Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszakai horkolás fórum

Éjszakai horkolás (beszélgetős fórum)


5. kismackó2006 (válaszként erre: 4. - Birkill)
2013. ápr. 9. 18:44
A fül-orr-gégész nem mondott ilyet, legalábbis nem tudom, hogy tudja megállapítani,hogy mekkora az orrmandula, állítólag az nem látszik. Ultrahangozták a kislányodat, hogy látható volt a mérete? Nekünk alvásvizsgálatot rendeltek el első körben, de az május végén lesz. Minden mandulaműtétet egy ilyen alvásvizsgálat előz meg, de az nagyon messze van. Ha fizetünk, akkor előbb is lesz ilyen gép, amit haza lehet vinni. A gyermek szívritmusát, pulzusát, levegővételt méri. Csak utána lehet esetleges mandulaműtét.
2013. ápr. 9. 10:00
Az én kislányomnál 1 évesen ugyanígy kezdődött. Hiába volt nyár, úgy horkolt, mint egy kismedve. Náthánál azon aggódtam, nehogy megfulladjon. A horkolása csak nem maradt el, gyermekorvosunkkal beszéltem, elküldött fülészhez. Akkora az orrmandulája, hogy az orr üreget megtölti. 1 hét múlva lesz a műtét. Ezer dolgot kipróbáltam, de sajnos semmi nem használt, így elkerülhetetlen a műtét... :-(
3. kismackó2006 (válaszként erre: 2. - Vberni01)
2013. ápr. 8. 15:12
igen, elmúlt már a torokgyulladása, de ez a horkolás megmaradt. Megpróbáljuk az infrát, a homeo nem tudom, hogy segít-e, majd utánanézek, remélem,hogy elkerülhető a műtét. Nem tudom :(
2013. ápr. 8. 14:29

Műtét valóban segít. Párom nagyfia két évesen úgy horkolt, mint egy felnőtt. Műtét óta mai napig sem! De ha nem akarjátok a műtétet, infra lámpázzátok, illetve homeopátiás szerek közt is néz szét.


A torokgyulladása elmúlt már? Azóta is horkol?

2013. ápr. 8. 12:26
Kisfiam (6 éves) a torokgyulladása óta horkol. Pár hete. Nagyon hangosan, egyidejűleg nehezen veszi éjszaka a levegőt, olyan apnoe-s. Elég aggasztó! Semmi más tünete nincs. Több fül-orr-gégész orvoshoz mentünk: egyik szerint ki kell majd venni a manduláját,nagyok a mandulái, ez okozza az éjszakai problémát. EGyébként nem egy krónikus mandulagyulladással küzdő gyerek. A másik szerint még várjunk infralámpázzunk. De semmilyen orrfolyása, gyulladása nincs. Alvásvizsgálat előzi meg a mandulaműtétet arra időpont nagyon soká van. Most nagyon tanácstalanok vagyunk, várjunk, ne várjunk, de ez az éjszakai légvétel gond, nagyon aggasztó! Szerintetek mi a bánatot lehet tenni, valaki járt hasonlóan gyermekével? Mi indukálja a műtétet, ha nem a visszatérő gyulladások?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook