Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Élet felnőtt "gyerekkel". Tanács kell fórum

Élet felnőtt "gyerekkel". Tanács kell (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. globus
márc. 15. 21:55
Kedves Jaj de jó! Mi történt veletek mostanában?
65. libikóka (válaszként erre: 64. - Liliom10)
jan. 31. 18:03
Ez jó ötletnek tűnik.
64. liliom10 (válaszként erre: 61. - Ja de jó!)
jan. 31. 17:56

Szerintem a nejednek is és a fiának is pszichológusra van szüksége ! Ahogy ők élnek, az nem normális egy kívülálló számára. Lehet, hogy nekik ez így jó, de akkor mindkettő egyedül fog maradni, nem lesz párja.

Tőlem eddig is megkaptad a türelem Nobel-díját ! :)

Esetleg az is megoldás lenne, ha 2-3 hónapig külön élnétek, és utána megbeszélnétek, hogy vége, vagy megpróbáljátok együtt, de olyan feltételekkel, ahogy Neked is elfogadható. Nektek a nejeddel külön kellene lakni a többiektől, másik lakásban édeskettesben. :)

jan. 31. 08:10

Azon gondolkodtam,,ha netán a maradás mellett döntenél,,mi lenne tovább?

Ez a helyzet legközelebb akkor fog változni (sajnos)ha az idős szülők eljutnak egy olyan pontra ahol gondoskodni kell róluk naponta sűrű lesz a menet,,kevesebb idő jut esti az szeánszokra,,nem biztos hogy a fia ebben is részt akar venni.

Itt fogsz te felértékelődni.

Persze sok nő kénytelen levezényelni ezt maga,,de ha van társ könnyebb.

Csak az a baj ezzel ,hogy a "jóban, rosszban"-ból itt jócskán kimarad a,, jóban,, része.

62. simple (válaszként erre: 61. - Ja de jó!)
jan. 31. 06:21
Legalább az pozitív, hogy rájöttél, ez változni nem fog részükről.
jan. 30. 23:07

Sziasztok!


Na hát akkor BUÉK mindenkinek :)

Nálam a helyzet változatlan...


Most éppen vizszintesben vagyok a hálóban. Számolom a repedéseket a plafonon :) Kintről jön be a jóhangulat. Ma 18 óra körül kezdődött most így 23 óra magasságában még nem látom a végét.... de szerintem már mindegy is. Megszoksz vagy megszöksz, mivel a megszokás nem megy, marad a "B" verzió.


Volt több komolynak tűnő beszélgetésem a feleségemmel de nem érti miért akarom kirakni a fiát az otthonából hisz ugyanannyi joga van itt lenni mint bármelyikőnknek. Mondom én nem kirakni akarom, csak talán helyén való lenne ha nem azt figyelné minden nap, hogy mikor lépsz be és onnantól összeesésig megy a szövegelés. Majd valamikor éjfélkor a lefekvés és ez így megy minden nap. Ha véletlenül nem akkor közös téma fogyóban van. Éjfélkor bekapcsol egy filmet (a gyerektől kapott Netflix előfizetésen) vagy kikeres egy videót a gyerektől kapott tv okosítóra letöltöttekből, jobb esetben hajnal 2 kor bealszik.... lekapcsolom.


Ha közeledek akkor mosolyog de éppen vagy pont a film eleje a legérdekesebb vagy csiklandozom, vagy mittudoménmár...


Hát most már nem nagyon közeledek.


Igazából úgy látom csak a gyerek tudja szórakoztatni. Kérdésre, hogy szeret e, a válasz: sértő még a kérdésed is ha ilyet feltételezel.. hogy nem.


Állítólag nagyon és soha senkit még így és büszke is...


Huha ezt nem igazán tudom össze rakni ha Eisten lennék valami paradoxon gyanúja merülne fel bennem de hát nem vagyok.


Most már csak azt kéne eldöntenem, hogy mikor szedjem össze a cuccomat aztán ágyezbugyesz :)


Sajnálom nagyon de többet nem tudok az ügyben tenni és kezdek rámenni idegileg.


Köszönöm, hogy elolvastad.


Mobilról írtam, bocs a hibákért ha van.

60. globus (válaszként erre: 55. - Ja de jó!)
dec. 23. 09:34

A fiúka nevelése nagyon el van rontva. Amiket írsz róla, nem gudom elképzelni, hogy legyen a világon (anyján kívül) olyan nő, aki elviseli. Mama pici fia.

Nincs gond azzal, ha valaki szereti az anyját, bizonyos látogatások beleférnek normális keretbe, de ez itt-pszichológiai eset. Hogy a csudába nem vetted észre, amikor meg lehetett volna menekülni? Sajnos anyja felől nehezebb visszatámadni, mert leírásod alapján ők összetartanak, és nem újszerű számukra a helyzet. Ami azt jelenti, hogy nem téged akarnak kigolyózni, hanem ilyen a napi rutinjuk.

Remélem, jut a karácsonyi ünnepekből néhány nyugodt perc, mert erősen úgy fest, hogy ebben a családban megszoksz vagy megszöksz.

59. Ja de jó! (válaszként erre: 58. - Semleges)
dec. 23. 09:02
Nem rossz, inkább nehéz, feszült érzés.
58. semleges (válaszként erre: 54. - Ja de jó!)
dec. 23. 04:13

Bocs, de azt gondolom, hogy ha neked ez ennyire rossz és tarthatatlan lenne változtatnál.


Egyebekben kellene rövid novellákat irnod mert olvasmányosan, szórakoztatóan irsz. Egy jó téma választás és lenne rá kereslet.

dec. 22. 23:50

Befejeztem a sipákolást :-) Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek! Köszönöm a hozzászólásokat.

Jövőre atgondolom az életem.

56. vigyefene (válaszként erre: 55. - Ja de jó!)
dec. 21. 01:06

Megérdemelsz egy jó éjszakát.

Jó éjszakát.

55. Ja de jó! (válaszként erre: 54. - Ja de jó!)
dec. 21. 01:01

jó éjt. Huh ma viszonylag korán megússzuk.


23:25 csörög a telefon. Kérdezi (fontos volt nagyon) mit kell ráírni egy levélre mi a száma? (tudja, hogy sorba megyünk vele) Gondolom magamban, plusz egyet mint az utolsóra b@+... Nem nem nézte meg az utolsót ami ott volt előtte, hanem felhívta anyát és kb 5 perc alatt ki is derítették együtt.


Ismét egy kis csend, hurrá!


Nyílik az ajtó. Éppen veszem ki a mint jól tudjuk ilyenkor egészséges elfogyasztani vacsorámat a mikróból, emberünk ott áll a szemetesével (bizony!) a kezében, mert, hogy benne van egy egér. Ja és jön oda (éppen ennék egy falatkát) szemetest az orrom alá dugja benne egy egér. Konstatálom jé tényleg! Felismerted bravo! Anyuka ne csináld vidd innen! Fúj. Anya nézd már meg. Fiam tényleg! Olyan aranyos.... Teccik érteni?


Enyhe lassan erősödő szúrást kezdek érezni az oldalamban. Éppen belülről szúr az ideg de túlélem, inkább elmegyek fürdeni. 0:55 perc van! Nincs egér, nincs részvény, csak a tenger (ja nem a tulfolyó) morajlik csendben. De jó egy lakatlan szigeten érzem magam :)


Na hát tömören egy kis ízelítő az estémből :)

54. Ja de jó! (válaszként erre: 53. - Channa*)
dec. 21. 00:47

Igen valahogy így lenne egészséges ahogy írtad ez a minimum. Apuka 25 éves koráig többé kevésbé jelen volt de tudtommal ott is volt belőle vita, hogy esetleg valami mással is kellene tölteni az időt mint az egyetemre bejárni amikor kedve van....


Számomra az érthetetlen (azaz én nem így nevelkedtem talán ezért nem értem), hogy 35 eves "férfi" állandóan egy pohárral a kezében járkál (többnyire nálunk), ugyan azt szereti vagy mint anyuka, amint belépünk max 5 perc és már meg is érkezett, ugyanakkor betegek, egyforma gyógyszert szednek sőt egyforma orcsepp függők, egyforma autót, zenét, filmet, nem vesz cipőt, zoknit stb nélküle mert (szerintem csak ürügy) nem ért hozzá..


Soha nem jön haza egy kiló kenyérrel, ha nincs nem eszik, vagy rendel magának pizzát.


Ma este mentünk az Auchanba vásárolni mert kevesebben voltak. 22 órára értünk haza. Ügyesen ütemezve pont akkor nyílt az ajtó amikor kipakoltuk a csomagtartót, behoztuk a szatyrokat, vizet, tejet. Szóval 22:04 perc és nyílik is az ajtó sör a kezében és máris anyuka árnyéka, ment utána és mesélte a fárasztó napját. Nekem meg kiszúrta azbéppen nyíló bicska a zsebemet :)


23:15 perc hallom

53. Channa* (válaszként erre: 51. - Ja de jó!)
dec. 16. 08:50

Persze, hogy nem rakja ki a saját gyerekét senki miatt. Egy normális anya ilyen.

Bár azt nem értem, hogy miért ne lehetnének kettesben töltött időszakok.


Egyedül nevelte fel a gyerekét? Apuka mióta nincs képben?


Szerintem is vagy megszokod ezt a helyzetet, ami valószínű, hogy folyamatban van, hiszen évek óta csinálod vagy lelépsz.

Egyébként próbálhatnád alakítani úgy a helyzetet, hogy változzon. Ezt persze, nem drasztikusan kell tenni, csak mindig kicsit változtatni.


Kb. 1 órája keltünk. Mi épp túl vagyunk a kávézáson a férjemmel, ami a saját nappalinkban történt. Átbeszéltük, hogy mit csinálunk ma.

Közben halljuk, hogy a gyerekek is ébredeznek, gondolom már ők is ücsörögnek a saját nappalijukban és kávéznak, beszélgetnek.

Tegnap este, kb. 8-1/2 9 kor láttuk egymást.

Ébredezünk. A férjem készíti a reggelit;)

Szerintem ma alig találkozunk a gyerekekkel. Tegnap mondták, hogy mennek ma vásárolgatni, mi meg hamarosan kimegyünk a kertbe és kicsit rendbe tesszük. Majd dél körül találkozunk a gyerekekkel ebédnél...

52. Ágio8405 (válaszként erre: 51. - Ja de jó!)
dec. 16. 08:37
Értem, hát sajnos ez valószínűleg tényleg a megszoksz vagy megszöksz helyzet lesz. Valószínűleg egyáltalán nem olyan fontos ez a házasság a feleségednek, mint neked. 😞
51. Ja de jó! (válaszként erre: 50. - Ágio8405)
dec. 15. 23:38

Hát akkor nekem megint a gyerekkel van bajom pedig ő csak jót akar és valakivel meg kell beszélnie ezeket a dolgokat...


Az ajtó bármikor nyitva áll (ez rendben is van de úgy tudtam akkor kell nyitva hagyni ha szükség van rá) Nem gondolom, hogy kirakja a saját gyerekét (mi van???) Ilyenkor eláll a lélegzetem és elvonulok a kisszobába....


Már a múltkor mondtam kissé cinikusan a feleségemnek , hogy mit is pontosan a részecske gyorsító fluxuskondenzátor működési elvét? Mert más bajunk nagyon nincs... Úgy fél füllel hallottam amit éppen hallgatott a két nőnemű tagja a családnak majd megkérdeztem , hogy értik e. Hát nem de nem is merik megkérdezni, hogy miről volt szó mert amúgy sem értenék. Ennek ellenére vagy a feleségem vagy a mama nagyra nyitott boci szemekkel kisebb könnyeket eregetve órákon át minden nap.....a többit már leírtam.


Lehet , hogy tudtom ellenére szektatag lettem csak nem szóltak , hogy van már egy guru :)))


Az elején nem volt ennyire jellemző majd a jelenleginél súlyosabb lett, mert hajnal 2-3 óráig ment a buli. Ekkor éppen nem dolgozott azaz 32 éves koráig egyáltalán nem dolgozott.



Ui: életmentő a fórum mert kiírom magamból az ideget és igy nem lesz belőlem baltás gyilkos :)

dec. 15. 20:56
Arról még mindig nem írtál hogy mit mondd a feleséged ha ezt az egészet szóba hozod? Nyitott lenne kompromisszumra? A másik hogy ez a kapcsolatotok eleje óta így megy?
49. Ja de jó! (válaszként erre: 42. - Semleges)
dec. 15. 18:39
Abból lenne parádé :) Szerintem a földet kétszer megkerülné.
48. Ja de jó! (válaszként erre: 43. - PöttyösPanka)
dec. 15. 18:37
Hát igen. Szerintem ez nem szeretet már hanem ilyen: Totális alárendeltség. Na ez a része kevésbé tetszik mert közben azért látom ám sorvadni a feleségemet. Fárasztó az állandó rendelkezésre állás szerintem. No meg anyagilag is, bár jól keres a fiú de gondolom nem kéri el tőle az ellenértékét amiket hozat vele...Szerintem ez már óvoda (nagy Ó!)
47. Ja de jó! (válaszként erre: 44. - 8a5caeb182)
dec. 15. 18:29
Szerintem észre sem venné. Fordulna kettőt és találna másik törzshelyet :)
46. Ja de jó! (válaszként erre: 45. - Libikóka)
dec. 15. 18:27

Azt már kb 3 év alatt sikerúlt elérnem, hogy ne itassa a feleségemet. Nem kevés hisztibe került. Ugyan be nem rúgtak de a hangjukon már hallatszott a spicc. Ez ment egy ideig minden nap....


Szerencsère az én limitem max 1 - 2 sör / hét


Nem lehet elzárni a piát mert vagy hozatja vagy hozza magával a hóna alatt büszkén ( nem túlzok)


Mellé jön még a variálás mert ugye ő úgy italozik, hogy csak minőségit (állítólag a részvények mellett ehhez is ért) és csak a megfelelő pohárból. Ha véletlenül nincs kéz alatt megfelelő pohár akkor elkezd körbe forogni mint a villanyóra.


Jó ez a fórum, hogy kiírhatom magamból az ideget :)

45. libikóka (válaszként erre: 44. - 8a5caeb182)
dec. 13. 15:15

Ezzel kétségtelenül megadná a Jelet:)

Ja és a piákat is.

44. 8a5caeb182 (válaszként erre: 1. - Ja de jó!)
dec. 13. 14:59
Dobd ki a fotelt! :D
43. PöttyösPanka (válaszként erre: 42. - Semleges)
dec. 12. 10:23
Nem hiszem, hogy zsebre tenné azt, amit akkor kapna, amikor előáll az ötlettel, hogy a fia iránti szeretete és odaadása kóros, ezért keressen fel egy pszichológust. Aki ebben benne van, nem fogja reálisan látni a helyzetet. Ha be tudná látni, hogy ez így nem oké, akkor igazából pszichológusra sem lenne szükség. De így sakk-matt.
42. semleges (válaszként erre: 33. - Ja de jó!)
dec. 12. 10:12
Akkor ott pszichés problémák, kötődési gondok vannak. Pszichológus esetleg? Nem tud leválni és ez nem jó.
41. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - Ja de jó!)
dec. 12. 10:06
Szerintem túlzottan felvetted a neked szánt szerepet. Pedig te is ott laksz, így jogos a privát szférára való igényed. Ne te érezd magad rosszul attól, ha éjjel pucéran összefutsz a sráccal. Az esti intimitás is reális igény. Simán mondhatod a fiú előtt a feleségednek, hogy "Drágám, ideje ágyba bújni. Ott várlak. Ne maradj soká." Az esti együttléteket pedig tedd minél vonzóbbá a feleséged számára, hogy ő is jobban igyekezzen a hálóba. Mondjuk kapjon rendszeresen aromaterápiás masszázst, hogy ellazuljon, és megérezze, milyen jó, amikor róla szól az este, nem pedig a gyerekről. A beszélgetések egy részét pedig próbáld áthelyezni a többi lakrészbe. A srácnak kényelmes nálatok lehuppanni. De ezt megtehetnétek nála is. Egyből nem lenne neki olyan kényelmes, hogy ti törtök be az ő privát zónájába. Ha meg programot csinálsz a feleségeddel, teljesen jogos kérés, hogy ne a telefonját nyomkodja közben. Meg kell értenie, hogy a teljes, offline jelenlétére vágysz, hogy minőségi időt töltsetek együtt.
40. michelle.r (válaszként erre: 33. - Ja de jó!)
dec. 12. 10:03
Ráadásul szerintem az új házban csövezne a kicsike.
39. michelle.r (válaszként erre: 35. - Ja de jó!)
dec. 12. 10:02

Amit Lepkepillangó írt, remek ötlet. Lepd meg a feleségedet egy hosszú hétvégével. De ne úgy, hogy de jó, hogy megjöttél, fogd a bőröndöt és huss! Előre szólj neki, hogy szeretnél vele 3 napos wellnessre menni, ahol csak ketten vagytok, semmi telefon, semmi család. Már abból kiderül, ahogy erre reagál, hogy mennyire hajlandó tenni kettőtökért.

Ott valóban kiderül, hogy milyen a kapcsolatotok. Ha úgy látod, hogy tér és idő is van rá, elmondhatod, hogy mit gondolsz. Hogy őt vetted feleségül, nem a családját. Hogy neked ez így nem működik, és változást szeretnél. Ha nem vevő rá, ha szerinte ez így megfelelő, jobb ha kilépsz.

38. Ja de jó! (válaszként erre: 19. - Simple)
dec. 12. 09:49

Az ,hogy 30 évesen meg otthon vannak az kezd atlagos lenni és elfogadott.


Igen a szülő szeresse, segítse gyermekét! Ez cégük alapelve! (Macskafogóból idéztem :) )


Viszont talán egyszer elvárható, hogy ez a patak is beletorkolljon a folyómederbe.... na ezt a részét hiányolom / nem látom érkezni

37. Channa* (válaszként erre: 35. - Ja de jó!)
dec. 12. 09:41

Ilyen nálunk is van időnként, de azért a mi fiúnk inkább maga teszi ezeket meg, mert teljesen más fontos, kell neki, stb., mint nekünk, így a saját beszerzés mellett döntött.


Ő is meg szokta kérdezni, hogy hova megyünk, mikor jövünk, mit csinálunk, ahogy mi is megkérdezzük tőle, de sosem zavaró a részéről. Mi is meg szoktuk kérni, hogy hozzon valamit, megkérdezzük, hogy mit csinál, mikor jön, stb., de ez csak azért, hogy tudjunk róla;)


Abban biztos vagy, hogy csak a fiú részéről van ez a folyamatos igény? A feleséged mit mond erre? Megkérdezted már, hogy mi lenne ha lazítana? Tudja, hogy téged zavarnak dolgok?

Viccesen is elmondhatod neki. Akár el is olvashatná, amit ide írtál, hátha elgondolkodik a helyzeten...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook