Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyedül vagy, amikor egyedül vagy? fórum

Egyedül vagy, amikor egyedül vagy? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
91. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 86. - 9bbc382386)
2013. jún. 23. 16:33

Nem vettem észre, hogy depis, meg minden, amit írsz..:)

Persze, mindenki úgy van vele, hogy azt ír, amit akar...és ez alól én sem vagyok kivétel:)

90. Krisz42 (válaszként erre: 89. - Mimi2000)
2013. jún. 23. 16:30
Szerintem nem tudnâl olyat ìrni,ami árnyékot vetne râ.Szeretem a párom,de el tudom engedni ha kell.És utána nem azt gondolom.h elpazaroltam rá x évet,hanem hogy már ennyiért is érdemes volt élni.mert egy nap boldogság is megérte volna.Max.azért sajnâlnám,mert most kezdünk èrzelmi és érzéki téren is ûj kapukat nyitogatni,új útra lépni,egyre többet kapok,pedig csak önzetlenül szeretem.Viszont te az életben még nem jutottál el a pozitív dolgokban ilyen messzire,nekem viszont volt előtte negatìv élményem nagyon kemény,vesztettem el szeretteket is,de tudom,nem azon az úton kell továbbmenni,mert amit ott tanultam,az már megvan.
89. mimi2000 (válaszként erre: 88. - Krisz42)
2013. jún. 23. 16:06

Helyes.:) Hass, alkoss, gyarapíts....

Bármi, amit írnék, árnyékot vetne a boldogságodra, és ezt nem szeretném.

Én már egy következő korszakában vagyok az én életemnek, ezen a tényen nem fogjunk tudni felül emelkedni.

Élj Te is a legjobb belátásod szerint.

88. Krisz42 (válaszként erre: 87. - Mimi2000)
2013. jún. 23. 15:52
Én nem azért védem,mert értelmet adok az életemnek.Egyszerűen fajtfenntartunk:),de....mivel én inkább segíteni szeretek és nem bántani másokat,úgy gondolom a gyerekeimnek egyenlőre szüksége van rám,nem a túléléshez,hanem ahhoz,h ne legyenek lelkileg sérültek.Ha nem lennének,akkor a saját boldogságom számítana csak-persze nem minden áron,más fájdalmán nem tudok boldog lenni-,de akkor sem gondolnám,h az én életemnek valami különleges èrtelme lenne,egy vagyok a sok közül.
87. mimi2000 (válaszként erre: 75. - D7ba7bf7ff)
2013. jún. 23. 15:41

Egyetértek Veled.


Erőss Zs nekem is eszembe jutott, nem okvetlenül követendő példaként, hanem hogy mennyire megosztja az embereket, mekkora vihart kavart.

A halála kapcsán mindenki (na jó, majdnem mindenki) elgondolkodott az élet értelmén.

És persze mindenki védi a saját véleményét, mert mindenki szeretne biztos lenni abban, hogy az Ő életének VAN ÉRTELME, és Ő az, aki "helyesen él" mert az egész élete összedőlne, ha nem hinne ebben.

Szerintem "mindennek oka, célja, s valami haszna van", (.."a jövő alaprajza az arc ráncaiban", bocs ha nem jól idézném Szilágyi Domokost), a katicabogár életének, az Erőss Zsolt életének is.


Igen messzire vezetett el az indító kérdés.

86. 9bbc382386 (válaszként erre: 80. - 16b5d6ae34)
2013. jún. 23. 15:38

jaja,nem is szeretnék,de a fórumindító egyáltalán nem úgy beszél.Depis,pánikos,szomorú.Az hogy más poénra veszi-egy dolog csak....

Máskülönben azt írok amit akarok :)

85. Krisz42 (válaszként erre: 84. - Mimi2000)
2013. jún. 23. 15:01
Én pl.boldog vagyok,amit köszönhetek annak,h talâlkoztam a párommal és ez olyan védettséget ad,h nem erdekel,mások mit pletykálnak.És nem is nagyon pletykálnak,mert nincs miről-vagy csak nem tudok róla,de mindegy,mert aki fontos,az ismer,ennyi.
84. mimi2000 (válaszként erre: 78. - Krisz42)
2013. jún. 23. 14:56

:)) Igazad van.

A fél életem arra ment rá, hogy csak a mások véleménye érdekelt.Most átestem a másik végletbe.


Az túlzás, hogy "boldog vagyok", de az élet célja szerintem nem az ún. "boldogság" (bár attól függ, ki mit ért boldogságon). Kiegyeztem az életemmel, azt mondanám inkább.


Csak azért szóltam hozzá, tetszett a fórumindító kérdése, nem tartom hülyeségnek, érdemleges válaszra méltónak találtam. (Válaszom: Nem.)


"Nem hiszem,h fizikálisan bárkit zavarna": nem dolgoztál még női közegben? Bizonyos nők (és férfiak is) (lásd itt a fórumok egy részét) szeret mások ügyeivel foglalkozni, problémázni azon, amit nem ért másokban. Ez teljesen érthető is, de ez az ő problémájuk, nem okvetlenül azé, akiről beszélgetnek. Remélem, érted, mit akarok mondani.


"talán élned kellene": hát, kinek mi az "élet". Én úgy érzem, élek. Mivel ÉLEK.

Peace.


Már így is túl sokat beszéltem magamról, nem állt szándékomban.

83. Krisz42 (válaszként erre: 82. - 16b5d6ae34)
2013. jún. 23. 14:53
Az eleje oké,de a vége?A fórumindító eltünt,mint szürke szamár a ködben,tehát mindegy mit akart.
82. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 77. - Mimi2000)
2013. jún. 23. 14:48

A Te problémád meg miért is érdekelne bárkit is? Nem csodálom, hogy egyedül vagy. Hiszen ezt írod, hogy :"És ha ez kívülállókat esetleg zavar velem kapcsolatban akkor az az ő problémájuk, nem az enyém."

Téged érdekel valaki?..nem...:(



De akkor is ez nem szomorú fórum!!!!!:)))) Nem ez volt szerintem a fórum indítójának a célja:)

81. Krisz42 (válaszként erre: 79. - D7ba7bf7ff)
2013. jún. 23. 14:47
A gyerekei is biztos boldogok.Tudod éljea saját életét,de akkor ne akarjon családot is.Érdekes,a pénzt más adta neki.Én nem tudom csodâlni az erejét,mert néha a hétköznapi élethez sokkal nagyobb erő és bátorság kell.Az,h megmászik egy hegyet,semmit nem befolyáol,senkinek nem lesz jobb,ő semmit nem tud felmutatni utána sem.Sok ember képes nagy dolgokra,de ennél értelmesebb hobbi is van,bár a meghaláshoz biztos jó volt.Mivel nem egyedül vunk a világon,nem kellene ennyire egoistának lenni.Egyébként nagyon szerethette a családját,ha a hobbija fontosabb volt.
80. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 72. - 9bbc382386)
2013. jún. 23. 14:32

Ez nem a pánikbetegségről szóló fórum....


Ez a fórum vidám, volt, nem komoly...ennyi:))) Nem kell semmit belemagyarázni:)

79. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 76. - Krisz42)
2013. jún. 23. 14:27
Nekem erről az Erőss Zsolt jut eszembe. Mind egyéniségében, mind erejében, mind a kívülállóságában felnéztem rá. Sokan bántják őt, nem értem mire fel? A saját életét élte. Azért mert nem hétköznapi módon vett részt az életben, azért bántani kell? Hogy bátor, hogy erőss :)), hogy éli az életét? Senkinek nincs fogalma arról, hogy micsoda lelki-szellemi-fizikai potenciál kell ahhoz, hogy megmássza a csúcsokat! Ki gondolja azt, hogy ott nem önmagával találkozott? Ki gondolta azt, hogy valamit nem érzett a Csúcsok Csúcsán? Mi persze csak a felelőtlenségét látjuk! Ő viszont a saját életét. Boldog volt benne. Nézd meg hogy mosolyog. Nézze meg bárki.
78. Krisz42 (válaszként erre: 77. - Mimi2000)
2013. jún. 23. 14:25
Egyrészt megosztod a véleményed,másrészt nem érdekel a másé,csak ha helyesel.Nem hiszem,h fizikálisan bárkit zavarna,de ahelyett,h várnád,h kiderüljön vmi,talán élned kellene.Bár ha így boldog vagy,akkor várhatsz:)
2013. jún. 23. 14:06

Ez jó kérdés.

Én nagyon egyedül vagyok, igazából nem számíthatok senkire - illetve NEM AKAROK attól a néhány embertől segítséget kérni, akiktől esetleg kérhetnék (mert nem részletezendő okok miatt nem akarok kapcsolatban lenni velük). Sokszor voltam olyan helyzetben, hogy azt éreztem, meghalhatnék, az sem érdekelne senkit. Sőt, sokaknak jobb lenne nélkülem.

(Viszont sokszor éreztem már azt is, hogy "örülök, hogy élek", és konkrétan két olyan eset is volt már, amikor belenyugodtam, hogy na most meg fogok halni, aztán mégsem.)

De valahogy egyre kevésbé zavar a "magány". Feladatnak tekintem, hogy amíg élhetek, éljem az életemet a magam módján. Várom, hogy kiderüljön, mi lesz ebből. De ha nem derül ki, az sem baj.

NEM SZENVEDEK attól, hogy egyedül vagyok. Így, ilyenformán ezt nem szoktam érezni, hogy "jaj, de magányos vagyok".

Számomra nem annyira fontos (bár néha picit hiányzik), hogy fizikailag is legyen mellettem valaki. Az sokkal jobban kell(lene), hogy tudjam, létezik valahol a világban valaki, aki megért,

aki egyetért velem.

Nem tudom, talán a halott szeretteim, talán az állataim, akik miatt "nem érzem" a magányt.

És ha ez kívülállókat esetleg zavar velem kapcsolatban akkor az az ő problémájuk, nem az enyém.

"Megyek, míg mehetek én, míg rámköszön a Fény. Túl a sok-sok álmon, lázadó, könyörtelen harcon, sorsom tisztán látom: amíg létezem, a magam útját járom"

76. Krisz42 (válaszként erre: 75. - D7ba7bf7ff)
2013. jún. 23. 13:36
Magasabb szinten sem.Mi akartunk szabad akaratot,itt megkaptuk,ennyi.A mindennapi rutin az élet része,de pl.az,h segítesz másoknak vagy gonosz leszel,az,h mi a fontos,már a te döntésed.Ha nincs semmi,akkor éhenhalsz,de egyébként van,aki abban is jól tudja magât éezni,kiteljesedhet,ha êli az életé,ami elég izgalmas és színes ahhoz,h érdekes legyen.
75. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 47. - Marika nagyi)
2013. jún. 23. 13:27
Valahol növelni kéne a befogadásra, ugyanakkor a kételkedésre való hajlamot. De ezt csak úgy tehetjük meg, ha az utunkat a keresésnek szenteljük. Tehát ha mondanak nekem valamit, azt befogadom, de megfigyelem, és a keresésem, tapasztalatom alapján értékelem. Nem korlátozódhat le az ember az evés-ivás-munka-család szintjére. Mert ha nem lesz ennivalód, innivalód, munkád (sőt, családod!) akkor felteheted magadnak a kérdést hogy mi értelme ennek az egésznek. És valahol itt van értelme. Hogy az ember minden külső körülmény ellenére, induljon befelé, és megismerje önmagát. Mi ennek a célja? Mit nyerhet vele az ember? Na, ez már egy tágabb filozófiai kérdés. Alacsonyabb szinten nem láthatjuk ezen dolgok értelmét.
74. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 70. - Bd55e3f068)
2013. jún. 23. 13:24
Én pont az ellenkezőjében hiszek. Lélek-lélekkel, Szellem-Szellemmel tarthat kapcsolatot.
73. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Fa996a4ed3)
2013. jún. 23. 12:58

Attól függ, mi számít egyedüllétnek. Sokféleképpen lehet ezt értelmezni. A magányt is. Meg is teszik. Valahol mindegyiknek van előnye és hátránya. De hiszem hogy az ember nem kerülheti el azt a tényt, hogy egyedül van a világban. Mármint a saját lénye szempontjából. Előbb-utóbb rákényszerül hogy lássa: egy betegség által, egy baleset által, egy krízis által.


És akkor felteheti magának azt a kérdést hogy kicsoda ő, és miért van itt?

72. 9bbc382386 (válaszként erre: 46. - Fa996a4ed3)
2013. jún. 23. 11:53

Okozhatja pajzsmirigy -betegség is.

Kicsit elcsúsznak a hormonok és megvan a pánikbetegség.

2013. jún. 23. 09:29

Én néha szeret-nék egyedül lenni.Nagyon is jól esik,ha csak vok a gondolataimmal,magammal.

Ez a fórum viszontolyan,ill. a témáròl amit írtak,mint vmi gyerekes eszmecsere.Kevés mondanivaló,csak a nagy igyekezet,h érdekesnek tünjön a téma.

70. bd55e3f068 (válaszként erre: 22. - Fa996a4ed3)
2013. jún. 23. 03:13
Szellemi kapcsolat csak fizikai úton (ú.m. pl. hang, látás, érintés) jöhet létre.
69. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Fa996a4ed3)
2013. jún. 23. 03:09
Egy gondolattal is lehet egyedül lenni
68. fa996a4ed3 (válaszként erre: 66. - 16b5d6ae34)
2013. jún. 23. 00:04

Rendben. /angolban ez az ok:)))))))))/

Jó, csak vicc volt.

Zsuzsanka!

Te is elhaladtad már a 20-as évedet, én is.

Emlékszel az LGT nótájára: "nem adom fel, még egy darabban látsz"?

Persze, hogy emlékszel.

Na, erről beszélek.

67. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 65. - Fa996a4ed3)
2013. jún. 22. 23:57

Akkor azért ébredek fel, mert Rozikutya itt alszik a fotelban a szobámban?:)))

Na, nem bohóckodok... tényleg jó éjt:))

66. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 65. - Fa996a4ed3)
2013. jún. 22. 23:55

Rendben, itt leszünk.. én és én magam:)

Olyan vidám lettem:))))

2013. jún. 22. 23:53

Na, komolyan!

Ha egyedül lennél, akkor holnap reggel már nem ébrednél fel.

Miért? Erről holnap bővebben szívesen.:) Ok?

2013. jún. 22. 23:45
Jó éjt ...megyek, lefekszünk...én és magam:)))
63. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 62. - F1e23b97ee)
2013. jún. 22. 23:42
....az az én karcsú ujjam volt, ami megérintett:))
62. f1e23b97ee (válaszként erre: 61. - 16b5d6ae34)
2013. jún. 22. 23:40
Érzek valamit a tarkómon, de szerintem ez a lágy szellő műve :-)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook