Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy rozsdafarkú család élete fórum

Egy rozsdafarkú család élete (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő cikkhez nyílt: Egy rozsdafarkú család élete

17. Venes
ma 13:37
Hát ez egy szuper cikk volt. Örülök, hogy felkerül ilyesmi is. Nagyon megmelengette a szívem.<3 Köszönöm a feltöltést.^^
16. Csicsi25 (válaszként erre: 15. - Hoxa)
tegnapelőtt 17:21

Egy egyszerű, régi webkamerát használtunk. Nekünk szerencsénk volt, mert a gerendára szépen fel tudta tenni a férjem, úgyhogy nem zavarta a tojót a fészekrakásban, a fiókák jól elszórakoztak vele, mi meg láttuk hogy mit csinálnak. A kamera a géphez lett csatlakoztatva, amikor bekapcsoltam a gépet, elindítottam a kamerát, úgyhogy láthattam mi történik fent - amikor érdekeset láttam, elindítottam a felvételt. Az utolsó pár napban szinte folyamatosan be volt kapcsolva a gép meg a kamera, nehogy lemaradjunk valamiről. Elmondhatatlan élmény volt. Amikor a fiókák egyenesen a kamerába néztek, olyan érzésem volt, mintha látnának 😀

Egyébként azóta is néha hallok rozsdafarkú csicsergést, de nem tudom, hogy a hím vagy valamelyik fióka hangja-e az.

Jó lenne azt hinni, hogy mind életben maradt, mert nagyon megszerettem őket.

15. Hoxa (válaszként erre: 14. - Csicsi25)
tegnapelőtt 13:33

Én is az élményt, fantasztikusan jó volt látni őket!

Milyen kamerával csináltátok? Azóta furkál a gondolat, hogy ha már a plexis hátlapú odúkba nem mennek a cinegéim, akkor esetleg valahogy felülről kéne kukkolni. Persze az nem lenne ennyire király, mint a tiéd, mert nem szemből lenne a kép, de azért mégis valami. Mindig esz a kíváncsiság, amikor tudom, hogy vannak fiókák, de csak a hangjukat halljuk. 4 odú van kirakva a kertünkben, abból kettőben minden évben költenek. Egyszer láttuk őket kirepülni, mert annyira kis bénák voltak :))), hogy a macskát meg kellett fogni, nehogy elfogyassza őket nyomban.

tegnapelőtt 09:10
Köszönöm szépen! Igazából Hoxa vetette fel, hogy a naplóm alapján legyen egy cikk, köszönök neki még egyszer mindent!
júl. 17. 22:46
Már mindent megírtak társaink, amit én is szerettem volna: ügyes vagy Csicsi! Valóságos remekművet alkottál, - öröm volt nézni!
júl. 17. 19:32

Megnéztem én is Csicsi. Nagyon aranyosak. :)

Kicsit szomorú is vagyok,h többé nem fogsz tudni róluk közvetíteni. De hát ez az élet rendje.

júl. 16. 15:20
Gratulálok,nagyon ügyes vagy, szép videó.
10. Csicsi25 (válaszként erre: 9. - Hoxa)
júl. 13. 21:25
Én köszönöm Kedves Hoxa a segítségedet! 😃
9. Hoxa
júl. 13. 20:56
Köszönöm én is, Csicsi, hogy megosztottad velünk ezt az élményt! :)
júl. 13. 13:44
Szuperjó, imádni való drágák!!!Köszi ;-)
júl. 13. 13:37
Szebbé tetted a napomat, köszönöm!
júl. 13. 13:25
Jó volt olvasni és a videók is szuperek 👍
5. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Csicsi25)
júl. 13. 13:17
köszönöm szépen hogy feltetted ,aki megnézi ,biztos szebb lesz a napja,
júl. 13. 12:56
Nagyon szépek.
júl. 13. 09:53

Nagyon nagy élmény volt elolvasni az írásodat és megnézni a videókat!

Köszönöm szépen!!!

júl. 13. 09:52
Istenem, de cukiiiiiiiik 😍
júl. 13. 09:35
Minden évben legalább egyszer fészket rak az erkélyünk gerendájára egy rozsdafarkú pár. Eddig igazából nem sokat láttunk belőlük, csak annyit, hogy jön-megy a madárpár, aztán idővel csicsergés hallatszik a fészekből, ami napról napra hangosabb.
Már tavaly is gondolkodtunk, hogy valahogy meg kellene lesni őket, de akkor elmaradt. Idén kora tavasszal viszont tettünk fel egy kamerát a gerendára, így a fészekrakástól kezdve sikerült "kukkolni" a madarakat.

Ugrás a teljes cikkre: Egy rozsdafarkú család élete

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook