50%, hogy egészséges lett volna a baba :( talán "szerencsém" volt,hogy az orvos is,a nővér is mellettem állt, "jobb lesz ez így,mintha beteg lenne" egyszóval mindenhol segítőkészek,és rendesek voltak...nagyon rossz,hogy így alakult,de azóta mikor látok egy beteg gyereket,vagy egy dokumentum filmet...mindig előttem van,hogy jól döntöttem!

Rendesen tönkreteszi az ember életét egy pár "kedves" beszólás

92. c75565e593 (válaszként erre: 91. - 94786a70d9)
2010. aug. 9. 16:58

8???

KEMÉNY!!

2010. aug. 9. 09:44
Ismerek egy lányt,akinek kb. vagy 8 alkalommal volt abortusza, mert nem védekezett. Szedett fogamzásgátlót, de nem volt jó, bár a helyében én addig próbálgattam volna a gyógyszereket,amíg valamelyik be nem válik, neki ez volt az egyszerűbb megoldás, és ez undorító szerintem, de sokak szerint is. Én sem akarok ítélkezni,mert ki tudja mit hoz a sors, bár én teszek az ellen.
2010. aug. 8. 18:52
Annyi,de annyi buta ember van XXI.században!Millió féle fogamzásgátló (mód)szer létezik azoknak akik még nem akarnak babát!!!Mi az,hogy becsúszik???Én 4-szer estem teherbe,mindig akartam és nem védekeztünk!Sajnos csak egy kisfiam született meg és 3 elveszített baba után nem értem hogy lehet teherbe esni ha valaki rendszeresen védekezik??!!!Nem ítélkezem senki felett,de mennyivel könnyebb lenne ha oafigyelnénk arra,hogy több baba ne veszítse el az életét,főleg ha élni akar!!!
89. 6f7760b318 (válaszként erre: 88. - 94786a70d9)
2010. aug. 6. 14:39
A férfiaknál is létezik az elkötés... :) Bár ott vigyázni kell, mert a műtét után még elég sokáig tartalmaz hímivarsejteket is az ondó. Ott 2-3 hónap, mire kialakul a teljes sterilitás
88. 94786a70d9 (válaszként erre: 87. - 6f7760b318)
2010. aug. 6. 13:44
És csak három gyerek után, vagy esetleg két gyerek után is megcsinálják. Nem azért kérdem, mert én el a karom magam köttetni, de már úgy utálok fogamzásgátlót szedni a spirál meg nagyon drága és ellenőrzésekre kell járni vele+az sem biztos megoldás. Ha belegondolok abba, hogy elkötetetem magam és esetleg még utána akarnák gyerek az se jó.Kitalálhatnának már valamit a férfiaknak.
2010. aug. 6. 13:31
Az a baj,hogy sokan úgy vannak az elkötéssel, hogy az mennyire végleges. De sztem egy nőnek fel kell tudnia mérni, hogy akar e még babát, vagy sem. Én megtettem, hogy eldöntöttem. Nem mondom, hogy néha nem fordul meg a fejemben, hogy vajon jól cselekedtem e, de aztán az eszemmel belátom, hogy ez így volt helyes. Egyébként az igény beadásától számítva fél évet várni kell,majd újra meg kell erősíteni a szándékot. Csak ezután végzik el a megfelelő műtétet.
86. c75565e593 (válaszként erre: 82. - Cézi)
2010. aug. 6. 13:21

Szia

én sajnos tapasztalatból írom neked, hogy kegyetlen lessz utánna.(

Mivel van 3 gyermeked lehet te nem fogood ezt annyira zokon venni, de én soha többet nem lennék erre képpes.(

mai napig elkísér ez a tettem...igaz én azért vetettem el..mert az akkori párom ivott, néha elszívott pár djointot..és féltem, hogy nem lenne egészséges ezért ezt az utat választottam..


de nagyon jól gondold meg mit teszel, mert később lehet megbánod..

Minden jót nektek!

85. 94786a70d9 (válaszként erre: 82. - Cézi)
2010. aug. 6. 13:15
Miért nem köttetted el magadat a harmadik után? Ezt ingyen megteszik. Semmi nem jelent biztonságos védekezést, még a spirál sem ( egy ismerősöm spirállal lett terhes, még jó, hogy hamar kiderült), de én úgy gondolom, hogy egy nő mindent megtesz azért, hogy legyen gyereke és mindent azért hogy ne legyen. Szerintem a fogamzásgátlásnak kell lennie az első megoldásnak, ha a nő nem akar gyereket és az abortusznak az utolsó. Sajnos a nőknek kell ezt megélniük és feldolgozniuk. Ha véletlenül estem volna teherbe se tudtam volna megtenni, elég lelkis vagyok, valószínűleg életem végéig tartó bűntudatban éltem volna.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook