Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy kedves szó a depresszió ellen fórum

Egy kedves szó a depresszió ellen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy kedves szó a depresszió ellen

❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯
2010. ápr. 1. 18:56
Visszaolvasva magam,elég félreérthető az értelmiségi laakókról írt megjegyzésem.Még mielőtt meglincselne valaki:mindegyik réteget maximálisan tiszteletben tartom és arra próbáltam utalni,hogy felfoghatatlan,hogy tudnak diák létükre így viselkedni 1 albérletben.Persze ha mindaz úgy van,ahogy Evawitch állítja.
264. Lolita63 (válaszként erre: 263. - Barát1)
2010. ápr. 1. 18:48
Most korábban jöttem haza,egész nap dolgozok és napközben nem nagyon tudok benézni.Alíg bírtalak benneteket visszaolvasni.Örülök,hogy hiányoltok:)
263. Barát1 (válaszként erre: 262. - Lolita63)
2010. ápr. 1. 18:44
Hol jártál? Sok a dolog? Már hiányoltalak.
2010. ápr. 1. 18:41

Változó!

Te tényleg megpróbáltad minden oldalról megközelíteni a dolgot!A többi Evawitch hozzáállásán múlik.

Barát1 utolsó mondata nagyon tartalmas,érdemes elgondolkodni rajta!(257. hozzászólás)

Evawitch!

Próbáld megszívlelni a jó tanácsokat,itt mindenki segíteni akar rajtad is!

261. Barát1 (válaszként erre: 260. - D9b15b1693)
2010. ápr. 1. 18:41

Igen, sok mindenben igazad van, Te erőn felül tettél azért, hogy jobb legyen, próbálod legyőzni a félelmet is, szerintem is így kell csinálni. Van amikor sikerül, van amikor nem, de teszed amit tudsz. Mindenki ezt csinálja itt a fórumon, egyedül Evawitch nem.

Szerintem, ha csak a fele energiáját arra fordítaná, hogy kipróbálja valamelyik ötletet könnyebb lenne az élete. Nagyon szívesen segítek annak aki egy picit is akarja, de ha nem hát nem. Olvass vissza és meglátod, hogy mindenki próbált már segíteni, de semmi sem történik. Neki van Apukája és Testvére akik lehet, hogy többet tudnának segíteni, de Ő meg sem kérdezi. Ha látok bármi elmozdulást akkor próbálkozom újra, de most nem látom értelmét, abban bízok, hogy elég keményen fogalmaztam, hátha elgondolkozik. Alkalmazkodni kell mindenkinek még a saját házában is, albérletben pedig nagyon ajánlatos.

260. d9b15b1693 (válaszként erre: 258. - Barát1)
2010. ápr. 1. 18:26
Az biztos,hogy a tétlen önsajnálat nem vezet sehova,és inkább visszahúz.Épp ezért mentem el a hétvégi rendezvényre(ahol a halálfélelemtől kezdve minden bajom előjött)de legalább próbáltam tenni 1 lépést előre.Evawitch-nek is lehetne az 1.lépés hogy egyeszséget köt a lakótársakkal.És ha bátortalan lány,akkor lehet,hogy mi sorstársak fogjuk erre felbátorítani.Én hiszem,hogy van értelme segíteni,és átgondolja,hogy miért van mindenre kifogása.
259. d9b15b1693 (válaszként erre: 256. - Evawitch)
2010. ápr. 1. 18:03
Én is azt tudnám javasolni,hogy amíg van egyetlen ember,vagy akár a cicád,akinek fontos vagy,addig nem szabad feladni.Én is ebből merítek naponta erőt,amíg otthon vagy a munkahelyemen kapok 1-1 pozitív visszajelzés.Hogy ezt a napot is érdemes volt túlélni.Abban is egyetértek Változóval,hogy az albérlet előnyeit próbáld értékelni,és talán könnyebben viseled.Az tök jó,hogy külön szobád van.Ha egyetemistákkal laksz,biztos értelmiségi embernek készülnek.Őszintén el kellene mondd a problémádat nekik,mert lehet,hogy gőzük sincs hogy megkeserítik az életed.Ők is "kényszer állapotban"élnek,és talán át tudják élni,hogy mennyire zavarnak téged a viselkedésükkel.
258. Barát1 (válaszként erre: 257. - Változó)
2010. ápr. 1. 17:27

Nagyon jó tanácsokat adtál, próbáltad minden oldalról megközelíteni a dolgot, már csak azt kellene kiválasztani Evawitch-nak, hogy melyiket próbálja meg, de valami miatt nem a megoldást keresi, hanem az okokat, hogy mit miért nem csinál.

Én erre csak azt tudom írni, hogy...... és így is próbálok élni.

“Vannak, akik mindig morognak,

mert a rózsáknak töviseik vannak.

Én hálás vagyok,

hogy a töviseknek vannak rózsabimbói.”

/Alphonse Karr/

Írhatnám azt is, hogy annak kellene örülni, hogy van tető a feje felett, van munkája és keresni a megoldást akár az Apukájához menni lakni, de oda sem akar menni, ha jóba vannak /ezt írja/ akkor miért nem kérdezi meg? Azért válaszolok a Te tanácsaidra, mert aki kifogásokat keres annak nincs értelme segíteni, mert mindenre van válasza, hogy mit miért nem.

257. Változó (válaszként erre: 256. - Evawitch)
2010. ápr. 1. 13:11

Ja, az ébresztőre nem gondoltam :/ :)


Mivel egyelőre úgy látszik, nincs megoldás, marad az okoskodás :)

"Amin nem tudsz változtatni, azt el kell fogadni."

Viszont fontos, hogy próbáld a lehető legtöbbet kihozni a helyzetből és keress pozitívumot a dologban. Kell, hogy legyen!

Például ott lehetsz a cicákkal. A cicáknak köszönhetően nem érzed magad annyira egyedül. Az új bérlők lehet, hogy tök szimpik lesznek, és jól kijössz majd velük, vagy lehet, hogy egy nagy bunkó lesz, és leveri a hangoskodók fejét :))) (a tiedet nem, mert te nem hangoskodsz:))


Hát nem tudom, mindenesetre fel a fejjel, és ha tele a bugyrod, gyere, és írj!

256. Evawitch (válaszként erre: 255. - Változó)
2010. ápr. 1. 12:58
Délelőttös héten, este 9-kor nem tudnék lefeküdni aludni, mert dumát kell hallgatni. Volt, mikor fél háromkor még óbégatott a csaj. Füldugóval nem hallanám az ébresztőt. Zenét próbálok hallgatni, de már az is idegesít, csendet szeretnék végre. A macskáimnak sem jó, hogy egész nap a 15 négyzem méteres szobában vannak. Ha jövök-megyek, mindig az ajtóban állnak, ki akarnak menni.
255. Változó (válaszként erre: 254. - Evawitch)
2010. ápr. 1. 12:56

Az, hogy külön szobában vagy, valamennyit szépít a helyzeten, de képzelem, mit művelhetnek, ha így sem tudsz pihenni :/

Hát, akkor marad a fog összeszorítás és igyekezz minél többet távol lenni, sétálni...

A könyvtár is jó ötlet (lejjebb olvastam, ez már volt javaslat:)) de tanulni pl tökéletes...


Erős, vagány csaj vagy, ne hogy máááá kibukj pár ember miatt, vegyél füldugót :)

2010. ápr. 1. 12:51
Albérlet egyetemistáknak. 3 szoba, 6 főre kiadó. Most költöztek el ketten, 3-an vagyunk, de jönni fog új lakó biztos. Én bérlem a szobát úgy, hogy többért és egyedül vagyok benne. Tehát 5-en lakunk itt, ha beköltöznek a 2-en az üres szobába.
253. Változó (válaszként erre: 252. - Evawitch)
2010. ápr. 1. 12:45

Ez 'albérlet' vagy munkásszálló' ?

:O

Hányan laktok együtt?

2010. ápr. 1. 12:39

Igen.

De engem igazából az is zavar, hogy sok emberrel kell egy lakásban laknom, akik nem család, nem barátok. Ha jön egy új albérlő, el kell viselni...

Szeretném végre csak a saját kacataimat kerülgetni, csak a saját mocskomat takarítani, szeretnék akkor lefeküdni aludni, amikor akarok, semmi zajt és dumálást sem hallva.

251. Változó (válaszként erre: 250. - Evawitch)
2010. ápr. 1. 12:36

Sajnálom :(

Nekem mindig mögöttem voltak a szüleim, még akkor is, amikor albérletbe mentem, saját döntésem volt, de ők segítettek. Sokszor nyugtázom ááám magamban, hogy szerencsés vagyok...


Egyébként tudják a többiek, hogy zavar a nyüzsi?

2010. ápr. 1. 12:30
Jó, de nem lakhatok ott.Se hely, nem is szeretnék, hogy oda menjek. Soha nem is hívtak, bármi is volt, ha úgy volt, hogy utcára kerülök...
2010. ápr. 1. 12:28
És te milyen viszonyban vagy apuddal?
248. Evawitch (válaszként erre: 247. - Változó)
2010. ápr. 1. 12:25
Apámnál lakik, nem akrana költözni. Jó neki ott, azt mondta, ha összedőlne a ház, akkor sem költözne el onnan.
2010. ápr. 1. 12:24
Ő nem tudna segíteni, hogy átmenetileg velük legyél? Vagy nem is szeretnéd...
2010. ápr. 1. 12:18
De igen, miért?
245. Változó (válaszként erre: 244. - Evawitch)
2010. ápr. 1. 12:18

Szerintem akkor is érdemes lenne szétnézned, úgy is net közelben vagy, nem tart semeddig...

Az új környezet lehet, hogy nem csak nyugalmat, hanem új barátságot is hozna az életedbe :)


Muszáj optimistának maradnod, mert csak magadból tudsz erőt meríteni, mi legfeljebb a merőkanalak lehetünk :D


A tesóddal nem tartod a kapcsolatot?

2010. ápr. 1. 12:12
De mindennel együtt 20, mert többen vagyunk.
2010. ápr. 1. 12:00

Az derék! Szerintem találnál ennyiért valami normálisabbat is! Én is éltem albérletben, igaz nem cicával :) kis gyerekkel... ezt is kevesen tolerálják :/ én szerencsés voltam! Egy tündéri házi nénit fogtam ki! Szerintem lépj...

A nyugalmad érdekében...

2010. ápr. 1. 11:56
20 ezret
241. Változó (válaszként erre: 240. - Evawitch)
2010. ápr. 1. 11:54

:(


és mennyit fizetsz ezért a helyért?

240. Evawitch (válaszként erre: 239. - Változó)
2010. ápr. 1. 11:53
Nem ez az első ilyen albérletem, tudom, milyenek ezek. Idegeneket kell elviselni magam körül. Ha normálisak is, akkor sem jó így. Nincs igazi otthonom...
239. Változó (válaszként erre: 238. - Evawitch)
2010. ápr. 1. 11:51

Tudom :(

De ha most még nem tudsz sajátba menni, azokat a lépéseket kell megtalálni, amik elősegítenek, és nem lehúznak...

Most meg vagy törve, és először össze kell szedned magad! Ha ez a hely rossz hatással van rád, próbálj meg tovább lépni...

Sajnálom, én is utálok kiszolgáltatott helyzetben lenni! Tudom, milyen érzés :(

Szerintem nézz utána, mit veszíthetsz?

238. Evawitch (válaszként erre: 237. - Változó)
2010. ápr. 1. 11:40
Nem akarok, mert szeretnék már saját életet, nem más mocskát kerülgetni, más pofázását hallgatni éjszaka, amikor aludni szeretnék...
237. Változó (válaszként erre: 236. - Evawitch)
2010. ápr. 1. 11:20

És tényleg reménytelen más szoba bérletet találnod? Próbáltad már? Szerintem van aki nem tiltakozik a cicák ellen... vagy legalább is remélem, vannak olyanok is...

Talán tényleg az lenne a megoldás, ha onnan dobbantanál, új környezet, nyugodtabb körülmények...

236. Evawitch (válaszként erre: 235. - Évi-)
2010. ápr. 1. 11:00
Ha odaadom a macskákat akárkinek is, akkor sem tudok költözni, itt meg már utálok lenni... Nem csak a macskák miatt, hanem amúgy is más bajom is van.
❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook