Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Együtt örökké, szívünkben egy szunnyadó szerelemmel! fórum

Együtt örökké, szívünkben egy szunnyadó szerelemmel! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Együtt örökké, szívünkben egy szunnyadó szerelemmel!

2011. jún. 5. 21:09

Én azért mentem férjhez másodszorra, mert az akibe szerelmes voltam, a saját főnöknőm élettársa volt.

Szenvedtem, mint a kutya, és szégyelltem magam miatta. Több, mint két évig volt viszonyom vele, aztán inkább elfogadtam a másik udvarlását, hogy szabaduljak az érzéseimtől. Nem voltam szerelmes a férjembe, csak menekültem. Hamar terhes maradtam és megszületett a kislányom. Néhány hónap múlva kiderült, hogy a férjemnek viszonya van egy nagyon gazdag, nálam 9 évvel fiatalabb nővel. Elváltunk. Még meg sem száradt a válási papíron a tinta, már össze is költöztek. Azóta is együtt élnek. Az is kiderült, hogy a nő csak a karrierjének él és soha nem akart gyereket.

Nem túl szép ez a történet, de igaz.

Nekem legalább van két lányom. :-), két unokám és sokkal gazdagabbnak érzem magam annál a nőnél, a volt férjem meg olyan savanyú, mint az uborka, mogorva öregember lett belőle.

2011. jún. 5. 20:34

A szunnyadó szerelem a fel is éledhet újra...

Szerintem ha valakit nagyon szerettél azt nem igazán lehet elfelejteni!Bennem nagyon fura érzések és gondolatok cikáztak...néha úgy éreztem lenne esély valamit tenni,hogy újra találkozzak vele.Viszont a következő gondolatom már az volt,mi értelme lenne.Ha valami elérte azt,hogy vége legyen akkor szinte esély sincsen arra,hogy újra lehessen kezdeni...

Pedig nagyon is szeretem,de ennek talán így kellett lennie....

2011. jún. 2. 18:01
Nem tudom más hogy van vele de én azt vettem észre hogy az első szerelem nagyon meghatározó, és persze nagyon ritka az ha vki az első nagy szerelmével éli le az életét. mégis ha megszakad a kapcsolat nem mindegy hogy zárjuk le a szívünkben. Vkinek sosem sikerül teljesen lezárni. Pedig még ha nehéz is muszáj túllépnünk mert ha nem tesszük a múlt kihatással lesz a jelenünkre és előbb utóbb a jövőnkre is. A cikk nagyon tetszett, elgondolkodtató...:)
2010. febr. 9. 07:36

Kedves Melinda! Nagyon érdekes ez a történet..igazad van, sokan átélünk ilyet, vagy ehhez hasonlót. Sőt szerintem az emberek nagy százaléka ilyen.

Nekem 18-ttól 22 éves koromig volt egy barátom, az a bizonyos nagy elsöprő szerelem, amiről beszéltél... tudom, hogy sosem lesz olyan, sosem fogom érezni ugyanazt... de mégis továbbléptem, és azóta van más párom, akit szintén nagyon szeretek, és azzal magyarázom az érzés különbözőségét, hogy nem érezhetem ugyanazt 25 évesen, mint 19-20 évesen... annyira naiv voltam és gyermeteg, csakis az érzelmeim vezéreltek. Most meg már más dolgok fontosak. Érdekes ez, de szerintem jól döntöttél! Sokkal jobb olyan ember mellett élni, akivel minden klappol, szeret Téged, mint szenvedni egy olyan mellett, akivel nagyon nagy a szerelem, de mégsem stimmelnek a dolgok, mert nem passzoltok igazán össze. Valaki egyszer azt is mondta, hogy mindig inkább Téged szeressenek jobban, mint hogy Te szeress jobban... :)

23. melinda0707 (válaszként erre: 16. - 8264513f31)
2010. febr. 6. 13:44
Szia!Hát azért ez nem így működik!!!Én nem tépelődöm már azon hogy a férjemnek ki volt az igazi vagy hogy engem szeret-e az összes közül a legjobban.A férjem,van egy gyerekünk elsősorban lelki társak vagyunk nagyon szeretem,szerintem ő is engem.Vele csak előbbre jutunk és fejlődik az életünk és megbízok benne.Ez a fontos!
2010. febr. 6. 10:48
Ugye, hogy van ilyen? Azért jó, hogy nem vagyok egyedül...
2010. febr. 5. 15:14
Mit is mondhatnék a cikked olvasván...Tudom, hogy milyen ez. VOltam hasonló cipőben, csak nem egy , hanem 2 férfival is...Sajnos vagy nem sajnos. Egyébként meg a kicseszésekkel kapcsolatban: ha mi "adunk" ha a másik, mind a két fél visszakapja azt valahogyan, valamikor. Lehet sokkal durvább formában. Én csak tudom. Tudjátok, amit adsz, azt várd vissza is:) Lehet az én élettapasztalatomat olvasva mások is ráismernének a sajátjaira. Lehet én is írok egy cikket valamelyik nyugalmas napomon:) Puszi lányok!
2010. febr. 5. 11:01
Tényleg szép és mélyreható cikk volt! Bár én nem éreztem úgy senki iránt mint a mostani párom iránt főleg nem az első barátomra mert ők eddig az életemben mind csak barátok voltak viszont a mostani párom szerelem! Más mint a többi!
2010. febr. 5. 09:33

Sziasztok!Köszönöm a sok-sok jelet és üzit amit kaptam!!!!Jól esik hogy sok embert megmozgatott a cikkem.Most mennem kell!!!

Szép napot mindenkinek!!!

18. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 17. - 0716d92a9e)
2010. febr. 5. 08:32
Nem kell a múlton túllépni. A múltunk az életünk egy része, amiből fejlődtünk. Hozzásegített az érzelmi fejlődéshez. Így vagy úgy, de hozzásegített. Tanultunk minden egyes szerelemből és szakításból és fájdalomból.
2010. febr. 4. 23:19

Nem is gondoltam, hogy ennyi lelkitársra találok itt. Én mindig úgy éreztem, mintha megcsalnám a páromat azzal, hogy az exemre gondolok, még 4 év után is. (Ti pedig évtizedekről meséltek..)Enyhítettétek a bennem szunnyadó lelkifurdalást, és ezt nagyon köszönöm. Mégis úgy gondolom, hogy tovább kell lépnünk, mert az, akinek megadatott, hogy kétszer is szerelmes lehessen az életben, annak élni is kell vele.. Ezt valamiért kaptuk. Talán éppen azért, hogy segítsen valaki a nehézségeken. Én még friss szakítás után találkoztam a párommal, és ő kiharcolta nekem, és magának a boldogságot. És tudjátok mit? Megéreztem a káröröm ízét is, amikor az exem vissza akarta könyörögni magát hozzám, mert rájött, hogy boldog vagyok a leendő párommal. (És hogy nem az ő bosszantására vagyok vele).

Igen. Pedig szerettem, de porig sújtott azzal, hogy miután el kellett vetni a babánkat, (aki gyógyszer mellett fogant,) képes volt egy hónap múlva megcsalni. Tudom miért tette. Én is kifordultam magamból a történtek miatt. Mondhatni nem voltunk magunknál. ..de ezt nem vártam. Annyira mellettem volt végig..

Barátokból lettünk szerelmesek, de a végére szerelmesekből lettünk barátok.. Igaza van annak, aki azt írta, hogy már nem vagyunk ugyanazok ennyi év után.. Megváltoztunk. De az, hogy nem tudunk egykönnyen túllépni a múlton, csak azt jelenti, hogy érző lények vagyunk...

2010. febr. 4. 23:11
Szerintetek ez mindenkinél így van? A páromnak annó volt egy 7 éves kapcsolata. Akkor Ő amíg velem volt 4 évig, a másik után sírhatott. Ez elkeserítő. :(
2010. febr. 4. 19:40
Én találkoztam a régi szerelmemmel. Fura....de Ő még mindig rám vár. Elég hihetettlen, nem? Én akkor 16-17 éves voltam, Ő 19. A szüleim nem nézték jó szemmel a dolgot. ( megjegyzem jogosan, mert nem tanult és dolgozni sem szeretett)Szóval a szüleim ráhatásával elhagytam. Ő bevonult katonának, és nem láttam egészen tavaly márciusig. :) megkeresett iwiwen. Fura volt, ugyanis éppen akkor tudtam meg, hogy a férjem hűtlen volt hozzám. ( ez egy másik téma, nem részletezem )Talán túlzásnak hangzik, de olyan volt mintha ez nem véletlenül történt volna éppen akkor. Elmondta hogy azóta vár rám. Nem mert megkeresni, mert attól félt, nem is emlékszem rá, és az fájt volna neki. Nem nősült meg, nem volt komoly kapcsolata. Az akkori fényképemet és egy szerelmes levelemet azóta is a tárcájában hordja. Még a régi mentholos Kim-es cigisdobozom is megvan neki, amit utoljára nála hagytam. Egészen megdöbbentett......álmomban sem gondoltam volna, hogy valaki ennyire szeret anélkül hogy tudnám. Találkoztunk, de inkább egy kellemes kamaszkori emlékként éltem meg a dolgot. Nem szerelemmel. Szoktunk beszélni néha telefonon. Érdekes, mert úgy viselkedek vele, mintha még mindig a múltban lennék, 17 évesen.:)Mellette annyinak éreztem magam amikor találkoztunk, és minden egyes telefonon beszélgetés alkalmával mintha időutazó lennék. Érdekes.:) Mindenesetre a legnagyobb lelki krízisemen mentem át amikor újra találkoztunk, és Ő nagyon sokat segített.
2010. febr. 4. 18:03

Azt hiszem köszönettel tartozom azért hogy ezt a történetet megismerhettem... felnyitotta a szememet, éppen jókor, éppen időben!!! Én a páromat közel 11 évvel ezelőtt ismertem meg és közel 10 éve alkotunk egy párt. Én 17 voltam, Ő 21 mikor összejöttünk. Ő is pontosan ennyit várt Rám míg az övé lettem... a kapcsolatunk tökéletesnek mondható volt, mindkettőnknek első kapcsolatunk... 7 év után történt valami... szakítottunk, külön voltunk egy hónapig. Ez az Én döntésem volt. Hála Istennek Ő nem hagyta annyiba, harcolt értem. Idén 10. évünk együtt, ismét történt valami, ezt most nem részletezném, de alapvetően a bizalmam ingott meg benne... sokat gondolkodok kettőnkről azóta. rájöttem nem tökéletes a kapcsolatunk és Mi sem vagyunk tökéletesek... mintha most látnék tisztán... amiben viszont ez a cikk segített Nekem, hogy rájöttem mit akarok! Őt akarom, a nehézségekkel együtt... hogy ne utólag bánjam meg hogy elhamarkodottan léptem... az okos ember más kárán tanul... és ezt nem rosszindulatból írom, hanem komolyan köszönöm a cikket... azt hiszem aranykeretbe foglalom a neved...


köszönöm :)

2010. febr. 4. 17:56
Szerelem első látásra. Még ma is látom magam előtt azt a gyönyörű fekete szempárt, hallom a kellemes hangot. Szűzen ismert meg, úgy is hagyott el, bár megkérte a kezemet és igent mondtam... Korán találkoztunk, bár én 18 voltam, Ő 22. Ennek lassan 38 éve... De az élmény egész életre meghatározóvá vált. Nagyon fájt a szakítás, mégis a legcsodálatosabb érzés volt, egész eddigi életemet elkísérte és ez így is marad, amíg lélegzem, szívem utolsó dobbanásáig.
2010. febr. 4. 17:51
Na azt nem tudom újra éledne-e ez a szerelem,mert közel 10 éve nem találkoztunk.De biztos vagyok benne hogy ha találkoznánk megérintene.A többi exeimmel soha nem éreztem semmit ha utólag találkoztunk.Szuszy neked a sorsod úgy hozta hogy találkoztatok és újra éledt a szerelem!
11. Szuszy (válaszként erre: 9. - 73cdbfbb2c)
2010. febr. 4. 17:41

:) Nekünk 3 évig tartott, aztán kimaradt 15 év.

Kaptunk még egy esélyt, élünk vele, már lassan 2 éve tart, és lángol a szerelem most is, sőt teljesen másképp mint akkor. Régen azt mondtam meghalnék érte, most ugyanezt érzem, pedig több mint 20 éve kezdődött. Az én szívem igazán soha nem szűnt meg Őt szeretni:) és azt érzem hogy Ő is szeretett akkor is, amikor nem voltunk együtt.

Sajnos a körülmények változtak, de a szerelem "mindent legyőz" :)

2010. febr. 4. 17:37
Azt hiszem, ez megvan szinte mindenkiben. Mert az első igazi szerelmet nem felejtjük sosem. Bár általában nem az az utolsó is, de a legszebb emlék. És mindig ott van a "mi lett volna ha.."
2010. febr. 4. 17:30
Akibe igazán szerelmesnek érezte magát az ember, azt sosem felejti el. De Én nem úgy fogalmaznék hogy " szunnyadó szerelem", mert ami alszik, fel is ébredhet. :) Én is szívesen és melegszívvel emlékszem vissza régi szerelmemre. Csakhogy Ő már nyilván más ember mint akkor volt. És probléma lehetett köztünk, hiszen szakítottunk. De most, 16 év elteltével, csak a melegség van a szívemben ha rá gondolok, és már nem is emlékszem pontosan mi volt olyan nagy ok, ami miatt szakítottunk. Mondjuk Én esélyt kaptam a felélesztésére annak a szerelemnek, pedig 15 éve nem láttuk egymást. De nem ébredt fel.:) Marad egy kellemes emlék.:)
2010. febr. 4. 17:10

Ezt nagyon szépen leírtad, és hát, mit is mondhatnék...

Tényleg ismerős ez az érzéskupac! :)

2010. febr. 4. 16:49
Huh, ez nekem is ismerős :)
6. melinda0707 (válaszként erre: 4. - Ametiszt19)
2010. febr. 4. 16:38
Ugye ugye!
5. melinda0707 (válaszként erre: 3. - Melissam)
2010. febr. 4. 16:37
Ez így igaz!Biztos nem lenne olyan ez tuti.És nem is kezdeném újra.
2010. febr. 4. 16:24
Akár én is írhattam volna
2010. febr. 4. 16:13

Ez így nagyon romantikus leírva, de az a régi érzés főleg nosztalgia. Nem tudhatod, h ha a régivel újra kezdhetnétek mi lenne, valszeg nem működne, nem?

a múlt sokszor megszépül, ahogy telik az idő.

2010. febr. 4. 16:06
Tyűűűűűűűűűűű!:'(""""
2010. febr. 4. 16:03
A történetem szerintem sokaknak ismerős lesz, még ha nem is valljuk be. De a sorsunkat nem kerülhetjük el, esetleg varrhatjuk, hímezhetjük. Sok szív, sok titkot rejt. Nem baj, ha nem látunk bele. Talán úgy még jobb.

Ugrás a teljes írásra: Együtt örökké, szívünkben egy szunnyadó szerelemmel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook