Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Életveszélyes, " egy 2-3 év közötti kisgyermek nyakában a lánc, vagy nem? fórum

"Életveszélyes, " egy 2-3 év közötti kisgyermek nyakában a lánc, vagy nem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. szept. 12. 14:56
Én nem tettem a nyakukba.
2009. szept. 12. 14:56
Veszélyes és izléstelen,biztos nem csinálnék a gyerekemből majmot.
72. Manilu (válaszként erre: 3. - Panka78)
2009. szept. 12. 14:48
Nekünk a kisfiamnak 6hónapos kora óta van borostyánlánc a nyakában,nagyon hatásos,mindenkinek jó szívvel ajánlom.Most hogy már nagyfiú(22hónapos)nagyon büszke rá,hogy neki is van ,mint anyának meg apának,és vigyáz rá,soha semilyen gondunk nem volt vele.
71. ében11 (válaszként erre: 70. - Pupákné)
2009. szept. 11. 15:34

valahol a szokás része-keresztelő miatt.

nekünk az nem volt-mert akkor nem volt divat keresztelőt tartani, csak névadóm volt és kaptam egy arany fülbevalót...mert az volt a szokás egy lánynak,vagy lánc?.majd anyum kifaggatom.

szóval gondolom ezért kapnak láncot...az más kérdés hogy praktikus-e.

70. pupákné (válaszként erre: 69. - Andi6020)
2009. szept. 11. 15:21
Ilyenkor én a gyereket szoktam "sajnálni". Mutagatjuk, hogy milyen jól megy nekünk, mert hát gondolom nem a kis gyerek kérte azt a "szép vastag" láncot. (1 évesen nagy szüksége van rá!)
69. andi6020 (válaszként erre: 68. - Pupákné)
2009. szept. 11. 15:11
A 46-os hozzászólásomban valami ilyesmire akartam utalni.
2009. szept. 11. 14:53

Biztos nagy szüksége van egy kis gyereknek aranyláncra ettől még "aranyosabb".

Olyan "Győzikés" !

67. andi6020 (válaszként erre: 64. - Jéghegy)
2009. szept. 11. 14:29
:-) Ne forgasd ki a szavaimat, légyszi. Édesanyám nekem is kifuratta a fülem, (be is nőtt, útáltam mindig is), ettől függetlenül én nem csináltattam a lányomnak. Majd kilöveti, ha akarja. :-)))
66. ében11 (válaszként erre: 64. - Jéghegy)
2009. szept. 11. 14:29

nem.de ettől még benne van a pakliban hogy kiszakadhat...nem sűrűn fordul elő-szerencsére a fül egy olyan testrész amit nem babrál annyit az ember és nincs útban...

olyan mint a biciklizés-ha biciklizünk eleshetünk

65. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 64. - Jéghegy)
2009. szept. 11. 14:26
Nem éppen hülyeség, de úgy vagyok vele, döntse el a gyerek ha döntésképes lesz, tehát akar fülbevalót, mert pl van a barátnőnek, de csecsemőnek aki még el se tudja dönteni nem érdemes, mert lehet hogy később pont utálni fogja.Nem lehet tudni.
64. Jéghegy (válaszként erre: 62. - Andi6020)
2009. szept. 11. 14:24
Sziasztok:) Akkor a kislányok szülei is hülyék?? Nekik is van fülbevalójuk!!! Ez pedig nem mostani "divat" v. villogás.
63. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 62. - Andi6020)
2009. szept. 11. 14:23

Én a lánynak amúgy sem tetettem, nem hogy egy fiúnak.

Majd ha akar és nagy lesz kifúrathatja

62. andi6020 (válaszként erre: 59. - **Rita**)
2009. szept. 11. 14:21
Tavaly az oviban egy 4 éves kisfiú(!) füléből kiszakadt a fülbevaló, elszakadt vele a fülcimpája is! Csóró kiskrapek, gondolom, nem Ő találta ki, hogy legyen neki. Hülye szülők, nem mondhatok mást!
61. ében11 (válaszként erre: 59. - **Rita**)
2009. szept. 11. 14:15
erre írtam hogy az unokahúg aki 4 éves próbálkozik magának kivenni a fülbevalóját-mert őt zavarja, de az anyja nem engedi-ettől még lehet egyszer megoldja a kislány magának...és én minden zsinórt kiszedtem a ruhákból-mert húzogatta magának-összeszorította a nyakát derekát-amúgy nem is lehetne gyerek holmiban zsinór!
60. andi6020 (válaszként erre: 55. - Panka78)
2009. szept. 11. 14:14

"Tehát amellett, hogy szerintem ízléstelen (az arany mindenképp), a kezdő kérdésre a válasz: igen, lehet veszélyes! "


Jól felhúztad magad a válaszom egyik részén, biztos ezért nem olvastad tovább, tehát megismételtem.

Mindegy, téma részemről lezárva.

59. **Rita** (válaszként erre: 56. - Panka78)
2009. szept. 11. 14:12

Ha ez a véleményed akkor szerintem bárki bármit mond úgyse érdekel :)


10. Panka78 2009-09-11 13:24


Akkor fülbevalót se adjunk, mert beakad valahová, és letépi a fülét. . .

Ja, és olyan ruhát se, aminek húzózsínórja van!!!

Válasz erre Privát üzenet

2009. szept. 11. 14:10
Tehát aki az 51 es hozzászólást írta szerintem ő sem elsősorban az izléstelenségre gondolt,hanem arra hogy pici gyereknek veszélyes a lánc még akármilyen is.
57. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 55. - Panka78)
2009. szept. 11. 14:09

"Tehát amellett, hogy szerintem ízléstelen (az arany mindenképp), a kezdő kérdésre a válasz: igen, lehet veszélyes!"



Én is így gondolom, lehet veszélyes.

Sőt megindokoltam hogy azért mert a pici gyerek kárt tehet magába azzal hogy hogy a láncot piszkálja pl,tekergeti pl,esetleg elszakítja ami gondolom anyagilag sem biztos hogy jó.

Szerintem inkább maradj az immunerősítésnél egyéb gyógyhatású szerekkel, gyümölcsel, nyers zödséggel, levegőzéssel.Aztán ha lesz olyan nagy a gyerek majd vehetsz neki láncot

56. Panka78 (válaszként erre: 55. - Panka78)
2009. szept. 11. 14:03
kérdőjellel:)
2009. szept. 11. 14:02

Kedves Andi!

Kérdés feltevője képes válaszokat elfogadni, ha a kérdésére kap választ;)

Pl. igen veszélyes, mert....

nem, nem veszélyes, mert...

Nem úgy szólt a kérdés, hogy:"Ízléstelen egy kisgyermek nyakában a lánc!"

Nem, de???

Panka

54. **Rita** (válaszként erre: 52. - Andi6020)
2009. szept. 11. 14:01
A többit nem is vettem magamra :)
53. andi6020 (válaszként erre: 52. - Andi6020)
2009. szept. 11. 13:59
Illetve csak az első ;-)
52. andi6020 (válaszként erre: 50. - **Rita**)
2009. szept. 11. 13:57

Imádom, ha valaki kérdez, de csak azt a választ hajlandó elfogadni, amit hallani szeretne!


Igenis lehet veszélyes egy lánc, ugyanúgy mint sokminden más. Mint tudjuk a gyerekek a legegyszerűbb hétköznapi dolgokkal is nagy kárt tudnak tenni magukban, mi meg csak fogjuk a fejünket, hogy "ezt nem gondoltam volna". Tehát amellett, hogy szerintem ízléstelen (az arany mindenképp), a kezdő kérdésre a válasz: igen, lehet veszélyes!

( bocsi Rita, konkrétan neked csak az első két sor szól :-)

51. ében11 (válaszként erre: 37. - Kiskesztyű)
2009. szept. 11. 13:49

hát nem éppen egy olcsó vékony láncom volt...sajna.

de az én gyerekem egyévesen a porszívót is úgy szétkapta...vettünk másikat.nála nincs lehetetlen.

egy időben szeretet az orrába is feldugni dolgokat meg a popsijával is próbálkozott...pedig ilyet senkitől nem látott(más gyerek).nem vagyunk egyformák :D

50. **Rita** (válaszként erre: 45. - Ekka)
2009. szept. 11. 13:48
Aki akar a gyerekének az vegyen, aki meg nem akar az ne vegyen :)
49. Ekka (válaszként erre: 47. - Andi6020)
2009. szept. 11. 13:46

Nekem is ízléstelen, pl. az aranylánc, (vastag stb.)de szerintem ez kis helyes, és még jótékony is.

Persze ahány ház annyi szokás:D

48. Ekka (válaszként erre: 46. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 11. 13:45

Hát igen, sokkal egészségesebbek a gyógyhatású szerek:D ..meg a gyümölcsökben is annyi, de annyi vitamin van!


Persze nem azt mondom, hogy nem tehet vele magában kárt, csupán azt, hogy bármi mással is megteheti!!!!

47. andi6020 (válaszként erre: 7. - Panka78)
2009. szept. 11. 13:43
Nem a konkrétan borostyánlánc ízléstelen, hanem bármilyen lánc, mint ékszer egy 2 éves gyereken. Nekem nem tetszik. Olyan.......olyan na. Érti aki érti.
2009. szept. 11. 13:41

Immunerősítésre vannak egyéb gyógyhatású szerek, gyümölcs ,sok mozgás a levegőn stb.

Én ezzel próbálkoznék inkább a gyereknél.Hiába gyógyászati céllal van ,de állandóan az járna az eszembe hogy kárt tehet a gyerekbe, mert még pici és figyelmetlen, és babrálja a láncot.

Egy-egy heves vérmérsékletű kisgyerek tényleg kárt tehet vele magának, vagy elszakítja ami ugye azért sem jó mert gondolom pénzbe került

45. Ekka
2009. szept. 11. 13:41

Én meg ezt találtam egy másik forgalmazó oldalán:



"Nem veszélyes a lánc, nem tekeredik a gyerek nyakára?”


A borostyán bébiláncok rövidek, nem lógnak le, nem akad fenn velük semmiben a baba. Fontos azonban, hogy csak felügyelet mellett hagyjuk a babán a láncot az esetleges balesetek megelőzése céljából. Vannak, akik éjszakára is a baba nyakában hagyják, vannak, akik leveszik, vannak, akik ilyenkor a baba csuklójára vagy bokájára tekerik a láncot.


„Mekkora méretet válasszak??”


A legtöbb szülő azért választ rövid láncot, hogy a baba ne tudja bekapni, így nem kell félni attól, hogy rágja. Azt javasoljuk, hogy mérd meg egy madzaggal, hogy mi az a hosszúság, ami a babádnak kényelmes, de nem olyan hosszú, hogy a szájába érjen.

A láncok egy kicsit nyúlhatnak (az "A" és az "O" cikkszámú a legkevésbé, max. centimétert, a "G" "B" "N" "R" cikkszámúak jobban, akár 2-3 centimétert is), mert a használat során, ha a baba meghúzza, megszorulnak a csomók, és hosszabbá válik a borostyán szemek közti madzagos rész.


„Hogyan működik a borostyán lánc, és tényleg használ?”


A testhő hatására illóolajok válnak ki a fosszilis fenyőgyantából, melyeknek nyugtató, fájdalomcsillapító hatásuk van. Az esetek többségében egyértelműen tapasztalják a lánc jótékony hatását, de volt olyan visszajelzés is, miszerint semmilyen változást nem tapasztaltak. A leírt hatásmechanizmus nem jelent tehát garanciát.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook