Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy kis lelki támogatásra lenne szükségem és ötletekre, tanácsokra fórum

Egy kis lelki támogatásra lenne szükségem és ötletekre, tanácsokra (beszélgetős fórum)


22. 82eae0fd3e (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2013. febr. 18. 20:44
Köszi de nincs az az Isten, hogy bármilyen "pirulát" is beszedjek! Meg azóta kaptam használható segítséget, úgyhogy végre hosszú idő után lezárhatom ezt a témát! Már van motivációm! :)
21. szila5 (válaszként erre: 20. - Szila5)
2013. jan. 30. 16:09
Jav.: Adimet (nem adimex). Bocsi!
20. szila5 (válaszként erre: 1. - 82eae0fd3e)
2013. jan. 30. 15:49

Csak egy tipp: terheléses vércukor- és inzulinméréssel (vérvétellel) fény derülhet akár IR-re is (inzulinrezisztencia). Erre is van gyógyszer és ha valóban ez a baj, akkor rengeteget segít a fogyásban a kezelés. Természetesen nem a fogyás a célja a kezelésnek, hanem az IR kezelése, de IR-nél csak egy tünet a túlsúly. Neten sokat olvashatsz erről. Én 6 hónapja szedem a gyógyszerem (Adimex) és már 8 kg-ot fogytam csak úgy, nem mozgok többet, nem diétázom, ha mindezt megtenném, akkor már dupla ennyit is fogytam volna, szerintem. És 5 hónap után végre sikerült spontán teherbeesnem, két év kudarc után; sajna, elvetéltem. De ez más téma...


Indokolatlan hízáskor meg kell nézni az IR-t és a pajzsmirigy dolgokat, endokrinológus tud ebben segíteni, akár nőgyógyi is.

Minden jót!

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - 82eae0fd3e)
2013. jan. 22. 08:12

Persze nem kell megosztani a problémáidat. Tudjuk, hogy mindenkinek van, de ugye nem azt vártad, hogy ide írok egy pirula nevet, ami ingyen van és csak be kell kapkodni és már le is fogytál?


Egyébként lehet, hogy tudok ilyen pirulát, de csak abban az esetben, ha elintézed a vérvételt és magas a TSH-d, mert ez esetben pajzsmirigy alulműködésed van és meg van az oka a hízásodnak, amire valóban kell a pl. a letrox nevű pirula, ami fogyást is eredményezhet.


Remélem azért elolvastad, amit írtam és nem csak átugrottad, mert szerinted piszkálni akarlak...

18. HnéViktória (válaszként erre: 1. - 82eae0fd3e)
2013. jan. 21. 22:51

Első körben próbáld meg csökkenteni a szénhidrátot,és kevés tornával kezd majd fokozatosan emeld.


Én 2011 augusztusban 85-90kg voltam.168cm.Jelenleg,61-64 kg között mozgok.Nekem sem volt pénzem külön étrendre és edzőteremre sem...


Van egy naplóm ha gondolod nézz bele van kép is.De hosszú...sok sikert kitartást-mert az kell.

2013. jan. 21. 22:30
Akik azzal jönnek, hogy csak kifogásokat keresek azoknak, köszönöm, több hozzászólás nem szükséges! A történet többi részét nem osztottam meg, mert az már nem tartozik rajtam kívül senkire! Tehát ha azt mondom, hogy nincs időm, sem pénzem, sem energiám, azt nem kifogásnak írom, hanem ez jelenlegi helyzetemben így is van. Világ életemben mozogtam, soha nem voltam kövér, soha nem kerestem semmire kifogást. A többieknek köszönöm, sok hasznosat írtatok! Ma már a tettek mezejére léptem! :)
16. anni?
2013. jan. 21. 16:28
Szerintem számolj kalóriát ch-t lisztes dolgokkal is le lehet fogyni ha van kitartásod. Tornázni meg tényleg lehet gyerek mellett is, még csak dvd-t sem kell venni, van egy csomó venni a neten csak el ell indítani.
15. Cippora (válaszként erre: 1. - 82eae0fd3e)
2013. jan. 21. 13:17
Ameddig csak a kifogásokat keresed addig biztos nem fogsz lefogyni.Nekem is 1,5 éves a lányom,és igenis lehet mellette tornázni,még úgy is ha ébren van,be lehet vonni,mintha játszanátok.Ha mégse tudnál mellette,bár ezt nem hiszem,akkor délutáni alvásnál.20 perc/nap elég.Egyél húst,zöldséget,gyümölcsöt,tejtermékeket,és fogyni fogsz.Ha kifogásokat keresel akkor viszont nem!
14. Anda39
2013. jan. 21. 10:07

Az ember azt hiszi, hogy semmire nincs ideje egy gyerek mellett. Aztán ahogy több lesz, rájön, hogy de, csak jól be kell osztani az időt...

Tudom, ez okoskodásnak tűnik, de négy gyerek mellett van tapasztalatom. Ahogy hízás-fogyás terén is.

Amit tudok ajánlani: vigyél rendszert az étkezésedbe, és figyeld a napi kalóriamennyiségedet. Van egy oldal (kalóriabázis.hu), itt kiszámolja a program, mennyire van szükséged, és csak az a dolgod, hogy ne lépd túl. Mozgás: ezt is lehet csinálni otthon, csak nekiállni nehéz. Viszont egy idő után már hiányzik. Csak akarat kell,mert anélkül nem megy!

Sok sikert!

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 82eae0fd3e)
2013. jan. 21. 08:42

Azért rendesen legyártottál minden kifogást, ahogy kell:)

Nincs pénzed, nincs időd, nincs energiád....


Ha fontos, hogy lefogyj, akkor tenned is kell érte!

Nincs pénzed: így kilőve a szervezett torna és a diétás étel (pl. Norbi termékek). Otthon lehet tornázni. Tölts le pilátesz tornát vagy csak szedj össze gyakorlatokat és amikor van időd, akkor csináld! lényeg, hogy rendszer legyen benne! Hetente legalább 3x1 óra vagy naponta 1/2 óra. A pilátesz torna pl. 35 perc.

Nincs időd: Ha nem tudsz fél órát kiszorítani a tornára, akkor ne egyszerre csináld, hanem többször csináld. És sétálj sokat!

Kajába hagyd el a cukrot, és egyél kevesebbet mindenből, de ne csökkentsd le nagyon.


És egy nagyon fontos dolog még!

Menj el a háziorvoshoz és kérj vérvételre beutalót, ahol megnézik a TSH-dat is!

12. Kukacc
2013. jan. 21. 08:34

Szia!

Én 156 cm vagyok és 84 kilóval mentem szülni, 28 kilót híztam.

Elhagytam a cukrot és a fehérlisztes cuccokat, péksütiket, kenyeret, stb, illetve az édességet, így szépen lement, jelenleg 4 kiló van rajtam.

Nem mondom, hogy egyszerű, de csak te tudsz változtatni a dolgokon.

Én is állandó fáradtságra hivatkozva mentettem ki magam a torna alól, de ezt nem szabad.

Akármilyen fáradt vagy, egy 20 percet magadra kell szánni és igenis kitöréseket, guggolásokat, felüléseket végezni. Ezek nem kerülnek pénzbe, de hatásosak :)

11. acuko (válaszként erre: 10. - Agis)
2013. jan. 21. 00:06
Na ez a legnagyobb butaság, amit elkövethet valaki. Remélem, te sem gondoltad komolyan.
10. agis
2013. jan. 20. 23:18
A legjobb dieta ha nem eszel. Es a legolcsobb is.
2013. jan. 20. 22:35
És még hozzáteszem: ügyes vagy, meg tudod csinálni!!! Csak pozitívan!)
8. Kistanítónéni (válaszként erre: 6. - 82eae0fd3e)
2013. jan. 20. 22:34

Azért egy másfél éves gyerek mellett már sokmindenre jut az embernek ideje. Lehet vele együtt reggelizni, ebédelni stb. (Nekem két kétévesem van egy 15 éves mellé.)

Azt javaslom minnél kevesebb szénhidrátot egyél (minimális vagy semennyi kenyér, tészta stb.) Helyette zöldség: cékla, répa, retek, karalábé, zeller, savanyúkáposzta. Ezek nem is olyan drágák talán még télen sem és a gyereked is eheti veled.

Jó mozgás, ha a kicsivel sétáltok, vagy ha jön a jó idő bicikliztek, és megvan a program, meg a gyerek is elfárad.

7. Málnapuding (válaszként erre: 6. - 82eae0fd3e)
2013. jan. 20. 21:52

A napi három étkezéshez ragaszkodj. Ha csak egy pohár tej az az étkezés, akkor is. Összezavarod teljesen az anyagcseréd és a rendszertelenség miatt akkor is raktározol, amikor nem kellene.

A sok zöldség jó, de este a gyümölcsöt már ne erőltesd a magas cukortartalom miatt. A gyümölcscukor is cukor. A kicsikéd maradékát megenni nem jó ötlet. Teljesen mást igényel egy fejlődő szervezet, mint amit le akarsz fogyasztani. Nem csak az a fontos, hogy a kalóriára ügyelj, az, hogy a bevitt tápanyagok összetételére, talán sokkal fontosabb. Fél év alatt 15 kiló kis fegyelemmel és heti három tornával simán lemehet. Fel a fejjel!

2013. jan. 20. 21:47
Köszönöm, igyekszem rendszert teremteni az étkezésben, de össze-vissza eszem, van, hogy csak 1x 1 nap, a gyerek mellett nem nagyon van időm magammal foglalkozni. A zöldségeket mindenképpen rendszeresítem, igyekszem inkább azokból sokat enni. Meg azt találtam ki, hogy azt eszem meg, amit a kicsi meghagy, ő úgyis 4x eszik egy nap. Terhesség előtt 60-64kg között voltam, csinos voltam, de mára teljesen elkeseredtem, hogy sehogy nem megy le az a 15-20 kg felesleg.
5. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 1. - 82eae0fd3e)
2013. jan. 20. 21:41

igyal friss gyöbélröl készült teát. kb.2 -2,5 L

ettöl éhes sem leszel anyira és zsirégetö tisztitó hatása is van..:)

2013. jan. 20. 21:41
Nagyon sok és tök jó baba-mama vagy gyerek-anya torna is létezik már! Érdemes körbenézni szerintem.
2013. jan. 20. 21:41
Szia! 165 centihez 82 kilóval szerintem még ne kezdj futni. Tönkrevágod az ízületeid. A jó diéta nem kerül sokba elég pár dolgon változtatni és kész. Én 2011-ben közel 70 kilót fogytam, úgyhogy tapasztalatból mondom. Éhezős fogyókúrát semmiképp ne csinálj. Én naponta ötször ettem és ment. Igaz, jártam edzőterembe. De otthon is lehet mozogni csak egy jó DVD és néhány ötlet kell hozzá.
2013. jan. 20. 21:39
Ne egyél kenyeret, egyéb szénhidrátokat. Helyette rágcsálj zöldséget. Ha éhesnek érzed magad, először igyál meg egy pohár vizet, utána kezdj csak enni. És este akkor is tornázz, ha fáradt vagy. Vagy olyankor, 5-10 perceket, amikor a gyerek alszik.
2013. jan. 20. 21:35
82 kg vagyok, 165 m! Szülés után vagyok 1,5 évvel! Kriminális az alakom! Egy amőbára hasonlítok! Nincs pénzem sem ilyen-olyan ételeket venni (azt veszem meg, amire futja)sem edzőteremre! Futni mennék nagyon szívesen, de egyedül vagyok a gyerekkel és nem tudom kire hagyni! Esetleg valami pár Ft-os fogyókúrás dolog talán még belefér, ha valaki tud, segítsen. Itthon nagyon ritkán tudok tornázni, csak este lenne rá időm, de addigra már meghalni sincs erőm, annyira elfáradok. Mindössze 10 kg-tól szeretnék megszabadulni! Ezt kb fél é alatt szeretném leadni! VALAKI SEGÍTSEN! Milyen tornát csináljak vagy bármi, ami nem kerül sokba????Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook