Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elhallgatott plusz költség követelése.. hová fordulhatok? fórum

Elhallgatott plusz költség követelése.. hová fordulhatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
38. algea (válaszként erre: 34. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 8. 11:14
Itt az is baj, hogy még te is véded ám őket, már a többedik hsz-ban írod, hogy "csak" az eljárás, elhallgatás volt inkorrekt. kérdezem én, ez miért "csak"? Ez ugyanolyan lényeges része a megrendelő-kivitelező kapcsolatának, mint maga az elvégzett munka.Aki egyikben gazember, azzal több dolgotoknak nem kéne lenni, de mindegy. túl kell lépni azon, hogy anyukád szégyelli, hogy végülis magának köszönheti ezt a helyzetet, és meg kéne akadályozni, hogy még rosszabb helyzetbe sodorják. azért írd majd meg légyszi a további fejleményeket!
37. algea (válaszként erre: 29. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 8. 11:08
Továbbra sem értem... kerül, amibe kerül (=pénz annyira nem számít?), de 20 ezer forint meg ennyire számít? Nekem úgy tűnik,anyukád jobban szégyellné, hogy bevallja, csúnyán becsapták, mert ő figyelmetlen és naiv volt a szerződés aláírásánál, mint amennyire az anyagi veszteségtől fél. Pedig az borítékolhatóan sok lesz.
36. Channa* (válaszként erre: 34. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 8. 10:25
Akkor összesen 45 ezer? Mert az nem olyan sok!
2016. máj. 8. 10:16

Na mindegy köszönöm szépen a hozzászólásokat!! :-)



Van még egy hetünk hátha sikerül a helyzeten javítani. Majd meglátjuk mi lesz!

34. gyöngyszemü (válaszként erre: 33. - Channa*)
2016. máj. 8. 09:36

Igen ez egy felújítás! Van egy átvételi elismerés 20000ft rá van kapcsozva egy vállalkozási szerződésre amin még az áll hogy vasszerkezet felújítása 45000 és kicsiben ugyan de ott van + üvegszámla

felmérési díj 20000 hátralék 25000

De szó nem esett hogy ez csak a vasszerkezetre vonatkozik mert ezt anyám is sokallotta volna és nem rendeli meg ezt az egészet, és a pasi erősködött hogy semmi mást nem kell fizetni.

Amennyiben a megrendelő el áll a megrendeléstől a befizetett felmérési díj nem jár vissza. Tudom hogy átverés de csak olyan szinten hogy kénytelenek vagyunk vállalni a további munkájuk elvégzését. :-(


Ki kellene derítenem hogy más is járt e így velük hogy ez e a tényleges módszerük?

2016. máj. 8. 07:16

Milyen szerződést kötöttek? Van szerződés? Nem hinném.


Én ha ilyesmit rendelek, akkor sosincs szerződés, csak egy nyugta, hogy átvette az előleget és a végén egy számla a teljes árról. Más szokott szerződést kapni?


Fórumindító!

Ez egy felújítás akkor ugye? És jól értem, hogy mázolásért kérnek 45 ezret? Ezt kicsit sokallom. Ennyiből vesztek egy újat (üveggel) és azt beszerelik kb. ugyan ennyiért.

Én a helyedben megpróbálnám visszaszerezni a pénzt és mást keresni. Mi az, hogy anyukád nem akarja? Meg kell vele értetni, hogy ez átverés.

32. gyöngyszemü (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 8. 00:46
Megnézem köszi. Tudom hogy nagy hülyeséget csinált.. és hagytuk idáig fajulni de ki gondolta volna... :-(
31. gyöngyszemü (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 8. 00:43

Igen gondoltam kirakok egy papírt minden lépcsőházba (10 emeletes panel 4 lépcsőház) hogy jelentkezzen aki velük szerződött és megbeszélni velük hogy ők is így jártak e...


Bebiztosították magukat szépen a végéré az van írva amennyiben bírósági ügy lenne valami miatt a Miskolci bíróságon kell megtennünk.... Kinek van kedve oda járogatni.... Biztos hogy páran fljelenteték már őket!!

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 8. 00:42

Erre nem mondok semmit. Keress rá az ablakcsere csalókra, ahol megesett, hogy bántalmazták is a megrendelőt.


Értesd meg Édesanyáddal, hogy többet fog veszíteni, mint 20 ezer Ft. Haragudni fogsz most, de erre azt mondom már, meg is érdemli, ha ezek után még szóba áll velük, de Ti tudjátok.

29. gyöngyszemü (válaszként erre: 27. - Algea)
2016. máj. 8. 00:38
Anyum ragaszkodik hozzá nem akarja elveszíteni az előleget kerül amibe kerül mondja, csak ez az eljárás ami nem tetszik neki...... :-(
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 8. 00:34

Annyit megpróbálhatsz, a társasházban (gondolom az) megkérdezed, kitől vettek még át pénzt, ha többektől, és nem jelentkeztek senkinél elvégezni a munkát,akkor feljelentést tehettek közösen.


Bár ennek sem látom sok értelmét, mert ahányszor kihallgatnak, ahányszor tárgyalásra hívnak, hidd el több lesz, mint 20 ezer Ft.

27. algea (válaszként erre: 26. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 8. 00:33
MIért muszáj? Nem értem.
26. gyöngyszemü (válaszként erre: 24. - Algea)
2016. máj. 8. 00:31

Sajna muszáj most már végig csinálni velük...

Igen egy hangfelvétel jó lett volna! :-(

25. gyöngyszemü (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 8. 00:28
Igen egy állítás egy tagadás. Sajna mivel nem voltam ott csak anyám elmondása alapján tudom mi történt. És kitudja még milyen egyéb költségeket találnak majd ki. :-(
24. algea (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 8. 00:26
Szerintem is csak annyit lehet tenni, hogy a legközelebbi szerződéskötésnél - másik céggel - ott lesztek anyukáddal, és többen, többször is elolvassátok a szerződést. Ami abban nincsen benne, az nem létezik. Mert bár tudtommal szóban kötött szerződés is törvényes hazánkban, de ahhoz bizonyíték kellene, pl. hangfelvétel.
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 8. 00:23

Ők nem tájékoztattak, Ti meg nem tájékozódtatok.


Sajnálom, hogy becsaptak benneteket, de én még mindig úgy gondolom, jobban jártok, ha úszik a 20 ezer. mint még belementek plusz kiadásokba.

De, ez csak az én véleményem.

22. algea (válaszként erre: 18. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 8. 00:22

NE haragudj, de nem értelek. már miért vagy olyan biztos benne, hogy megcsinálják a munkát? Mert egy hónap hajkurászás után telefonba azt mondta? Viccelsz? Szerintem vagy soha többet nem látjátok őket, függetlenül, hogy szombatra van megbeszélve időpont, vagy ha jönnek is, még el fogják kérni előre az üveg árát, és akkor lépnek meg, vagy mindent megcsinálnak ugyan, de olyan profin, hogy abban nem lesz köszönetetek, és egy másik céggel előről meg kell csináltatnotok majd mindent. Jobb 20-at bukni, mint 100-at, nem?


Most már azt is tudod, hogy fekete listás cég, és mégis rájuk bíznád a munkát?

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 8. 00:21

Szerintem, ha elkönyveled tanulópénznek, jobban jártok, mint ki tudja milyen szélhámosokkal még "üzleti tárgyalásokba" mentek. Most 20 ezer veszik, de lehet ennek a többszöröse is.

Ne feledd el, ha panaszt is tesztek, azért megkérdezik, mi a fenének foglalkoztatok vele tovább, ha tudtátok, sejtettétek, hogy rosszban sántikálnak, miért nem azonnal tettetek panaszt.

Igaz amint írtad, csak festésről szól a szerződés, csak szóban ígértek mást is, de a szó elszáll az írás megmarad. Hogy tudod bizonyítani, hogy tényleg mondták, nem csupán Édesanyád értette félre? Sehogy :(

20. gyöngyszemü (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 8. 00:18
Szabadár :-( De ez akkor sem frankó, akkor nem vállaljuk...! Nem tájékoztattak megfelelően!
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 8. 00:13
Ha a szerződésben, csak a festés van, nem igazán tehettek semmit, hiszen szabadárasak a munkák.
18. gyöngyszemü (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 8. 00:06

Valamilyen szinten igen csalók, csak fondorlatosan átverősen szereztek munkát, így muszáj megcsináltatni velük hogy ne bukjuk a 20 ast ha meg igen akkor is beljebb vannak 20al


Nekem csak ez az átverés nem tetszik!!

17. Luijza
2016. máj. 8. 00:05
Szerintem csalók, próbáltak megpattanni, de megtaláltátok őket, most újabb csalás készül és utána pattannak meg.
16. gyöngyszemü (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2016. máj. 8. 00:03
Sajna jobban elolvasva ez csak a festésről szól és ezt a biztosítónk nem is állhatja... de szó nincs róla összegben hogy mennyi lesz az üveg, és szóban sem hangzott el, hogy még ennyivel több lesz....
15. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 7. 23:49
Annyira nem lehet kicsavarva, hogy ne tartalmazza azt, mi van benne az árban
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 7. 23:47

Megteheted, hogy azt mondod, független szakértőt kérsz , mennyibe is kerül az a munka, csak azt nem lehet tudni, ők mit fognak lépni.


Ezek, tuti csalók.

13. gyöngyszemü (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 7. 23:47

Nem, aznap ott leszünk vele.


Hát szépen kivan csavarva a szerződés, mindenféleképpen bebiztosították magukat benne. :-(

12. gyöngyszemü (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2016. máj. 7. 23:44
Szerintem megcsinálják attól nem félek, csak ez szemétség!! Egy az csak a csiszolásért festésért sem fizettünk volna 45ezret, ha arról van szó, hát ha még közölte volna, de nem, hogy jaaa amúgy még 60 az üveg, akkor tuti nem kérjük a szolgáltatásukat. De ő eltitkolta... Itt az eljárás ami szemétség!!! Mi van ha nem fizetek miután megcsinálták?
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 7. 23:41

Milyen szerződés az, amiben eleve nincs leírva mit végeznek el és mennyiért?


Egyébként vigyázzatok, nehogy több vesszen, mint amit idáig adtatok!


Édesanyádat ne hagyd egyedül velük a lakásban.

10. gyöngyszemü (válaszként erre: 8. - Erikaholland)
2016. máj. 7. 23:38
Igen létezik. Mivel hetekig nem lehetett őket el érni és ők sem hívtak vissza már a rendőrségre akartunk menni, de mivel aztán sikerült kicsikarni egy időpontot a vége ez lett. Tök természetesen közölte a plusz költséget...
9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 7. 23:37

Ha elálltok, akkor bukjátok, de még mindig jobb, mint még sokkal többet bukni.


Csalók, tele van/volt velük a híradó is, ablakcserés, redőnycserés, ereszcsatornacserés és egyéb ilyen cégek...elnyargalnak az előleggel és kész

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook