Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Le szeretnék fogyni és ehhez támogatásra van szükségem!!! fórum

Le szeretnék fogyni és ehhez támogatásra van szükségem!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. Mariann63 (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2013. febr. 20. 17:50

Csak az tud megbántani, akit kedvelek.Tőled csak furcsa volt ez az egész. Háromszor is elolvastam, mi sértőt írtam, és most sem értem.

Végül is mindegy, az egész dolog nem fontos.

66. Guruljka (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2013. febr. 17. 21:12

Ezen a módon idézem a sérelmezett hozzászólásomat.

Magamba néztem, de így sem érzem, hogy bántóbb lenne, mint az a megjegyzésed, hogy jót mulattál azon, hogy a kalóriszámolós oldal még szénhidrátot javasol megenned. Amin Te mulatsz, sokan használjuk és használhatja a jövőben sok más fogyózó is.

Ha azt az oldalt nézted, amit én is használok, azon szépen be lehet állítani a tápanyagok egymáshoz való arányát is, de ezt írtam már egyszer.


Te érzékeny vagy, és megbántódtál. Én megbántani nem akartalak, és emiatt megkövetlek. De nem tagadom, hogy egy csípést megeresztettem, mert nemcsak Te lehetsz érzékeny, más is az, és rosszul esik, ha még le is írod, hogy kineveted a másik fajta módszert.

Továbbra is fenntartom, hogy nem vagyunk egyformák, más-más étrend esik jól az egyiknek, és más a másiknak.

És ne legyen ebből gond: a békesség kedvéért én törlöm ezt a fórumot a Kedvenceim közül, és majd én nem jövök. Nem szeretnék én lenni bármi békétlenség oka.

65. Mariann63 (válaszként erre: 64. - Guruljka)
2013. febr. 14. 20:03

Ahogy ledorongoltál a "kedves" stílusodban, én biztos nem jövök ide többet.

Kicsit nézz magadba, én egy árva hanggal nem bántottalak téged.

2013. febr. 7. 17:11

Nocsak, mindenki máris lefogyott?

Vagy csak innen fogytatok el???

63. Guruljka (válaszként erre: 62. - Nina74)
2013. febr. 6. 13:28

Én pedig éppen a legutolsó terhességem alatt hagytam fel a sporttal, szülés után volt egy kis probléma, ami miatt nem szabadott erőltetni magam. Hát szépen leszoktam a futásról!

Hogy ideköltöztünk falura, az is belejátszik, mert félek "kifutni a világból", ha bármi ér, nincs a közelben senki. A faluba befelé pedig szintén nem merek elindulni, nem is annyira széles az út, de én sem fogok olyan tempóban futni, hogy ne tűnjön nevetséges kínlódásnak.

Autóm nincs, nem is volt. A városba bebuszozni drága nekem...

11 évesen mentem először edzésre, olyan másodikos gimisként hagytam abba az egyesületi sportot, de jó tesióránk volt hetente háromszor, és semmilyen kirándulás vagy nagy séta nem volt megterhelő. (Kutyás városiként elég sokat gyalogol az ember.)

Két gyerekes anyukaként kedtem futni. Sokat nem edzettem, de imádtam a Vivicittá vagy egy Futapest hangulatát, a komoly rajtszámot, bár én csak kocogtam, de akkor is! Ez maradt el később, és ma is sajnálom nagyon.

62. Nina74
2013. febr. 6. 05:36

Ezt nevezem! Az a helyzet,hogy én csak most kezdtem ezt a kalóriaszámlálós módszert. Régebben gyógyszerrel fogytam 20 kg-ot, az egyszerűbb volt mert nem voltam éhes de 30 kg vissza is jött rám.


Fiatalabb koromban elég volt elhagynom a vacsit 1-2 hétig és tartottam az ideális 60-62 kg-ot. De ahogy öregszem..


A sport soha nem volt az erősségem, bár az egyetem alatt imádtam aerobic edzésekre járni. Na de ez akkor volt.

61. Guruljka (válaszként erre: 60. - Nina74)
2013. febr. 5. 18:07

Régen is csináltam már, és képzeld, annyira vigyáztam a két edzős-evős füzetemre, hogy megvannak még!

És 1981 óta megvan a súlyom alakulása, időszakosan jegyeztem, ha éreztem, hogy változott. Az akkori munkát mindig odaírtam, mert más-más volt az igénybevétel, és így emlékszem a lelkiállapotra is.

úgy 85-ben költöztem először falura, akkor kezdtem először edzeni az iskolás évek után, és akkor számoltam először, kis számológéppel tápanyagtáblázattal, esténként. Remekül formába is jöttem, és elkezdtem utcai futórendezvényekre járni. Még visszaemlékezni is jó. :-)

60. Nina74
2013. febr. 5. 18:00

A Bázison én is írom a kalóriákat. Nagyon jó szerintem.

Ügyes vagy, szépen fogytál. Mozogni én is annyit mozgok,hogy sétálok az oviba és a suliba a gyerkőcökért.

Ó én inkább az édes süteményeknek állok ellen nehezen. Imádom a tortákat a csokit és hasonló finomságokat.

Jelen pillanatban én is itthon vagyok, nem dolgozom.

Szerintem a legtutibb ez a kalóriaszámlálósdi.

2013. febr. 5. 17:42

Én csak számolok.

Nekem nagy pszichés gátat jelent, hogy a Bázison beírom a napi evészetemet. Senki más nem látja pedig, csak én, de visszafog.

Eleinte nehéz volt a zsiradékot csökkenteni, azt kicsit tudatosan kellett visszafogni. És megint eszem gyümölcsöt, éveken át szembe sem jutott.

A zabpelyhet is most szerettem meg, mert nézegettem, miben sok a rost. És rájöttem, hogy mindenbe jó...

Kenyeres voltam régen nagyon, most egy fél kilós kis kenyérke majd két hétig is elég.

Azért egy jó sós sütinek nehezen állok ellen, de szerencsére itt a faluban nem annyira jó az ellátottság, hogy elém kerülne a boltban. :-)

A nyár végén még 72 kiló voltam (151 cm), most már 59, pedig csak kicsikéket tudok mozogni. Azt viszont gyakran csinálom! Itthon vagyok szerencsére, és bízom is abban, hogy nem zavarnak el dolgozni. A sima érettségimmel csak 3 műszakos betanított munka adódik a környéken, az már nem menne. És az 55-öt betöltöttem már.

58. Nina74
2013. febr. 5. 17:17

A rosttartalommal is vigyáznom kell így a zab kimarad. Pedig azt kivételesen szeretem.

Régebben natur joghurtba kevertem.



Te milyen módszerrel fogyózol?

2013. febr. 5. 17:01

Finom, már ettem így. Többször is!

Én keverek hozzá zabkorpát vagy zabpelyhet néha.

Zellert is szoktam hozzá reszelni, mert az illik az almához is nagyon!

56. Nina74
2013. febr. 5. 16:59
Köszi a tippet! Ki fogom próbálni. Sajnos a mézet nem szeretem de szerintem e nélkül is finom lehet.
2013. febr. 5. 16:57

Ez baj...

Nem próbáltál még lereszelve megenni a sárgarépát és az almát együtt?

Ha meghámozva reszeled le az almát, talán nem görcsölsz be, és a sárgarépával kombinálva nagyon finom az íze. Mézzel is lehet édesíteni, egy ismerősöm úgy szokta.

54. Nina74
2013. febr. 5. 16:54

Bevallom nem igazán szeretem a zöldségeket. Amit igen azt nem lehet.


Ami puffaszt azokat nem ehetem pl. karfiol. Ezeket szeretem.


Egyedül a sárgarépát eszem/ehetem meg.


A gyümölcsök közül pl. az almát szabad de én begörcsölök tőle. Néha őszibarack konzervet szoktam enni de nem sokat.

2013. febr. 5. 16:50
Más zöldégféléket is ehetnél, nem? Nem szabad, vagy nem szereted?
52. Nina74
2013. febr. 5. 16:48

Csirke és pulykamellet ehetek. Mértékkel és csak főve vagy zacsiban sütve.

Csirke és pulykamell sonkát szoktam eszegetni és néha sovány, natur joghurtot.

Amúgy toast kenyér pirítósnak, abonett, háztartási keksz, rizspufi a menüm. Néha főtt krumpli vagy rizs de ezeket már nagyon unom.

51. Guruljka (válaszként erre: 50. - Nina74)
2013. febr. 5. 16:45

Addigra jól kiismered, kitapasztalod majd a szénhidrátokat.

Majd drukkolok a műtétnél!


Tehát húsokat eleve nemigen ehetsz ugye? Gondolom, sovány tejterméket inkább.

50. Nina74 (válaszként erre: 49. - Guruljka)
2013. febr. 5. 16:41

Köszi!


A helyzet az,hogy már 21 kg-ot leadtam. 95 kg-ról indultam még november végén. Lényegében kényszerdiétának indult egy epekő miatti hasnyálmirigy gyulladás miatt.

Márciusban fognak műteni.


Addig kihasználom a helyzetet és le szeretnék fogyni még pár kg-ot és tavaszra 62-65 kg lenni.


Speckó diétám van. Minimális zsír, fehérje. Amúgy kalóriát számolok.

2013. febr. 5. 16:36

Persze, Nina!

Mennyit szeretnél leadni? Hogyan fogtál hozzá?

48. Nina74
2013. febr. 5. 16:33

Sziasztok!


Csatlakozhatok?

2013. febr. 5. 16:25

Én még most főzőm a kajámat.

Nemrég megvettem az össze megmaradt pulyka apróhúst a hentesnél, és kis adagokra osztva fagyasztottam le.

Most az egyik ilyen kis adag fő, amolyan egytálétel lesz, zöldséggel. Kacsazsír van alatta, de csak 10 gramm.

Én rántott dolgokat nem eszem. Még ha leszedted volna róla a panírt, elment volna párolt húsnak.

Ma még korán van, még megéhezel!

2013. febr. 5. 14:54

Sziasztok!!!

Örülök , hogy van "mozgás" a fórumon :)

Reggelire 4 szelet puffasztott búzát ettem paprikával meg májassal. Tízórai egy pici alma volt.

Most meg paradicsom szósz rántott csirkemellel , tudom ez nem a leg jobb , de most értem haza a melóból és nem volt kedve nagy főzéshez így ez lett viszont ma már nem nagyon fogok enni és tornát is tervezek.

Felétek mizujs? Milyen napotok volt?

2013. febr. 5. 12:55

És a kifli darabra megy.

Nem mondhat egy szelet kenyeret, mert az bármennyi is lehet.

Mint a zsömle-egyenérték a cukorbetegeknek. Az egyszerűség kedvéért zsömlére számolták át a napi szénhidrátot régen legalábbis, és annyit ehetett az illető egy nap, amennyire be volt állítva. Akkor még a diabetikus dolgok csomagolásán is feltüntették, hány zsömle-egyenértékű.

44. cukoj (válaszként erre: 43. - Cukoj)
2013. febr. 5. 12:22
Bocsi, detetikus:)
43. cukoj (válaszként erre: 36. - AlBundy)
2013. febr. 5. 12:20
Tudom, csak a diabetikus először ezt javasolta, hogy kifli, mert kicsit lelassítja a gyümölcscukoj hirtelen felszívódását! Szerintem azért mondta, mert tudja, hogy nem mindenki teheti meg hogy megvegye, és persze nem mindenki szereti a teljes kiőrlésű, korpás, rozsos cuccokat. De neki javasolnia kell valamit, hát mi marad a fehér kifli.:)
42. cukoj (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2013. febr. 5. 12:16

Jó ötlet, hogy így kevered a zöldségeket és a gyümölcsöket:) A magokat én eddig mindig csak natur joghurtba, vagy salátába tettem, de gyümölccsel is titi jó lesz, kipróbálom:)

Én is imádom a teákat, és én is többnyire cukoj nélkül iszom őket. Lehet olyan gyümölcsteákat, gyógynövényteákat kapni, amiknek önmagukban is nagyon kellemes ízük van:)

41. bd5e718401 (válaszként erre: 35. - AlBundy)
2013. febr. 5. 11:59

Most aztán nagyon újat mondtál :)

Egyedül szoktam edzeni, valamikor bizonyos edzést együtt végzünk a férjemmel.

Feltettél egy kérdést, én válaszoltam, de nem azért, mert tippekre van szükségem.

40. melinda032 (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2013. febr. 4. 20:47
Én is már saját magammal versenyzem..:)És ezt tudom, hogy csak miattam van...bűnözni én is szoktam, mint mindenki...:)Gratula a 2 évhez!Nekem most lesz 1 hónapja lassan, hogy nem dohányzom..:)
39. Guruljka (válaszként erre: 38. - Nissi)
2013. febr. 4. 20:36

Nissi, én saját magammal sokkal inkább szeretek vesenyezni, mint bárki mással. És gyarló sem vagyok!!!! :-) Az összes csoki ott marad a polcon a boltban. Pedig nagymama vagyok, azaz nőnemű. :D

A saját sütimből eszem,de nem sokat, mert a fiam elviszi a nagyját. Igaz, a hízáson már túljutottam, most fogyok már. Júliusban már két éve lesz, hogy nem dohányzom.

38. Nissi (válaszként erre: 35. - AlBundy)
2013. febr. 4. 19:59
AlBundy, te egy erös férfi jellem vagy, de a nök gyarlobbak és nem szeretnek versenyezni saját magukkal:). Es egy egy csoki láttán bizony elvesztik az erejüket.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook