Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Közös hang a felnőtt gyerekkel fórum

Közös hang a felnőtt gyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2018. jan. 7. 21:17
Mar nem is nagyon beszel velem, csak sms ben, ami fontos. Nagyon elszomorit.
171. csikil4ny (válaszként erre: 170. - D0d8909694)
2018. jan. 5. 22:24
Mi történt, mi a baj?
2018. jan. 5. 22:19

Új év........

Egyre rosszabb a helyzet. :(

169. d0d8909694 (válaszként erre: 168. - Piroska52)
2017. dec. 30. 21:49

Ebben reménykedem én is.


BUÉK.

168. Piroska52 (válaszként erre: 167. - D0d8909694)
2017. dec. 30. 21:38

Ném mindíg léhet a kedvükben járni.

Remélhetőleg változik a helyzet.

Új év kezdődik

167. d0d8909694 (válaszként erre: 165. - Piroska52)
2017. dec. 30. 21:16

Ezt én is szívesen megteszem, megtenném. Volt idő, hogy én főztem rájuk, akkor az volt a gond, hogy fel kell jönni érte, nincs ideje rá, stb... úgy hogy ezt már eljátszottuk.

Ja, és a lefagyasztott ételt nem eszi meg, nem szereti. (ez csak egy apróság).

166. Szakika1 (válaszként erre: 134. - Lapbarna)
2017. dec. 30. 21:15
Ez Velem megtörtént.Majd felrobbantam, de Anyu nem értette.Ő csak jót akart, mert Ő jobban tudta mi jó Nekem.
2017. dec. 30. 19:25

amikor a lányom felköltözött Pestre,mindent maga akart megoldani,

először nem szóltam,hagytam hagy próbálja,

tudta bármi van,megmondhatja,panaszkodhat,

egyszer kifakadt,dolgozik, haza megy ,mit főzzön,

hárman laktak az albérletben,két fiú lakótársa volt,

kérdeztem mit segitsek,

semmit,megoldja,

aztán csak az lett,hogy én úgy főzök ,hogy egyet lefagyasztok,és viszem ha megyek,vagy viszi ha hazajön,

a főzés alól mentesült,időnként viszek neki ezt-azt nem mintha ott nemlehetne kapni, de amit anyu visz az mindig jobb,

de úgykellett belőle kiimádkozni hogy mit segitsek,

de csak akkor megyek ha ,azt mondja,,,mami feljössz,,

naná még szép

164. lapbarna (válaszként erre: 162. - D0d8909694)
2017. dec. 30. 19:05
Pontosan azt mondtam, hogy nem neked kell megoldani a problémáit.
163. gribedli*** (válaszként erre: 162. - D0d8909694)
2017. dec. 30. 18:28
Azt én írtam korábban. Ha nen is megoldani de valahogy segíteni. Ha kisnyugdíjas vagy, ez gondolom,nagyon nehéz, talán szinte lehetetlen,az ő problémái méretét te tudod. A tesói nem tudják valahogy támogatni?
162. d0d8909694 (válaszként erre: 156. - Lapbarna)
2017. dec. 30. 17:21

Szerinted nekem kellene megoldani a lányom magánéleti problémáit?

Anyagilag még segíteném, ha nem kisnyugdíjas lennék, de lottózom.

161. csikil4ny (válaszként erre: 155. - Gribedli***)
2017. dec. 30. 15:41

Igazad van, én tévedtem, a 76-osban írta:



"Egyébként a testvérek egymásoz való viszonya jó, kisebb vitákat leszámítva, csak a nagylányom nagyon nehezen fogadja el (illetve nem fogadja el) mások véleményét, a testvéreiét sem."


Még szerencse, hogy a fórumindító okosabb, mint mi együttvéve: levonta a következtetést és nem veszi magára azt amit mi látunk bele a kapcsolatukba.

160. lapbarna (válaszként erre: 158. - Gribedli***)
2017. dec. 30. 15:39

Egyetértek Michelle-lel.

Lehet, hogy lett neki szólva már "szépen", csak azt kb. elengedte a füle mellett.

Nem, nem küldöm el anyámat a búsba, ha bajom van. De ő felfigja, ha azt mondom neki: kérlek, most hagyj békén!

Érzed a különbséget?

159. michelle.r (válaszként erre: 152. - Lapbarna)
2017. dec. 30. 15:28

De, minden lehet. Napok óta tekergetjük a témát, és fogalmunk sincs, hogy mi a valóság, mert a másik oldal vélmeményét sose fogjuk megismerni ;)

Még az is lehet, hogy a sokadik alkalmom volt, hogy a mama átgyalogol a kérésein, és most lett nagyon elege.

2017. dec. 30. 15:21
Egyszóval nem ezt èrdemli egy anya. Meg lehet neki mondani,hogy ne hari, kivan a tököm más miatt, de lábtörlőnek nézni miért?
157. gribedli*** (válaszként erre: 156. - Lapbarna)
2017. dec. 30. 15:19
Ne is! Mert amikor neked problémáid vannak, elküldöd anyukádat a búsba? Nem hiszem. Akiket szeretünk, megpróbálunk normális hangnemben beszélni velük, ha nem ők generálták a problémánkat.
156. lapbarna (válaszként erre: 154. - Gribedli***)
2017. dec. 30. 15:12

Oké, persze.

Csak itt a szülő azt nehezményezte, hogy VELE hogyan viselkedik a lánya.

Mintha csak ő lenne a középpontja mindennek.

Az unokák mit mondanak? Testvérek? Barátok?

Nem tudjuk. A fórumindító nem kérdezte őket. Szépen eldagonyázik saját fájdalom-pocsolyájában, hogy vele hogy beszél, viselkedik a lánya, pedig ő mindent megpróbált.

Nem róla van szó. De ő azon kívül, hogy megjegyezte, igen, magánéleti problémái vannak a lányának, azon túl nem lát, hogy vele hogyan viselkedik.

155. gribedli*** (válaszként erre: 153. - Csikil4ny)
2017. dec. 30. 15:05
Elolvastam újra az elsőt és ott is csak azt írta, hogy az idén kezdődött.
154. gribedli*** (válaszként erre: 152. - Lapbarna)
2017. dec. 30. 15:00
Az öngyilkosság csak egy nagyon szélsőséges pèlda akart lenni, szerintem a többség aggódna és kész. Nem azt mondom, hogy egyből arra asszociálna, de aggódna. Ha előtte mindig mindenkivel normális volt és jó viszonyban volt, csak valaki nagyon érzéketlen mondaná, hogy óh, minden a legnagyobb rendben van! Más az, ha egy felnőtt köztudottan emberkerülő és mindig ezt csinálja, az igen, nem tűnne fel, mert ilyen.
153. csikil4ny (válaszként erre: 150. - Gribedli***)
2017. dec. 30. 14:58
Ezért írtam, hogy olvasd újra az első bejegyzést. Azt is leírta az anyuka, hogy a nagy lánya akaratos, nem fogadja el mások (a testvérei) véleményét. A testvérek sem egyformák, lehet épp a három közül a nagy a lázadó tipus. Nem kell tortával erőltetni, annyit is lehet mondani, hogy "lányom bármi baj van, tudod hol találsz", s ha amúgy jó a kapcsolat, akkor tudja is. Viszont minél jobban erőlteti a szülő, hogy segít, akkor is ha nem kérte a felnőtt gyerek, csak a távolságot növeli.
152. lapbarna (válaszként erre: 150. - Gribedli***)
2017. dec. 30. 14:49

Nem lehet, hogy eddig anyuka nem vette a diszkrét jelzéseket, és most, mikor nyíltan meg lett mondva neki, mizu, még besértődik?!

Nem gondolnék ebben az esetben öngyilkosságra egyből. Nem az anyja az egyetlen kapcsolata a külvilággal. Vannak gyerekei, munkatársai.

2017. dec. 30. 14:44
Azert annyit mondhatott volna, hogy anya, szor van a palacsintaban, majd kesobb megbeszeljuk.
150. gribedli*** (válaszként erre: 145. - Lapbarna)
2017. dec. 30. 14:44

Ez is egy stratégia, hogy azt mondja, hogy hagyd békén,te meg békén hagyod, mondván, ő kérte,aztán másnap felakasztva látod viszont.


Sokszor a hagyjál békén, egy felnőtt gyerek részéről segítsèg kérés, jelzés is lehet. Ilyenkor még van, hogy jobb is lenne egy, a kelleténél indiszkrétebb szülő, aki csakazértis utánajár, mert aggódik. Bár ismétlem, ezek a játszmák egy szülő előtt feleslegesek, de mindenkiben meglenne a félsz, hogy mire készül a gyereke, ha hirtelen eltaszítja magától, hiszen 39 évig mindenkivel normális volt.

149. lapbarna (válaszként erre: 148. - Gribedli***)
2017. dec. 30. 14:42
Mindenkinek a saját döntése, kivel beszél/nem beszél a problémáiról. Szerintem.
148. gribedli*** (válaszként erre: 142. - Lapbarna)
2017. dec. 30. 14:38
Attôl még,hogy valaki titkolódzik az anyja előtt vagy játszmázik (én erre értettem,hogy kuszább), még lehet szuverén egyénisége. Csak az anyja előtt max felesleges körök ezek, mert úgyis ismeri.
147. gribedli*** (válaszként erre: 144. - Csikil4ny)
2017. dec. 30. 14:34

De ez már nem a felnőtt gyerek nevelése,ugyanmár. Sőt,meggyőződésem,hogy már 5 éves kor után sem lehet igazán nevelni valakit a szó szoros èrtelmében,az egyénisége ott már eldőlt. Ez figyelmesség az anyja részéről mert nem ez lenne a földkerekségen az első eset, hogy valaki éppen nem tudom milyen sértettség miatt mást mond,amit szeretne.


És szerintem a fórumindító erre alapozta, hogy mégis vitte a tortát mert jobban ismeri a saját lányát. Tévedett. Vagy mégsem tévedett de a lánya még nem akarja megosztani vele, hogy mi a baj, sőt, meg is bántotta. De fogadnék, hogy nem az anyjával van baja.

146. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 145. - Lapbarna)
2017. dec. 30. 14:30

Minden helyzet mas.

De ennyire fujni emiatt az anyjara - kicsit tul lett tolva.

145. lapbarna (válaszként erre: 143. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 30. 14:27

Pontosan.

És én megkérdezném, mi baja, nem is egyből arra gondolnék, hogy velem van baja.

Persze, fáj a szülőnek, ha szenvedni látja a gyerekét, de az is biztos, hogy nem mindig tudja megoldani helyette a problémáit. De talán nem kellene azzal is tetézni, hogy szenvedés meg mártírkodás megy, hogy jaj, hát hogyne köszönthetném fel a saját gyerekemet a születése napján, amikor lehet (sőt, valószínű), hogy van nagyobb baja is annál, mint hogy az anyukája heppjével foglalkozzon.

Sajnálom, ha bárkinek is bántónak tűnik, amit mondok, én így gondolom. Ha a gyerekem, rokonom, bárki azt szeretné, hogy ne köszöntsem, hagyjam békén, ne nyaggassam, akkor én tiszteletben tartanám a kívánságát, és nem gondolnám, hogy én vagyok a világ közepe, hogy belőlem indul ki minden.

De ez én vagyok, és elfogadom, hogy nem vagyunk egyformák.

144. csikil4ny (válaszként erre: 141. - Gribedli***)
2017. dec. 30. 13:45
Ha utólag bánná, akkor legalább tudná, hogy ő tévedett. Nem kell megvédeni önmagától is a felnőtt gyereket, korántsem biztos, hogy ezért köszönetet fog mondani. Hány éves korukig neveljük a gyerekeinket?
143. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 142. - Lapbarna)
2017. dec. 30. 13:35
Amennyiben a gyerekem ezt mondana, azt ereznem, hogy valami nagy bajban van (lelkileg).
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook