Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltással -14 kg. Sikerülni fog! fórum

Életmódváltással -14 kg. Sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltással -14 kg. Sikerülni fog!

1 2 3 4 5
85. buschne (válaszként erre: 84. - Lola124)
2011. aug. 4. 13:47
Gúnyolódj csak nyugodtan, majd észreveszed te is, hogy épp az utolsó 2-3 kilót a legnehezebb leadni:)
84. lola124 (válaszként erre: 81. - Buschne)
2011. aug. 4. 13:45

Mit ne mondjak rémesen sajnállak az 1-2-3 kg-os többletsúlyod miatt, amit lehet, hogy csak beképzelsz magadnak.


Neked is szép napot és jó fogyózást.

83. buschne (válaszként erre: 82. - Lola124)
2011. aug. 4. 13:44

Nem zavar, éppen ellenkezőleg, felkeltette az érdeklődésemet.


Egyébként az a véleményem, hogy még jókor határozta el magát, mert még fiatal és még nem is szült.

Az évek előrehaladtával, a szülés/ek után már egyre nehezebb megtartani is a súlyt, hisz tudod, nemhogy még leadni.

82. lola124 (válaszként erre: 80. - Buschne)
2011. aug. 4. 13:39

Természetesen jogod van minden fórumon részt venni, de mint írtam neked testképzavarod van ha fogyni szeretnél.

Amúgy miért zavar az hogy a vitaindító cikk a főoldalon van, talán irigyled, Írjál te is.

A moderátor úgy ítélte meg, hogy fel lehet tenni a cikket oda, ahol van, vagy nem tudtad, hogy csak ellenőrzött cikk kerülhet elfogadásra?

81. buschne (válaszként erre: 79. - Lola124)
2011. aug. 4. 13:37

Egy előnyös pózból készített ruhás képből te nem tudod megítélni, hogy van-e súlytöbbletem, vagy nincs. Méghogy bomba alak...:(


Az a bajom, hogy folyamatosan szamárságokat írsz.


Azért nem volt még hatalmas súlyproblémám, mert nem hagyom elhatalmasodni a problémát, hanem már az 1-2-3 kg-ot is intő jelnek tekintem. Ne gyere nekem a génjeimmel!

Szép napot.

2011. aug. 4. 13:33

!


Megnéztem a képeidet és már értem miért vagy olyan, amilyen.

Nem tudom mit keresel egyáltalán a fogyókúrás fórumokon a bombázó alakoddal és alkatoddal.

És persze azt is miért vagy olyan részvétlen a kövér emberekkel szemben, mert Te sosem voltál az.

Talán inkább a cicás fórumokon villogtasd az elmédet. Mindannyian jobban járnánk.


Lola



Kedves Lola!

Itt válaszolok a priviben írt leveledre, hogy mindenki értse.


Én azért jöttem ide, mert folyton szenvedek néhány kilós súlytöbblettel. A bomba alak csak álom, sajnos.)Mindig folalkoztattak az egészséges életmóddal, sportolással kapcsolatos dolgok.


De azt nem bírtam elnézni, amikor valaki "vak vezet világtalant" módjára egyfolytában hülyeségeket ír.

Amúgy pedig ahogyan előttem is írták, a cikk a főoldalon jelent meg és mindenkinek, nekem is jogom van hozzászólni.

Amúgy a cicás oldalakra is benézek, csak egy másik oldalon;)

79. lola124 (válaszként erre: 78. - Buschne)
2011. aug. 4. 13:29

Te is ugyanazt hajtogatod, amit én írtam,

ha elkezded nem hagyhatsz fel vele, hanem szinten kell tartani "normál" üzemmódba, hogy továbbra is meglegyen az energiafelhasználás.

Min vitázol?

Amúgy láttam a képeidet, menj inkább a jó alakú bombázók fórumaira és ott okoskodj!

Szerintem soha életedben nem volt súlyproblémád, ha igen akkor testképzavarod van.

78. buschne (válaszként erre: 77. - Lola124)
2011. aug. 4. 13:22

Ez csak egy kifogás arra, hogy miért ne kezdj el sportolni.

Ez amiről te írsz, hogy hízni lehet tőle, akkor igaz, ha valaki a lent kivesézett "túlzott" sportot vagy élsportot csinál és amikor abbahagyja, nem vesz vissza az ételek mennyiségéből és nem áll át "normál" sportra sem, mondjuk heti 2-3-ra.

Ebben az esetben persze, hogy elhízik, hiszen már nem használ föl annyi kalóriát, mint azelőtt.

De ez a helyzet nem fenyeget egyetlen nagy súllyal küzdő embert sem, hiszen ők nem is tudnak olyan intenzivitással tornázni és nem is a futással kezdik(szerencsés esetben), hanem "lájtos" tornával, sétákkal, gyaloglással.

77. lola124 (válaszként erre: 72. - Buschne)
2011. aug. 4. 13:15

Én is erről beszélek, és azért tettem idézőjelbe, hogy láthasd, hogy pejoratív értelemben használom, mert természetesen és is jónak és nem bajnak tartom a sportot.


A lényeg ha elkezded, mindig csinálnod kell.

Illetve nevezhetjük tornának, edzésnek, ahogy tetszik.

Amúgy olvass csak utána, hogy ha kampányszerűen csinálod, amikor abbahagyod és újra nem mozogsz, sokkal többet hízol vissza, mint amit sikerült a sportkampány alatt leadnod. Ez is jo-jo-hoz vezet.

76. Gumicsirke (válaszként erre: 73. - Lola124)
2011. aug. 4. 13:11
Igen, átérzem, mindig 2x akkora voltam, mint az osztálytársaim:DD
75. buschne (válaszként erre: 74. - Spiritus)
2011. aug. 4. 13:11
Pedig ezen a fórumon is vannak;)
74. Spiritus (válaszként erre: 65. - Buschne)
2011. aug. 4. 13:10
Számolni nem tudok, de én még nem láttam 170 cmel 80 kiloval sovány nőt!
73. lola124 (válaszként erre: 71. - Gumicsirke)
2011. aug. 4. 13:09

Amúgy 14 éves koromban is már ilyen voltam, ugyanazokkal az adatokkal, a gyermekszülés után is visszanyertem lányos alakomat.

60 kg alatt, csak úgy 10-12 éves koromig voltam.

72. buschne (válaszként erre: 69. - Lola124)
2011. aug. 4. 13:05

"A sportolással is "az a baj", ha egyszer elkezded, akkor számolnod kell azzal, hogy életmód-váltásszerűen elkötelezed magad és bizony életed végéig csinálni kell, mert ha kampányszerűen végzed, ugyanúgy jo-jo hatást vált ki, mint a kampányszerű diéta, mikor felhagysz vele és újra nem mozogsz. "


Na azt hiszem, itt elköszönök! Ekkora baromságot!


Egy sporttal nincs olyan, hogy "az a baj". (Az élsportot ne keverjük ide.)

Mindig lehet és kell is sportolni, az egészségedért, a jó közérzetért. Nincs olyan, hogy az a baj vele....

71. Gumicsirke (válaszként erre: 70. - Lola124)
2011. aug. 4. 13:00
:D hát igen, a baj az, h én sose voltam olyan:DD
70. lola124 (válaszként erre: 68. - Gumicsirke)
2011. aug. 4. 13:00
Na látod, pedig ott 36 éves vagyok. És láthattad, hogy ilyen voltam és ilyen lettem 57 éves koromra
69. lola124 (válaszként erre: 59. - Szimba)
2011. aug. 4. 12:56

A sportolással is "az a baj", ha egyszer elkezded, akkor számolnod kell azzal, hogy életmód-váltásszerűen elkötelezed magad és bizony életed végéig csinálni kell, mert ha kampányszerűen végzed, ugyanúgy jo-jo hatást vált ki, mint a kampányszerű diéta, mikor felhagysz vele és újra nem mozogsz.

Én azért nem fogyóztam eddig, mert nem tudtam erre elhatározni magam, mármint a mozgásra.

Most viszont komolyan elhatároztam magam és teszem is, amit kell. Befektettem az egészségembe, úgy hogy vettem ellipszis gépet, meg egy vibrációs gépet és nap, nap az edzéssel kezdem a napot, ha meg délelőttös vagyok a melóban, akkor azzal kezdem, mikor hazaérek. Vannak kézi súlyzóim is és azzal való torna CD-m is. Így változatosan tudok edzeni, mikor melyikhez van kedvem.

68. Gumicsirke (válaszként erre: 67. - Lola124)
2011. aug. 4. 12:48
Érdekes, hogy 161 cm-hez 63 kg-sen tök soványnak tűnsz, én meg 160/53-al nem tűnök annak:) hát igen, ez alkati kérdés is.
67. lola124 (válaszként erre: 54. - A0c1361e44)
2011. aug. 4. 12:46

Igazad van, ezt mondják az edzésmesterek is hogy nem a kg számít, hanem a centiméter, tekintve, hogy az izom sokkal nehezebb, mint a zsír.

Amúgy ha valaki kíváncsi milyen voltam a 30-as éveimben, az megnézheti a képemet a naplómban.

Nos a versenysúlyom 161 cm magassághoz, 63-65 kg volt és a képen is annyi vagyok, nos én részemről távlati célnak ezt tűztem ki.

És egyáltalán nem voltam hájas, igaz nagy fenekem volt mindig és vastag oszlopszerű lábaim, ami a rendszeres sporttól sem vékonyodott.

És természetesen ez "nem" felhívás, senkinek "nem" kötelező elolvasni amit írtam.

2011. aug. 4. 11:50
Hát nem tudom, én fiatal vagyok, mindig küzdöttem a súlyommal, január óta fogyózok, most vagyok 160 cm-hez 53 kg, és még mindig soknak érzem. Nem akarok itt megállni, mert hamarabb visszajönne, inkább legyél kicsit kevesebb, de ne állj meg a minimumon. Az jó, ha mérföldkőnek kitűzöd a 74-et, v a 70-et, de szerintem ne áll meg ott, mert utána elengeded magad, és ugyanannyi leszel, v több.
65. buschne (válaszként erre: 64. - Spiritus)
2011. aug. 4. 11:45

Hát igen, én 2x idősebben, mint a cikk írója 62 kg-al 170 cm-rel kövérnek és hájasnak érzem magam ( a hasamon), mások meg még 70-80 kg-al sem hájasok 20 évesen. Elég érdekes, de nem vagyunk egyformák.



Egyébként Spiritus a helyzet rosszabb, mint gondolnád, nem 64 kg-ot tűzött ki célul, hanem 74-et:(

88-14= 74 kg

64. Spiritus (válaszként erre: 55. - Petruss88)
2011. aug. 4. 07:38

Nem érzem magam rosszindulatúnak, elmondom hogy látom!


Pl. nézed az ilyen amerikai műsorokat, ahol a szépen elhízott nők meg vannak lepődve, hogy a súlyuk mennyivel az ideális (egészséges) tartomány felett van stb. 171-cm-hez a 64 kiló már nem lenne rossz, de talán fiatal vagy ahhoz, hogy "csak" ennyi legyen a célod! Ki beszélt 50 kilóról??? Szerintem senki.

Csak az évek folyamán egyre nehezebb súlyt tartani, ezért nem tartom teljesen jónak, ha már most az egészséges kategória felső határa a célod!

Bocs ha ezzel megbántottalak!


Amúgy egy cikk esetében, miért csak a pozitív hozzászólás a jó? Megjelensz a főoldalon, majdnem mindenki olvassa. Baj az, ha van valakinek véleménye?

63. buschne (válaszként erre: 59. - Szimba)
2011. aug. 4. 07:23
Természetesen. Olyan van is, köztudott:)
62. Binky (válaszként erre: 35. - Tavasztvárom)
2011. aug. 4. 01:47
a szülőséget is tanítani kéne...
61. kubin
2011. aug. 3. 22:06
hát én mikor sportoltam tényleg híztam. na nem a sporttól, hanem a 'hülyeségtől', mert azt hittem, hogy ha sportolok, akkor szinte bármennyit ehetek, majd lemozgom. Akkor nem olyan draztikus módon, de azért évi 5 kiló feljött... ha nem több.. :S
60. szimba (válaszként erre: 57. - Petruss88)
2011. aug. 3. 21:54
Látom, még viszonylag új vagy itt a hoxán. Majd megszokod. :)
59. szimba (válaszként erre: 50. - Buschne)
2011. aug. 3. 21:53

És olyat már hallottál, hogy a "túlzott" sport abbahagyása után? :) Nyilván erről van szó.

Nálam is ez történt anno.

58. a0c1361e44 (válaszként erre: 54. - A0c1361e44)
2011. aug. 3. 21:49

És leirom, hogy én mit teszek:

Hetente 2x futok, de nem sokat. 4x200 métert, közben séta. Legalább hetente 3x bicajozok. Kb. 6-9 km. A Nép szigetet szoktam 2x vagy 3x körbe bicajozni. Valamint 2-3 alkalommal torna (100 db felülés, súlyzózás, láb emelgetés, stb.).

Nap közben 2-3 kiflit eszek és iszok 3 tejes kávét sok cukorral, valamint este vacsizok, ami épp van. Főtt ételt nem diétásat, vagy zsömlét felvágottal. Persze nem sokat. Gyümölcsöt is szoktam enni naponta, ha kivánom. Édességet is eszek.

Szerintem mozgással lehet fogyni és alakulni. Én nem szeretem a diétákat, mert szerintem nem egészségesek.

2011. aug. 3. 21:12
Nagyon szépenk köszönöm Midekinek a tippeket, jeleket, ötleteket, infókat:) Naggyon jóók:) Akinek meg nem tetszik a véleményem, a dolgaim, és próbál mindenbe belekötni, az kerüljön:) egyépként ha valakinek nem tetszik, mindek jön ide????
2011. aug. 3. 21:10
. lola124 köszönöm szépen a támogatásodat:)) Próbálok nemfoglalkozni ezzel a sok rosszindulatú gyökérrel:D Kubin...nagyonszépen köszönöm:)) Nagggyon jólesik:)) MEGCSINÁLJUK:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook