Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet tenni a depresszió ellen? fórum

Mit lehet tenni a depresszió ellen? (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 10. 09:38
Örülni annak, ami van... a napsütésnek, az esőnek, a sétának, a ruhának, amit ki kell mosni, a cipőnek, ami feltöri a lábunkat, a tányérnak és pohárnak, amit elmosogatunk, a szobánknak, amit kitakarítunk, a fogunknak, amit megmosunk, és így tovább.
2011. ápr. 10. 09:33
Csak jóra és szépre kellemes dolgokra gondolni, sokat sétálni, olvasni,türelem, nyugalom.
2010. ápr. 15. 17:17
A másik fórumon kedves szó a depresszió ellen visszatükrözi mennyire nehéz uralkodni a bánatunkon,ami nagyon nyomaszt minket, és megpróbálni valami kellemes dolgokra koncetrálni, ami valamennyire ellensulyozza. Rengeteget számit, ha környezetünkben kedvesek, türelmesek, megértőekegyüttéreznek velünk. Egy tehermentes, nyugodt, belsőséges, baráti beszélgetés is sokat segithet.Ez a betegség ellen csak azt lehet tenni, hogy mindenki számára biztositanák a megélhetést és munkahelyet teremtenének, igy csökkenthető lenne. Üdv.Ágnes.
2010. ápr. 13. 13:38

Erősítsétek meg magatokat, hogy a külvilág negatív hatásait ki tudjátok védeni. Tegyétek helyre magatokban és magatok körül az energiaáramlásokat. Mert az energiaáramlás eldugulásából alakulnak ki a bénító negatív érzelmek! Az energiaáramlások eldugasztására való hajlamot pedig szépen átvesszük a gyerekkori környezetünktől...

Én jelenleg két módszert tudok, ami nagyon jó hatású a lelki bajokra. Az egyik a Feng Shui. A Feng Shui a környezetetek energiaáramlását teszi helyre. Ha a környezeted rendben van, kisebb valószínűséggel leszel beteg. A másik az ÉFT, azaz az Érzelmi Felszabadítás Technika, ami az emberi testen belüli energiaáramlásokat teszi helyre.

Bármelyikkel kezdhetitek!

2010. ápr. 13. 08:02
Jogos. Szembenéztem azzal, hogy az a hajlam mindig is ott lesz bennem. Illetve dolgozom azon, hogy a végére járjak az alapproblémának. Ami a kiváltó tényező. Mivel torzít a gondolkodásmódom (az esetenként beszűkült tudatállapot), ezért nehéz tisztán látni. Én mégis próbálok. A gyógyszer minimális segítség. Nem vagyok tőle bedrogozott alvajáró, csak egy picit megkönnyíti ezt az egészet, segít átlendülni egy-egy mélyebb hullámon.
2010. ápr. 13. 07:39
Ez az, amit nem értek.6 éve küzdesz...még jelenleg is küzdesz.A beállított gyógyszer mellett is küzdesz.Mért?
2010. ápr. 13. 07:26
Sziasztok, én 6 éve küzdök vele, 1 fajta gyógyszert szedek azóta , 6 éve ugyanannyit belőle. Nem nevezném függőségnek, egyszer fél évre abba is hagytam, mentek a dolgaim, de egy párkapcsolati válság után visszazuhantam. Ez egy hajlam és gondolkozásmód, egyszerűen a negatívra fókuszál az ember. Járok terápiába, és ha jön az "állapot", mindig megpróbálom kívülről nézni a problémát.Küzdelmes, de az életem nagyon tartalmas és érdekes. Ja és sport, rengeteg!!!!! Tudok örülni dolgoknak, és tudom, hogy ezek múló állapotok. Hajrá nektek is!!!!
22. Azurit
2010. ápr. 11. 22:53

Amikor a kapcsolatom válságban volt,nagyon depi voltam és félelmek gyötörtek.Nem volt étvágyam és ezért le is fogytam.Írtak gyógyszert és amikor bevettem nem tudtam sírni,de továbbra is maradt a probléma...

Egyik ismerősömet több éve a gyógyszerek tartanak össze,most megpróbálta elhagyni őket és teljesen szétesett.

Végül nem szedtem be a gyógyszereket-inkább ittam egy-két pohár bort-vagy valamit :) de ez sem-az sem megoldás.Valahogy magunknak kell megoldani,átgondolni.Nekem sokat segített a depresszió leküzdésében a hit,a napfény,a zene,a séta,a torna,a futás,a tánc és célok kitűzése.A nagymamám halála után pánikrohamok kíséretében újra visszatért,de ezekkel a módszerekkel ismét leküzdöttem.Persze azóta is néha előjön.

A szerelem is jó módszer lehet :) és persze a barátok is-ha van...

21. hte23
2010. ápr. 11. 19:31

Durván 2 évig gyógyszereztem. Nekem ráadásként még pánikrohamaim is voltak rendszeresen.


Észhez tértem. Gyógyszert nem szedek már.

Abban az időben sokat tornáztam. Izzadásig.

Letisztultak közben a gondolataim.


Sajnos most ujra jön.


Az erre való hajlamot örökelhetjük.


Nekem 20 éves korom óta elő-elő jön néha.

A gyógyszerezés előtti időszakban tudtam kezelni magam. (főleg figyelemeltereléssel)

Ma már ez nem megy. Jön vissza. Keresem én is a megoldást.

Torna ( nálam a kondizás vált be) talán segit ujra.


És a GYEREKEIM.

2010. ápr. 11. 19:21
A szerelem a legjobb gyógyszer!! Utána a munka!! Barátok!! Csak sajnos ez nem kívánságműsor.
2010. ápr. 11. 19:19

Menj emberek közé,fontos a kommunikáció.

Sokat tartózkodj a szabadban.A kert,a virágok,megszépítik a mindennapokat,boldogságot hoznak.

18. 3da8f53e4a (válaszként erre: 16. - 2265582793)
2010. ápr. 11. 19:18
Igy van! Valamivel le kell kötni magadat, még az is jó, ha felkeresed egy régi ismerősödet, legjobb barátnődet és jól kibeszéled magadból. Vagy esetleg "kiírod" magadból. (Ez is jó módszer lehet, nekem néha bevállik.)
17. 3da8f53e4a (válaszként erre: 4. - Angyalka88)
2010. ápr. 11. 19:17

Ha a zene nem segít, akkor virágokat ültetek, kertészkedek, napfényen vagyok magyarul:))


Sajna hullámokban nálam is néha előjön... főleg a téli időszakokban... De gyógyszert soha nem szednék rá.

16. 2265582793 (válaszként erre: 1. - Angyalka88)
2010. ápr. 11. 18:49
Soha ne unatkozz!
15. a14deb9047 (válaszként erre: 11. - Angyalka88)
2010. ápr. 11. 18:07
Sajnos a téli időszak a kevés napfény miatt rizikófaktor! Ezért kell otthon hangulatos világítást alkalmazni - a fényterápia is ezen az elven alapszik -. Ezért ajánlatos ilyen még jobban figyelni az illatokra, ízekre, meleg színekre.
14. Angyalka88 (válaszként erre: 12. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 17:54
ideig óráig engem is leköt, de nem tart sokáig.
2010. ápr. 11. 17:33
A gyógyszerrel csak még jobban mérgezed a szervezeted, az csak ront a helyzeten. Ezért van a sok öngyilkosság a depressziósok körében...
12. lilluska25 (válaszként erre: 11. - Angyalka88)
2010. ápr. 11. 17:26

nekem is,mondom én hullámzok.ha jo a munka stb szinte semmi bajom,de épp elhagytak stb és ilyenkor kissé magam alatt vagyok de a könyvek,filmek,zene segit,legalábbis addig amig "benne vagyok"ha azt vesszük ez is egy menekülés,de nemtudom,nagyon nagyon nehéz erösnek lenni és máshogy gondolkozni.

mint ahogy le van irva,pl osho

11. Angyalka88 (válaszként erre: 10. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 17:24
nekem is volt már korábban depresszióm,gyógyszert szedtem, dokihoz jártam. Mikor szedtem a bogyót napi 12 órát aludtam és jobban is éreztem magam. azóta minden évben előjön, de én nem akarok gyógyszert szedni,mert nem akarok függni tőle.
2010. ápr. 11. 17:20

nah ezt jól megirtam ! jaj de ciki


csak az uj billentyüm még szar:)



szóval én tudom jól hogy nekem nem a gyógyszerektöl lesz jobb kedvem,(pedig ki van mutatva hogy ezek kémiai agyra ható gyógyszerek ,tehát biztos jók)hanem ha a körülmények is változnak majd.


a másik, van egy barátnöm,aki kb 10 éve szed mindenfélét,tök jól elvan stb,de ez sem megoldás.ö éli világát a gyógyszerekkel,és nemis fogja abbahagyni azzal az indokkal hogy le kell rola szokni stb de ez csak duma,mindenröl le lehet csak akarni kell, ez egy menekülési forma.



nagyon sok jó könyvek vannak ebben a témában,nekem anno sokat segitett !

9. Pikkerpuko (válaszként erre: 1. - Angyalka88)
2010. ápr. 11. 17:18
Ajánlom Szepes Mária Füveskönyv-ét. Mindenképp el kell olvasnod, hogy megértsd az élet nagy dolgait... A testnek, léleknek, szellemnek harmóniában kell lennie!
2010. ápr. 11. 17:17
nem a gyógyszertöl akart lenni
2010. ápr. 11. 17:17

idö de nekem is pl az van hogy ha elis mulik, x idö mulva visszajöhet.hullámzok sajnos. ha lesz egy komolyabb problémád az életben könnyebben visszajöhet.visszaeshetsz.


én anno egyszer szedtem rá bogyót,valoban segitett,de már nem szednék pedig lehet Kéne.mivel én tudom hogy nekem a gyógyszertöl lesz jobb kedvem,akkor lenne a körülmények változnának hosz tudom mi a bajom.soroljam?..pénz,munka,párkapcsolat.mi kell még....

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Angyalka88)
2010. ápr. 11. 17:14

Szia Angyalka!


Nagyon nehéz kérdést tettél fel, hiszen ahhoz tudni kellene azt is mi váltotta ki nálad, vagy másnál magát a depressziót. Ezeregy módja lehet.

2010. ápr. 11. 17:13
na erre én is kiváncsi vagyok
4. Angyalka88 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2010. ápr. 11. 17:12
hogy lehet megszabadulni tőle?
2010. ápr. 11. 17:12
Angyalka, én akkor mindig zenét hallgatok!!
2010. ápr. 11. 17:11
Miről meséljek??
2010. ápr. 11. 17:10
Milyen megoldások vannak a depresszió kezelésére gyógyszereken kívül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook