Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Téli depresszió ellen kinek mi vált be? fórum

Téli depresszió ellen kinek mi vált be? (beszélgetős fórum)


21. AAnita
2020. jan. 7. 22:53
Nekem elsősorban szolizás segít benne, illetve futás /sport is hasznos nagyon. Emellett szedek D-vitamint.
20. Borian (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2020. jan. 7. 08:13
Létezik szezonális depresszió. [link]
19. Amaunet (válaszként erre: 18. - Borian)
2020. jan. 7. 07:03

Valóban nem egyenlő, mert a depresszió, a betegség nem válogatja meg, hogy nyáron vagy télen tör rá az emberre.

Télen egyszerűen a fényhiány, az időjárás miatt egy hangulatváltozás áll be. Szerintem helytelenül nevezik ezt depressziónak.

18. Borian (válaszként erre: 16. - Channa*)
2020. jan. 7. 06:46
Bocsi, de a depresszió nem egyenlő a téli punnyadással. Az egy betegség, amit nem lehet úgy kezelni, hogy "szedd össze magad". Vezető beosztásban dolgozom, rengeteget a munkám, másodállásban tanítok is felsőoktatásban, plusz van két gyerekem, az egyik versenysportoló, cipeljük edzésre, megyünk versenyekre, hétköznapokban meghalni sincs időnk. Mégis rendszeresen rámtör a téli depresszió, csinálom, csinálom, de semmihez semmi kedvem és már reggel azt várom, hogy este mehessek aludni. Azután jön a tavasz és elfújják. Évek után fordultam ezzel orvoshoz, kaptam egy antidepresszáns. Kicsit jobb tőle, de a téli sötétséget így is megérzem.
17. Amaunet (válaszként erre: 16. - Channa*)
2020. jan. 6. 18:46

Teljesen egyetértek.


Nehezen jön ki az ember az év végi punnyadásból, tehát bele sem kéne süllyedni.

Ezért napi szinten feladatok, programok kellenek.

Célokat kell kitűzni, terveket kell készíteni.

Minden nap másik baráttal/barátnővel leülni egy órára egy kávé mellé beszélgetni.

Már az is külön program és cél, hogy változtat az étkezésén.


Bocs, Channa*, nem neked, csak a bejegyzésedhez kapcsolódóan írtam, mert nagyon egyetértek vele.

2020. jan. 6. 18:26

Én se voltam sosem depressziós.

Általában cikkekből tudom meg, hogy a barna szemem miatt hajlamos vagyok a depresszióra, mert a sötétebb színen nehezebben megy át az a kevés fény.


Tehát, nekem sok dolgom van, így nem igen van időm a téli depresszión agyalni. Dolgozok, háztartást vezetek, tornázok és különböző programokat találunk ki. Pl. kiállításra megyünk, színházba, moziba, termálfürdőbe, rendszeresen találkozunk a barátainkkal, látogatjuk/látogatnak a rokonok. A karácsonyi hosszú szabi alatt többször elmentünk hosszú sétákra, hogy ne álljon be a derekunk, térdünk.


A legtöbb ember számára a január a leghosszabb, legsötétebb, legunalmasabbak hónap, így érdemes főként erre hónapra szervezni a legtöbb programot. Mi fogunk menni pl. mint írtam termálfürdőbe, fogunk névnapi bulit tartani, illetve születésnapozunk is és meglátogatjuk a vidéki nénikémet is. És pont azért, hogy ne itthon punnyadjunk és tápláljuk a depit...

2020. jan. 6. 16:40

Én is "félve" válaszolok, sosem voltam depressziós.

De az előttem szólók jókat írtak.

14. NomNom (válaszként erre: 11. - Selena78)
2020. jan. 6. 15:33
Pedig olyankor igazán jó sétálni. Fel kell öltözni és kész. Sínadrág, dupla zokni stb. Bármit megadnék hogy rendes telünk legyen. Tegnap is havazott, ma már a latyakot csapják az autók.
13. syria (válaszként erre: 5. - Borian)
2020. jan. 6. 14:46
Örülj neki! :) Ezt kevesen engedhetik meg maguknak.
12. Borian (válaszként erre: 9. - Selena78)
2020. jan. 6. 14:17
Hát, a van időd, rajta. Ha nincs, akkor itt az én mantrám kölcsönbe: január, február, itt a nyár.... én is várom ám!!
11. selena78 (válaszként erre: 8. - Jooeva)
2020. jan. 6. 14:07

Ja,süt a nap, de nálunk minusz 12 van, hát tudod, ki kíván sétálni...


És hogy a kérdésre is válaszoljak, nálam semmi nem segített. Egy életen keresztül szenvedtem a téli depressziótól. Ahogy a hőmérő szála elkezdett süllyedni, úgy süllyedt a kedélyállapotom is.


Aztán fázom. Kint is, bent is. A túlélésre játszom. Februárban már éledezem, mert tudom, hogy jön a tavasz nemsokára.

2020. jan. 6. 13:56
Nyaralás.
9. selena78 (válaszként erre: 5. - Borian)
2020. jan. 6. 13:56
Hááát... a legjobb hely, amit el tudok képzelni ilyenkor, az a meleg ágyikóm... legszívesebben átaludnám a telet.
2020. jan. 6. 13:40

Sok-sok vitamin, főleg c és d.

Mozgás a szabadban, a friss levegő, egy kis séta, csak segíthet, mert kimozdulsz otthonról. Pl. ma is kiváló idő ban, süt a nap is. Én jó másfél órát sétáltam, pedig hörgőgyulladásom van (javulófélben).

És igyekezz télen-ősszel is színes ruhákat hordani, már egy élénkebb színű sapka-sál-kesztyű is feldobja a szürkeséget.

2020. jan. 6. 09:45

D-vitamin.

Próbálj meg mozogni, kint sétálni. Még akkor is ha szar az idő és sötét van. Hozzászoksz egy idő után.

6. 55Judit (válaszként erre: 5. - Borian)
2020. jan. 6. 09:44
Igen. A sok pihenésnek nagyon jó regeneráló hatása van.
5. Borian (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2020. jan. 6. 09:40
Háááát, dec. 20 óta vagyok szabin, majd csak 9-én megyek dolgozni, azóta 10-12 órát alszom naponta. Ez határozottan használ. :-)
4. globus (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2020. jan. 6. 09:32
Sport, mozgás. Feltölt energiával, endorfint termel és fogyaszt is.
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2020. jan. 6. 09:18

Én minden novemberben lefagyok, legszívesebben átaludnám a telet.


Semmit nem szedek, nem is tudom, ezen javítana-e valami.

2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2020. jan. 6. 09:14
Kicsit félve válaszolok, mert én nem vagyok depressziós. Sőt úgy érzem ahogy öregszem, egyre jobban vagyok. Viszont elképzelhetőnek tartom talán azért, mert folyamatosan ellátom a szervezetemet minden olyan ásványi anyaggal, nyomelemmel, amire a szervezetünknek szüksége van. Nem mondom 100%-ra, de mást nem csinálok. Talán ha megpróbálnád, segíthetne neked is. Ide nem írom ki, de amennyiben érdekel, priviben lehetséges. És tornázok is. Persze megértem hogy kimerítő munka mellett neked nincs erre energiád, mikor dogoztam, nekem sem volt.
2020. jan. 6. 09:04
Az utóbbi pár hétben nagyon nem úgy alakul az életem, ahogy szeretném, a munkahelyemen is nagyom stresszes volt így az ünnepekkel, magánéletem mostanában nincs, a barátaimhoz sincs se kedvem, se időm, mivel annyira ki vagyok szellemileg merülve, hogy egy filmet se bírok végignézni. Nem vagyok magammal se megelégedve, évek óta le akarnék fogyni, s nem megy egyik napról a másikra, s jelenleg úgy érzem, hogy 0 sikerélményem van...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook