Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy kisgyermek kérései szüleihez fórum

Egy kisgyermek kérései szüleihez (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy kisgyermek kérései szüleihez

2011. okt. 23. 16:38
Igen valóban az alapoknál kell kezdeni és valóban a gyermeknevelés sokszor úgy érezzük nehéz feladat számunkra, hiszen az elejétől kezdve foglalkozni kell vele és érezze azt fontos családtag bevonni minden fontos feladatba, hogy később is tudatosodjon benne léteznek számára kötelességek, amit majd neki kell idővel megoldania. Elsősorban a szülők hatásköre és azt mit engedhet meg és mi az, ami tiltott számára és próbáljuk. Fontos a jó kommunikáció ha már nagyobbacska elmeséli mi történt vele ez mindennél előbbre való. Hangsúlyozni kívánom úgy kell vele jó viszonyt kialakítani bármit megosszon és ebben tanácsot adni számára és rajta is múlik hogyan fogja kezelni. Kívánok sok szerencsét és kitartást Üdv.Ágnes
27. cilus
2009. aug. 1. 08:13
OK:) Ma megpróbálom leírni,délután.
26. 707655fba1 (válaszként erre: 25. - Ágota 77)
2009. júl. 31. 20:48
Engem is!
25. Ágota 77 (válaszként erre: 24. - Cilus)
2009. júl. 31. 20:44
Szia! Engem érdekel... Köszi
24. cilus
2009. júl. 31. 15:14
Nekem is van egy hasonló cikkem.KI VAN RAKVA A HŰTŐRE!!!! Ha elmegyek a hűtő mellett,*kénytelen vagyok* beleolvasni:) Annó régen,egy osztályfőnök tanárnénitől kaptuk egy szülőértekezleten.Ha valakit érdekel,majd leírom.
2009. máj. 13. 19:52
Gratulálok a cikkhez! Ezt ki kellene függeszteni a naptárak mellé a szülőknek jól látható helyre és amikor tanácstalanok, akkor újra és újra elolvasni.
2009. febr. 26. 17:04
:-) Nagyon jól összefogott ki cikk! :-)
21. bige
2009. febr. 26. 16:32

Gratulálok a cikk írójának, egyszerűen fantasztikus!


Felhozom ezt a fórumot, hátha többen elolvassák, és tudnak belőle tanulni.


Szerintem nincs szülő, akinek ne lenne szüksége többé-kevésbé rá. Nekem az a tapasztalatom, hogy határozottak, és tudatosak és okosak csak a szomszéd, vagy a rokon, vagy a barát, de mindenesetre a más gyerekével tudunk lenni.


Elég nagy baj, hogy a középiskolában semmiféle tantárgy nem ad mégcsak iránymutatást sem a házassághoz, vagy a gyerekneveléshez. Tényleg mindenki a legjobbat akarja, csak hát a "józan paraszti esze szerinti" legjobbat, és korántsem biztos, hogy az a helyes. ( Itt elnézést kérek mindenkitől, remélem mindenki látja az " "-t, és nem érti félre, nem veszi sértésnek. )

Én megint beültem az iskolapadba, és ugyan a pszichológiának már majdnem minden fajtáját tanultam - van még bőven megismerni való új információ. Ezek befogadása közben egyre inkább úgy érzem, hogy igencsak szükség lenne már egészen fiatal korban az ismereteket a gyerekeknek átadni. Talán kevesebb család menne szét, kevesebb gyerek nyakában lógna a kulcs az összes velejárójával együtt. ..de addig is, amíg ez nem valósul meg: ez a tömörített tananyag!:)


Még egyszer köszönöm, és gratulálok

bige

20. winny
2008. nov. 24. 17:56

Szia

Ez annyira jó,hogy 6.-7 osztályban már tanítani kellene.

Egyszerűen ha ezt betartanánk tökéletes gyerekeink lennének.........

Miért akkor találkoztam az infóval amikor már nagyi vagyok?

2007. okt. 28. 22:31
Nekem 3 gyermekem van 2fiu 1lány de mind a hárman nagyon különbőznek egymástól.Én inkább megpróbálok fele-baráti,fele-szülői viszonyt kialakitani velük.Eddig úgy érzem,hogy sikerült talán csak annyi,hogy a nagy fiam nem sokat segít itthol.Viszont 14éves létére nagyon jól tanul nem csavarog és haza telefonál ha valahova pluszba menni akar a haverokkal.Hát a kicsi lányommal hisztijével nem nagyon tudok mit kezdeni,mert sokszor csak ordít aztán meg azt mondja,hogy befejeztem.Ha valaki tud a lányos hiszti ellen egy jó megoldást az írjon.Köszike
18. szanád (válaszként erre: 17. - C5407291df)
2007. okt. 16. 07:38
Nekem egy-klét ismerősömnél inkább a lány a problémás.Az én lányom sem jár sehová, de mostanában a tanulással gond van ,de csak azzokkal a tantárgyakkal amit nem szeret 6/fizika,kémia ,matek / a többi jól megy.Szerencsére most barát sincs ,és nem is lesz egy darabig remélem.Ebbe a káoszba már csak az hiányozna,bár lehet hogy egy kicsit lehiggadna,vagy ki tudja.
17. c5407291df (válaszként erre: 16. - Szanád)
2007. okt. 15. 21:42
Minden gyerek más. Valahol a fiú a problémás, máshol a lány. A lányokkal az ismerőseim körében nem nagyon van baj. Jól tanulnak és nem nagyon járnak bulizni.
16. szanád (válaszként erre: 15. - C5407291df)
2007. okt. 15. 21:36
én se tudom ,mert minden gyerek más ...a lánnyal nehéz , de afiúval lehet hogy sokkal könnyebb lesz .Teljesen más karakter a két gyerek
15. c5407291df (válaszként erre: 14. - Szanád)
2007. okt. 15. 21:34
ha én azt tudnám....
14. szanád (válaszként erre: 13. - C5407291df)
2007. okt. 15. 21:20
az se jó a engedékeny vayg és az sem ha keménykedsz....akkor mi a jó ?
13. c5407291df (válaszként erre: 7. - Szanád)
2007. okt. 15. 21:18
Ismerős a helyzet. Nekem is van kettő, 16 és 21 évesek, fiúk. Az ember jót akar nekik, ezért engedékenyebb időnként, és csak ártunk nekik. Én is csak magamat tudom hibáztatni, bizony mi rontottuk el valahol!
2007. okt. 15. 21:14
én is elő fogom venni ezt a cikket néha,nem árt egy kis magambaszállás..
11. szanád (válaszként erre: 10. - 9eeb4f9c2b)
2007. okt. 15. 20:56
hát magold be rendesen-egy jótanács
2007. okt. 15. 20:55
Fantasztikusan jó a cikk!Bár nekem még nincs apróságom,de azt hiszem ezt elmentem.Remélem lesz rá szükségem nemsokára.
9. d@nu
2007. okt. 15. 18:03
Mindig rá kell döbbennem, milyen jó, hogy néha elém tolják, mire kell odafigyelnem! Nem könnyű... Köszi! :)
2007. okt. 15. 13:42
Gratulálok a cikkhez!Szülők 20 pontja.Tetszik!
7. szanád (válaszként erre: 3. - C5407291df)
2007. okt. 15. 11:04

igen de sajnos ez nem megy.

Én mostanában egy kamaszlánnyal hadakozok ,de teljesen reménytelen a helyzet.Kevés vagyok egy 16 éves lányhoz, valamit nagyon elrontottunk a nevelésével kapcsolatban, ez csak egyre rosszabb lesz....és nincs visszút

2007. okt. 15. 08:01

Nagyon jó cikk,teljesen mindent így kellene alkalmazni ,így igaz...csak sokszor vagy túl engedékenyek vagyunk,vagy túl szigoruak....és nem ilyen egyszerű mindig...:)

De mindenképpen érdemes elolvasgatni ,okulni belőle...

2007. okt. 15. 07:45
Nekem a 13.Légy következetes! okozza a legtöbb problémát.
2007. okt. 15. 06:23
aranyos cikk :)
2007. okt. 15. 06:21
De jó lenne ösztönösen, mindig a leírtak szerint cselekedni!
2007. okt. 15. 06:07

A cikk végén az utolsó mondat! Ha ez ilyen egyszerű lenne!!!!!

Bár igyekszik az ember, de ezt betartani mindig nagyon nehéz. Nekem főleg a "ne foglalkozzak az apró eü gondokkal", a legnehezebb.

De a cikk szupi, és jó tanácsokat ad. Gratulálok!

2007. szept. 11. 22:38
Az a gyakorló szülő, aki egy vagy több gyermeket nevel, sosem tudhatja, hogy mikor tesz jót vagy rosszat gyermekének viselkedésével, nevelési módszereivel. Hogy munkájának mi lesz a gyümölcse, csak hosszú évek múlva derül ki...

Ugrás a teljes írásra: Egy kisgyermek kérései szüleihez

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook