Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy hölgy, aki naplót vezet arról, hogyan tud napi 1500 Ft-ból meleg ételt, gyümölcsöt varázsolni fórum

Egy hölgy, aki naplót vezet arról, hogyan tud napi 1500 Ft-ból meleg ételt, gyümölcsöt varázsolni (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. márc. 19. 08:04

Apropo fagyaszto, en sok dolgot fagyasztok, de ez nem lehet kifogas, mi most csereltuk le egy kisebb fagyasztora a mienket, ez kevesebbet fogyaszt, de kisebb is, ettol fuggetlenul a regi mellett is nagyon sokat befoztem.


A sterilizalas egy jo mod arra, hogy egy csomo dolgot ne kelljen lefagyasztani, megis elall. En sem nezem mindig, hogy mennyit kell vele dolgozni, ebben az evben is eltettem 30kg paradicsomot, nincs kertunk, de szezon vegen marha olcso volt, betankoltam es 3 napig meloztam vele, sporoltam ugy osszesen kb 50-60 eurot, egy evre sem eleg, tavasz vegeig kitart. Van, aki azt mondja, hogy ennyiert nem fog pucolni, uvegekbe tenni, sterilizalni, stb. De en orulok, hogy igy van sajat szoszunk, es csinaltunk toltott paradicsompaprikat is, na azzal sokkal tobbet sporoltunk, mert tenyleg draga a bolti. Es sult paprikat olivaolajban, ezzel is sporoltunk es ez finomabb mint a bolti.


Meg rengeteg dolgot be lehet fozni, leginkabb zoldseges szoszokat tesztahoz, es ezek 18 honapig elallnak. Es ehhez nem kell fagyaszto

2014. márc. 19. 08:03

Én csak azt nem értem, miért kell naponta leolvasni a mérőórákat? :O

Az oké, hogy havonta leolvassuk, és ha túl sok, akkor megkérjük a család tagjait, hogy legyenek kedvesek kevesebb időt tölteni a zuhany alatt, na de naponta?

211. forrest2010 (válaszként erre: 208. - Gribedli***)
2014. márc. 19. 08:03
Mint a németeknél a török vendégmunkások is azt a munkát csinálják , amit a német nem vállalna el . Nem tudom melyik országról olvastam , h addig míg a sajátjaik közül bárki elvállalja azt a munkát , addig egy külföldinek nincsen rá esélye !
2014. márc. 19. 07:59
Baccus !!! mi van itt ? eltévedtem ?!
209. smudlaagi54 (válaszként erre: 207. - Slyte)
2014. márc. 19. 07:58

Én megnéztem,és ha jól emlékszem a 3 főre csak a vacsora,meg a gyümölcs volt szóban.Ráadásul ebben csak egy tányér kaja van,még leves sincs benne!

Tudnám ajánlani,hogy próbálja ki két főre 1000-1100 forintból a napi 3x-i étkezést megoldani,hogy még leves is legyen benne,meg hús,és friss gyümölcs!Na meg persze ha valami váratlan kiadás van,és ruha meg egyebek kellenek.És sajnos nagyon sokaknak még ennyi se jut!

2014. márc. 19. 07:57

Mazsinka, ha megtalalod a szamitasaidat kulfoldon, en azt mondom, jol tetted!:) Hiszen nagy resze a magyar gazdasagnak-kereskedelemnek is a kulfoldon dolgozo es a penzt otthon elkoltok jovedelmebol szarmazik. Az orszagnak karara nincs.


Tanultam economia-politica tantargy alatt ezt a temat es nagyon sokszor pont a befogado orszag veszit inkabb rajta, ugy ertem, a vendegmunkasok igaz, hogy olcsobbak, de a penzt hazakuldik, szoval az anyaorszagnak lesz ebbol haszna. Amit az anyaorszag veszit, az annyi, hogy munkaerot veszit, de ahol nagy a munkanelkuliseg, ott ez talan jo is, mert a kevesebb munkahelyre igy kevesebb embernek kell versengenie, mivel egy resze a munkasoknak kulfoldon van.


A befogado orszagokban meg ugye pont ezert utaljak a vendegmunkast, mert az ottaniak elol halasszak el a munkahelyeket. DE: vegeztek felmereseket, es azert ez inkabb csak duma, hiszen sok munkat, amit a vendegmunkasok csinalnak, a hazaiak amugy sem vallalnak el.

207. Slyte (válaszként erre: 57. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 19. 07:44

Gyanús, hogy ferdítés az egész. Majd megnézem a blogot, de ha csak azzal számolok, hogy a gyereknek alapból 500 Ft a menza, akkor neki már nem adok kaját otthon sem reggel, sem este... :S


Tehát ezekkel vagy nem számol és anélkül nézi, vagy egyszerűen valótlan a történet.

206. Slyte (válaszként erre: 205. - Mazsinka)
2014. márc. 18. 23:21
Igen is, kapitány! :DDD
205. Mazsinka (válaszként erre: 204. - Slyte)
2014. márc. 18. 23:19

Alapanyagok voltak felsorolva, de te már láttad lelki szemeid előtt, hogy moslék lesz belőlük. Érdekes.


A fórum címe arra utal, hogy pénztárcákban turkálunk, de ha nem tetszik, akkor evezz más vizekre, van itt sok más fórum is pl.: Miért a Hoxán vezetem le a frusztrációimat?, Miért turkálnak mások a pénztárcámban?, vagy Hogyan ne főzzek moslékot címűek.


:D

204. Slyte (válaszként erre: 203. - Mazsinka)
2014. márc. 18. 23:08

Ahha, ... akkor hol is panaszkodtam???


Ugyanazt az ételt el lehet készíteni moslék módon, meg normálisan is. De aki kötekedni akar, mint ahogy te, talál rá módot.


A tárcámba meg akkor turkálj, amikor én a tiédbe! Köszi!

203. Mazsinka (válaszként erre: 200. - Slyte)
2014. márc. 18. 23:02

"Méhecske találóan írta rá a "moslék" kifejezést."


Ha jól látom, ezt te írtad. Lemoslékoztad a menüsort, pedig csak segíteni akart. Akinél lazac is kerül az asztalra, az nyilván nincs olyan helyzetben, hogy panaszkodjon, de hát tipikus magyar mentalitás, itt tanultam. :)


Szóval... aki ennyit válogat, az korántsem olyan szegény. A fórum pedig elkanyarodott, igen, meg szokott történni, tudod.


Szakadj le a disznótoros történetről, már rég nem az a téma. Aki ötleteket próbál adni, az a legnagyobb kötsög. Ha azt mondom, szokd meg, spórolj, azért, ha azt mondom, költözz el, akkor meg azért. Mást pedig nem tehetsz.

202. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 180. - 66112ea05a)
2014. márc. 18. 23:01
Akkor te biztos bátor vagy és biztos nem patkány.
2014. márc. 18. 22:58
Nem olvastam végig,de belenéztem. Méhecske...na már ez a név is,ha valakire hát rád pont nem illik! Inkább mint valami idegbeteg rosszindulatú darázs! Te mindenhová azért nézel be,hogy kötekedjél? Ez jó? Élvezed?
200. Slyte (válaszként erre: 196. - Mazsinka)
2014. márc. 18. 22:53

Az eredeti beszélgetésnek pedig köze nincs ezekhez, amiket írsz.


A spórolásról beszélgettünk, hogy mennyiből lehet kihozni Ft/fő a napi kaját. Ellett elmondtuk a véleményünket a receptekről.


Leírtam, hogy én spec spórolok az árammal is, mert nem használok fagyasztót. Mások elmondták, hogy azért mert valaki spórol, még tehet normális ételt az asztalra. Én nem tudok azzal spórolni, hogy disznót vágok, és termelek. Meg van az okom rá! Spórolok, ahogy tudok.


Nem értem a személyeskedésed! Másrészt meg én nem turkálok a te tárcádban, hogy mit egyél, és hogyan oszd be a pénzedet.

199. Slyte (válaszként erre: 197. - Mazsinka)
2014. márc. 18. 22:46

Már bocsi, de ki írta a tojásos nokedlire, meg a borsófőzelékre, meg a többire ezeket????


A tojásos nokedli tojással jó! A borsófőzeléket is el lehet készíteni ehetően, azt is szeretjük. Képzeld, még tésztát is szoktam főzni.


Tudod, sok múlik az elkészítés módján, és az alapanyagokon.


Azért mert én nem veszek meg egy egész disznót, és nem termelek zöldségeket, nem főzök be lekvárt, -aminek meg van az oka!- képzeld el, hogy az általad felsorolt kajákat nagyon ízletesen el tudom készíteni. Sőt, néha lazac is kerül az asztalra!

198. gribedli*** (válaszként erre: 193. - 66112ea05a)
2014. márc. 18. 22:36

Ne haragudj, az olaszok soha nem raknak ra tejszint csak a turistaknak!


A masik meg az, hogy a recepteket, hozzavalokat a csajszi saccperkabe irta, a bevezetoben annak idejen az is volt, hogy kell egy alap fozni tudas mert nem fpgja leirogatni pont vesszo az osszes lepest. De konkretan az, hogy azt irta: szalonna, az lehet husos, vagy anelkuli.


Te azt irtad, hogy szalonna?? Moslek! Akkor a bacon szalonna mi, ha nem szalonna? Husos, de szalonna, ez a neve. Nem kell kekeckedni, a lista egy piszkozat, tessek kreativkodni, nem keseregni!

197. Mazsinka (válaszként erre: 194. - Slyte)
2014. márc. 18. 22:36
Nincs pénzünk, de azért a tojásos nokedli sz.r, a borsófőzelék az moslék, a tészta is, ugye? Ha gribedlinek jó, aki Olaszországban él, nem rosszul, és nem minimálbéren van, mint egy páran, akkor talán nekünk is jó lesz. Tipikus.
196. Mazsinka (válaszként erre: 189. - Slyte)
2014. márc. 18. 22:34

Miért? Van más választásod, mint spórolni, vagy külföldre menni? Mert szerintem nincs. Vagy megszoksz vagy megszöksz. Nyilván aki 100-200 eurót visz haza, az spórol, mert alapból nem tud dőzsölni, mivel nincs miből. Így beosztja ezt, vagy elmegy, és szerencsét próbál máshol, ahol többszörösét megkeresi, és nem csipog, panaszkodik. Spórolni is kéne, de közben panszkodunk, keveset keresünk, de külföldre nem megyünk, mert az patkányság... azért jó lenne tudni, mit is akarunk...


Nem tudom, ez ennyire bonyolult képlet lenne? Mert szerintem nem az. Nincs benne semmi ellentmondás, egyszerű, mint egy pofon.

195. Slyte (válaszként erre: 190. - Gribedli***)
2014. márc. 18. 22:29

Amúgy ahány ház, annyi szokás.

Szeretek én is kipróbálni új dolgokat, de azért a főzelékeknél ha habarok akkor azt tejföllel teszem, vagy rántással sűrítek. Pl. a káposztás tésztát úgy szeretjük, ha azon látszik is a káposzta.

194. Slyte (válaszként erre: 176. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 18. 22:21

Malackás. :)

Méhecske találóan írta rá a "moslék" kifejezést.

193. 66112ea05a (válaszként erre: 191. - Gribedli***)
2014. márc. 18. 22:21

Ne is haragudj a füstölt szalonna, az szalonna, a bacon az húsos szalonna.Tejszint pedig az olaszok raknak rá.


Ha te neked megfelelő a nőci által irt kaja, edd.Én nem enném meg.

192. Slyte (válaszként erre: 190. - Gribedli***)
2014. márc. 18. 22:20
Amit írtál, annak az alapanyagokból ítélve, legalább van íze. :)
191. gribedli*** (válaszként erre: 102. - 66112ea05a)
2014. márc. 18. 22:18
A carbbonara pont jo volt mert igen, fustolt szalonna (bacon) az eredeti carbonara hozzavaloja es tejszin nelkul szokas
190. gribedli*** (válaszként erre: 101. - Slyte)
2014. márc. 18. 22:16

Pizza sajt nelkul letezik (bar egyes recepteknel felhordultem, a puttanesca az tonhalas es nem szalonnas):

Sajt nelkuli pizza: marinara (csak paradicsom, fokhagyma, oregano)

2. Sajt nelkuli: feher pizza koktelparadicsommal es rukkolaval


Ez a ketto nagyon nepszeru is:)

189. Slyte (válaszként erre: 184. - Mazsinka)
2014. márc. 18. 22:11

Ezek után már csak azt nem értem, hogy miért adsz tanácsokat, hogy hogyan jöjjön ki valaki napi 500-ból. És nem euróban!


Kívülről könnyű az észt osztani, és ítélkezni is.


Akkor most spóroljunk, vagy költözzünk külföldre?

Önmagadnak mondasz ellent!

188. 66112ea05a (válaszként erre: 187. - Mazsinka)
2014. márc. 18. 22:08

Tudod van akinek a pénz fontosabb a családnál és mindennél, de baromi jól hangzik, hogy "a családért".


Aztán van akinek a család fontosabb, hogy lássa felnőni a gyermekeit, és inkább szépen szerényen, álom szegényen, de a családja mellett áll.

2014. márc. 18. 22:03
Nem hinném, hogy a családapák szupi buliból mennek ki, hogy hónapokra ne lássák a feleségeiket, gyerekeiket, hogy egy munkásszállón összezárva egy csomó más idegennel éljenek azért, hogy egész nap egy építkezésen gürizzenek. Ezt nevezik kényszernek. Tudod, ez az, amikor te nem veszel lazacot, csak zsíros kenyeret, vagy az, amikor nem veszel húst, mert nincs fagyasztód. Ez a szükség, a muszáj, a kényszer.
186. 66112ea05a (válaszként erre: 184. - Mazsinka)
2014. márc. 18. 21:59
Részemről eddig tartott ez az általad "mélyre szántónak" sikeredett csevej.
185. 66112ea05a (válaszként erre: 184. - Mazsinka)
2014. márc. 18. 21:57

"aki kimegy külföldre azért, hogy betömje az éhes száját a gyerekeinek"


Aztán csodálkozik mikor a gyerekei meg sem ismerik, és az egész családja megszűnik.

184. Mazsinka (válaszként erre: 182. - Mazsinka)
2014. márc. 18. 21:55
Én nem vethetlek meg téged, mert nem jártam a cipődben, te megvetheted az összes embert, aki kimegy külföldre azért, hogy betömje az éhes száját a gyerekeinek? Aki nem munkanélküli diplomás akar lenni, akinek a taníttatásába már belöltek rengeteg pénzt, amit vissza még nem forgatott, mert munkát sem kap? Azokat, akik szeretnének majd nyugdíjat idős korukra? Szerintem neked sincs jogod ehhez.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook