Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás nélkül csak mozgással fogyni. Lehetséges? fórum

Életmódváltás nélkül csak mozgással fogyni. Lehetséges? (beszélgetős fórum)


1 2
48. 6085fd66ea (válaszként erre: 40. - Loch ness)
2017. jún. 22. 12:32
Erre még én is emlékszem, nagymamám sütötte otthon a kenyeret. Tápanyag is jóval több volt benne szerintem. De manapság is lehet finom kenyereket venni, csak azokat meg is kell fizetni. A teljes kiőrlésű minden formában táplálóbb és valóban egészségesebb is a benne lévő rostoknak és fehérjéknek köszönhetően.
47. Kangaroo Island (válaszként erre: 46. - Kangaroo Island)
2015. szept. 17. 12:16
és ebből szoktam zsemléket is készíteni
46. Kangaroo Island (válaszként erre: 45. - Hofiagi)
2015. szept. 17. 12:15
a Limara pékségének van egy nagyon jó, egyszerű, kelesztés nélküli ír szódás kenyere, én nagyon szeretem.
2015. szept. 17. 12:08
szívesen fogadok saját sütésű kenyér recepteket. Első lépésként. köszönöm
44. gretchenmorgan (válaszként erre: 42. - Kangaroo Island)
2015. szept. 16. 18:03
:DD na meglátjuk, tegnap megrendeltem 2 csomaggal, bízom benne, hogy a héten ideér :D
43. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 40. - Loch ness)
2015. szept. 16. 11:41
Az otthon készült kenyér nem csak finomabb de kevésbé van felfújva mint a bolti, tömörebb ezért kevesebb elég belőle a jóllakáshoz. Ha még meg lehet javítani a gépünket majd sütök újra (tk lisztből) :)
42. Kangaroo Island (válaszként erre: 28. - Gretchenmorgan)
2015. szept. 16. 09:36
nem :D inkább lepényre hasonlít
2015. szept. 15. 11:04
sziasztok! köszi szépen a tanácsokat! Igazán örülök hogy segítő szándékkal írtok, köszönöm!
2015. szept. 15. 10:41

A teljes kiőrlésű lisztből készült dolgokhoz: már többen írtuk, hogy az a lényeg bennük, hogy később lesz tőle éhes az ember, lassabban emeli a vércukorszintet, nem jelentkezik a farkaséhség. Tápanyag is biztos, hogy több van benne, és az ilyen kenyérből kevesebb is elég szokott lenni a jóllakáshoz. Tehát mégiscsak kevesebb kalóriát visz be az ember, hiába ugyanannyi esetleg a ch tartalma.


Egyébként - bár nyilván nem jó a fehérliszt - egy jó darabig otthon sütöttük a kenyeret, fehérlisztből. És ez a kenyér is olyan volt, hogy kevesebb elég volt belőle, és sokáig nem éheztünk meg tőle. Nyilván, mert nem volt benne semmi adalékanyag (érdekes módon mégis elállt egy hétig, egy bolti "műanyag" fehér kenyér meg már másnap nem jó ízű és morzsálódik). Tehát a bolti kenyérbe beletett adalékanyagok is ludasak. Ezért ha valakinek valamiért nincs módja teljes kiőrlésű lisztet vagy kenyeret venni, már azzal is sokat tesz magáért, ha otthon süti a kenyeret, akár fehérlisztből is.

39. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 18. - Kangaroo Island)
2015. szept. 15. 10:38
Viszont a tk-ból elég 1 szelet, fehér kenyérből megettem egy ugyanakkora szeletet, éhes maradtam. A tk kenyér a magasabb rosttartalom miatt egészségesebb, nem azért mert kevesebb benne a kalória.
38. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Hofiagi)
2015. szept. 15. 09:46
Nem lehet, de a fordítottja sem vezet jóra, ha csak diétázol de nem sportolsz. A kettőnek együtt kell járnia. Csak az életmódváltás vezet tartós fogyáshoz, legalábbis a kampányszerű diéta nálam sosem volt eredményes. Éppen tegnap olvastam egy fura hozzászólást az egyik közösségi oldalon, hogy " én csak azért diétázok és sportolok mert nem akarok fiatalon meghalni a túlsúly okozta betegségekben, nem azért mert akkora buli salátán élni" Nos, szerintem neki kevés esélye van tartósan lefogyni. A sport nem a mártírkodásról szól, találni kell egy olyan mozgásformát amiben örömét leli az ember, és akkor elindul a fogyás is. A saláta/ "nyúl menü" erőltetése pedig először frusztrációhoz vezet, X hét múlva pedig ahhoz, hogy berontasz egy gyorsétterembe és rommá eszed magad. Én úgy gondolom, hogy elég kitörni a hambi-csokika-péksüti Bermuda-háromszögből, fölösleges és egészségtelen nulla szénhidrátra vagy saláta-víz menüre ítélni magunkat :) Én csak a fehér lisztes ételeket hagytam el, ott van helyette a teljes kiőrlésű, amiből kevesebb is eltelít, és egészségesebb is. Nem hiányoznak a reggeli, zsírban és élesztőben bővelkedő fehér lisztes péksütemények.
37. Channa* (válaszként erre: 34. - Kilimcs)
2015. szept. 14. 20:42

Én veled értek egyet!

Szerintem is a mozgás a lényeg és nem az étkezés, azaz kisebb százalékban az étkezés. Persze egy nőnek nem kell annyit ennie, mint egy kőművesnek és az is fontos, hogy milyen munkát végzünk, de ha meg van a napi 30-60 perc mozgás, akkor lesz fogyás.

A szakemberek szerinti arány, szerintem a mai divatnak felel meg. Nézz meg egy testépítőt, ő sem a kajától fogy és izmosodik, hanem attól, hogy napi több órában gyúr.

Volt idő, amikor volt annyi feleslegem, amit le akartam adni és nem tettem semmi mást, csak naponta tornáztam minimum 35 percet, sőt! az első hetekben csak 10 perc ment. 6 hónap alatt lement a 11 kg feleslegem. Pilátesz, kicsit kiegészítve más tornákkal, tehát nem is valami divatos súlyzós edzéssel.

Mozgásra fel és azért kicsit figyelj a kajára!

Cukor kell az agynak, mert anélkül nem forog, a zsír kell a vitaminoknak és a hormonoknak, fehérje az izmoknak:D persze mértékkel. A tk. pékáru pont annyi ch-t tartalmaz, mint a fehérkenyér, így ha eddig megettél 1 étkezésre 2 szelet fehérkenyeret, amit lecserélsz 2 szelet tk-ra, akkor semmit nem tettél.

36. Vikyci (válaszként erre: 21. - Hofiagi)
2015. szept. 14. 20:35

A tk lisztből készült pékáru azért jobb, mint a fehér lisztes, mert lassabban szívódik fel, később lesz tőle éhes az ember. Lehet, hogy a ch tartalmuk kb egyforma, de a fehér lisztes cucc hamarabb felszívódik, hamarabb is leszel éhes utána.

Én is magam sütöm a kenyereket/kifliket, jó bármelyik tk liszt, de tescoban, aldiban lehet kapni kész tk lisztkeveréket, ahhoz csak víz kell (+ a tescoshoz só is)

Nekem inzulinrezisztenciám van, ezért kell odafigyelnem a ch bevitelre, 5x eszem egy nap, és így is fogyok.

2015. szept. 14. 18:31
Nem.
34. Kilimcs (válaszként erre: 29. - 0c7adf8ee7)
2015. szept. 14. 18:30

én egyszer tartottam sima zöldségkúrát. komolyan még krumplit se ettem. Imádom a zöldségeket. semmi sütés stb, párolt zöldségen éltem egy hónapig, tök jól voltam, és híztam 4 kilót :D :D


szóval lehet humbukolni, a lényeg,h ogy kevesebb energiabevitel legyen, mint amennyit az ember elhasznál. Mozogni kell és pont. Amúgy a "szakemebrek" hogy a nem mindegy mit eszel, hogy fogyj, már ezerszer megcáfolták kísérletekkel. tökmindegy mit ezszel, fogyni fogsz, ha kevesebbet eszel és többet mozogsz. max nem leszel egészséges. A kaja az egészségünk miatt fontos!!! és minél kevesebb a kalóriabevitel, annálm fontosabb a kaja minősége, hogy biztos minden tápanyagot megkapjon abból a kevésből a szervezet.

33. gretchenmorgan (válaszként erre: 31. - Hofiagi)
2015. szept. 14. 18:11
a recept ugye főleg attól függ, hogy milyen alapanyagokat szeretnél használni :) este, ha lesz pár percem úgyis szeretnék magamnak is vadászni új recepteket, akkor majd küldök üzit, hogy miket találtam.
32. gretchenmorgan (válaszként erre: 29. - 0c7adf8ee7)
2015. szept. 14. 18:09
mi mást fogyaszt?
31. hofiagi (válaszként erre: 27. - Gretchenmorgan)
2015. szept. 14. 16:09
Köszönöm szépen, remélem sikerül. Majd szétnézek liszt ügyben, mert mi is magunk sütjük a kenyere, de mint olvastam az előbb a teljes kiőrlésű liszt sem jó. Ha kaphatnék tőled receptet kenyérre megköszönöm.
30. hofiagi (válaszként erre: 26. - Gretchenmorgan)
2015. szept. 14. 16:07

Igazad van, ahhoz sem lenne kitartásom :(

Szóval marad a kettő ötvözése.

29. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - Hofiagi)
2015. szept. 14. 15:59
Van, ki nem eszik kenyeret, nem fogyaszt cukros dolgokat, sokat mozog, mégse fogy egy dekát sem. Akkor mi van??
28. gretchenmorgan (válaszként erre: 23. - Kangaroo Island)
2015. szept. 14. 14:27
hú, én ezt pont a napokban akarom kipróbálni! testes lesz a zsemle? :)
27. gretchenmorgan (válaszként erre: 21. - Hofiagi)
2015. szept. 14. 14:25

én úgy fogytam eddig 40 kg-t, hogy semmit nem nélkülöztem, csak mindent lecseréltem valamire. Van még szénhidrátmentes tészta, a kenyeremet, zsemlémet legtöbbször én sütöm, de ha van rá lehetőséged, vásárolni is lehet ilyen kenyereket.


Lisztekből rengeteg van, ottvannak a maglisztek, mandulaliszt, kókuszliszt, lenmagliszt, de különböző norbis sütőlisztek is nagyon jók, de ha beírod a keresőbe, hogy szénhidrátcsökkentett liszt, akkor azt is ki fogja hozni.


nyilván szükség van egy kis kompromisszumra, mert bár süteményeket is lehet sütni, semminek nem lesz olyan íze, mint az eredetinek, viszont másfél év után én ezeket jobban is szeretem már.


valamit valamiért, cserébe jól lehet lakni rendesen, feleannyi energiabevitellel.


Tojást, sovány túrót, soványabb sajtokat, húsokat, zöldségeket pedig ehetsz, bőven, csak a szénhidráttal érdemes nagyon vigyázni.


krumplipüré helyett készíthetsz karfiolpürés ugyanolyan kiváló köret.


kicsit kreatívnak kell lenni, és a végén még élvezni is fogod.


változatosabbnál változatosabb fogásokat készíthetsz, amik nem csak fogyókúra idején jók, hanem életed végéig - egészségesebb, könnyebb, természetesebb. :)


sok sikert és kitartást, ez csak az elején lehet nehéz, de maximum egy hónap alatt kitapasztalhatod az új hozzávalókat.

26. gretchenmorgan (válaszként erre: 8. - Hofiagi)
2015. szept. 14. 14:18

azt írod, hogy drasztikus változáshoz gyenge vagy. namost ahhoz, hogy fogyj kizárólag mozgással, ahhoz _nagyon_ keményen kell edzened, alapból, hogy elérd azt a szintet, hogy hatékonyan égeted az energiát, több hónap edzés kell.


tehát ha te leállsz ugrabugrálni napi 30 percet, annak semmi értelme nincs. Konditerem, személyi edző segíthet elérni a maximális hatásfokot. de ez sokkal drasztikusabb, mint lemondani a kenyérről.

2015. szept. 14. 13:49
Még egy a fórumindítónak: javaslom, hogy olvasd el a portálon cukornádkisasszony cikkeit és naplóit. Ő 42 kilót adott le úgy, hogy mindent evett, de csökkentett adagokkal (persze volt azért valamiféle rendszer benne, le is írja, hogyan csinálta). Nekem sokszor adott lendületet az, amiket írt.
24. Kangaroo Island (válaszként erre: 22. - Lisy50)
2015. szept. 14. 13:47

nem biztos, hogy a tk miatt kezdett el fogyni, egy cukorbeteg sok mindentől fogyhat. De megnéztem és a tk kenyér CH tartalma se sokkal alacsonyabb a fehér kenyérnél, és egy cukorbetegnek szigorúan számolnia kell a CH-t is, az hogy a reklám azt mondja, hogy a TK a király nem jelenti azt, hogy tényleg az a király.

elég sok helyen lehet kapni már csökkentett CH tartalmú kenyeret, inkább olyat egyen. Én is cukorbeteg vagyok, 2-es típusú, szóval sajnos egy cipőben járunk, mert én is odafigyelek a CH bevitelre.

23. Kangaroo Island (válaszként erre: 21. - Hofiagi)
2015. szept. 14. 13:39
én magam sütöm a kenyeret (zsemlét) NoCarb lisztből, ennek kb 0 a CH tartalma. :) de lehet sütni kókuszlisztből is, annak is alacsonyabb a ch tartalma, mint a "sima" lisztnek, de egyébként én nem nagyon eszek pékárut, csak amit én sütök
22. Lisy50 (válaszként erre: 18. - Kangaroo Island)
2015. szept. 14. 13:39
Lehet,de még is működik,az anyukám cukor beteg lett,áttért a teljes kiőrlésűre és pár hónap alatt annyira lefogyott, ezért kezdtem el én is így étkezni,(én nem vagyok cukor beteg),és nekem is elindult a súlyom lefelé!:)))
21. hofiagi (válaszként erre: 18. - Kangaroo Island)
2015. szept. 14. 13:21
Mit javasolsz kenyér pótlónak?
2015. szept. 14. 13:21
nem olyan nagy ördöngösség a fogyás, több kcal-t égess, mint amennyit beviszel.
2015. szept. 14. 13:20

Köszönöm újra, értékes tanácsokat kaptam.

A mozgásom heti egy zumba és heti kétszer 4 km futás. A futást nemrég kezdtem, még új, de kezdem megszeretni.

A mennyiségeket csökkenteni fogom, elhagyom a cukros üdítőket. Szerintetek a Lidl-ben kapható ízesített édesítőszeres víz megteszi?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook