Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kis pitbullt ajándékoztam a tizenegy éves kislányomnak, kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatosan? fórum

Egy kis pitbullt ajándékoztam a tizenegy éves kislányomnak, kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatosan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. Cserebogár8 (válaszként erre: 28. - Éva1951)
2013. aug. 8. 16:23
Eteti a kutyát :)
2013. aug. 8. 16:23

A szociopat meg pszichopata kutyám kuvasz volt. Négy embert engedett magához közel, nevezetesen a férjem, az anyám, engem és a nagybátyám. De a lányomat, aki akkor két éves volt féltettem tőle, nagyon. El kellett altatni, mindenki biztonsága érdekében. Pedig még csak másfél éves volt a kutya.

Nem sztereotípiák alapján ítélem meg a kutyákat, de van néhány fajta, ami a személyes tiltólistámon van. Azon van a golden retriever is. Amerikai statisztika szerint a legtöbb kutyaharapásért pont az a fajta a felelős. De a pitbullal kapcsolatban úgy vagyok, hogy nem zörög a haraszt...

2013. aug. 8. 16:19
Igaz, itt 11 évesről van szó, de pl 2-3-4 éves gyerek mellé (nem gyereknek!!) hamarabb vennék pitbullt, mint yorkit vagy csivavát.
32. andi6020 (válaszként erre: 31. - Cicakaktusz)
2013. aug. 8. 16:17

Ez nem pitbull sajátosság.

Buta sztereotípiák miatt teljesen más kép van az emberekben erről a fajtáról, mint ami a valóság.

Nekünk a német juhászkutyánk volt ilyen, el kellett altatni, amikor apum meghalt.

2013. aug. 8. 16:12

vagy 20 éve olvastam egy történetet, aminek nagyon rossz vége volt. Egy jólnevelt pitbull miatt meghalt a gazda. Sétáltak egy parkban, ahol a gazda szívrohamot kapott. A kutya védte a gazdáját, és mivel az tehetetlenül feküdt a földön, eszméletlenül, a kutya nem akarhatta, hogy bárki is bántsa a kiszolgáltatott gazdáját, így senkit nem engedett oda, pedig segíteni akaró ember lett volna bőven. Rendőrök is próbálkoztak, sőt, kutyakiképzőt hívtak, aki pár perc vizsgálódás után közölte, ha meg akarják menteni az embert, a kutyát le kell lőni. A rendőrök megtették, a mentősök rohantak a gazdához, aki akkor már halott volt. A kutyakiképző szerint nem lett volna megoldás a kutya elkábítása, mert akkor telepre vagy menhelyre karült volna ideiglenesen, de akkor az ott dolgozók lettek volna veszélyben, az egyetlen megoldás a kutya "kiirtása" volt.

Gyereknek pitbull? Inkább nem.

30. andi6020 (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2013. aug. 8. 16:10

Azért a kutya megfelelő életkorát simán össze lehet egyeztetni ünnepekkel.

Nekem legalábbis eddig sikerült.

29. Cilumiluci (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2013. aug. 8. 16:07
bizony!
2013. aug. 8. 16:04
hol a fórum indító?
27. Sirga (válaszként erre: 1. - Rityi54)
2013. aug. 8. 16:03
Én nem vennék az enyémnek, mert tartok a fajtától (annak ellenére, hogy hallottam már barátságos pitbullról.)Pár éve pirossapkás aranyhalat vettem a lányomnak - és nem kérdeztem senki véleményét. Az én döntésem volt, ő örült neki, ... Ez pont elég. :)
26. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2013. aug. 8. 15:59

kivagyieknal ez maskeppen mukodik :)

be-be-be

2013. aug. 8. 15:57

Azért kérdeztem az elején, hogy plüss játékról van-e szó.

Kölyök állatot eleve nem ajándékozunk senkinek.

Ha elhatározzuk, hogy ezt vagy azt az állatot szeretnénk tartani, akkor ez az egész család döntése, és együtt választjuk ki a megfelelőt. A megfelelő alkalom pedig az illető kicsi állat megfelelő életkora. Nem egy név-vagy születésnap, vagy más ünnep.

2013. aug. 8. 15:53
Minden kutya aranyos és kedves..megfelelő kézben..én speciel kivételnek tartom a német juhászt és a kuvaszt..Ami hajlamos megbolondulni..bizonyos kor után..De ,ha nem megfelelően van a kutya nevelve/bármelyik fajta/ bizony nagyon komoly bajt tud okozni..Mert a kutya nem játékszer...
2013. aug. 8. 15:52

Én sem értem a lényeget. Ajándékoztál neki. Okés. Örült neki? Nem? (Jobb esetben)ismered a lányod, Te tudod, minek örül, vagy sem.

Azt még értem, ha kutyaválasztás előtt tájékozódsz, de így, hogy megvan az eb, számítanak bármit is a válaszok?

22. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2013. aug. 8. 15:52

polgarpukkasztas, rongyrazas; meleg van :D

aki nem tudja jdlgaban, hogy mit csinaljon :(

legalabb a kutya vigyaz a gyerekre :(

2013. aug. 8. 15:51
Mármint pittbullt?
2013. aug. 8. 15:51

Egy kutya olyan lesz, amilyenre neveled. 10-18 éves koromig 3 rottweilerem volt, akkoriban az a fajta volt a "porondon" a nép körében, mint "gyilkos" ebek. Soha, semmilyen probléma nem volt velük.

A kutya fajtájának a nevét viszont tanuljuk már meg:)

19. patapucs (válaszként erre: 1. - Rityi54)
2013. aug. 8. 15:50

Alapvetően magatoknak ajándékoztad, elvégre a lányod még gyerek.

Tud segíteni, stb. de alapvetően nem ő fogja nevelni a kutyust, hanem ez Rátok fog hárulni.

Ha a családba belepasszol ez a fajta, akkor igen, jól ajándékoztál.

18. pearl1975 (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2013. aug. 8. 15:49
azt én sem.... megdöbbenteni akar , vagy micsoda? (megjegyzem, engem sikerült)
2013. aug. 8. 15:47
Totálisan nem értem a fórum célját, értelmét, lényegét.
2013. aug. 8. 15:46

felelőtlen embernek tartok mindenkit,aki heccből,divatból ajándékoz nem megfelelő fajtát,

vagy állatot.

15. andi6020 (válaszként erre: 1. - Rityi54)
2013. aug. 8. 15:43

Számít ez?

Neki mi a véleménye erről?

14. Bombon
2013. aug. 8. 15:41
ja és 35kg-os,persze erről ő nem vesz tudomást és amai napig simán beül az ölembe XD
13. pearl1975 (válaszként erre: 1. - Rityi54)
2013. aug. 8. 15:40
hát én nem örültem volna neki.
12. Bombon
2013. aug. 8. 15:38

Szia!

Nekünk is van és tökéletes társ!4éves kan, a szukánk lekerült Anyosomhoz.Imádni valoak!!Ja és a lányom 4,a fiam 1éves!Sokan nemis tudják valojában milyen szuper kutyák (jo kezekben).

2013. aug. 8. 15:38
Látom, több olyan komment is van, akiknek nem volt még ilyen kutyája. Azért fis kutya, mert harci? Talán. De ha meg van nevelve kenyérre lehet kenni. Imádni való tud lenni. Nekem is volt, de nem én neveltem meg, így soha többet nem lesz. :(
10. nadry
2013. aug. 8. 15:37
jól tetted
2013. aug. 8. 15:37
Ha tudsz kemény kézzel bánni vele, akkor nagyon jó döntés volt. Imádják az embert (nem megenni), de az biztos, ha most nem neveli meg valaki kőkeményen, akkor veszélyes lehet...
2013. aug. 8. 15:36
Bocsi, de én ezt jobban meggondoltam volna. Már csak azért is, mert nem szeretném a kislányomat fiúsnak nevelni, legyen ügyes, talpraesett, DEE(!)nőies! A pitbull már fajtájánál fogva inkább "fiús kutyi". Na de ez az én véleményem és te ezt kérdezted.
2013. aug. 8. 15:33
borzalom :(
6. simple (válaszként erre: 1. - Rityi54)
2013. aug. 8. 15:33
Mi az a pidbul?!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook