Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Életveszélyes, " egy 2-3 év közötti kisgyermek nyakában a lánc, vagy nem? fórum

"Életveszélyes, " egy 2-3 év közötti kisgyermek nyakában a lánc, vagy nem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
44. Ekka (válaszként erre: 39. - Ében11)
2009. szept. 11. 13:37

Ruha alatt kell hordani, és nem olyan hosszú, hogy ficegjen, és beakadjon!

Az ember meg, ha fél, leveszi a játszón.

43. **Rita** (válaszként erre: 42. - **Rita**)
2009. szept. 11. 13:37
nem vagy hanem és távozik..
42. **Rita** (válaszként erre: 40. - Ekka)
2009. szept. 11. 13:36

Ha sikeül lenyelnie.

Vagy ha távozik a széklettel akkor nem lesz baja

41. mandy (válaszként erre: 32. - OlíviaAnna)
2009. szept. 11. 13:36
Jó hát ennyi erővel bármit lenyelhetnek. Zárjuk őket üvegkalitkába? Ott nincs semmi, tehát nem nyelhetnek le semmit ;-)
40. Ekka
2009. szept. 11. 13:36
Lenyeli sem lesz baja!! Ettől a borostyántól biztosan nem!
39. ében11 (válaszként erre: 33. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 11. 13:35
és még akkor is oviba játszótéren egymásba a mászókába bármibe akadhat...láttam már egy éves gyereket nyakában a mobillal-az enyém egyből elkezdte vezetgetni mintha póráz lenne...a szülei nem vették le a nyakából inkább hazamentek.
38. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 9. - Panka78)
2009. szept. 11. 13:35

Nem de pl egy hátul gombolós ruha gombjába beakadhat, és tényleg megfulladhat, ha le akarja szedni.

De pl ha nincs hozzászokva,akkor piszkálja, mert furcsa neki hogy valami van a nyakába.Addig piszkálja míg meghúzza és ha nagyon vékony akkor akár sérülést is okozhat vele.

37. kiskesztyű (válaszként erre: 26. - Ében11)
2009. szept. 11. 13:34

HI-hi!Az enyémbe kapaszkodhat,nem szakad el!

És az övé is olyan lesz,ami bírja a gyűrődést.Ha egyszer vesz az ember,olyan legyen,ami tartós.Az nagy butaság kicsi pénzért venni,csakhogy legyen egy kis vékonyka.Na az tényleg csak addig bírja.

36. Ekka
2009. szept. 11. 13:34

Sziasztok!

Én most rendeltem a lányomnak ilyen láncot! (2 éves múlt) Nem félek, hogy bárhová beakadna, hiszen a ruha alatt kell hordani!

Sok dologra jó, nem csak fogzásra, szóval egy próbát megér!!

..de az eredeti kérdésre válaszolva: minden veszélyes lehet!(nem csak a lánc)

35. **Rita** (válaszként erre: 31. - **Rita**)
2009. szept. 11. 13:33
Ezt a forgalamzó honlapjáról másoltam.
34. ében11 (válaszként erre: 27. - Mandy)
2009. szept. 11. 13:33
persze-erre az enyém az egészet begyömöszölné a szájába-már megcsinálta cipőfűzővel szalaggal-hogy eltépte és az egészet a szájába vette-szerintem ez gyerekfüggő is-nálunk az unokatesó most a fülbevalóját próbálja kiszedni(4éves).
33. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 3. - Panka78)
2009. szept. 11. 13:32
fel nem akasztja magát, de mindenképp ovatosan kell az ilyennel bánni.Akár beakadhat valahová a lánc,mikor játszik a gyerek,elszakadhat emiatt, vagy akár bármi lehet.Én nem tennék láncot a nyakába.csak mikor már van elég nagy ahhoz hogy vigyázzon, ne akadjon be sehová.
32. OlíviaAnna (válaszként erre: 27. - Mandy)
2009. szept. 11. 13:32
A csomók ellenére lenyelheti a gyöngyöket (csomókkal együtt). Egy közeli ismerős egy ólomkatonát nyelt le - ráadásul szuronypuska volt a kezében...
2009. szept. 11. 13:32

A borostyánlánccal kapcsolatban feltett GYAKORI KÉRDÉSEK ÉS VÁLASZOK


„Nem veszélyes a lánc, nem tekeredik a gyerek nyakára, nem okozhat fulladást?”

Ami a lánc biztonságát illeti, elsődlegesen szülői felügyelet mellett használandó, amelyre a mellékelt terméktájékoztatóban is felhívjuk Vásárlóink figyelmét.

A lánc "magától" biztosan nem szorítja meg a nyakat, (ezt jól tudják azok, akik esetleg már évek óta viselnek a nyakukban valamilyen láncot) arra viszont kellő körültekintéssel és felügyelettel ügyelni kell, hogy ne akadhassson be sehova. Továbbá, ha véletlenül elszakadna, mindjárt el kell venni a kicsitől, nehogy a szájába vegye, mert az szintén fulladásveszélyt jelentHET, mint minden más apró tárgy lenyelése (félrenyelése).

Mindezek esetleges veszélyforrások, amelyekre felhívjuk a Szülők figyelmét.

FONTOS, hogy a már nagyobb, ill. felügyelet nélkül cirkáló gyerekekre, bölcsibe, oviba, játszótérre a biztonság érdekében már semmilyen láncot ne adjunk (aranyat se). Ők már amúgy is régen túl vannak a fogzáson…

Továbbá ne adjuk a láncot játékként kisgyerek kezébe, hogy azt rágcsálhassa, mert az így szintén fulladásveszélyt jelenthet. A borostyánlánc nem gyermekjáték!


A borostyánláncot a megfelelő óvintézkedések és körültekintés, vagyis szülői felügyelet mellett biztonsággal használhatjuk. Német nyelvterületeken generációk óta alkalmazzák fogzási fájdalmak enyhítésére.

A lánc általában szépen megbújik a ruha alatt és a gyerekek tudomást sem vesznek róla.

30. e773b192c8 (válaszként erre: 2. - Panka78)
2009. szept. 11. 13:31
sziasztok mondjuk ott a veszélye hogy megcsavarodhat a nyakában. De mindenki maga dönti el hogy ad-e a gyermekének láncot vagy sem. Szerintem az a lényeg hogy ne legyen hosszú vagyis ne tudjon lógni nagyon és akkor nem lehet gond :))
2009. szept. 11. 13:30
A borostyánkő nyakláncot állítólagos gyógyító / fájdalomcsillapító ereje miatt árulják csecsemőknek is, így feltételezem, hogy teljesen veszélytelen. Lehet, hogy vitatható a hatásossága, de enyhén szólva nevetséges lenne, ha életveszélybe sodorná viselőjét ez a "gyógyászati segédeszköz".
28. 867f9adc74 (válaszként erre: 18. - Panka78)
2009. szept. 11. 13:29

Hát akkor tedd a nyakába.

Csak nem értem, akkor mirt kéred ki itt mások véleményét,ha te már eldöntötted..

A villogást valóban az aranyra értettem, utána olvastam csak, h borostyánról van szó..

Ettől függetlenül sem tennék láncot a nyakába semmilyen célzattal ilyen korban.

Immunerősítésre van más.

27. mandy (válaszként erre: 22. - Ében11)
2009. szept. 11. 13:29
Nem tudja leszedni a gyöngyöket akkor se ha eltépi a láncot. Ugyanis direkt ezt megelőzendő, minden szem után csomó van :)
26. ében11 (válaszként erre: 21. - Kiskesztyű)
2009. szept. 11. 13:28
hihi.az enyémnél 5 percig tartana. az enyém is csak egy hetet bírt ki a nyakamban és belekapott a gyerek, eltépte :(
25. baloghany (válaszként erre: 15. - Panka78)
2009. szept. 11. 13:28
Borostyánláncról van szó ? Vagy másikról ? Én sok embert ismerek akinek a gyerekének van a nyakába pár hónapos korától. Semmi bajuk sincs.
24. **Rita** (válaszként erre: 19. - Panka78)
2009. szept. 11. 13:28

A legelső kérdés ez volt

0. Panka78 2009-09-11 13:16


"Életveszélyes, " egy 2-3 év közötti kisgyermek nyakában a lánc, vagy nem?

23. mandy
2009. szept. 11. 13:27

Sziasztok!

A kisfiam fél évesen kapott borostyánláncot (a foga miatt, nem villogni!!), azóta is hordja, pedig már 2.5 éves, mindegyik foga kijött. De megszoktuk, megszerettük.

A huga már 3 hónaposan kapott egyet.


Nem kell hosszút venni, és amúgy is a ruha alatt kell hordani, mert fontos hogy bőrrel érintkezzen. Így nem nyeli le, és felakasztani se tudja magát!

2009. szept. 11. 13:27

az én gyerekemnél tuti életveszélyes-mert annyira kíváncsi, mindent szétszed szájába vesz.én ezért ilyesmit jó ideig nem adok neki,amúgy tényleg akadhat-saját ujjába(pl az enyém az ujjára csavargatja a madzagokat is)vagy ha elszakad bekaphatja róla a szemeket.de játékba ruhába el tudom képzelni.és ha más gyerekekkel majd játszik ők is belekaphatnak.

egy kisgyereknél semmi sem lehetetlen.

2009. szept. 11. 13:27
Ha ízléstelennek tartod,az esetleg irígységből ered.Az ízléstelen dolgok máshol kezdődnek.Nagyon is édesek,mikor olyan kis totyogósak,és ott a lánc a nyakukban.A kislányom 1 évesen kapott aranyláncot,azóta is a nyakában van,óvodában is,állandóan.A kisfiam 1. szülinapjára fogja megkapni és egyből a nyakába fogom rakni.Ott a helye,nem a dobozban!
20. **Rita** (válaszként erre: 18. - Panka78)
2009. szept. 11. 13:27
Egy egészséges gyereknek tök jól működik az immunrendszere lánc nélkül is
19. Panka78 (válaszként erre: 17. - **Rita**)
2009. szept. 11. 13:27

Az volt a kérdés, hogy hová akadhat fel!!!

..de eddig csak az volt a válasz, hogy villogni akarok, meg ízléstelen!!!!!!

Szerintem nem ez volt a kérdés!!!!!!! (értelmezési gondok vannak?????)

18. Panka78 (válaszként erre: 14. - 867f9adc74)
2009. szept. 11. 13:26

NEm hallottatok még róla?

A testtel érintkezve hő szabadul fel, így a borostyánból illóanyag szabadul fel.

Immunrendszert erősít stb. stb.

17. **Rita** (válaszként erre: 11. - Panka78)
2009. szept. 11. 13:26

Minek tetted fel a kérdést?

Úgy gondoltad mindenki azt fogja mondani hogy nem veszélyes, és az Ő gyerekének is van? :S

16. 867f9adc74 (válaszként erre: 15. - Panka78)
2009. szept. 11. 13:26
ezért kérdeztem, hogy mi a baja a gyereknek..
15. Panka78 (válaszként erre: 10. - 867f9adc74)
2009. szept. 11. 13:25
Ennek nem villogó célzata van, gyógyító!!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook