Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kis pitbullt ajándékoztam a tizenegy éves kislányomnak, kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatosan? fórum

Egy kis pitbullt ajándékoztam a tizenegy éves kislányomnak, kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatosan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
65. f1e23b97ee (válaszként erre: 63. - Egypt)
2013. aug. 8. 21:56

Felnőtt kutyát nem vennék magamhoz, mert azt nem én neveltem, nem ismerhetem, hogy mi történt vele, nincsen -e esetleg valami becsípődése.


A Bernáthegyi is jópofa, az is eléggé nyugodt fajta.

64. kisj (válaszként erre: 61. - Fa96ed4cf8)
2013. aug. 8. 21:55

miért ne tudná a kettőt egyszerre csinálni?

(már ha egyáltalán nevelni akarja ezt a kutyát)

63. egypt (válaszként erre: 58. - F1e23b97ee)
2013. aug. 8. 21:53

Én is ilyesmire gyanakszom, hogy csak egy kis háborgást akart kiváltai, és jókat nevetgél magában. Mondjuk akkor már ötletesebb lett volna, ha pitbull helyett kobrát vagy valami hasonlót ír.


Ha már kutya, szerintem a bernáthegyi is jó választás, bár én továbbra is egy állatmenhelyes keverékre szavaznék. :)

62. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 58. - F1e23b97ee)
2013. aug. 8. 21:15
Akkor oke:)
61. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 52. - Kisj)
2013. aug. 8. 21:13
talan inkabb a gyermekevel kellene tobbet foglalkoznia, mint egy veszelyes kutyara pazarolni a draga idot a csalad mellett
60. f1e23b97ee (válaszként erre: 59. - Cicakaktusz)
2013. aug. 8. 20:50
De ha ott van mellette egy ember, azért lehet nem vár hónapokig, hanem inkább megkóstolja :-)
59. cicakaktusz (válaszként erre: 58. - F1e23b97ee)
2013. aug. 8. 20:48
Pedig gondolj bele, a kroki élelmezése lényegesen olcsóbb, mint a kutyáé, hiszen szükség esetén hónapokig el van kaja nélkül. Igaz más költség is van, ami sokba kerül, de amit megspórol a kaján, azt költheti arra. És a Miami Vicéban a szőke pasinak nem egy alligátor volt a háziállata?
58. f1e23b97ee (válaszként erre: 57. - 1fbc7619c9)
2013. aug. 8. 20:45

Valóban szeretem a kutyákat, de vannak olyan fajták amitől kicsit tartok.


Gyerek mellé továbbra is Labradort, vagy Berni pásztort ajánlanék.


Valahogy nekem kamuszagúnak tűnik ez a fórum, ezért próbáltam kissé vicces hozzászólással indítani.

57. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 56. - F1e23b97ee)
2013. aug. 8. 20:41
Hahó..te nem vagy kutyaellenes,nem?:)
56. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Rityi54)
2013. aug. 8. 20:39
A krokodil már elfogyott az állatkereskedésből?
2013. aug. 8. 20:34
bájosabb kutyát is kitalálhattál volna....
54. cicakaktusz (válaszként erre: 50. - Simple)
2013. aug. 8. 20:22
Valószínűleg genetikailag volt olyan. Az szülei tanyán éltek, ő is ott született, de most már ennyi évvel később meg nem mondom, hogy az apja, vagy az anyja volt nagyon vad, bár az csak állatokat, elsősorban kutyákat ölt. Az első kötelező veszettség elleni oltását fél évesen kapta, akkor majdnem elkapta az állatorvos karját. Akkor kezdtünk el azon gondolkozni, hogy lehet, hogy hamis lesz. Egy évvel később az állatorvos, mikor jött beadni a veszettség elleni oltást, javasolta, hogy gondolkodjunk el az elaltatáson, mert a kutya életveszélyes. Persze, ha 8 hetes korától nevelsz egy kutyát, és szereted, akkor kitartasz mellette, de ha már a saját gyerekem nem engedtem a közelébe, akkor el kellett gondolkodnom, hogy az állatorvosnak igaza van. Kaptunk egy hét gondolkodási időt, és hidd el, akármilyen nehéz volt kimondani, hogy haljon a kutyám, engem lepett meg a legjobban, hogy megkönnyebbültem. Nem is tudtam addig, hogy az az egy év milyen stresszes volt emiatt. Odaadni másnak esélytelen volt, még a szomszédok sem mehettek a közelébe, pedig naponta átjártunk egymáshoz, idegen meg végképp nem mehetett az udvarra sem. Az, hogy nem csinált komoly bajt, a vakszerencse műve volt. Meg a legteljesebb odafigyelésünké. Meg a vastag lánccé. és tudod, ha egy kutyát kizárólag csak láncon lehet tartani, mert olyan hamis, akkor az nem igazi élet a kutyának. Hogy még elengedni se lehessen egy kicsit, mert az is veszélyes... Ja, nem láncon nőtt fel, és nem brutalizáltuk, de meg kellett kötni, mikor már erővel kellett lefogni, hogy a szomszéd, vagy a védőnő, vagy bárki bejöhessen hozzánk.
53. egypt (válaszként erre: 51. - 1fbc7619c9)
2013. aug. 8. 20:15
Így van, de vannak agresszívabb és békésebb kutyafajták, én gyerek mellé biztos, hogy valami jámbor házőrzőt választottam volna inkább.
52. kisj
2013. aug. 8. 19:51

rossz ötlet volt

Kivéve, ha Te, -kedves fórumindító- nem leszel rest és tisztességesen, hozzáértéssel meg nem neveled azt a kutyát.

51. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 48. - Egypt)
2013. aug. 8. 18:38
Minden kutyánál ott van a, Ha:)
50. simple (válaszként erre: 49. - Cicakaktusz)
2013. aug. 8. 18:10
És mitől volt olyan vad? Azon nem gondolkodtatok esetleg, hogy odaadjátok valaki másnak? Én sajnálom, hogy így végezte, holott nem is csinált még bajt. Nem kötekedésből kérdeztem, csak én úgy tudom hogy csak akkor altathatnak el kutyát ha például emberre támadott, vagy halálos, gyógyíthatatlan betegsége van. Én nem mehetek úgy be, hogy vad a kutyám, félek hogy meg fog harapni valakit és el szeretném altatni. Legalábbis legálisan tuti nem így működik.
49. cicakaktusz (válaszként erre: 42. - Simple)
2013. aug. 8. 17:39
Persze, a körzeti állatorvos csinálta. De gondokozott, hogy előtte hazamegy a másik faluba a védőruháért. Végülis a segédje azzal az utálatos fogóval lefogta, így sikerült. Az utca, ahol laktunk, a falu egyik legforgalmasabb utcája, a házzal szemben volt az iskola udvara, és nem volt kerítése, attól féltünk, hogy a kutya, ha elszabadul, a suliba szed szét egy pár gyereket. Na meg persze ott volt a lányom, totyogó kétéves, meg a pár hónapos fiam.
48. egypt
2013. aug. 8. 17:20
Nem értem, mi a fórum célja, miért érdekel bárki véleménye, ha egyszer már odaadtad a kutyát. Nekem ugyan nincs személyes tapasztalatom, de ez harci kutya, veszélyes fajta, nem házőrzőnek való. Biztos nagyon cukimuki tud lenni, ha jól megnevelik, csak nekem ezzel az a bajom, hogy "HA". És ha nem? A kutya szerintem mindig kiszámíthatatlan, akárhogy is van nevelve, és vannak köztük megbízhatóbb és kevésbé megbízhatóbb fajták. Én a gyerekemet nem hagynám egyedül egy kutyával sem. Hány esetet hallani, mikor a jámbor házikedvenc rátámadt a kisgyerekre? Bennük van az ösztön, hogy a gyengébbet támadják. Nem értem, miért pont pitbull kellett, tényleg semmilyen más fajta kutya nem tetszett? Ha én kutyát ajándékoznék a gyerekemnek, az állatmenhelyről hoznék el valami keverék kiskutyát, egyrészt segítenék így rajta, másrészt a keverékek általában kiegyensúlyozottabbak és nyugodtabbak, mint az agyontenyésztett fajtatiszták.
2013. aug. 8. 17:07
legalabb fejlodik a lany szeperzeke
46. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Rityi54)
2013. aug. 8. 17:05
Nem mindegy mar? Odaadtad, van egy pitbullotok :)
2013. aug. 8. 17:02
Koncot dobni mindenesetre már tud a fórumindító. Jó kezdet.
44. jennai (válaszként erre: 43. - Winny)
2013. aug. 8. 16:54
:DDDDDDDDDDDD
43. winny
2013. aug. 8. 16:51
Egy cuki kis krokodil jobb lett volna-:))
42. simple (válaszként erre: 34. - Cicakaktusz)
2013. aug. 8. 16:50
És volt olyan orvos aki vállalta, hogy elaltatja? Mert azt csak komoly indokkal szoktak...
2013. aug. 8. 16:46
az bidbú nem pidbull :D
2013. aug. 8. 16:41
Hajra:) csak foglalkozzatok vele eleget, suli, szeretet miegymas :)
39. Bombon (válaszként erre: 33. - Andi6020)
2013. aug. 8. 16:38
Ahogy mondod!Énis igy vagyok ezzel!
2013. aug. 8. 16:38
Okafogyott kérdés. Már meg van. Remélem, hogy szájkosárral viszi sétálni a gyerek, nem azért, mert vadállat, hanem, mert rettenetesen védeni fogja, és egy félreértett mozdulat miatt, megmarhat valakit. A gyerek meg, nem igazán tudja visszatartani.
2013. aug. 8. 16:38
A 3 éves lányom kapott egyet ajándékba. Évekig kiváló társa lett a gyereknek. Akkor pusztult el. Nem emberevőnek neveltük:)
36. Cserebogár8 (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2013. aug. 8. 16:29

Nekem a pitbull kutyáról egy történetem van.....vásártéren sült halat ettünk a gyerekekkel, a fiam 11 éves volt a szálkákat maga mellé rakosgatta...nem vettük észre. A mellettünk lévő fiatal pár ott volt egy kutyával a kutya el kezdte enni a szálkákat, a fiatal pár meg leordította a fiam fejét, hogy egy pitbull nem ehet ilyet. na én meg adtam a fiatal párnek, hogy a franc sem tuta, hogy: 1- pitbull, 2- miért hozzák olyan helyre ahol az emberek esznek...stb.

Mondnom sem kell, hogy nekem adott a többség igazat.....volt az jó pár éve :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook