Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szükségem lenne ötletekre. Pénteken főzök a fiamnak és a 7 éves unokáimnak a hétvégére. De egyenlőre fogalmam sincs, hogy mit. :( fórum

Szükségem lenne ötletekre. Pénteken főzök a fiamnak és a 7 éves unokáimnak a hétvégére. De egyenlőre fogalmam sincs, hogy mit. :( (beszélgetős fórum)


1 2
2011. ápr. 12. 05:56

Köszönöm szépen:)


(Csak emlékeztetőül: arról volt szó, hogy pénteken kellett megfőznöm a szombat-vasárnapi ebédet, amit pénteken el is szállítottunk volna... A gond ebből adódott, hogy mit, ami harmadnapra is élvezhető marad:)

2011. ápr. 11. 13:15
borsóleves, tarhonyás hús,almáslepény
43. Rozália (válaszként erre: 42. - Gigi13)
2011. febr. 9. 08:09
:))
42. Gigi13 (válaszként erre: 41. - Rozália)
2011. febr. 8. 14:06

Szuper!!!

Húúú, de éhes lettem!!!

:-)

2011. febr. 8. 13:55

A lehető legjobb megoldás született:) A fiam elhozta az ikreket... Ő dolgozott a hétvégén, ezt előre nem tudta. Így itt a kedvenceik voltak főzve.

Szombaton bableves és tepsis palacsinta, vasárnap sertés raguleves daragaluskával, rántott szelet egyben főtt, átsütött krumplival, tartárral, desszertnek muffin.

Aztán hétfőn reggel jött a fiam a gyerekekért, így neki egy nagy adag borsófőzeléket főztem pörkölttel. Ezzel pár nap meg lesz oldva az ebédje.

40. Gigi13
2011. febr. 8. 10:07
Na, végül mi lett a befutó??? Mit főztél, hogy sült el??? Halljuk a fejleményeket! :-)
39. Rozália (válaszként erre: 37. - Gyuragyorgyi)
2011. febr. 2. 09:09
Köszi:)
38. Rozália (válaszként erre: 36. - Anyucika3)
2011. febr. 2. 09:09
Ez jó...:)
2011. febr. 1. 09:46
Nagyon bevált nálunk az a recept, amit már előző nap elő tudok készíteni és egy alapanyagból 2 étel készül. Általában egy egész csirkét veszek, de az is jó megoldás, ha mindneki olyan részeket válogat össze, amit szeret a család. Előző nap megfőzöm húslevesnek,(sárgarépa, fehérrépa, fokhagyma, vöröshagyma, só)- de ezt gondolom mindneki tudja. A hagymákat kiveszem belőle és elteszem a hűtőbe. Másnap kifőzök egy csomag orsó tésztát, bele teszem 1/3-át jénaiba, rárakom a csirkehúsok felét, majd összekeverek 2 merőkanál húslevest, 1 merőkanál ketchup-ot. Ebből a keverékből 1 merőkanálnyi lével meglocsolom a csirkét. Majd jön a tészta, rá a csirkehúsok másik fele, megin egy merőkanál öntet, majd a maradék 1/3 tészta a tetejére és a maradék öntet. Jó sok sajtot reszelek rá (ha van füstölt és szeretik a vendégek, külön jó ízt ad neki). Ha megérkeznek a vendégek, már csak húslevest kell megmelegíteni és a jénaiban a húsos tésztás betenni a sütőbe egy fél órára. Hiszen abban is már minden főtt, csak jól át kell melegedni neki és a sajtnak ráolvadni. Így a készülődés egyáltalán nem megy a vendégekkel töltött idő rovására és friss 2 fogásos ebéd kerül az asztalra. A levestésztának sem lesz semmi baja, ha már reggel kifőzzük és tálalásig hűtöbe tartjuk. Simán melegíthető mikróba. Jó étvágyat!!
36. anyucika3 (válaszként erre: 35. - Rozália)
2011. febr. 1. 09:25

Akkor vasárnapra vadas mártás zsemle gombóccal?

Az jó melegítve is nem mint a rántott dolgok vagy a krumpli.

35. Rozália (válaszként erre: 34. - 9bbc382386)
2011. febr. 1. 07:20

De drága vagy, hogy kis étlapot küldtél:) De az egész hétvégi menüt pénteken főzöm meg...

De tudok belőle meríteni:))

2011. jan. 31. 14:38

Péntek:Paradicsomleves betűtésztával,mákos tészta


Szombat:Rakott krumpli


Vasárnap: húsleves,rántott husi-szalmakrumplival


Vacsorára pizza,melegszendvics,bundás-kenyér,és kakaó elengedhetetlen.


Chips,túró rudi alap :D

33. Rozália (válaszként erre: 32. - Gigi13)
2011. jan. 31. 14:26

Köszönöm, Neked is:)


Persze, ha valakinek még van használható ötlete, szívesen veszem.


És köszönöm, sokat segítettetek!:)

32. Gigi13
2011. jan. 31. 13:18

Kérdezhd meg az apjukat, hogy miket szeretnek. És hogy mit utálnak (mert azt semmiképp sem lenne jó).

De a milánói spagettit mindenki szereti sztem (vihetsz hozzá előre lereszelt sajtot, és azt az újramelegítésnél kell majd rászórni a tetejére..

Palacsinta! Minden gyerek szereti. Tán 1-2 naposan melegítve sem rosz, azt hiszem.

Pörkölt nokedlivel!

Sütőben sült, ízesatett (pl. amerikai) csirkecombok, jó szaftosak, és akkor újramelegítve, rízzsel, krumplipürével tök jó!

A krumplipürét imádják a gyerekek. és tök jól újramelegíthető az is!

Hajrá!

(ja, és a rakottkrupli!:-)

31. Rozália (válaszként erre: 26. - Huldra)
2011. jan. 31. 13:16
Persze, desszertet is készítek. Mindent én csinálok meg, a fiam nem tud főzni. Nem gond, szívesen megcsinálom, a gondom inkább azzal volt, hogy olyasmire kapjak ötletet, amit pénteken elkészítek és még vasárnap is élvezhető. Ez okozott némi fejtörést. Mert a szombat azért mindjárt másnap van:)
30. Rozália (válaszként erre: 28. - Anyucika3)
2011. jan. 31. 13:11
Jól hangzik, köszi:) Mindenesetre elteszem magamnak:)
2011. jan. 31. 12:31
Bármilyen rakott étel jó szerintem.
28. anyucika3 (válaszként erre: 24. - Rozália)
2011. jan. 31. 10:56

A melleket kb:5-6 mm-re felszeletelem.

ízesítem vegetával,sóval,kevés rozmaringgal,pici borssal.(Én ezeket összekeverem egy pohárba,és úgy szórom meg vele a szeleteket)

Fokhagymát zúzok,és a szeletek mindkét felét bekenem vele.Egy tűzálló tálat kibélelek bacon szalonnával,megrakom aszalt szilvával,majd megszórom reszelt sajttal.(ezt az edény egyik feléből kihagyhatod,a kisgyerek nem biztos,hogy szereti,és anélkül is finom).

A szelet husikat megforgatom lisztben,tojásban,és beteszem egymás mellé szorosan az edénybe.Majd a tetejére is sajtot szórok,leteríten sokna szeletekkel.(Én selyem sonkát szokta m ráteregetni,de más is jó)Majd megint sajt,és mégegy réteg hús,a tetejére ismét sajt.

Sütőbe teszem,és kb 1,5 óráig 180 fokon sütöm.

Majd kiborítom egy tepsibe,és megpirítom a bacont a tetején.Krumpli pürével tálalom,de ízlés szerint más köret is jó hozzá,pl rizi-bizi.

2011. jan. 31. 10:46

A kedvencüket főzném meg és egy finom sütivel is

meglepném őket.

26. Huldra
2011. jan. 31. 10:42

Én is rakott dolgokat javasolnék, vagy brassóit, meg pluszba valami pörköltet, mondjuk tarhonyával, nokedlivel, az két-három napig vidáman eláll a hűtőben.

Desszerten is gondolkodsz? És mennyire kell konyhatündérkedned? Mert ha a fiad pl. főz gyorsan köretnek gyorsrizst, azzal már Neked is könnyebb.

2011. jan. 31. 10:36
Most mennem kell, de írjatok csak ötleteket, délután majd összegzem:)
24. Rozália (válaszként erre: 21. - Anyucika3)
2011. jan. 31. 10:36
Örülnék a receptnek.
2011. jan. 31. 10:26

Lecsó,Pörkölt tésztával vagy tarhonyával.

Főzelék sült virslivel vagy fasírttal.

De akár egy rakott kel.Vagy egy köröm pörkölt krumplival.

Szerintem ezek nem bonyolult ételek.

2011. jan. 31. 10:26
A gyerekek a tészta féléket is szeretik általában.Láposztás,túrós,darás,krumplis...stb.Vagy milánóit,bolognait.
21. anyucika3 (válaszként erre: 18. - Rozália)
2011. jan. 31. 10:24

Én tegnap nagyon finit csináltam,ha gondolod leírom a receptet.Sajtos baconos asztaltszilvás sonkás csirke mellet rakottan(pulykából is jó.Egyszerű mert csak be kell tenni a sütőbe,és össze rakni sem nagy macera.Vagy noki pöri,azt minden pasi szereti.

Desszertnek lehetne valami felfújt,pl zsemle vagy rizs,dara.Esetleg töltött túrós zsemle.Ezek is nagyon egyszerűek,és finomak.

Levest milyeneket szeretnek?

2011. jan. 31. 10:21
Én rántott dolgokat nem ajánlanék,mert azok tényleg frissen jók.Viszont a rakottak kiválóan melegíthetőek,nem száradnak ki ha le vannak fedve,még 3 naposan is is ehető csal jól meg kell melegíteni.Szeretik a húst?Vagy inkább zöldségesek,vagy édes szájúak?
19. Rozália (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2011. jan. 31. 10:20
Igen, úgy képzeltem el, hogy pl. a leves lehet egyféle, de másodiknak két félét, szombatra és vasárnapra.
18. Rozália (válaszként erre: 12. - Fel a fejjel)
2011. jan. 31. 10:18
Nem, nem, szó sincs flancosról. Meg is kell ezeket az ételeket főzni, aztán kicsit elmúltam már 30 éves...:)
17. Rozália (válaszként erre: 12. - Fel a fejjel)
2011. jan. 31. 10:16

Igen, imádják a rántott husit - frissen. Másnap, megmelegítve már nem eszik meg.


Lehet, hogy nem voltam egyértelmű: pénteken főzök meg nekik mindent szombatra és vasárnapra. Pénteken visszük el nekik, ők majd melegítik, eszik. Tehát olyan kajaötlet kellene, ami harmadnap is gusztusos még, jól melegíthető, mittudoménmégmi...

16. Rozália (válaszként erre: 14. - Anyuci91)
2011. jan. 31. 10:13
Köszi, Ágnes, a kicsik válogatósak. De ettől függetlenül valahogy meg kell oldanom...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook