Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy kedves szó a depresszió ellen fórum

Egy kedves szó a depresszió ellen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy kedves szó a depresszió ellen

❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
505. d84c41cda5 (válaszként erre: 500. - D9b15b1693)
2010. ápr. 11. 16:19
Igen kinyílsz lassan, már minden szavadra figyelek. Nálunk nagyon sok közös program volt és az emlékek miatt most is igénylik a gyerekeim, jól látod, ha voltak kellemes közös kirándulások akkor van mit hiányolni. Még nem késő, próbálj egy közös csavargást megszervezni, valahová közel a természetbe, sok pénzbe nem kerül és jó kikapcsolódás.
504. Lolita63 (válaszként erre: 495. - Évi-)
2010. ápr. 11. 16:15

Itt senkit nem zavar a stílusod,nyugodtan írd ki magadból,legalább megkönnyebbülsz.

Nálunk napsütés van,most jöttem be a kertből,csomó virágot ültettem.Gyönyörűek,imádom őket.

503. Lolita63 (válaszként erre: 494. - Mokate)
2010. ápr. 11. 16:13
Ha érzed ,hogy testileg lelkileg felüdít,akkor meg kell ismételni.Persze az ember tudja,hogy a pénznek jobb helye is lenne,de akkor mindenről le kellene mondani.Örülök,hogy feltöltődtél egy kicsit:)
502. d9b15b1693 (válaszként erre: 501. - Évi-)
2010. ápr. 11. 16:06

Tudod,régebben én elég sokat nyafogtam a betegségem mellékhatásai miatt a páromnak:itt fáj,ott fáj.Egy idő után rájöttem,hogy ebben segíteni úgysem tud én meg egy szánalmas,kiábrándító nő vagyok,ha ezt csinálom.Így hát mostanában csak csendben rosszkedvű vagyok ha testi-lelki fájdalmam van.Persze észreveszi és megkérdezi:mi baj anyuka?Válasz:semmi!Röhej,de ezzel a téma levan zárva.Pedig néha jó lenne ha nem hagyná rám,hogy "semmi",amikor látja hogy nem igaz.De épp elegem van magamból,akkor még őt is terheljem?Na itt van bennem a kettősség és nem tudom mi a helyesebb.

Örüljek,hogy milyen cuki párom van,mert észreveszi ha gondom van,vagy legyek mérges rá mert nem képes engem komolyan venni?

501. Évi- (válaszként erre: 499. - D9b15b1693)
2010. ápr. 11. 15:38

Szia! Azt hiszem kevés epis nem mondhatja el magáról, hogy alapjában rendelkezik némi depresszív hajlammal és bizonyítási kényszerrel is. Ez viszont számomra még teljesen kezelhető volt. Aztán egyszer kicsúszott a talaj. Tényleg, "fásult",ez a jó szó.

Igen, hozzásegítettek a beszólásai.

A családi életünkben egyébként hasonló hiányosságok fedezhetők fel, mint a tiétekben. Kísértetiesen.

500. d9b15b1693 (válaszként erre: 493. - D84c41cda5)
2010. ápr. 11. 14:36
Köszi a biztatást,igyekszem.A 497-en is egy picit kiadtam magamból,segítő szándékkal a példámmal,hogy ő ne járjon így mint én,amit később megbánhat.
499. d9b15b1693 (válaszként erre: 495. - Évi-)
2010. ápr. 11. 14:22

Engem sem zavar ha nyers a stílusod,biztos nem véletlen,talán belefásultál a gondjaidba és így vezeted le akaratlanul.Itt mindenki olyan amilyen és így fogadjuk el egymást ,persze mindenki

kicsit (vagy nagyon)változni szeretne.A párod beszólása miatt lettél,félénkebb?Vagy már előtte is voltak problémáid?A lényeg hogy valószínű rájött hogy rosszat tett ezzel neked és most próbálja helyrehozni?

498. d9b15b1693 (válaszként erre: 494. - Mokate)
2010. ápr. 11. 14:02
Szia,örülök,hogy jól sikerült a napod,ismételd csak meg nyugodtan ne legyen lelki furdalásod.Nekem alapelvem,hogy a fontossági sorrendet minden téren be kell tartani-magammal szemben,családdal,stb.De sajnos régebben igen felcserélgettem a sorrendet,mert akkor az volt a meggyőződésem.Pl.kaja mindenki izlése szerint,a gyereknek a divatos ruha,hogy ne lógjon ki a sorból,osztálykirándulás,benzin az autóba,cigaretta,persze legelőre kellett volna írjam a hitelek befizetését és tandíjakat.Hónap végén meg ott álltam pénz nélkül.Így mi soha nem jártunk nyaralni,kirándulni.Amikor felnőttek a gyerekek,akkor jöttem rá hogy ez kimaradt az életükből és már túl késő.A sorban valahova előre kellett volna ezt is helyeznem,mert már nem lehet bepótolni.Biztos ennek is köszönhető,hogy mára a családom begubózottt,sehova nem megyünk,mert így szoktuk meg.Ha lennének közös élményeink,emlékeink akkor talán most könnyebben elindulnánk bárhova.Ezt azért írtam le,mert tudom,hogy a pénz 1oo felé kell de ha a gyógyulásodhoz,jó közérzetedhez kell 1-1 ilyen nap,akkor a világért se hagyd ki,legyen a fontossági sorban valahol elől.
497. d84c41cda5 (válaszként erre: 495. - Évi-)
2010. ápr. 11. 11:36
Engem nem zavar ha cinikus vagy vagy és az sem ha nyersebb, nyugodtan írd ki magadból azt amit gondolsz. Reméljük, hogy kisüt a nap, mert akkor mi is jobban vagyunk. Szép napot.
496. d84c41cda5 (válaszként erre: 494. - Mokate)
2010. ápr. 11. 11:33
Ne sajnáld a pénzt, gondolj arra is pozitívan, milyen jó, hogy ki tudtátok fizetni. Szép napot.
495. Évi-
2010. ápr. 11. 09:57

Szép napot mindenkinek!

Ilyen esőset, mert az is kell.(csak jég ne legyen benne)

Barát: Igen, jól látod, jobb passzban vagyok, most ugyanis beszélek. Még ha cinikus vagyok is,(amiért elnézést kérek, bocs, bocs, majd igyekszem), de írok. Magamról is, még ha félek attól, hogy felismernek,(amire mint tudjuk igen csekély az esély, de nem lehetetlen).

Volt idő amikor híresen sokat fecsegtem, (akkor még nem féltem, viszont képes voltam nagyon megijedni). Valamiért az én életemben is fordult a kocka, lehet sokat panaszkodtam, a párom szólt, hogy nem kéne, azóta nem beszélek. Most minden bizonnyal az arcomon ül minden, mert sokszor kéri, hogy inkább mondjam ki.

Mostanában talán könnyebben kijön.

A ti mondataitokhoz képest az enyémek sokkal nyersebbek lesznek, de semmi sem véletlen. Talán majd később a többit. Köszi, hogy eddig is meghallgattatok.

494. Mokate
2010. ápr. 11. 07:19

Sziasztok Lányok!

Nekem receptre kéne felírni az úszást!:)

Hála istennek a tegnapi napnak még van hatása.Ilyenkor mindig tele vagyok aggodalommal is!

Anyagilag éppen csak el vagyunk és én sajnálom ilyesmire kiadni a pénzt!Lett volna ennek jobb helye is,de a párom azt mondta,pont azért maszekolt,hogy elmehessünk a 3 éves évfordulónkra.

Barát1:igazad van most egy kicsit pozitív vagyok,de sajnos még mindig jellemzők a hirtelen hangulat váltások!Holnap hívom fel az orvost is,hogy akkor mi legyen a kórházzal?

Legyen szép napotok.Ma még jövök!

2010. ápr. 10. 23:12

Sziasztok!

Örülök, hogy ilyen sokat írtatok ma, alig győztem visszaolvasni. Mindenki figyel mindenkire és próbál segíteni a másiknak és ez jó.

Mokate- pozitív vagy és ennek örülök, többet kellene kimozdulnod, tudom nehéz, de próbálkozz.

kakaóóó- kicsit írsz magadról és ez csak apró léptekben megy, elindult egy folyamat és ez már haladás, senki sem tudja ki vagy, nem élhetnek vissza a leírtakkal, mesélj nyugodtan.

Évi- írjál többet magadról, úgy tűnik, hogy most jobb passzban vagy. Így van ez?

Zsóka54- igazad van mázlista Mokate én még irigykedek is.

Van egy nagyon szép, tanulságos írás az egyik fórumon olvassátok el

Fórum - Magányosan 316-os hsz. Bosziii írta

Párbeszéd a magánnyal.

492. Mokate (válaszként erre: 490. - A14deb9047)
2010. ápr. 10. 20:02

Nekünk depiseknek jót tesz a kimozdulás,ha végre sikerül.

Bár mindenkinek adhatnék a mai napomból egy kicsit!

Most így csak egy mosolyt küldhetek! :))

Ezt viszont tiszta szívből!

491. Évi- (válaszként erre: 488. - Lolita63)
2010. ápr. 10. 19:39

Szia Lolita!

Ezt az érzést ismerem, de nem tudom szeretnék-e belőle. Mást állítottam a saját életem középpontjába, és még mindíg használja. Ki is.

Soha nem szabad feladni magunkat! Ajánlom mindenki figyelmébe.

2010. ápr. 10. 19:19
A mázlista! Mi meg itthon szenvedünk!
489. Mokate
2010. ápr. 10. 19:14

Sziasztok lányok!

Nagyon jól éreztem magam a fürdőbe!Úsztam kimerülésig mint aki a problémáit letudja mosni.Szegény párom nem tud úszni,engem meg félt,hogy a mély vízbe leszek rosszul!

Voltunk a pihenőbe is ott nyugágyak vannak és egy jót aludtam.Majd ázologtunk a meleg vízbe.Délután 3-ig el is voltam.Akkor már úgy elég volt.Még 1 órát szenvedtem azt látta a barátnőm is,hogy nekem elég volt így haza indultunk.Útközben egy kicsit bűnöztünk,süti-fagyi!:)

Most kellemesen fáradt vagyok.

Kellemes hétvégét kívánok!

2010. ápr. 10. 19:13

Mindenkinek küldöm! Érdemes elgondolkozni rajta!


'Aki szeret, az nincs többé egyedül, mert az, akit szeret, mindig jelen van. Aki szeret, az már nem akar többé a saját élete központja lenni. Engedi, hogy életének más legyen a középpontja, és ezt nyereségnek és boldogságnak érzi. Feladja önmagát. Olyan lesz, mint egy nyitott kéz, amely kapni akar. Aki szeret, annak van bátorsága ahhoz, hogy olyan legyen, mint akinek szüksége van valamire. " (Walter Trobisch levelezéséből)

487. d9b15b1693 (válaszként erre: 485. - Évi-)
2010. ápr. 10. 19:09
Semmi gond!Egy kis humor ránk fér időnként.Itt biztosan mindenki szívesen beszélget veled.
2010. ápr. 10. 19:05

Lányok,lányok!

Túl sokat agyaltok,ez a baj.Tudom a rossz gyerekkort nem lehet elfelejteni,de próbáljatok rá fátylat borítani.

Az én "apám" a legszebb koromban dobott el,mint egy rongyot.Éppen esküvő előtt álltam,azt hittem bele pusztulok.Ma már ott tartok,hidegen hagy,nem érdekel.De soha nem tudom felejteni amit tett.

Van Édesanyám férjem ,gyerekem és Ők nagyon szeretnek,ez a fontos.Ezt csak azért írtam le,hogy tudjátok máshol is vannak bajok.

485. Évi-
2010. ápr. 10. 19:04
Bocsánat. Az történt velem, az évek során, hogy ragadt rám némi cinizmus. Nem szándékos. Néha egy mondattal képes vagyok nagyot szúrni. Amolyan védekező-mechanizmusnak is mondhatnám. Mi itthon nem beszélgetünk sokat.
484. d9b15b1693 (válaszként erre: 483. - Évi-)
2010. ápr. 10. 18:46
Örülök,hogy beleszól,hiszen ez természetes.De a 478-on nem tudom eldönteni,hogy viccelsz vagy komolyan mondod.Biztos velem van a baj,hogy ilyen,hülyeség is megfordul a fejemben.
483. Évi- (válaszként erre: 482. - D9b15b1693)
2010. ápr. 10. 18:33
Bocs, hogy beleszólok, úgy látom, hogy ami embereket képes meghasonlottá, depresszióssá tenni, az nálad is a FÉLELEM. Én felnőtt voltam amikor igazán megismertem. A mindennapokban. Addig viszonylag "egyszerű" volt az életem. Tudtam mit akarok és kész. :))
482. d9b15b1693 (válaszként erre: 469. - Lolita63)
2010. ápr. 10. 18:25
A pontok arra utalnak,hogy olyankor előjön a másik énem,mert elkezdek agyalni,gondolkodni a problémákon,mintha kötelező lenne.Pedig megfogadtam,hogy megtanulom a pozitív gondolkodást és orvos nélkül is segítek magamon.Azt hogy mi bánt,nem lehet ilyen röviden megfogalmazni,bárcsak lehetne!Nálam a szorongást nem egyetlen nagy,vagy rossz dolog okozza-amit esetleg meg is lehet oldani-hanem az egész életem 1 nagy FÉLELEM.Tudom,a rossz gyerekkort már rér el kéne felejteni és csak előre nézni.Akkor még szó szerint féltem ami később szorongással társult és egy idő után állandósult.Aztán a pánik meg a fóbia is rám talált.Tettem már kisebb lépéseket ezek ellen amire büszke is vagyok,de még mindig nem az igazi.Hát összefoglalva nagyjából ez vagyok én.
481. Évi- (válaszként erre: 480. - Lolita63)
2010. ápr. 10. 18:21
Ezt nem gondolom, hiszen semmi ésszerű magyarázata nincs. Ez egyszerűen egy nagyon rossz érzés. Ha minden racionálisan működne az életemben, nem lennék itt. :)))
2010. ápr. 10. 18:15

Miből gondoljátok,hogy valaki Rátok ismer?

Hiszen abból,hogy nő, és a kor alapján senki nem tud beazonosítani.Se fotó,se lakóhely nincs beírva.Erre ne gondoljatok!

479. Évi- (válaszként erre: 478. - D9b15b1693)
2010. ápr. 10. 18:08

Szép napot!

Szóljon ha valaki esetleg rám ismert már az eddigiek alapján, én is tartok ettől..:-))

Vicces, ugye? Vagy nem?

2010. ápr. 10. 17:35
Édesek vagytok,és mindhármotoknak teljesen igaza van.Igen,ez az egyik alapproblémám,hogy nem vagyok képes a problémáim feltárni.Pont azért is jöttem erre a fórumra,hogy megtanuljam kimondani,hiszen azt láttam hogy ti megkérdezitek egymástól"hogy vagy?mi a bánatod?stb."És mivel válaszolni illik,ha már az ember idejön,gondoltam nektek meg fogok nyílni valamennyire,és nekem is könnyebb lesz.Ez részben meg is történt,mert itt olyan érzéseket leírtam pár hét alatt,amit még az életben senkinek sem mondtam.De észrevettem,hogy még mindig néha rébuszokban beszélek és igazatok van,hogy így nem lehet segíteni.De OLYAN NEHÉZ!Ennek ellenére igyekszem még nyitottabb lenni,megigérem.(Folyton azt érzem,hogy valaki rám ismer és rajtam fognak röhögni)Pedig üldözési mániám eddig még nem volt.Vagy igen?
477. d9b15b1693 (válaszként erre: 466. - Lolita63)
2010. ápr. 10. 17:12
Nagyon boldog szülinapot!!!!!
2010. ápr. 10. 17:10
Köszönöm a figyelmességeteket!:)
❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook