Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy kedves szó a depresszió ellen fórum

Egy kedves szó a depresszió ellen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy kedves szó a depresszió ellen

85. Barát1 (válaszként erre: 84. - Evawitch)
2010. márc. 21. 20:08
Orvos szerint is depressziós vagy? Próbálj meg valamilyen tanfolyamot keresni. Mi érdekelne, jó lenne szakmát szerezned és nyelvet tanulnod. Ha többen laktok egy helyen akkor miért nem hívsz el valakit sétálni? Miért szeretnél egyedül lakni, /a cica nem ok erre/ ha egyedül érzed magad? A munkahelyen miért nincs jó ismerősöd, miért nem beszélgetsz, barátkozol? Család, testvér, rokon, hová lettek? Gimis osztálytársak? Konditerembe én is jártam és sokat beszélgettünk, ott is és öltözés közben is, Te miért nem? A gyerekkori csúfolódást mi okozta? Később még jövök.
2010. márc. 21. 19:32

Sziasztok! Nekem elég súlyos a depresszióm, lassan 10 éve tart. Próbálok örülni valaminek, de mindig jön rossz dolog. Azt látom, hogy egy helyben toporgok, nem jutok előrébb. Nincs család, senki, aki mellettem lenne. Albérletben lakom, szobát bérelek, többen lakunk itt. Szeretnék egy egy szobást bérelni, de nincs annyi pénzem, nem keresek olyan jól. Minimálbérből élek, gyári munkát végzek. Nincs végzettségem, csak érettségim van. Nem jutok előrébb, csak süllyedni tudok. Van 2 macsekom, de nem engedhetem ki őket a szobából, mert az egyik összetört valamit, a lakótársam cuccát. Sajnálom őket, jobb lenne egy garzonban nekünk. Senkire nem számíthatok, mindent magamnak kell megtenni. Néha azt szeretném, hogy valaki főzzön nekem vagy jöjjön el velem sétálni. Jön a jó idő, aztán nincs senki, akivel mennék valahová. Mindenki azt mondja, hogy tenni kell azért, hogy valami legyen, de nem tudom, mit. Merre induljak? Sajnos kézügyességem, éneklés hangom nincs, táncolni sem tudok. Egyedül már minden unalmas. Hónapok óta gondolkodok, mit tegyek, de semmi. már odáig jutottam, hogy unalomból eszek, pedig elkezdtem az egészséges étkezést, konditerembe járok heti háromszor. Ott sincs kivel beszélgetni.

A sok gyerekkori csúfolás és a rossz szülői nevelés miatt lettem ilyen.

83. Lolita63 (válaszként erre: 82. - Barát1)
2010. márc. 21. 19:08

Én bízom bennük,hogy sikerülni fog,hiszen itt leszünk velük.



“A lelki szépség oly varázsfényt kölcsönöz az ember egész valójának, hogy az egyszerű megjelenésével meghódítja a szíveket, és barátokat szerez anélkül, hogy tudná!” (Lev Tolsztoj)

82. Barát1 (válaszként erre: 81. - Lolita63)
2010. márc. 21. 19:00
Igen esténként én is jövök. Jó érzés olvasni, hogy pl. Mokate észrevette, hogy nyílik az ibolya és köt is. Teljesen mindegy, hogy a mi szövegeink-e vagy nem,/persze jó lenne, ha egy picit Mi is benne lennénk/ lényeg, hogy egy értékes ember újra magára talál.
81. Lolita63 (válaszként erre: 80. - Barát1)
2010. márc. 21. 18:50
Azért este csak bekukkantunk és megnézzük,hogy vannak a lányok.Tudod,hogy várnak bennünket.
80. Barát1 (válaszként erre: 79. - Lolita63)
2010. márc. 21. 18:46
Én is kertészkedtem egy kicsit, valószínű, hogy egyre kevesebbet leszünk gépnél.
2010. márc. 21. 18:44
Sziasztok!Örülök,hogy a szép tavaszi nap mindenki lelkét megsimogatta.Én jól elfáradtam,egész nap a kertben voltam,veteményeztem.
78. Barát1 (válaszként erre: 77. - Mokate)
2010. márc. 21. 11:09
Nagyon jól reagáltál a provokációra, de szerintem inkább ne tedd, hagyd figyelmen kívül az ilyen beszólást.
77. Mokate (válaszként erre: 68. - 9b102f05e8)
2010. márc. 21. 08:04

Szia!

Nem tudom,hogy te voltál-e már igazán rossz helyzetbe!?

Ha nem tudod ilyenkor mi az igazán fontos az embernek akkor hülyeségeket ne írj!!

Neked ez a legkedvesebb mondatod,az amúgy is labilis idegzetű társaidnak!?Akkor sajnállak!

76. Mokate
2010. márc. 21. 08:00

Sziasztok!

Köszönöm,hogy olyan sokan aggódtok értem,igazán jól esik!

A tegnapi szép idő az oka,hogy nem néztem be!Sikerült egész jól elfoglalni magamat és kerestem a pozitívumokat!PL:kinyílt az ibolya a kertembe!:)

Sajnos azért ez nem azt jelenti,hogy jól is vagyok ,de erősen próbálkozok!Még mindig remegve ébredek,sokat sírok!

Azért nektek legyen szép napotok!Este benézek!Igérem!:)

75. Évi-
2010. márc. 20. 22:15

Sziasztok!

Régen voltam itt. Megfogadtam a tanácsot, gyakoroltam. Voltak jó napok. Volt viszont olyan, amivel nem tudtam mit kezdeni, de nem igazán a tudatosságom tehetett róla (ezt nem fogom tudni jobban megfogalmazni), az epim rendetlenkedett, és akkor bizonytalan az ember. De összegezve mindent jól éreztem magam, nem volt könnyű és nem tudom meddig fog tartani.

2010. márc. 20. 21:34
Barát1,neked is köszi a segítséget,de még számítok rátok.
2010. márc. 20. 21:22
...de egy kedves mondat neked is jár:Szép tavaszt!!(használd ki a holnapi szép napot)utána úgyis esik...
2010. márc. 20. 21:06
Szia Vivush!Milyen volt a napod?Nekem tök sz..r.Ablakokat pucoltam.
71. Lolita63 (válaszként erre: 70. - D9b15b1693)
2010. márc. 20. 21:04
Látod,ez már pozitívum,hogy akarod! Így tovább!!
2010. márc. 20. 21:00
Édes vaagy,hogy azt kívánod,legyek elégedett önmagammal,és az életemmel.Én is ezt kívángatom magamnak.De a pozitív gondolkodást meg fogom fontolni.Megpróbálom lesz...ni,ha valami rossz jön.Komolyra fordítva...folyt..
69. Lolita63 (válaszként erre: 68. - 9b102f05e8)
2010. márc. 20. 20:55
Ez még tréfának is rossz!!!
2010. márc. 20. 20:49
egy kedves mondat...:) vágd fel nyugodtan az ereid...
2010. márc. 20. 20:49
Én Mokatét próbálom segíteni, mert együtt "tudok "érezni vele,hiszen én i s abban a cipőben járok mint ő.A családban mindenki rohan és "nem"érdekli a másik.De úgy látszik,a fórumon vannak segítőkész emberek.
2010. márc. 20. 20:46
Mokate nem jelentkezik,nem tudom mi lehet vele:(
2010. márc. 20. 20:42
Én is így gondolom,LOlita!Nagyon cukik vagytok!
64. Lolita63 (válaszként erre: 62. - D9b15b1693)
2010. márc. 20. 20:29

Kívánom,mielőbb legyél elégedett önmagaddal,az életeddel.Próbálj pozitívan gondolkodni,nézd az élet szebbik oldalát.

Itt vagyunk mi is a fórumon,itt igaz barátokra is találsz,akik próbálnak segíteni.Tudod,sokszor az ember nem mer megnyílni a környezetében,de egy idegen előtt inkább,gondolva,az jobban megérti.

63. Barát1 (válaszként erre: 62. - D9b15b1693)
2010. márc. 20. 20:17
Írd le mit érzel akkor lehet hogy mi meglátjuk benne a megoldást ami felett Te elsiklasz.
2010. márc. 20. 20:06
Kedves Lolita63!Addig el kell jussak,hogy könyvet vegyek a kezembe,de megpróbálom.Egyenlőre az önértékelési zavarok és fóbia az első.Meglepődnél,ha elmondanám,mit érzek,amikor könyvet veszek a kezembe.
61. Lolita63 (válaszként erre: 60. - D9b15b1693)
2010. márc. 20. 19:42

Szia!Látom sorba szedted,fel tetted a kérdést mi lehet az ok.Valami biztosan van,csak elsiklassz fölötte.

Ajánlom,Müller Péter Szeretet könyvét olvasd el.

Mindenkinek ajánlom,az életet írja le.Azóta én is sok mindent másképp látok.

2010. márc. 20. 19:31
És azt kérdezgetem magamtól:mi a francos fene bajom van?van még állásom,fizetésem,gyönyörű gyerekeim(igaz mn-li)férjem szeret,a hitelem forint alapú,fedél van a fejem felettigaz hogy fizetésig élek,de éhen nem halok.És mégis...mi a francos fene van velem,hogy a munkahelyemen,és a lakásomban élem az életem immár 2o éve?
2010. márc. 20. 19:18
Barát1,köszi.Nagyon rendesek vagytok ti,akik nem is tudjátok átélni ezt,mégis segíteni próbáltok.12 évig előfizettem 1 lapra.!4 éve már az sem érdekel.Nem olvasok semmit,pedig értelmiségi vagyok.
58. Barát1 (válaszként erre: 56. - D9b15b1693)
2010. márc. 20. 18:57
Olvasgasd el amiket itt írtunk, hátha jó Neked is valamelyik tanács. Szívesen segítek én is ha tudok.
2010. márc. 20. 18:56
Mokate én is írtam privit. Hogy vagy.
2010. márc. 20. 18:50

Szia Mokate!Privi írtam neked.Én most vagyok ott,ahol te 3 éve."Fejben" tudom,hogy mit kell tenni,de....mégsem úgy mennek a dolgok.

Katácskák,te is segíthetsz nekünk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook