Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltással -14 kg. Sikerülni fog! fórum

Életmódváltással -14 kg. Sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltással -14 kg. Sikerülni fog!

1 2 3 4 5
55. Petruss88 (válaszként erre: 7. - Spiritus)
2011. aug. 3. 21:00
Én nem azt mondtam hogy nincs...:) csak azt hogy nem vagyok hájas....:) Én sosem akarok 50kg lenni, hogy ne legyen se popsim, se mellem se semmim...:) Jaah, és ha nem ez a véleményed...hidegen hagy:)
54. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2011. aug. 3. 20:59

Én nem tudom, hogy nehéz csont e vagy mi, de én 165 cm magas vagyok 70 kg és nem vagyok hájas. A csipőm 95 cm, a derekam 75 cm a mellbőségem 95 cm.

És már túl fiatal sem vagyok:)

Nem a kg a lényeg...

53. Petruss88 (válaszként erre: 2. - Szöszi71)
2011. aug. 3. 20:55
Szia!:) Köszönöm szépen a támogatást+tanácsokat, ez nagyon sokat jelent:) háát, a célom az hogy 6ossal kezdődjek:) nagyon boldog leszek:) tornázni is fokok:) 2-3hónap alatt nagyon szép a 10kg:) Gartulálok:)
52. veca37
2011. aug. 3. 20:18
sziasztok.én már hónapok óta szeretnék hízni legalább 7-kilót,de nem megy,akármit is teszek.
51. buschne (válaszként erre: 50. - Buschne)
2011. aug. 3. 19:57
...hasunk...
50. buschne (válaszként erre: 49. - Eda93927a9)
2011. aug. 3. 19:56

Én jártam sportiskolába, de ilyet még életembe nem hallottam, hogy valaki a túlzott sporttól hízott volna el...

Azonkívül a 300 felülést semmiképp nem nevezném túlzottnak, ugyanis, csinálhatnánk napi 1000-et is, attól még nem lenne lapos a haunk...sajnos...ahhoz más is kell, de ez már egy más téma.

49. eda93927a9 (válaszként erre: 41. - Spiritus)
2011. aug. 3. 18:54
A túlzott sportolás kategóriába tartozik nálam, ha valaki napi rendszerességgel több km-t fut, vagy majdnem minden nap legalább 20 km-t bicajozik, vagy aki 300 felülést csinál naponta, vagy órákig teniszezik stb... Nekem is volt olyan időszakom, hogy szinte minden nap teniszeztem (órákig), tekéztem, úsztam, és ennek köszönhetem a túlzott izmosságom, de lehet hogy a hízást is. Ezért csak módjával sportolok.
48. lola124 (válaszként erre: 43. - Csibebaby80)
2011. aug. 3. 18:44
Gratulálok, nagyon ügyeske vagy, remélem én is eljutok addig, hogy kisebbre kell cserélni a ruhatáramat, nem pedig nagyobbra, mert az már megtörtén párszor az elmúlt 15 évben, amióta elkezdtem hízni.
47. lola124 (válaszként erre: 46. - Buschne)
2011. aug. 3. 18:41

Én sem szeretnék olyan sovány lenni, valóban öreg korban nem valami szép a sovány ember. Csak ruhában mutatnak jól. Abban is hátulról liceum, elölről múzeum.

Köszönöm a biztatást, mondjuk én eddig nem fogyóztam, de eljutottam olyan súlyra, főleg a mozgásszegény életmód, miatt, mert sokat sosem ettem, hogy már nehéz volt cipelni a súlyomat, főleg nyaraláskor a fakultatív kirándulásokon.

Féltem, hogy nem tudok fel és leszállni az elefántról, vagy tevéről, szóval nagyon stresszes volt. Meg hajókirándulásoknál, bemászni a vízbe a hajólétráról, meg kimászni belőle, vagy átszállni kenuba, meg vissza belőle, mikor ott tornyosul mögöttem a tömeg a sorára várni. Szóval ciki volt.

Volt hogy az utolsó fürdést már kihagytam ezek miatt.

Ezek a dolgok hozták meg az elhatározásomat, mert szerencsére még nem ment a túlsúly az egészségemre, de ez is megtörténhetett volna, ha így folytatom.

46. buschne (válaszként erre: 39. - Lola124)
2011. aug. 3. 17:59

Hát akkor szurkolok neked, hogy sikerüljön!

Nekem is van csontsovány 50 év feletti kolléganőm, hát ő annyit eszik, mint egy madárka, de nem is áll már jól ebben a korban a soványság, lóg rajta a gatya, nem szeretnék olyan lenni.

45. buschne (válaszként erre: 43. - Csibebaby80)
2011. aug. 3. 17:55
Tyű, ez igen!
44. buschne (válaszként erre: 41. - Spiritus)
2011. aug. 3. 17:52

:-D Egy kis futástól még senkinek sem lesz nagy izomtömeg a fenekén, lábában. Kardio, ami a fogyást nagyban elősegíti, a kalóriák jól égnek...


Hozzáteszem, utálok futni, de nem írok hülyeségeket:)

2011. aug. 3. 17:47
30 évesen 89 kg voltam, terhes lettem, és a doki azt mondta a terheléses cukor éppen a határon van, ezért napi 180 g CH-ot ehetek. Eleinte furcsa volt, de könnyű volt megszokni. 5 kg híztam a terhesség alatt, majd a lányom születése után ismét 89 kg voltam. Azóta 15 hónap telt el, és most 61 kg vagyok. Nem sokkal eszek többet, mint a diétakor, de nem is tudok többet enni. Van, hogy ebédnél, csak leves, majd egy óra múlva megeszem a másodikat. Régen azt hittem nem eszek sokat, de miután számolnom kellett, rá kellett döbbennem, hogy mégis csak sok szénhidrátot eszek. Azóta sokkal jobban érzem magam, aki meglát, le van döbbenve, mennyit fogytam. Nem szenvedek, és nem éhezek.A ruhatáram kellett lecserélni, 10 számmal kevesebbre.
42. kubin
2011. aug. 3. 17:23
hát én is 19 éves vagyok, és 110 is voltam. és bárki megnézi a képeimet, nem mondaná meg hogy ennyi vagyok. Ez van sajnos, én be is vallom, hogy túl skat zabáltam, lefőképpen lelki okok miatt. De volt, amikor versdenyszerűen sportoltam, és akkor is híztam. Miért?! Mert elhittem, hogyha sportolok annyit ehetek, amennyit akarok. most 94 körül vagyok, és próbálom még eljjebb tornázni. És amúgy én is erősebb csontozatú vagyok, ráadásul eléggé izmos is (már ami a háj alatt van :D). Szóval fiatal korban is el lehet hízni, és a mai világban már egyre könnyebb. De ha belegondolok, azért még így is jobb helyzetben vagyunk Petrával, hogy most jöttünk rá, hogy tenni akarunk ellene. Hajrá Petra, most is melletted állok :)
41. Spiritus (válaszként erre: 37. - Eda93927a9)
2011. aug. 3. 17:11
Mi a túlzott sportolás??
40. lola124 (válaszként erre: 38. - Buschne)
2011. aug. 3. 17:06

Igazad van rémesen sok a kövér gyermek és szerintem is a szülők a felelősek.

Bár a rendszerváltásnak is köze van a dologhoz, mert egyáltalán nincs ingyenes tömegsport.

Mikor én ifjú voltam minden iskolában zajlott valamilyen sporttevékenység, a miénkben szertorna volt és heti három kemény edzés volt nekünk. Minden iskola valamelyik sportegyesülethez tartozott, a miént az FTC-hez.

Mikor a fiam volt iskolás, már csak akkor vihettük ingyen sportolni, ha úgy tettünk, mintha élsportolót akarnánk csinálni belőle.

Én ezt is tettem és óvodás korában beadtam az FTC-be úszni, persze nem lett belőle olimpikon, de egészséges "nem kövér" felnőtt lett belőle.

39. lola124 (válaszként erre: 36. - Buschne)
2011. aug. 3. 16:57

15 éve vagyunk kollégák és már mind túl vagyunk az 50 éven, úgyhogy sem idejük, sem kedvük nincs már edzeni. Nem edzéstől maradtak soványak, hanem ezt örökölték a szüleiktől.

Az én családom mind hízásra hajlamos emberekből áll és még ifjú koromban sem voltam sovány, persze csinos voltam, hiszen 40 kg-al kevesebb voltam, de akkor is nagy fenekem volt és vastag combjaim anyai ökökségként. Az hogy csinos voltam, azt én is sportolással és állandó odafigyeléssel értem el és csak 40 éves korom után kezdtem hízni, amire még rátett a menopauza, meg az hogy októberben leszoktam a dohányzásról, de márciusban én is elhatároztam, hogy ledobom a feleslegem, már csak az egészségem érdekében is.

Már le is adtam 8,7 kg-ot, igy már "csak" 32 kg van hátra.

És köszönöm mindazoknak, akik jó ötletekkel és tanácsokkal segítettek és segítenek ebben nekem.

Én is edzek és mellette szolid update módszerrel étkezem. Sosem éhezem, csak megválogatom mit és mennyit eszem.

38. buschne (válaszként erre: 35. - Tavasztvárom)
2011. aug. 3. 16:35
Na, hát erről beszélek én is....hol van ilyenkor a szülő, amikor a gyerek kerekedni kezd?
2011. aug. 3. 16:35
Jól teszed, hogy nem önsanyargatással akarsz leadni a testtömegedből. Most 76 kg vagyok, és 62 kg szeretnék lenni. Azért 62, hogy tudjam tartani a 65 kg -ot, akkor is ha felszedek 1-2 kgt. A kávét és a teát édesítővel iszom, mert azt már felesleges cukornak tartom. Valószínű, hogy ételekben pl. paradicsomleves is ki fogom próbálni édesítővel. Tejföl helyett kefirrel is lehet enni a tejfölös leveseket, rakott káposztát stb. Ha megeszek két rántotthúst, az egyikről leszedem a bundát. A mozgás is fontos, bár szerintem felesleges km-ket futni naponta, mert csak farkasétvágyat csinál. Inkább tornázom, sétálok, biciklizek. Én is nagyon izmos vagyok, és vastag a csontozatom is, ezért is kerülöm a túlzott sportolást.
36. buschne (válaszként erre: 33. - Lola124)
2011. aug. 3. 16:34
Honnan tudod, hogy munka után/előtt mennyit edzenek?
2011. aug. 3. 16:34

mindig azon csodálkozom egy-egy cikk olvasásakor,hogy mindig fiatal írta. Hogy a fenébe hízhat el hacsak nem beteg. Márpedig az esetek nagy része nem az. Eszik -eszik aztán észbe kap jé meghíztam? nem értem.

Én mindig odafigyeltem ,az étkezésemre,mert sajnos hízásra hajlamos vagyok ráadásul gyógyszereket szedek.

34. buschne (válaszként erre: 31. - Buschne)
2011. aug. 3. 16:33

Hogy hozzászóljak a cikkhez is, az elgondolás nem rossz. Azét a szülőnek is oda kellett volna figyelni, hogy a gyerek ilyen súlytöbblettel nem tud teljesíteni az iskolában, mindenhol kudarcélménye van és akkor ez egy ördögi kör.

Amelyik szülő ilyen szinten tömi a gyerekét, mondván, hadd egyen, ha éhes, lassan de megöli őt.

Sosem hagynám, hogy ez történjen a gyerekemmel. Bizony rászólok, ha a második jégkrémet akarja enni egymás után!

33. lola124 (válaszként erre: 31. - Buschne)
2011. aug. 3. 16:30

Nos az én két kolléganőm 2 pofára zabál és ugyanazt az ülőmunkát végzik mint én és igen nagy gondban lennének, ha azt mondanák nekik hogy hízniuk kell, mert nem tudnának.

Mellesleg állandóan idegbajosak, szinte vibrálnak, és olyanok, mint a citrom, zöldek és savanyúak.

Viszont csinosak, ez tagadhatatlan és én egyébként szeretem őket és jól kijövök velük, csak a fogyókúráról nem beszélek velük, mert ebben nem illetékesek.

32. lola124 (válaszként erre: 29. - 00dd2f3d94)
2011. aug. 3. 16:26

Nem is rád gondoltam, de a csonttal kapcsolatos felvetésedre mintha olvastam volna hozzászólést, amit én úgy értelmeztem, hogy azért ez kitehet 4-8 kg-ot is.

Gondolom magasságtól, edzettségtől függően.

31. buschne (válaszként erre: 23. - Lola124)
2011. aug. 3. 16:24

Lehet, hogy azért nem volt, mert nem tömik magukba az ételt?

Nekem is van 2 csontsovány kolléganőm, de mindketten azért kelnek hajnali 5-kor, hogy munka előtt fussanak, azután egy mini szendvics a reggelijük, ebédre "rendes" főtt étel, de nem 2-3 tányéral, hanem alig több mint egy fél adag, délután joghurt, estére meg ilyen-olyan fehérjeturmix.

Tessék, lehet irigykedni.

Miért nem mondjátok azt, hogy nektek ennyit nem ér meg, ahelyett, hogy ráfogjátok, hogy ők genetikailag csontsoványak. Nem, csak tesznek érte.

30. lola124 (válaszként erre: 27. - Binky)
2011. aug. 3. 16:22

Ok. Feladom. Ne vitázzunk ezen mert a fórumnak nem ez a célja.

Inkább azt írd meg, hogy milyen jó tanácsokat adnál Petruss88-nak, hogy sikerüljön megváltoztatnia az életmódját és leadnia a 14 kg feleslegét, egészségesen és tartósan.

29. 00dd2f3d94 (válaszként erre: 25. - Lola124)
2011. aug. 3. 16:22
akkor valójában majd' minden napló 1. bejegyzése egy cikk. :) egyébként tök mindegy, én csak a nehéz csontúság felett nem tudtam napirendre térni, de ha ettől rosszindulatú vagyok, akkor bocs. :)
28. 00dd2f3d94 (válaszként erre: 19. - Lola124)
2011. aug. 3. 16:18
szerintem arról tehet, ha nem emeli fel a popóját, és nem mozog.
27. Binky (válaszként erre: 25. - Lola124)
2011. aug. 3. 15:34
őő...nem, nem relatív:)
26. Spiritus (válaszként erre: 24. - Binky)
2011. aug. 3. 14:50
egyetértek!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook