Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy hölgy, aki naplót vezet arról, hogyan tud napi 1500 Ft-ból meleg ételt, gyümölcsöt varázsolni fórum

Egy hölgy, aki naplót vezet arról, hogyan tud napi 1500 Ft-ból meleg ételt, gyümölcsöt varázsolni (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
243. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 241. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 20. 09:02

"Még 3 hétig tart a teszt, mert ezt valami felkéresre csinálja"



Na, így meg még gusztustalanabb számomra. Egy korszak jut eszembe róla, és Hofi kabaréja, amikor a paraszt disznójának, nem született annyi disznója, mint a terv szerinti...."mivel nem tudok malacot csinálni, az asszony is csak húzódozik, készítünk statisztikát"

2014. márc. 20. 08:21
Bocsánat: Varázslat minimálbérből
241. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 240. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 20. 08:20

A lányok a suliban napi 3x étkezésre vannak befizetve.

Még 3 hétig tart a teszt, mert ezt valami felkéresre csinálja.

És az volt a cím, hogy megélni minimálbérből :((

2014. márc. 20. 07:29

Most ment le a riport a hölgyről. Ahogy artikulál, ahogy a mimikai izmai működnek, enyhén kattantnak látszik.

Amikor azt mondta, hogy KILENCVEN m2-es lakásra a közös költséggel, fűtéssel, árammal, vízzel együtt huszonegyezer forintot fizet, teljesen hitelét veszítette számomra. Idáig is necces volt, de alapanyagokkal az általa említett összegből ki lehet hozni 2-3 hónapra az ételt, de többre úgy, ahogy Ő írja, heti 5-7 kg négyféle gyümölccsel, cukrászdában (is) vásárolt süteménnyel nem. Teljesen kizárt.

Hogy mégis élnek-e emberek hosszútávon ennyiből???...sajnos még kevesebből is, de nem minőségi húsból, felvágottból, ahogy azt leírja.

A média aki reklámozza, a büdös életben nem próbálta szerintem, hogy mennyit is költ nem egy hónapra, de egy hétre sem, mert aki próbálta volna valaha is, nem veszi be ezt a maszlagot.

239. Slyte
2014. márc. 19. 20:40

A háztartás naplómba bemásoltam azt a táblát, amibe a kiadásokat és a bevételeket anno vezettem.

Az elkészítésével kell csak kicsit bíbelődni, utána már könnyedén lehet vezetni, mert mindent magától számol.


Férjem jelenleg más típusút használ, úgyhogy másképp is működik, érdemes többfélét kipróbálni, és azt használni ami legjobban bejön.


Ha valaki csak a kajára akarja, akkor csak a megnevezéseket kell átírni. Szerintem érdemes táblázatot használni, mert sokkal átláthatóbbak az adatok.


(Anno a villanynál még grafikont is készítettem. :))

2014. márc. 19. 17:39
Most 3 hónapja , h rakosgatom a számlákat , h lássam hó végén hova folyt el a pénz ?! hát ez nem tökéletes így !
237. Slyte (válaszként erre: 235. - Bowie)
2014. márc. 19. 15:47

Jó ötlet a heti keret! Én anno (most férjem vezeti a költéseket) havi szinten határoztam meg a keretet általánosan minden kiadást belevettem csoportosítva. Úgy csináltam, hogy Excelben volt 3 oszlop, az elsőbe írtam a tervet, a másodikba a tényleges költést, és a harmadikban számolta a még felhasználhatót. Amikor elérte a figyelmeztető szintet, ami a keret 80-90%-a volt, akkor még piros színnel jelzett is, hogy figyeljek. Volt, hogy az egyébből át kellett csoportosítanom.


De ha csak a kaját nézed, és így az elején tartasz, akkor sokkal jobb a rövidebb intervallum, mert azonnal van visszacsatolásod.


Mi is úgy vagyunk, ahogy ti, hogy inkább magunkról mondunk le, mint a gyerekek jólétéről.


Muszáj odafigyelnünk, mert a legnagyobb az idén kezdi a felsőfokú tanulmányokat, ami szintén nem 2 fillér lesz.

236. forrest2010 (válaszként erre: 218. - Smudlaagi54)
2014. márc. 19. 12:30
Azért ez őrület ! éljen meg ennyiből egy fiatal ! meg legyen család is ! Meggondolandó !!!
235. bowie (válaszként erre: 232. - Slyte)
2014. márc. 19. 12:29

Igen, az elképzelés tetszik, próbálom megvalósítani olyan ételekkel, ami férfinak is megfelel, meg 2 fiam van, igaz, kicsik. 20ezer ft-ot szeretnék vele nyerni, minimum.

A gyerekeknek külön megy a csp, megtakarításra, meg nekünk egy külön összeg, hitelünk nincs, nemrégiben viszont ért minket "némi" kár, ami a megtakarításainkat jócskán apasztotta. Muszáj visszapótolnom, mert így nyugtalan vagyok, ha plusz 20al többet sikerül megtakarítani az alapok mellé, akkor máris jobban fogom magam érezni. Addig nem.

A gyerekeken nem akarok húzni. Mondjuk a kicsin nincs mit, a nagy lovagol. A rezsin 4 ezret tudtam húzni, meg most jár le egy olyan előfizetésünk, amit nem is használtunk. Szóval marad a kaja. De egyelőre még próbálom lazán, ha bármit kérnek meglegyen..jövő hónapban viszont heti kerettel próbálkozom.:)))

234. forrest2010 (válaszként erre: 225. - Elbb)
2014. márc. 19. 12:24
Ez aranyos ! és milyen igaza volt !
2014. márc. 19. 12:22
Ügyesek vagytok ! Legalább nem jártok úgy mint ecceri ! : A szembeszomszéd házon fél órája kötötték ki a villanyt az oszlopról !
232. Slyte (válaszként erre: 229. - Bowie)
2014. márc. 19. 11:51

Láttam, hogy a naplódban elkezdted írni a napi kaját forintosítva. Tegnap én is gondoltam rá, hogy elkezdem, bár szerintem mi így is visszafogjuk magunkat.


Az áramnál már tavaly megcsináltam, hogy pár hónapon keresztül írtam a napit, és azt nagy mértékben sikerült visszaszorítanunk. Ezért nem használom a fagyasztót. Az abból megspórolt áramon megveszem a fagyasztott cuccaimat.

Éjjelre pedig amit lehet kihuzogatunk. (tévé, gép, modem, stb...)

231. c4851bb5de (válaszként erre: 224. - Elbb)
2014. márc. 19. 11:42
Én is kinevettem az anyumat, mert ő is, ha kiment kikapcsolt mindent, villanyt le, dugalj ki, és valóban, kevesebb lett a számla. Azóta nekünk is! :)
230. c4851bb5de (válaszként erre: 222. - Bowie)
2014. márc. 19. 11:41
Köszi, már a napló riportban is megakadt a szemem ezen a napi írogatáson,... akkor ezzel magyarázza.Mi havi szinten írjuk, de amióta odafigyelünk, valóban kevesebb.
229. bowie (válaszként erre: 224. - Elbb)
2014. márc. 19. 11:18

Nekem 350 és 450 között szokott lenni:DDD

Igaz, nálunk többfázisú áramkör van, vagy mi, csomó biztosjtékkal, mindenünk áramról megy.

228. Mazsinka (válaszként erre: 208. - Gribedli***)
2014. márc. 19. 10:10
Nem élek külföldön, mármint nyugaton, de egyáltalán nem vetem meg azt, aki kimegy. Nehogymár hazaszeretetből maradjon valaki tengődni több diplomával, vagy éhezni akár diploma nélkül, teljesen mindegy. Ha 37 000 forintból meg lehet élni, akkor próbálják meg azok, akiknek tele a zsebük, a többi meg menjen, ha úgy érzi, ehhez senkinek semmi köze.
227. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 218. - Smudlaagi54)
2014. márc. 19. 09:35
Nekem 60 éves ismerősömnek volt 24 órás készenlétért + a munkájáért 120 ezer forintja, állami cég kiadta egy külföldi vezetésű cégnek az intézmény műszaki működtetését (hogy jobban teljesítsünk) majd a külföldi cég meg is "emelte" a fizetését HATVAN ezer forintra. Mit tud tenni ennyi pénzből nyugdíj előtt?? ..... fogja magát és kimegy külföldre dolgozni, ahol meg is fizetik a munkáját. Tök mindegy fiatal-vagy idősebb valaki, élhetetlenné teszik. Az a baj a saját családomban és az ismerőseim körében is alig akad, akinek nincs családtagja külföldön, vagy az egész család fogta a sátorfáját. :(
226. gribedli*** (válaszként erre: 225. - Elbb)
2014. márc. 19. 09:21
:DDD
225. elbb (válaszként erre: 216. - Forrest2010)
2014. márc. 19. 09:16
Nekem anyukám mindig azt mondta mikor egy-egy valami a polcra került. Annyi napig már nem halunk éhen, ahány üveg van a polcon.:)
224. elbb (válaszként erre: 212. - C4851bb5de)
2014. márc. 19. 09:14
Mert így tudatosul benned minden nap, hogy sokat fogyasztasz. Én a villanyt egyszer egy hónapig így figyelgettem. Hogy kevesebb legyen, minden lekapcsoltam amit lehetett, ha nem neteztem még a modemet is áramtalanítottam. És akkor abban az egy hónapban 110 kW/h volt a fogyasztás. Na, jelzem azóta sem, inkább a 140-160 a jellemző.vHa jobban figyelnék erre, akkor simán lehetnem 10-20 kW/h-val kevesebb.
223. gribedli*** (válaszként erre: 217. - Forrest2010)
2014. márc. 19. 09:13

Igen, es ha nem kulfoldi banknal van a kolcson, akkor plane az a penz, amit kulfoldon keres, haza kerul, magyar kereskedelembe. Szoval semmikeppen nem mondhatjuk, hogy az ilyen az patkany, mert a penznek egy reszet kulfoldon kolti el, de a tobbit meg nagyon is otthon. Ezzel kozvetett modon az otthoniaknak is munkat teremt, pl valaki kulfoldon keresett penzbol otthon epitkezik, az epitkezest magyar ceggel csinaltatja, es igy a komuves is eszik. De ha mindenki otthon marad, akkor nem lesz annyi penze ilyen hamar, hogy ki tudjon fizetni egy epitkezest.


Bar en meg vagyok rola gyozodve, hogy aki akar, idovel otthon is tud ervenyesulni, de ettol meg egyaltalan nem rossz az sem, ha kulfoldon ervenyesul. Biztos, hogy kulfoldon a sajat szakmajaban egy diplomasnak nehezebb dolga lesz, mert kulfoldon is sok a diplomas, azzal a kulonbseggel, hogy ok azon az adott nyelven szereztek diplomat. De ha megvan a keszseg kompromisszumra, akkor egy diplomas is elvallalhat egy vegzettsegen aluli melot es elegedett lesz.

222. bowie (válaszként erre: 212. - C4851bb5de)
2014. márc. 19. 09:12

írja az elején valahol, hogy miért napi szinten írja. már én se tudom.

MEg, ha jól tudom, hogy most elég legyen a pénz, kénytelen lesz a rezsit csökkenteni valahogy (gondolom kihúzza a konnektorból a dugót, meg ilyesmi), és szerintem ezért írja napi szinten, hogy lehessen látni majd, hogy az mennyit jelent.

221. Slyte (válaszként erre: 209. - Smudlaagi54)
2014. márc. 19. 09:05

Azért 1 vacsora már más 500/fő-ből.


És bizony, sok embernek nem jut ennyi. Mi öten vagyunk, és 500-zal számolva, csak a kaja nettó 75000,-Ft. :S

És ez csak a vacsora!

220. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 180. - 66112ea05a)
2014. márc. 19. 08:48
Én nem látok semmi kivetni valót abban, ha valaki elhagyja a hazáját. Nem jelenti azt, hogy megveti, csak nem akar mártírként élni. Nem akarja a gyerekeit feláldozni a haza oltárán. Az én gondolataim szerint, egy életünk van és azt éljük úgy, hogy a legtökéletesebb legyen. Egy szülőnek kötelessége, ha gyermeke van, annak adja meg az alapvető dolgokat, ebben az országban, már régen nem megy ez, akkor sem, ha a becsület és a szorgalom szobrát mintázhatnák meg egy-egy emberről. Ha nem becsülik meg valakinek a munkáját, vagy már egyszerűen nem is tartanak rá igényt, iszkiri menjen, oda ahol emberszámba veszik. Ugyan miért is maradna???? Aki szegény átnéznek rajta, belerúgnak, élhetetlennek tartják , nem mindenki, de a többség.
219. Slyte (válaszként erre: 216. - Forrest2010)
2014. márc. 19. 08:44

Hajdanán én is befőztem, fagyasztottam, szárítottam (pl. volt egy gyönyörű park a közelünkben, ahol szedtem hársot, -tele volt hársfával-, és azt megszárítottam teának. Össze sem lehet hasonlítani a boltival!) Nagyon jó volt!

Kiszámoltam, és jelenleg nekünk egyrészt nem éri meg befőzni, fagyasztani, másrészt nem tudom hol tárolni. Kicsi az udvar, azért a virágok között leválasztottam valamennyi részt, és oda vetettem pár dolgot, de az arra elég, hogy amikor éppen szezon van, használom, eltenni nem tudok belőle.

218. smudlaagi54 (válaszként erre: 217. - Forrest2010)
2014. márc. 19. 08:32

Az sem normális dolog,hogy mint az egyik ismerősöm,aki 25-26 éves,4 műszakos melóval visz haza egyre kevesebbet,(50 ezret)miközben egyre több

napot dolgozik?Persze hogy elmennek külföldre!

Ilyen olyan indokkal nem fizetik ki a teljes időt,meg a túlórákat a munkáltatók!

217. forrest2010 (válaszként erre: 215. - Gribedli***)
2014. márc. 19. 08:19
Egy másik volt kolleganőm kertészmérnök diplomával Angliába mossa a beteg , idős emberkék fenekét , évek óta az idősgondozás a munkája , kénytelen volt világgá menni , mert másképp nem tudta fizetni a bankkölcsönét , cudar világ lett , valahogy másképp kéne !
216. forrest2010 (válaszként erre: 213. - Gribedli***)
2014. márc. 19. 08:14
Én nagyon szeretem a fagyasztót / áldja + az ég , aki kitalálta ! / fagyasztok is , szárítok is , amit lehet , volt egy kolleganőm hajdanán , nála még egy zöldparadicsom se ment pocsékba , mindent felhasznált , feldolgozott . A bolti nagyon sokszor meg se közelíti a házi ízeket !!! és legalább van mihez nyúlni , az se egy utolsó szempont ! Egy finom házi lekvár hatalmas kincs , ha fánkot süt az ember lánya , isteni kaja !
215. gribedli*** (válaszként erre: 211. - Forrest2010)
2014. márc. 19. 08:13

Igen, errol beszelek. Az olaszok egy kioregedo nep, a magyarhoz hasonloan, nagyon keves a szuletes, de mar nagyon sok a nyugdijas. Itt az apolok az a reteg, ami tenyleg rengeteg, es ez is egy olyan munka, hogy az olaszok nem vallaljak el, hogy mossak idos, magatehetetlen emberek feneket (mar bocsanat, de ez van), es a legtobb ilyen apolo ex szoci blokkos, diplomas vagy tobb diplomas no. Arra, hogy a sajat szakmajukban helyezkedjenek el, sem otthon, sem itt nincs eselyuk, a fizetes is nagyon gagyi, de ha azt veszem, hogy otthon koltik el, akkor otthon kiralykent elnek belole.


Mi itt koltjuk el, mert itt elunk, igy a mi penzunk gyakorlatilag nem er ennyit, ugy ertem, en mindent olasz arakkal veszek, es az olasz fizetes olasz arak mellett pontosan olyan nyomorgas szerintem, mint magyar fizetes magyar arak mellett. A nemetek jobban elnek, a svajciak is, de csak a magam neveben beszelhetek:)

2014. márc. 19. 08:07
Naponta mondjuk az túlzás , de egyik szomszédnál iszonyat mennyiségű víz elfolyt / nem vették észre a csőtörést a földbe , v elkorhadt , nemtom / azóta hetente leolvas , addig csak 2 havonta , de inkább ritkábban . / mindenkinek van valami zümije !!! /
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook