Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel jatszik legszivesebben 6-12 honapos gyermeked? fórum

Mivel jatszik legszivesebben 6-12 honapos gyermeked? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. aug. 30. 23:07
Tok jokat irtok csajok, koszi a sok infot!
35. Dorka29 (válaszként erre: 34. - 7130b15964)
2008. aug. 30. 21:23

Igen, ezek nálunk is a legmenőbb játékok!:)))


Szivacs: Az egyik csomag nálunk is nagyon büdi volt, én betettem a kádba áztatni habfürdőbe egy napig. Sokat javult, és néhány nap múlva meg teljesen elment a szaga.

2008. aug. 30. 21:09

Érdeklődési sorrendben:

-a papucsom, laptop, távirányító (tévé nem is kell hozzá:D), számológép, pet palack, bevásárlószatyor, könyvek (főleg nem a sajátjai)


A szivacspuzzle-t felbontás után egy napig szellőztettem az erkélyen, aztán kidobtam a szaga miatt. Biztosan mellényúltam, de nagyon erős műanyagos szaga volt.

2008. aug. 30. 20:36

Szivacspuzzle: Játékboltban, bababoltban, hipermarketekben (pl. Tesco), stb. kapható. Arra figyeljetek, hogyha több csomagot szeretnétek, mindenképpen egyszerre vegyétek meg, mert sok gyártmány van, mindegyik eltérő méretezésű és bizony akkor már nem illeszhetők össze.. (tapasztalat)

Még valami: Ha csak egyet vesztek, akkor olyat érdemes választani, ami 12 db-os és nem 10 db-os, mert akkor 3X4-es négyzetbe le lehet tenni, míg a tíz darabos ugye...Amikor én vettem, akkor nem láttam sehol 12 db-ost, pedig sokkal praktikusabb.


Előnyök: Színes, feldobja a szobát, felkelti a gyerek érdeklődését. Lehet rágni, nagyon -nagyon jól szigetel. Könnyebb rajta kúszni-mászni, mert nem csúszik. Ha nagyobb, akkor már megpróbálja majd szétszedni és összerakni, vagyis tanulni is lehet vele. (De érdemes olyat választani, amiben nagyobb darabok vannak, mint pl. számok, nagy méretű betűk.)


Hátránya: Nem mindenki bírja idegekkel, hogy a gyerek állandóan felszedi, akármennyire is fejleszti a különböző készségeket.:))) Ezért aztán em kell megtanítani neki szétszedni, magától is rá fog jönni, ha ez megvan, akkor a kisebb darabokat ki kell venni, nehogy lenyelje. A lányom, amikor elkapja a "roham", akkor hármasával-négyesével tépkedi fel.:)) De végül is feszültséglevezetésnek sem rossz.:))

32. Dorka29 (válaszként erre: 31. - Sz.Csirke)
2008. aug. 30. 20:30

Én is ugyanígy gondoltam a plüssökre, mint Te is: Leginkább porfogó... Nem is vettünk a lányomnak, viszont kaptunk is, meg anyukám előszedegette és kimosta az enyémeket, így van belőlük bőven, és néha meglep, hogy mennyit játszik velük. Főleg az állatokkal. A bábokat jobban szeretem, azokat később is lehet majd "használni", amikor nagyobb.


A kiságyba nem szerettem betenni, csak mostanában szoktam néhányat a sarokba, azt is azért, hogyha reggel felébred, legyen valami "csöndes",nem zenélő, amivel elfoglalja magát:)

A kislányomnak nincs még kedvence, amit húz von, vagy azzal aludna, de sok gyerek ennyi idős korára már választ magának. (Vagy a szülei választanak neki:)

31. Sz.Csirke (válaszként erre: 30. - Nyau82)
2008. aug. 30. 17:41

Tenyleg? En azt hittem, a plussallatok semmire sem jok, kiveve ha van egy kedvenc alvashoz. A tobbiek mit mondanak errol?

En is mar vadaszom a szivacspuzzle-t:)

30. nyau82 (válaszként erre: 20. - Sz.Csirke)
2008. aug. 30. 17:28

ez a szivacspuzzle tényleg nagyon jó ötlet!mi is kipróbáljuk majd!

nekünk beváltak a csörgők is,és a plüssállatok.szereti pakolni, dobálni és rágni őket.kedvence most a babataxi,és van egy hatalmas plüssmacija,azt szereti ölelgetni.van,hogy úgy alszik el:)

29. Dorka29 (válaszként erre: 28. - Sz.Csirke)
2008. aug. 30. 14:17

Én sem viszem túlzásba a vasalást...


Köszi, van neki bőven.:)

28. Sz.Csirke (válaszként erre: 27. - Dorka29)
2008. aug. 30. 14:00

Hat jo, en ugy sem vasalok:)

Hogy a te lanyodnak mennyi haja volt mar pici horaban! Es most is rengeteg, olyan szep:)

27. Dorka29 (válaszként erre: 26. - Sz.Csirke)
2008. aug. 30. 13:58

Én is ezt csináltam. Azóta már feléri a lábosokat is, de -eddig- nem tettek kárt egymásban;)

A szobában pedig a törölközős, ágyneműs polcokat "áldoztam" fel. A törcsiknek mindegy, ágyneműt pedig azóta csak úgy vasalok, hogy felhúzás előtt...

26. Sz.Csirke (válaszként erre: 25. - Dorka29)
2008. aug. 30. 13:56
Jo otlet, koszi! Akkor a konyhaban a muanyagok atkerulnek alulra:)
25. Dorka29 (válaszként erre: 24. - Sz.Csirke)
2008. aug. 30. 13:47

:))


Érdemes néhány lenti szekrénybe, fiókba olyasmiket pakolnod, amit kipakolhat. Egyrészt jó móka, viszonylag hosszas elfoglaltság, másrészt pedig így nincs minden tiltva, vagyis (talán) hamarabb megtanulja, hogyha valamire 'nem'-et vagy 'nem szabad'-ot mondasz, akkor annak oka van.

Arról nem is beszélve, hogyha esetleg ellátogattok valahova, ahol nincsen kisgyerek, akkor azonnal nekiesik a valószínűleg nem gyerekbiztos lakás minden részének a fiókoktól a szekrényekig. Mert ott lehet, ha nem is szabad(na). Inkább otthon csinálja.:)))

24. Sz.Csirke (válaszként erre: 23. - Drnéni)
2008. aug. 30. 13:30
Huuu, en az osszes szekrenyt lezarom, de a kutyat? Az mennyi idos kortol erdekli, mert az enyem most meg ra se nez?
2008. aug. 30. 13:00
Kirámolás anya és apa fiókjaiból, konyhaszekrényből. Kutya molesztálása.
22. ts (válaszként erre: 20. - Sz.Csirke)
2008. aug. 30. 12:55

Igen, jóra gondolsz!

Minden bevásárlóközpontban kapható, az ára 1000 Ft körül van.


Én még a járókába is tettem neki és mindkét szobába raktam belőle össze... Imádja!

Remélem nektek is beválik majd!

2008. aug. 29. 20:59
Amit pakolgatni lehet. Jobbra rakom, balra rakom - ez jó játék. Egymásra illeszthető, különböző nagyságú műanyag poharak, karika-piramis, puha, textilbevonatú építőkocka.
2008. aug. 29. 14:29

Nagyon koszi mindenkinek, kaptam egy eleg jo kepet arrol hogy mi is a lenyeg szamukra.


ts, a szivacspuzzle az a nagy amin maszkal is a baba?

2008. aug. 29. 13:14
Ha kint vagyunka kkor a kavicsok én minden amit a földön lehet találni :)
2008. aug. 29. 13:13

A fiam a labdákat szereti a legjobban! VAn kicsi, nagy :) Akár alufóliából gyúrok egyett :) ha nem labdázik akkor a könyveket nézegeti ,azt is nagyon szereti szinte egész este olvasunk :)

Aztán jöttek az autók meg a kockák ,persze azt csak dönteni :) :)

2008. aug. 29. 12:59
Az enyémnek mindegy volt, csak legyen kereke. Az összes autót fejrefordította és pörgette a kerekét. De jó volt a vizimalom is, meg bármi, ami pörög.:-) Ja, és a szobahinta, abban aludt el egy csomószor.:-)
16. ts
2008. aug. 29. 12:24
Ja, amit elfelejtettem. A különféle fürdőjátékokkal (kacsa, hajó, halacska) nem csak a kádban, de a szobában is szívesen játszik.
15. ts
2008. aug. 29. 12:20

Nálunk valóban a háztartásban előforduló dolgok a legmenőbbek. Mint például: szövegkiemelő, műanyag palack, édesítőszeres tubus, bébiszandál...

Ami biztosan nem vált be az a sütifaló kincsesbödön. Most 8 és fél hós, alkalmanként max. 2-3 percig köti le a figyelmét.

A legkedveltebb "igazi" játéka a színes szivacspuzzle, szétszedegeti, rágogatja...

2008. aug. 28. 17:58
11hós fiam, egy járássegítő oroszlánnal szeret mászkálni, bár már nélküle is megyeget, és imádja a kis autókat, vannak ilyen puha műanyagból készült kisautók is, azokból szoktunk tornyot építeni ő meg lerombolja és nagyon élvezi. (bár a kisautó papírján 12hó volt, de már féléves korától imádja, amiatt kezdett mászni)
2008. aug. 28. 16:45
Nagyon koszi a segitseget, fel is irtam par dolgot, amit javasoltatok!
12. maya80
2008. aug. 28. 16:20
Az én tizenegyhónapos lánykám kedvenc játéka a labda. Van neki pöttyös, cicás, csörgős... imádja mindet!
2008. aug. 28. 16:02

Nálunk is menő az a fajta tüskés labda, de a többi labdát is szereti.

Amiből tornyot lehet építeni, bár először csak lerombolni jó :) Anya vagy apa építi, babóca lerombolja...

Puha könyvek, csipogós, zörgős, színes.

Vagy olyan játék, aminek egyes "alkatrészei" mozognak, pörögnek, forognak, húzogatható, valamilyen hangot ad közben (nem feltétlenül zenélős).

Ezek jutottak most eszembe, a kislányom kilenc hónapos és ilyen játékokat szeret legjobban.

2008. aug. 28. 15:56
És mindezt úgy kell kiválasztani hogy biztonságos is legyen mert mindent a szájába szed.Vagyis semmit ne tudjon róla leharapni és ne tartalmazzon mérgező anyagot se.(sajna olyat is lehet kapni).És ne tartalmazzon apró kis mütyüröket se.Amit bárhova be tud dugdosni.
9. Sz.Csirke (válaszként erre: 8. - Tiduj30)
2008. aug. 28. 15:53

Koszi!

Epitokockabol az egymasba nyomhato muanyag, vagy a fa a nyero?

2008. aug. 28. 15:49
labda, autó, építőkocka (te építed és ő eldönti), vmi tologatható (talicska vagy babakocsi), búgócsiga, húzható játékok, tv távirányító...
2008. aug. 28. 15:48

Es mit gondoltok az olyan jatyekokrol, amibe beledobalja a kis labdakat, amik kulonbozo utvonalon legurulva zenelnek, csipognak stb.

Es az asztalrol, amihet fel huzza magat, es van rajta kattogo, csorgo, zenelo, sipolo, csiki-csuki, forgo, meg minden hulyeseg, es korbe jarhatja?


A lanyomnak most 5 honaposan szines lanckent egybeakasztott muanyag karikak a kedvencei.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook