Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ekcémás a gyermeked? Te mivel kezeled? fórum

Ekcémás a gyermeked? Te mivel kezeled? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. márc. 16. 11:53
dm-es babylove babafürdető olajat(mandula olaj)használjuk egy ideje,nagyon jó!!!ugyanaz a testápoló változata fürdés után...szép hidratált a kisfiam bőre utána,jó kis "olajos",azóta nem jött ki az ekcéma(kopp..kopp)
36. mkjudit (válaszként erre: 35. - Aranyalma41)
2010. márc. 16. 10:41
Én a gyereket már csak vizzel szoktam mosni,mert semmit nem mertem már a gyerekre kenni,csak az apuci elkövette ezt a "bűnt"a szappannal.Holnap viszem a bőrgyógyászhoz,hátha mond valami okosat.
2010. márc. 16. 10:25

Kedves mkjudit!

Már leírtam egy eőző kérdésére, hogy ilyenkor legjobb a hidrofiles fürdető, melyet vény nélkül lehet kapni gyógyszertárban, és az gyermek egész testét lehet vele fürdetni,így nem kerülhet még véletlenül sem szappan az arcára. Én városban élek, itt a felnött börgyógyászaton is fogadják a gyerekeket ha nem gyerek bőrgyógyászatra, de legalább oda érdemes, és fontos lenne elvinni.

2010. márc. 15. 14:30

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.A kisfiam most 22 hónapos az arcán a haja tövében körbe, a szemöldökén és a homlokán több helyen piros foltok jelentek meg,amiket véresre vakar.Ezek a foltok kiemelkednek a bőr felszinéből.Kentem már rá Advantan-t csak óvatosan,Nizoral-t,Phlogosam-ot,EXXema repairt.Kicsit javult,de ma reggelre ismét felerősödött.Én arra gyanakszom,hogy az apja előző este mielőtt kijöttek rajta,megmosta az arcát a mi Alverde szappanunkkal,ami nagyon kiszáríthatta a bőrét. Viszont azóta nem érte szappan az arcát mégis kiújúlt.Mi lehet ez?

33. eb673dfdcb (válaszként erre: 23. - Kinni)
2010. febr. 24. 07:41
Nagyszerű a HALICARINUM(ez a gyógynövény neve) is jó Halicar..hmm okos döntés:)
32. eb673dfdcb (válaszként erre: 21. - Rlibertas)
2010. febr. 24. 07:39
valamikor nem elegendő(felülfertőzés, egyéb bőrtulajdonságok) miatt az elocom...nos támogatni az immunrendszert tengeri sósó vízben áztatni és hidratálni, Daylong nagyn jó rá a Spirig termékcsalád, és kikevert gyógyszertári krémek is segítik a gyulladást..
31. eb673dfdcb (válaszként erre: 25. - SF)
2010. febr. 24. 07:36
hú brutális és nem hallottam erről,de lehet benne vaami ugyanis a csalánban hanygasav van ami reagens a hisztaminnal és ha ezt provokáljuk megszokja a bőr....tulajdonképpen eddzed a gyermeked bőrét:)
30. eb673dfdcb (válaszként erre: 26. - OlíviaAnna)
2010. febr. 24. 07:34

kozmetikus vagy?

nagyon tetszik ahogy írsz:)

29. eb673dfdcb (válaszként erre: 27. - OlíviaAnna)
2010. febr. 24. 07:33
NAGYON JÓL ÍRTAD...az elocom brutál, de hidratálni szükséges mellette...
2010. febr. 23. 23:52
mosdókenőcs és a gyógyszertári citromos testápoló!ennél nincs jobb.
2010. febr. 23. 22:06
Az Elocom-ot nagyon nagyon vékonyan alkalmazd! Roncsolja a bőrt, ezért rettentő fontos a köztes, regeneráló kezelés. Én úgy tudom visszaszorítani az ekcémát, hogy 10x annyit használom az imént felsorolt hidratáló, vitaminos bőrápoló krémeket, mint magát a hatóanyagos ekcémakrémet.
2010. febr. 23. 22:01

A következő krémek sokat segíthetnek (nekünk beváltak):

- Louis Widmer Remederm Créme Corporelle

- Daylong Night Repair (nagyon jó regeneráló, már egy éjszaka alatt is sokat javít az irritált bőr állapotán)

- Lipobase (dm-ben is kapható) ha esetleg kortikoszteroidot tartalmazó krémet használtok, ez mindenképpen ajánlatos mellé, intermittáló kezelés képpen a bőr állagmegőrzése miatt: 1 hétig kortikoszteroid, 1 hétig csak zsírozás, hidratálás.

Végül, egy szuperhatékony, szteroidmentes ekcéma krémem: eXXema Repair.


Remélem hamarosan javulást hoz valamelyik krém. Én elég sokat küszködök az ekcémával, de folyamatos ápolással féken lehet tartani, csak kerülni kell a vegyi anyagokat, kozmetikumokat, tartósítószereket- ami mondjuk menne is ha a dzsungelben vagy egy lakatlan szigeten élnénk.

25. SF
2010. febr. 23. 21:48
Lassan itt a tavasz. Tudom, kegyetlen módszer, de próbáljátok ki a friss csalánt. Inni is lehet teának, viszont megcsípetni a beteg felületet megcsípetni a legjobb. A lányomnak egyetlen csalánba esés után 2 évig nem volt kiütése!!!
2010. febr. 23. 21:38
Szerintetek ha kenem az elocomos kenőccsel a foltjait, közben 1x bekenhetném a bőrét rendesen kenőccsel, hogy ne legyen száraz? arra gondoltam azért is nem múlik neki, mert jó helyileg lekezelem nagyon vékonyan ezzel a szteroidos kenőccsel, de amúgy a bőre száraz.Így sosem múlik tán el.
23. kinni
2010. febr. 23. 14:18
Én gyógyszertári fürdetőkrémmel fürdetek és nekünk a HALICAR nevű homeopátiás krém vált be, néhány nap alatt eltűntek a foltok.
2010. febr. 23. 14:03

A fürdővizbe akkor nem is tesztek mást? csak olajat? és akkor mivel fürdetem meg? azért elég nagy már hogy bőven van rajt piszok amit le kéne mosnom.

?

2010. febr. 23. 14:03

Jár e még erre valaki.

Nekem a szteroidos sem mulasztotta el a kislányomnak pedig már 2 hónapja kenjük, már egy erősebb változattal is, mivel az első nem használt, és ez sem használ, pedig 10 napja kenem vele.Szerintem már sok neki ez a sok szteroidos elocomos kenőcs.De a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető sjobbnak neki, csak terjed terjed. NÉhol elmúlogat halványul, de olyan 20 forintos területeken csak.Szinte az egész testén találok.

2010. febr. 4. 10:34
én a mandulaolajat illatszerboltban rendeltem.
19. rzsi
2010. febr. 3. 19:10
nekünk most a Cremor Aquosa krémet ajánlották 400Ft egy 100ml tégely
2010. febr. 3. 18:59

bioboltokban elvileg lehet kapni, de ha nincs akkor is meg tudják rendelni.

A fürdető 1600 körül van, kb 2 hónapig elég, a krém 2800 kb 3 hónapra elég, úgyhogy szerintem jó árban van. Ahhoz képest mindenképp hogy a biodermás testápolóban fele annyi van és 4900 ft.

Ha viszont súlyos fokú az ekcéma akkor mindenképp menjetek bőrgyógyászhoz mert ad rá szteroidos krémet, az pár nap alatt elmúlasztja, csak nem szabad állandóan használni.

2010. febr. 3. 18:56

A bőrgyógyász írt fel egy krémet, és 2 nap alatt rendbe tette. Elég csúnya volt pedig a keze és a lába is.

De javasolta a babe termékeket és a sanatopic testápolót is.

16. marc§ika (válaszként erre: 14. - Bébinyuszi)
2010. febr. 3. 18:50
köszi,hol veszed azt a bibiobabyt?és mennyiért?jól hangzik...
15. rzsi
2010. febr. 3. 18:50
Pontosan mire vagytok allergiásak?
2010. febr. 3. 18:47

Szia!

Nekünk max 37 c fokos fürdővíz, abban sem hagyom 5 percnél többet. A fürdővízbe biobiobaby rizsporos fürdető (lágyítja a vizet) utána biobiobaby körömvirágos nyugtató testápoló, vagy bioderma testápoló. A ruháit hipoallergén mosószerrel, öblítövel mosom, de arról is át fogok térni mosódióra.

Kb ennyi, így tünetmentes.

2010. febr. 3. 18:46
nekünk a doktornő elocom-ot írt fel, az szteroidos, nem szabad sokat kenni, mi nem is kentük sokáig, mert elég hamar elmúlt tőle. nekem is vannak ekcéma szerű foltjaim, azzal kenem, és egy másfél héten belül el is múlik.
2010. febr. 3. 18:44
mandulaolajat is gyógyszertárban lehet kapni?
11. marc§ika (válaszként erre: 10. - 9925394c3b)
2010. febr. 3. 18:44
köszi,akkor nem is olyan vészes.Ez ugye testápoló?
2010. febr. 3. 18:42
vény nélkül kapható. tegnap vettem belőle egy 300ml-es kiszerelést 1110Ft volt
9. marc§ika (válaszként erre: 5. - 61698013d8)
2010. febr. 3. 18:42
ez a sanatopic milyen árú?vény nélkül kapható?
2010. febr. 3. 18:41
a sanatopic nekünk is bevált. A dermovate is nagyon jó volt, de az szteroidos. Ezüst kolloiddal fújkálni....egyik ismerősömnek ez is bevált.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook