Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Élet Magyarországon fórum

Élet Magyarországon (beszélgetős fórum)


2015. jan. 1. 17:32
és ingázok London és Szeged közt.*
2015. jan. 1. 17:31
Számora csak Szeged, most újították fel a közműveket, autóval és tömegközlekedéssel is lehet közlkedni bár olyan kicsi számora, hogy a belváros közepéből azon veszem észre magam, hogy az autó kereskedések közé sétáltam ki, ami érdekes oda is villamos jár ki. Kulturált, csak max. egy tucat szocreál ház rondítja el feltűnően a jobb partot, a másik, a bal parton 'Makovec' kertváros van.
2014. dec. 31. 16:20

eslőre*


De jó téma! És tényleg vegyes vágott a dolgog, jóval és rosszal is találkozni, amivel máshol nem.


Nekem internetes munkám van vagyis volt de a masotani is interneten megy. És gondolkodtam, hogy mivel ismeretlenbe nem vágok, leköltözök Szegedre - mert ismeretlenbe nem akarok most vágni, én ingázok London és Szeged közt.

2014. dec. 31. 16:18
Majd még írók. Több vesszővel. ;)
2014. dec. 31. 16:17
De jó téma és tényleg vegyes vágott a dolgog jóval ésrosszal is találkozni amivel máshol nem.
16. kleeri (válaszként erre: 1. - B.Marcell)
2014. dec. 31. 11:41

megélni bárhol lehet Magyarországon is csak kérdés hogyan,

nem tudom mikor mentetek ki, de attól most sokkal rosszabbak az életkörülmények,

egy négytagu család bizony már komoly anyagi teher, az itteni éhbérből nem egyszerű az élet, mikor minden fillért meg kell nézni, hova teszel


a munkahelyről nem is beszélve, minden egyes munkahelyre 300-400 jelentkező van, kb. akkora az esélyed az elhelyezkedésre, mint a lottó 4-es találat, ha sikerül, akkor az leginkább ismeretség útján, és az sem biztos hogy jól fognak fizetni

láttál statisztikát, hogy a szakmádban mennyi az átlagbér? ha igen akkor abból még vegyél le pár 10 ezer forintot, annyit kereshetsz

a kereskedelemben meg, kihatják az emberből az utolsó szuszt is, és fizetnek 100 ezret. Ha nem tetszik nekik amit csinálsz, vagy neked van gondod, egy pillanat alatt kirúgnak, száz jelentkező van a helyedre

nos ez csak kis izelítő, de tudnám még fokozni

meglehet élni, de nem egyszerű!

2014. dec. 31. 11:39
esek londonban = eszak londonban
14. *Csajszi* (válaszként erre: 13. - B.Marcell)
2014. dec. 31. 11:31

Ha mar 5 eve itt vagytok, megerne meg egy evet varni mert 5 ev munka utan jogosultak vagytok allando tartozkodasira plusz egy ev mulva meg kezetekben lehet az angol utlevel. Az barmikor, barhol jol johet nektek is meg majd a gyerekeiteknek is.


A gp system tenyleg egy vicc, de havi par fontert lehet kulonbozo insurance-okat fizetni, azok sokszor privat orvosokhoz is beengedest biztositanak. A privat doki meg nem viccel itt sem.

A baratok, csalad hianyat ertem, nekem is volt sokaig de aztan lassan sajnos az otthoni baratok nagyresze leepult, hiszen nehez baratsagokat neten meg telefonon keresztul apolni. Ha esetleg Londonban, meg inkabb esek londonban laktok, ott eleg sok magyar van, veluk baratkozhatnal, az talan segitene besokallas ellen. Nem lebeszelni akarlak persze, mindenki sajat dolga hogyan alakitja az eletet. Csak az a mi kis orszagunk nem akar elore haladni, onnan leginkabb menekulnek az emberek (aki csak tud). Akarhogy alakul, sok sikert kivanok :)

2014. dec. 31. 10:45
Szia Csajszi! Azert koltoznenk haza mert mar kezdunk besokallni itt. Vagyis inkabb csak en jobban. 5 eve elunk kint . Termeszetesen en is tudom,h a megelhetes itt kint kicsit magasabb szintu magunk es csaladunk szamara de viszont ez nem minden! En pl nem vagyok itt kint boldog, csalad,baratok,egy -ket rokon nagyon hianyzik,foleg a legjobb baratok akik ugye otthon Magyar honban vannak. mellesleg nem utolso szempont az egeszsegugy....no az nekem itt nem baratom az itteni. rengeteg minden hianyzik innen,amit otthon jobban ereztem,a biztonsagot pl ha betegek vagyunk . Itt viszont ez a gp rendszer ...haaaat hagy nemi kivetnivalot maga utan. Nincs lehetoseg szakorvoshoz jutni,nincs gyerekorvos,a hetvegi ugyeletre sem konnyu bejutni,es sok sok mindent nem sikerul itt megemeszteni.Szerintem aki akar barhol akar egy "szegenyebb" orszagban is kepes talpon maradni.En amondo vagyok amilyenek tobbek kozott mi is vagyunk otthon is megtudnank elni ,ha mi azt valoban ugy akarjuk! Szerencsere mindketten elegge torekvoek vagyunk.
12. *Csajszi* (válaszként erre: 1. - B.Marcell)
2014. dec. 31. 10:07
Szia, nem muszaj valaszolni persze, de erdekelne (mivel en is Angliaban elek) miert koltoznetek haza, es mennyi ido utan? Gyerekeknek itt csak jobb lehet, persze a csalad hianyat (na neketek sincs itt kint rokonok) nehezen lehet potolni.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - B.Marcell)
2014. dec. 31. 09:42

Ha gyárban szeretnél dolgozni. akkor Győr AUDI, Kecskemét is kellemes kis város..szerintem, ott a Mercedes tudja a jó szakembereket foglalkoztatni.

Ha ilyen kicsik a gyerekek, (én) városban gondolkodnék, óvoda, iskola, orvos szempontjából.

Eladót szinte mindenhol. Budapesten elég húzósak az albérleti árak, ha nincs annyi pénzetek, hogy vegyetek sajátot.

DE sajnos az angol fizetéseket egyik szalmában sem lehet elérni. A héten jöttem haza Angliából, tudom miről beszélek.

Fizetés szempontjából Németország ami nagyon jó. Gépkocsivezetőként is jól lehet keresni, úgyhogy közben lakást is lehet fizetni, a gyerekek után elég jók a juttatások. Közelebb van a mi kis csóró országunk is.

Bárhogy is döntötök, kívánom, hogy a legtöbbet tudjátok kihozni belőle.

2014. dec. 31. 09:12
Enissa! autoszerelo es ruhazati ,vegyesbolti elado vegzettseggel rendelkezunk.De ha akadna olyan munka ahova nem szukseges vegzettseg azt is szivesen elvallalnank.Amibol megtudunk elni es tisztesseges munka barmit szivesen.ket gyermekunk van,egy 6 es egy 2 eves.mindketten kisfiuk.
2014. dec. 31. 09:10
Nagyon koszonom Kilimcs!!!
2014. dec. 31. 08:30
Milyen területen szeretmétek elhelyezkedni?
2014. dec. 31. 08:18

hja diosd, torokbalint budaors... gyakorlatilag a budai oldal ahol tobb a jolet erzekelhetoen.


attol is fugg milyen jellegu telepulest akarsz. ha varost, nagyon varost akkor gyor. ha nyugis pihenost de azert legyen suli stb akkor tan torokbalint. ha kulon sokprogram jelyben akkor szazhalombatta. ha ugy akarsz sok zoldben elni. kb falun hogy minden kozel (sulik, bolt, utazas, akkor erd.... mindegyik telepules mas jellegu. ha van szakmad gyakorlatod meg szorgalmad nemi nyelvtudas akkor ez mind jo hely, lehetosegekkel.

2014. dec. 31. 08:09

mindenhol ahol vannak ipari parkok. kb.


gyor talan a leginkabb nyugat jellegu. nyilvan bppest egyes reszei.


peszkozelben erd, szazhalombatta, szigetszentmiklos.


en ezeket ismerem. ( en erden lakom. imadom. gyerekekkel foleg. ez az egyik varos ahol mindig is sok volt a gyerek. foleg hogy meg egyetemre is lehet koli nelkul jarni :) kozben meg konnyu lejutni a tavakhoz, balcsi, velence. konnyu barhova elmenni, nyugatra delre barmerre pest nelkul. mert jo a kozlekedes.)

2014. dec. 31. 08:06
Szia tamyna,mikre gondolsz konkretan. koszi!
2014. dec. 31. 08:06
De aranyos vagy Enissa! Nagyon szepen koszonom!!! :-)
2014. dec. 31. 08:05
Szia. Szerintem egy 4 tagu család még megtud elni. Bar azert fugg 1-2 dologtol.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - B.Marcell)
2014. dec. 31. 08:03
én Sopront választanám, onnét át lehet járni akár Ausztriába is.
2014. dec. 31. 07:58
Sziasztok! Fontolgatjuk a hazakoltozest Angliabol. Azert irok Nektek,mert szeretnem megkerdezni,h szerintetek melyek azok a varosok Magyarorszagon ahol egy kicsit (talan) meg elhetobb ,tobb a munka lehetoseg,tehetosebbek,mondhatni gazdagabbak az emberek? Vagy inkabb fogalmazzunk ugy,h megtud elni egy 4 tagu csalad szerintetek? Elore is koszonom a valaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook