Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy hölgy, aki naplót vezet arról, hogyan tud napi 1500 Ft-ból meleg ételt, gyümölcsöt varázsolni fórum

Egy hölgy, aki naplót vezet arról, hogyan tud napi 1500 Ft-ból meleg ételt, gyümölcsöt varázsolni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
2014. márc. 6. 17:58

Sajnos nagyon nehéz előre tervezni, mert nem elég az akciókat figyelni, mindig vannak olyan váratlan kiadások, amiket nem lehet előre látni. Elég csak egy szimpla megfázás és ha csak kamilla teát veszek, min. 300.- Ez a napi tej és fél kenyér árát viszi. de ha láz van ez már kevés.

De tudjátok mi a legszörnyűbb? Ha valaki mondjuk olyan szerencsés, hogy van munkája és egy minimálbére, mire számíthat ha nyugdíjba megy? HA lesz nyugdíja egyáltalán, mennyi lesz?! Anélkül, hogy neveket mondanék elmondom, hogy amikor az "egyszeri kormány" amikor hatalomra került, hát anyukám nagyon várta a fejleményeket és persze nekem kellett mindig néznem a híreket, hogy " na a nyugdíjasok majd mennyit kapnak" Hát én figyeltem is, aztán mikor azt olvastam, hogy "a nyugdíjasoknak nagyrabecsülését fejezi a kormány" ettől mind a ketten kiakadtunk. Hát abból mondjuk, nem igazán lehet bevásárolni.

Szóval amikor telemarketingesek azt firtatják, hogy hová megyünk nyaralni, meg milyen megtakarítási formák a nagyon jók, hát én már csak dünnyögök pár szót, hogy köszönöm most éppen nem aktuális. De az tuti, hogy akik külföldön keresnek új utakat, hát biztos, hogy nem kalandvágyból mennek, mint ahogy az elhangzott X úr szájából.

32. 408020f45e (válaszként erre: 20. - Smudlaagi54)
2014. márc. 6. 17:32

Igen! Ott volt! Igazán be tudta osztani!

H valakinek van ideje visszakeresheti, nekem nem sikerült.Bocsi! De szerintem kell lennie egy amolyan archív résznek valahol.

2014. márc. 6. 13:23
Na, én is elolvastam nagyjából a blogot.Hát kapott hideget- meleget.Tényleg nem értem az embereket.Olyanokat rónak fel neki,amit nem is vállalt.Nem azt ígérte, hogy az ennél kevesebből élőknek ad tuti tippeket, hanem, hogy abból a bizonyos összegből megbróbál kijönni.Vannak dolgok, amelyek nekem is furik, de nem jutna eszembe támadni.Egyébként szerintem rengetek időt elvesz a dolgok leírása, adminisztrálása, fotók stb.Szerintem lehet ötleteket meríteni belőle.Én egy pár héttel ezelőttig sajnos nem nagyon terveztem előre, ahogy esett úgy puffant.Sokszor elcsábultam a boltban, olyanokat is megvettem, amire semmi szükség nem volt.Most egy héten egyszer megyek boltba,pontos listával,amitől nem térek el akkor sem, ha belegebedek.Egy héten 3szor főzök,hétvégén + hétközben 2-szer.Hétközben max. kenyeret, kiflit veszek.Én már így is sokat tudok spórolni.
30. Vancsa1977 (válaszként erre: 28. - 4740439ec6)
2014. márc. 6. 12:00
Pontosan...
29. Laszti
2014. márc. 6. 11:19

En nem magyarorszagon elek,lassan fel eve dolgozom a munkahelyemen es nem magyar minimalberböl elunk de nem is havi 175.000 ft bol. Ezt nem hencegeskent mondom!!! nagyon nehez volt el jutnom idaig es nagyon össze kellett szoritani a nadragszijat amig el nem ertem a celom. Elkezdtem magam sutni kenyeret,igazan semi extra nem kell hozza es nagyon finom. Raadasul en azt nem osztom,hogy heti havi tervvel lehet a konyhan sporolni,mert en ami akcios eppen azt veszem meg es abbol fözök,nem be vasarolok egy honapra elöre dolgokat. Igy valtozatos is. Nalam meg maradt ez a sporolas,azok utan is,hogy etteremben is ebedelhetnenk ha akarnank...

De egyebkent a 25. hozzaszoloval egyetertek amig magyarorszagon eltem en sem lattam egyben annyi penzt pedig,volt,hogy 3 munkahelyem is volt.

Tegyuk fel van egy 4 fös csalad eddig ketten dolgoztak de az egyik szulö elveszti a munkajat. Borzalmas nehez ujat talalni addig mi lesz veluk a ketes idöben?

mert nagy kieses mondjuk eljenek egy 1,5 szobas lakasban ami a sajatjuk (mert epp olyan szetrencsesek).... egy fel fizetes ra megy csak a rezsire,+ ovi ,iskola,berlet....nehez ez a tema...

2014. márc. 6. 11:05
Tök jó ez,csak nem mindenkinek van 173 ezer forintja.Ugyanis ha reálisan nézzük a dolgokat,sokan nem is láttak még ennyi pénzt együtt.
2014. márc. 6. 10:44

Hát, napi 1500.-ból én is készítek meleg kaját, estére, meg néhány gyümit is veszek.

Vacsoráról volt szó, ugye?

Nagy zseni lehet, azt mondta, a minimálbérből is lehet félre tenni. Na!!

2014. márc. 6. 10:07
Így van... és azoknak már ez a kezdeményezés sem tud segíteni!
2014. márc. 6. 10:05
....persze ! nem csak attól lehet boldog az ember amit meg tud venni ! de milyen boldogtalan tud lenni az ember , ha nem tudja kifizetni még a legszükségesebbet se .
2014. márc. 6. 10:00
Akinek mindig meg van kötve a keze, az is "elcsábulhat" néha. Annak, aki ezt a blogot írja, van vége a történetnek. Egy hónap és vége. Elég nehéz és lelkileg megterhelő, hogy nap, mint nap ezen kell gondolkodni. Mennyi van, mennyit lehet költeni, és akkor még ott vannak a váratlan kiadások is. A mai társadalom semmi más értéket nem mutat, csak a pénzen megvehető értékeket. Mintha mástól nem is lehetne boldog az ember, csak attól, hogy mire mennyit tud költeni. És mi (tisztelet a kivételnek) elhisszük ezt...
2014. márc. 6. 09:48
173000 -et akartam írni...
2014. márc. 6. 09:48

Igen 1730000 valamennyiből meg lehet élni,de.....

Havi 13000 ft-ból????

21. Vancsa1977 (válaszként erre: 15. - Zamila)
2014. márc. 6. 09:46
:-)
20. smudlaagi54 (válaszként erre: 17. - 408020f45e)
2014. márc. 6. 09:38
Azt hiszem a Femina.hu-n volt!
19. gribedli*** (válaszként erre: 17. - 408020f45e)
2014. márc. 6. 09:31

Durva.


Egyebkent a forum temajarol irt cikkre is voltak ilyen negativ beszolasok, hogy na, ez neki csak kiserlet, meg jatekbol teszi, mig mas elesben...holott ez akkor is hasznos, a nem pazarlo elet, ha teszem azt, megengedhet valaki jobbat is.

18. Amanda 34 (válaszként erre: 17. - 408020f45e)
2014. márc. 6. 09:25
Szia! Engem érdekelne.
17. 408020f45e (válaszként erre: 1. - 63a85224af)
2014. márc. 6. 09:23
Volt egy másik oldal, ott egy újságírónő arról vezetett blogot egy egész hónapon át, hogy napi 1000Ft-ból hogyan tud megélni? Nagyon jól leírta hol miből mit tudott venni. De tudjátok mi volt a borzasztó? Nem az, hogy milyen nehezen lehet ezt a pénzt beosztani! Hanem az, amilyen hozzászólásokat kapott. Leírta, hogy az élelmiszerek mellé turiból miket vett, hát pl. ez szúrta a szemét valakinek, hogy ha ilyen kevés pénze van, minek költ ruhára! Hát az eszem megáll! Megpróbálok utána nézni hol vot ez a blog tavaly, ha valaki érdekel.
16. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Annie1130)
2014. márc. 6. 09:23

Nem, pont ez az, hogy sok gazdasagi tanacsado alahuzza mindig annak a jelentoseget, hogy igen, sporolni ugy is lehet, hogy mindenen szoritasz, de tessek terjeszkedni is, vagyis keresni egy mellekallast, vagy egy uj allast, vagy tanulj, hogy legyen uj, jobb allasod.


Sokan elfelejtik, hogy a fejlodes ezt is jelenti, nemcsak azt, hogy beosztom a penzt. Mondjuk eleg gyakori, hogy jolszitualt, tenyleg nagyon jol kereso emberekkel szalad el a lo, mert sok a rendelkezesre allo penz, de hianyzik a kontroll es ez veszelyes

15. Zamila
2014. márc. 6. 09:20
Én nem tudom,de ahogy most olvasgatom a 6. napnál járok,és össz-vissz fél kg kenyeret vett...mi naponta megeszünk annyit.:S
2014. márc. 6. 09:19

Megneztem a blogot, meg nem mindent, csak par cimen megakadt a szemem. A tema jo, de nem tetszik az a fajta hozzaallas, hogy errol penzert megvasarolhato tanfolyamot csinal.


Mar megint az uzlet. Persze, mindenki abbol el meg, amibol tud, es kreativ otleteit el is adhatja, de szerintem (es sokak szerint), a tudas mindenkie, az info ingyenes. Ha segitoszandek vezerel, vagy meg akarom osztani a tapasztalataimat, ingyen teszem. Mert o is valahonnan osszeszedte, nem minden sajat kutfo, es honnan szedi ossze? Ingyenes blogokbol.


Rengeteg ilyen van, a magyarok kozul a malackaraj, anya sporol es meg sorolhatnam. Az angol nyelvu blogokbol pedig ezer es ezer "frugal blog" "money save tips" stb.

2014. márc. 6. 09:14
Én is tudok annyiból :).Sőt kevesebből is.Heti/havi menüt kell írni okosan.
2014. márc. 6. 09:08

Rosszul lettünk szocializálva...Arra tanít/tanított bennünket a rendszer (teljesen mindegy, hogy melyik, mindegyik), hogy dolgozzunk, mint az őrült, osszuk be azt, ami van, és örüljünk, az élet "apró örömeinek".

Szívesen olvasnék ezen a fórumon (is) inkább arról, hogy hogyan "varázsoljunk" több pénzt, hogy ne kelljen kimatekozni, hogy egy család miből mennyit vásárolhat, illetve hogyan szálljunk ki a mókuskerékből.Persze, meglehet, hogy az túl életidegennek hatna, és közfelháborodást keltene...

11. Timicicaanyuka (válaszként erre: 8. - 63a85224af)
2014. márc. 6. 08:55
Én olvasgattam az első napokat, vannak benne hasznos dolgok.
2014. márc. 6. 08:54
2014. márc. 6. 08:43
Milyen negatív hozzászólások vannak már...hihetetlen irigy emberek vannak...:/
2014. márc. 6. 08:29
Olvassa esetleg valaki a naplót, vagy hasznosít belőle valamit?
7. Ekka
2014. márc. 6. 08:26
Tényleg varázsló!;-)
2014. márc. 6. 08:12
De rendes vagy!
2014. márc. 6. 08:10
2014. márc. 6. 08:09
köszi szépen!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook