Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy rozsdafarkú család élete fórum

Egy rozsdafarkú család élete (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy rozsdafarkú család élete

2018. szept. 11. 21:06

Iskola tetejére is tettek kamerát. Ők gólyákat figyeltek vele.

Neten bárki követhette, állandó volt a kapcsolat.

Talán Darányba volt...

22. zefex
2018. aug. 28. 15:04

Nagyon örülök, hogy olvashattam a cikked, és megnézhettem a videókat a házi rozsdafarkú családról!

Megosztom a saját tapasztalatunkat :)) Nálunk a száraz kapu felett van befelé egy vakablak, ott költött a tavaly kétszer házi rozsdafarkú, és mi is nagyon sokat gyönyörködtünk bennük. Nagyon sok örömöt, vidámságot szereztek nekünk, és mi is megtiszteltetésnek vettük, hogy minket választottak. Van egy kiskutyánk, ez távol tartja a cicákat, gondolom, ez segített nekik a helyválasztásban. Bár a kapunak mindig nekirohan a kutya, és mi is nyitogatjuk, ezért elég zajos lehetett, de nem zavarta őket.

Mi nem tudtuk ilyen közelről megfigyelni őket, de amit észrevettünk: a tojó bátrabban repült a fészekre etetni, a hím elterelő manőverekkel vitte a fiókáknak a soklábú étkeket. A fészket mindig tisztán tartották, nézték, hogy van-e a fiókák alatt ürülékes zacsi, mert azt felcsippentették a kis csőrükkel, és elszállították. Miután kirepültek a kicsik, már nem jöttek vissza a fészekre, azt kizárólag költésre és nevelésre használták.

2018. aug. 20. 16:23
Annyira tetszik, hogy azóta háromszor is megnéztem!
20. Csicsi25 (válaszként erre: 19. - Martini64)
2018. júl. 23. 09:11
Érdekes, milyen helyeket tudnak találni ezek a kismadarak! :) Valószínűleg jó helyük lehetett, ha két fészekalj is kirepült.
2018. júl. 23. 06:20
Nagyon aranyos cikk. Egyszer nálunk is beköltöznek a garázslejáróban lévő polcra egy cserép alá :) Nagyon nehezen tudtam egy-két képet csinálni. Két fészekalja is kirepült, de aztán nem jöttek többet.
2018. júl. 22. 02:20
Ez nagyon aranyos! Szívet, lelket melengető! Köszönjük!
17. Venes
2018. júl. 20. 13:37
Hát ez egy szuper cikk volt. Örülök, hogy felkerül ilyesmi is. Nagyon megmelengette a szívem.<3 Köszönöm a feltöltést.^^
16. Csicsi25 (válaszként erre: 15. - Hoxa)
2018. júl. 18. 17:21

Egy egyszerű, régi webkamerát használtunk. Nekünk szerencsénk volt, mert a gerendára szépen fel tudta tenni a férjem, úgyhogy nem zavarta a tojót a fészekrakásban, a fiókák jól elszórakoztak vele, mi meg láttuk hogy mit csinálnak. A kamera a géphez lett csatlakoztatva, amikor bekapcsoltam a gépet, elindítottam a kamerát, úgyhogy láthattam mi történik fent - amikor érdekeset láttam, elindítottam a felvételt. Az utolsó pár napban szinte folyamatosan be volt kapcsolva a gép meg a kamera, nehogy lemaradjunk valamiről. Elmondhatatlan élmény volt. Amikor a fiókák egyenesen a kamerába néztek, olyan érzésem volt, mintha látnának 😀

Egyébként azóta is néha hallok rozsdafarkú csicsergést, de nem tudom, hogy a hím vagy valamelyik fióka hangja-e az.

Jó lenne azt hinni, hogy mind életben maradt, mert nagyon megszerettem őket.

15. Hoxa (válaszként erre: 14. - Csicsi25)
2018. júl. 18. 13:33

Én is az élményt, fantasztikusan jó volt látni őket!


Milyen kamerával csináltátok? Azóta furkál a gondolat, hogy ha már a plexis hátlapú odúkba nem mennek a cinegéim, akkor esetleg valahogy felülről kéne kukkolni. Persze az nem lenne ennyire király, mint a tiéd, mert nem szemből lenne a kép, de azért mégis valami. Mindig esz a kíváncsiság, amikor tudom, hogy vannak fiókák, de csak a hangjukat halljuk. 4 odú van kirakva a kertünkben, abból kettőben minden évben költenek. Egyszer láttuk őket kirepülni, mert annyira kis bénák voltak :))), hogy a macskát meg kellett fogni, nehogy elfogyassza őket nyomban.

2018. júl. 18. 09:10
Köszönöm szépen! Igazából Hoxa vetette fel, hogy a naplóm alapján legyen egy cikk, köszönök neki még egyszer mindent!
2018. júl. 17. 22:46
Már mindent megírtak társaink, amit én is szerettem volna: ügyes vagy Csicsi! Valóságos remekművet alkottál, - öröm volt nézni!
2018. júl. 17. 19:32

Megnéztem én is Csicsi. Nagyon aranyosak. :)

Kicsit szomorú is vagyok,h többé nem fogsz tudni róluk közvetíteni. De hát ez az élet rendje.

2018. júl. 16. 15:20
Gratulálok,nagyon ügyes vagy, szép videó.
10. Csicsi25 (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2018. júl. 13. 21:25
Én köszönöm Kedves Hoxa a segítségedet! 😃
9. Hoxa
2018. júl. 13. 20:56
Köszönöm én is, Csicsi, hogy megosztottad velünk ezt az élményt! :)
2018. júl. 13. 13:44
Szuperjó, imádni való drágák!!!Köszi ;-)
2018. júl. 13. 13:37
Szebbé tetted a napomat, köszönöm!
2018. júl. 13. 13:25
Jó volt olvasni és a videók is szuperek 👍
5. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Csicsi25)
2018. júl. 13. 13:17
köszönöm szépen hogy feltetted ,aki megnézi ,biztos szebb lesz a napja,
2018. júl. 13. 12:56
Nagyon szépek.
2018. júl. 13. 09:53

Nagyon nagy élmény volt elolvasni az írásodat és megnézni a videókat!

Köszönöm szépen!!!

2018. júl. 13. 09:52
Istenem, de cukiiiiiiiik 😍
2018. júl. 13. 09:35
Minden évben legalább egyszer fészket rak az erkélyünk gerendájára egy rozsdafarkú pár. Eddig igazából nem sokat láttunk belőlük, csak annyit, hogy jön-megy a madárpár, aztán idővel csicsergés hallatszik a fészekből, ami napról napra hangosabb.
Már tavaly is gondolkodtunk, hogy valahogy meg kellene lesni őket, de akkor elmaradt. Idén kora tavasszal viszont tettünk fel egy kamerát a gerendára, így a fészekrakástól kezdve sikerült "kukkolni" a madarakat.

Ugrás a teljes írásra: Egy rozsdafarkú család élete

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook