Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy kedves szó a depresszió ellen fórum

Egy kedves szó a depresszió ellen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy kedves szó a depresszió ellen

25. Évi-
2010. márc. 16. 14:24
Pontatlanságomért (mert a nevét valóban rosszul írtam) megkövetem Ricsárdgrill-t, mentségemül a késő esti órák fáradtsága szolgáljon.
2010. márc. 16. 10:41

Változó!Ez a cikked is jó. Tudd: nagyon sokan vagyunk, akik megfogják a kezedet, ha éppen arra van szükséged!!! De ha csak ríni kell,(jó esetben örömtől) azt is tudjuk együtt! :)


Talán egyre többen leszünk, akik felfogják, h oda kell figyelni a másikra. Mert nem jó a könyöklős, lábat tiprós, semmibe vevős, egymás mellett elszaladós stílus.Akkor nem lesz szükség a "felhívásra", h valakinek támaszt nyújtsunk, menni fog önerőből is. Sok sikert ehhez, Mindenkinek!!!! :)

23. soktap (válaszként erre: 19. - Évi-)
2010. márc. 16. 10:29

Kedves ÉVI,először egy kis megjegyzés,ha már válaszolsz valaki hozzászólásához akkor a nevét illene helyesen átmásolni.NEM Richardgirl,/az egy richi,aki lány/Ricsárdgrill a helyes megfejtés!!!

Nem tudod Te azt, hogy szemből egy ellenség sokkal többet ér mint egy barát,aki hátba támad?

Miért is akarnál a kicsifiadnak panaszkodni.hiszen Te nevelted Te kinlódtál vele,és most nem akarsz neki panaszkodni?Saját élete van!mindenkinek az van.De hol marad az empátia???

Azt megértem a férjednek sem panaszkodsz--hiszen csak egy idegen--!!!

Az dicséretes hogy másoknak segítesz, soha ne várd ,hogy viszonozzák ebben a világban.De egyszer majd jőn valaki aki nyers lesz veled de nagyon igazságos,és kiránt a betegségedből.

Nem kell hallgatnod rám,de én úgy gyógyultam ki a depimből,hogy kimentem a természetbe és kinyitottam a szemem és olyanokat láttam amit 45 évig nem.azóta eltelt 23 év és boldogságban élek nagyon szegényen de boldogan,és ezt a természetnek köszönhetem.Nagyon sajnálom ,hogy epilepsziás is vagy,de a nagy orvosi tudás még a mai napig sem tudja az okát.

Járj nyitott szemmel és légy boldogg,kivánom neked,egy öreg.fiatalodó-remete.

22. soktap (válaszként erre: 11. - Ricsárdgrill)
2010. márc. 16. 10:12

Teljesen egyetértek minden egyes leirt szavaddal,és gratulálok amiért ilyen tisztán látod az életet.

Az utolsó mondatodat pedig kéretík MINDENKINEK megszivlelni.

21. Évi-
2010. márc. 16. 08:39
Szia! Nekem ezek ellen a rossz gondolatok ellen már módszerem van, és igen a család az akinek nagyon nehéz.
20. Mokate
2010. márc. 16. 04:11

Sziasztok!

Most,hogy olvastam a hozzá szólásokat,vettem a bátorságot,hogy írjak egy pár sort én is!Sajnos én 16 éve küszködöm ezzel a betegséggel!Most már ott tartok,hogy le is százalékoltak!Jelenleg,itthon vagyok beteg állományba és éppen olyan állapotba,hogy nem tudom hogyan fogok talpra állni!

Már egy párszor sikerült egész jól érezni magam,de most eljutottam odáig,hogy az öngyilkosság gondolata foglalkoztat!Már nincs erőm a betegségemmel harcolni!Tudom,hogy a családomnak is egyre nehezebb!Három felnőtt gyerekem van és mindegyik más képen reagál a betegségemre!

Köszi,hogy elolvastátok!Szép napot mindenkinek!

19. Évi-
2010. márc. 15. 22:24

Azt hiszem Richardgirl egy kicsit nyers volt, de felettébb igazságos. Mintha minden benne is lenne, kisebb-nagyobb eltérésekkel.

A gyerekem 24 éves, neki nem akarok állandóan panaszkodni, mert hátha valóban az agyára megyek, saját élete van, bár itt él velünk. A férjemmel régóta nem panaszkodunk egymásnak.

Ha valaki segítséget kér, szívesen segítek, szívesen meghallgatok bárkit (mert hallgatni azt már nagyon tudok), persze nem tudhatom azt sem, hogy nekem mikor lesz szükségem bárhol bárki segítségére, még epilepsziás is vagyok. (Nehogy sajnáljon vki, ezért én szoktam sajnálni magam időnként.:-)) Igen, szertnék nevetni, csak most nem találom az okát, de sírni sem tudok. No puff. Ez most jó vagy inkább rossz? És szeretnék innen kijönni. Pillanatnyilag itthon a négy fal között érzem a biztonságot, de ez nem a megoldás, ez nem én vagyok.

2010. márc. 15. 18:28
"Örvendj a jelennek és a jövőnek, s a szomorú múlt emlékeinek ne engedj helyet a szívedben!"
2010. márc. 15. 18:25
Légy pozitív, és örülj többet, nevess többet, táncolj többet, énekelj többet. Légy egyre vidámabb és vidámabb, lelkesedj az apró dolgokért, még a legapróbbakért is. Az élet apró dolgokból áll, s ha vidámságot tudsz vinni az apró dolgokba, az egész csodálatos lesz.
16. frutty (válaszként erre: 11. - Ricsárdgrill)
2010. márc. 15. 17:35

csatlakozom az,elöttem szólóhoz!

igy igaz.....

15. winny
2010. márc. 15. 17:28

Nem tudom mi az oka a depidnek de azt tudom,hogy ez az egyetlen hely a világon ahol biztonságban érzem magam.

Kívánom neked,hogy ki tudj törni és nyiss az emberek felé.

14. ibi75
2010. márc. 15. 16:49
Megint megbőgettél te majom!!! :)
13. Barát1 (válaszként erre: 11. - Ricsárdgrill)
2010. márc. 15. 16:30
Igazad van nem jó mindig panaszkodni, de néha szükség van rá. A tanácsaiddal egyetértek, kell a sikerélmény kinek miben, de kell.
12. Barát1 (válaszként erre: 8. - Évi-)
2010. márc. 15. 16:28
Sokkal jobban kellene bízni magadban. Többre vagy képes mint hiszed, próbáld ki. Család, gyerekek nincs? A "majdnem egyedül vagyok" ezt jelenti?
2010. márc. 15. 16:20
Na azért panaszkodni se mindig jó. Aki sokat panaszkodik és folyton negatív agyhullámokat nyomat a másikra, az előbb utóbb magára marad. Mindenkinek megvan a maga baja. Persze néha be lehet suvasztani a nagy beszélgetésekbe egy-egy problémát is, ezzel könnyítve kicsiny lelkünkön, de állandóan ríni nem tanácsos. életmódváltozás az a fontos. Célt kitűzni magunk elé, amit megvalósítva sikerélményt érünk el. Ez jó a depresszió ellen. Na és nem árt egy pár is mellé. csak hát sok nő abba a hibába esik, hogy a férje rabszolgája lesz. Úgy aztán nem ritka vendég a depresszió. És aki csak ücsörög és nyafog, azt felemészti a depi. Legalább varrjon egy függönyt vagy tegye rendbe a kertet, hogy ne agyaljon folyton a rosszon, és főleg mosolyogjon. A jó kisugárzása mást is a vonzáskörébe hoz. Persze mehet csetelni is, hiszen az megváltoztatja az életét )))). Ott aztán van ármány, szerelem, szex, kavarás, buli.
2010. márc. 15. 16:11
jajj igen..sokszor az is segít..ha csak az ember kipanaszkodja magát!!!:DD már fél siker!!!
9. d1134c8b65 (válaszként erre: 8. - Évi-)
2010. márc. 15. 16:10

Mi a bajod???mondd el segítünk kikecmeregni:)))

bízz magadban..meg tudod csinálni!!!



mi meg segítünk neked itt lelki támaszt nyújtani..:DD

2010. márc. 15. 15:03
Sziasztok! Én cirka tíz éve kűzdök a depresszióval, hol jobb, hol rosszabb, de van olyan, hogy az már szinte elviselhetetlen. Most olyan nehéz időszakot élek meg az életemben, amikor bizony nem lesz könnyű újra belekapaszkodni a saját hajamba és kihúzni magam újra "bajból", a melankóliából. És majdnem egyedül vagyok..
2010. márc. 15. 12:19
Nekem is segített ez portál ha kell irj segítünk!!!!!
2010. márc. 15. 11:27
Ez egy olyan hely, ahova mindig visszatérhetsz, ha mégis lehúz a depid... itt várunk rád, mert...:)
2010. márc. 15. 11:21

Szia!


Nagyon jó a cikked,nagy igazságok vannak benne.

Szívből kivánom,hogy jól legyél és ne találjon rád a bánat többet.


Egy dolog viszont szomorú.Hogy bennünket embereket figyelmeztetni kell rá hogy figyeljünk egymásra:(

2010. márc. 15. 10:31

Kedves fórumozó mindenkinek szüksége van egy jó szóra, megértésre, szeretettre és egy olyanokra,

akik a másik iránt megértést tanusitanak a sorstársai felé vigaszt és segitséget nyujt. A türelem és a tolerancia törödés igen is hatékony a depresszió ellen. Sajnos hazánkban eléggé sokan szenvednek, miért kérdezzük, mert a megélhetés és a létfentartás egyre nehezebb. Sziv.Üdv,Ágnes

2010. márc. 15. 10:12
Én is bánatomban..lelki fájdalmamban regisztráltam ide tavaly szeptemberben..mert ki kellett írnom magamból a fájdalmam..valahol jól esett panaszkodni..mert az életben tartanom kellett magamat...Naplót soha azelőtt nem írtam,pedig jó..kiírni magukból a bánatot..és látni a gondolataid...mert a gondolat te magad vagy...minden felesleges sallang nélkül..az ember..
2010. márc. 15. 10:07
Boldogságosságosságot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
2010. márc. 15. 10:03
Eltelt három év, amióta az első depresszióm elért, és most, hogy egy újabb ködös, nehéz időszakon vagyok túl, úgy döntöttem, leírom mindazt, amiért itt vagyok köztetek! Leírom, hogy mit jelent számomra ez a Portál.

Ugrás a teljes írásra: Egy kedves szó a depresszió ellen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook