Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy hölgy, aki naplót vezet arról, hogyan tud napi 1500 Ft-ból meleg ételt, gyümölcsöt varázsolni fórum

Egy hölgy, aki naplót vezet arról, hogyan tud napi 1500 Ft-ból meleg ételt, gyümölcsöt varázsolni (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
273. forrest2010 (válaszként erre: 268. - Gribedli***)
2014. márc. 21. 03:34
Ügyi vagy ! ha betudod tartatni velük , h ne turkáljanak a hűtőbe ! Nálunk v a férjem , v a fiam állandóan úgy csinál , mintha éhen akarna halni , mindig enne valamit ! Mikor derékig a hűtőbe kutlászkodnak a guta környékez , unalmukba ne egyenek !
272. forrest2010 (válaszként erre: 269. - Bowie)
2014. márc. 21. 03:26
Hasonló az enyém is , csak van benne 1 nagy pohár kefír pluszba . Még kedvenc szomszédnénimtől maradt rám / de megtaláltam itt a neten is / : Kefíres lángos , eláll 1 hétig is a hűtőbe , nem tart ki addig ! elfogy előbb ! direkt kipróbáltam az egyik piacon , vettem egyet , h megkóstoljam , az enyém a finomabb !!! pedig van , amibe a bóti jobban ízlik / na nem sok minden ! /
271. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 270. - Judit_0605)
2014. márc. 20. 20:57
Az iskolában napi 3x étkezésre vannak befizetve.
270. Judit_0605 (válaszként erre: 254. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 20. 20:43

Kíváncsi lennék rá, hogy hol lehet 150 Ft-ért egy liter tejet kapni? Ezen kívül, ha a 1.5 %-os tejet még felvizezzük, akkor abból mi lesz (tej ízű víz)?

Hiányolom a tízórait és az uzsonnát is a gyerekeknek.

269. bowie (válaszként erre: 264. - Forrest2010)
2014. márc. 20. 20:12

[link]


ez nagyon tuti lángos recept, igaz én sima bl55 liszttel szoktam, majd próbáld ki. igazi piacos lángos, a jó fajtából:)) (igaz, jó 8 éve nem szeretem szegényt, de a párom imádja)

268. gribedli*** (válaszként erre: 259. - Bowie)
2014. márc. 20. 19:55

:DDD


Naluk valtozo, a legnagyobb eszik a legkevesebbet, o meg a kiadagolt kajat sem enne meg az egeszet, mindig valami mas dolga lenne mint a vacsi. A kozepso meg folyton ehenkorasz, o ilyen hutonyitogatos lenne csak en mar mindenkinek megtiltottam es igy szoktak meg, hogy nem nyulhat senki a hutobe csak en (masik nevem hitler:DDD), nem tudom meddig lehet meg oket tavoltartani, eddig nem volt gond.


Teljesen ellentetes azzal, ahogy en nottem fel, mi mindig kiszolgaltuk magunkat, de en szeretem, ha a foetkezeskor esznek es nem osszevissza.

267. gribedli*** (válaszként erre: 254. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 20. 19:49

En nem szoktam levest es masodikat tenni, nem bonyolitom tul, nalunk 1 tanyer kaja van, ami vagy elso(teszta, rizotto) vagy masodik (hus korettel) es reggelire mindenki valami edeset eszik, mar ha eszik, a ferjem narancslevet iszik, es nem eszik semmit, gyerekek 1-1 muffint (sajat keszites szoval bazi olcso), en pedig edes bundaskenyeret vagy pancaket.


De jol levezetted, egy magyar haztartasban kb igy szokott lenni, en is emlekszem, csomoszor volt este valami melegszendvics vagy ilyenek (majkrem/sajt, mustar)

266. gribedli*** (válaszként erre: 256. - Csgybzs)
2014. márc. 20. 19:43
A virsliset reggelire irta es reggelire eleg.
265. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 261. - Forrest2010)
2014. márc. 20. 18:22
Az más. :)
2014. márc. 20. 18:18
Vettem egy jó nagy rakás sárgarépát a múlthéten , 90 alatt volt hilója , répát ettünk répával / én 3 napig főzeléket , imádom a csirkeszárnyat , a répafőzeléket / azért a többieknek nem kötelező , nekik is van valami fogukravaló . Ma begyurkáltam még egy fél adag lángost is , csak fél kiló lisztből , nehogymá ráunjanak !!!! / régen mikor még sokat sütöttem , ha jól sikerült azért ujráztam , ha rosszul sikerült , akkor meg azért !/
263. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 260. - Forrest2010)
2014. márc. 20. 18:09
Háát, féltem, de úgy néz ki, szabadság van!
262. gribedli*** (válaszként erre: 253. - Mazsinka)
2014. márc. 20. 18:09
Az alma nem mindenkor a legolcsobb, van, hogy dragabb mint a tobbi, ez sokat fugg a szezontol, ezert en mindig megnezem, mi az utolso ar. Ami a legkedvezobb, az a jo, es ahogy mondod, a bio gyumolcs nem mindig a legszebb gyumolcs de ez a legjobb, ezert en sem az esztetikara megyek. Oke, jo, ha a ketto keresztezi is egymast (szep is, jo is), de speciel meg a banannal is ugy vagyok, hogy a sarga izesebb mint a zold es rendszerint olcsobb is, mondjuk hamar meg kell enni de finibb:)
261. forrest2010 (válaszként erre: 254. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 20. 18:08
Nem kell csirkeszárnyar enni .... de ha a csirkének ez az egyetlen porcikája , amit szeretek ?
260. forrest2010 (válaszként erre: 251. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 20. 18:07
Remélem nem azért az utolsó ? mert mondd meg az igazat.... véleményszabadság van !!!!!
259. bowie (válaszként erre: 255. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 20. 16:46

Jó, de nyilván 3 paradicsom, meg 1 mozarella volt az elején az egyik kaja...hát már akkor megspórolt egy ezrest.

Akkor aztán jött a hagymaleves, amikor szintén megspórolt egy ezrest.

Ebből a kétezerből már kitelik a cukrászda.

Csak felnőtt férfinak, de még az egy éves gyerekemnek sem elég magában egy hagymaleves..megy a hűtőhöz és mondja, hogy dide, dide..:DD (add ide add ide

258. bowie (válaszként erre: 255. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 20. 16:40
Vett mosogatószert, százvalahány forintért, arra emlékszem.:))
2014. márc. 20. 16:07
Itt a mérték is lényeg, úgy látom. Pl. egy diétás ebédje is egy szelet husika egy rakás zöld körettel. Azt is mindig kevesellik, pedig épp elég. Én is meg bírnék enni 12 muffint együltőhelyemben, csak épp nem eszem meg.
256. csgybzs (válaszként erre: 254. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 20. 15:47

Jó, amit írsz, de nekem kevés az alapanyag mennyiség három főre. Három fő három virsli (még ha tésztában is van)? Fél kg. káposzta párolt káposztának?

Lehet, csak én eszem nagyobb adagokban.. :)

2014. márc. 20. 15:15
Nem is az 1500 Forinton akadtam ki, hanem, hogy ebből ő hetente még 5-7 kg gyümölcsöt is vesz, és cukrászdába megy, valamint spórolt és ajándékot vett belőle, na ahhoz, tényleg művésznek kell lenni. Valamint nincs hozzáadva az energia, a víz a mosogatáshoz, mosogatószer stb.
254. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 249. - Mazsinka)
2014. márc. 20. 15:09

Nem kell csirkeszárnyat enni. Néha az olcsóbb a drágább.Összedobtam hirtelen 3 napra 3 felnőttnek menüt.

45.000,-Ft /hó élelmiszer./ 3 fő

reggeli: ½ kg kenyér 150 Ft

vaj 50 Ft

1 l nem tartós tej 150 ft.


uzsonna: 3 db alma/ 3 fő


ebéd: húsleves a combokat előfőzve

dinsztelt krumpli, sült comb ,

párolt káposzta

3 db egész csirkecomb 700 Ft.

leveszöldség 250 ft.

1 ½ kg burgonya 320 Ft.

édes káposzta ½ kg , 450 Ft (káposzta, cukor, ecet, olaj)


vacsora: bundás kenyér, tea

½ kg kenyér 150 Ft

4 db tojás 4x 30 Ft 120

teafű (nem filter) 30 Ft cukor 40 Ft. = 1590/nap



Reggeli

½ kg kenyér 150Ft

vaj 50 ft

6 szelet vékony sonka 450 Ft.

tea 30 ft cukor 40 ft.


ebéd: borsó leves , L.dl gombóc

½ kg gyorsfagyasztott borsó 400 Ft

zöldség 200 ft

csipetke 55 ft (tojás, liszt)

tejföl 150 ft

Gombóc 400 ft


vacsora: libazsíros kenyér, tea

½ kg kenyér 150

zsír (házilag sütött 20 Ft. = 2010/nap


Reggeli

Pogácsatésztába göngyölt virsli

előző este elkészíthető, hűtőben eláll és frissen 15-20 perc alatt kész.

1 db tojás sárgája, 30 Ft

1 pohár kefir, 100 ft

¾ élesztő 100 Ft

csipet cukor

10 dkg margarin 100

és annyi liszt, hogy ezt pogácsa állagúvá gyúrjuk kb. ½ kg 60 ft

3 db virsli 400 ft.

Ebéd

Gulyás leves, tejberizs

60 dkg sertés oldalas 600 ft

300 ft zöldség

1l tej 150 lehet hígítani vízzel is és ízesíteni vaníliás cukorral akkor

rizs 50 ft.


Vacsora

pirítós kenyér teával

kenyér 150 Ft

tea 150 = 2230 Ft /nap/ 3 fő


reggeli ½ kg kenyér, ráma 170 Ft


ebéd paradicsom leves 100 ft paradicsom püré 2 kanál rizs 50 ft

krumplipaprikás , nokedlivel 400 ft.

vacsora tükörtojás kenyér 240 ft =910 Ft/ nap/3 fő


összesen: 4510 Ft/3 nappal = 1503 Ft 3 főre, reggeli, ebéd, vacsora ...és a hús sem hiányzott, és nem párizsit számoltam, hanem sonkát

De tudnék 1 hónapra leosztva is kiszámolni normál húsból, élelmiszerből kaját.

253. Mazsinka (válaszként erre: 252. - Gribedli***)
2014. márc. 20. 15:07

Az alma nem drága. Épp írtam, hogy egy helyen lehet kapni féláron almát, ha 10 kiló felett vásárolsz. Ezt házhoz is viszik. Ebből még lehet lekvár, bundás alma, alamszósz, kompót. Lehet belőle almaleves, fahéjas-sült alma, almás zabkeksz, almáspite, szörp... stb.


Pl. én szoktam ütöttebb-kopottabb almát is venni, nem zavar, ha megverte a jég a héját stb., míg sokan csak a dagadó, pirosló, csillogó darabokra tapadnak, holott ahhoz, hogy egy alma úgy nézzen ki, millió egyszer meg kellett permetezni. Persze jóval drágább is.


Egyszer volt egy Napló riport (?) arról, mennyi ételt dobunk ki, és abból még egy csomó finomságot tudnánk készíteni, ha tudatosabbak lennénk. Nem emlékszem már pontosan, milyen ételek álltak a hűtőben, de vicces volt, mert én rendre ilyenekből főzök. Megkezdett tejföl...ment volna a szemétbe...miért is? Barnuló banán... na, bumm, legjobb falatok. Diribdarab káposzta... én azt még beleteszem a levesbe más zöldekkel együtt, és kész a zöldségleves. Szárazabb kenyér, szikkadt kalács... férjem szereti piritósnak, vagy bundás kenyér lesz belőle, guba, ennyi.


Aki alapból így gondolkodik, hogy egy negyed káposztát kidobna, ami két napnál régebb óta áll a frigóban, vagy egy fél kupa tejfölt, azt nem csoda, ha fel kell világosítani, hogyan spóroljon az ennivalón.

252. gribedli*** (válaszként erre: 249. - Mazsinka)
2014. márc. 20. 14:36

Azért annyira nem nehéz a gyümölcs olcsón, legalábbis mindig van valami olyan opció is, ami a legolcsóbb, minden szezonban. De ez általában max 2féle gyümölcs. Szóval úgy 4-5-öt én sem tudnék mondani, amik mindig egyszerre vannak leárazva, de most télen is, és tavaly is, szóval úgy általában télen, januárban, nálunk megy az ananász és a narancs, mert ezek olcsóbbak az összes többinél. Aztán mikor őszibarack szezon van, akkor az. És így tovább. Én keresem az olyat, ami aznap 30-50centre le van árazva (vagy huzamosabb ideig, de van, amikor 2-3 nap alatt elfogy a készletük), és abból betankolok a hétre.


Tudom, kicsit egyhangú lehet, de gyümölcs, készpasszslussz.


A másik pedig az, hogy mindig figyelem mindennek a kg-os árát, a liter-árát, nem magát a konfekciót. Bármilyen szeletelt hús mindig is horror áron fut mindig és bármilyen már részekre szedett állat is, mert mindig meg kell fizetni a másik munkáját.


De konkrétan ez marhahúsnál nálunk annyit jelent, hogy az egyben 1kg hús az 4-5 euro kilója, a szeletelt (ugyanaz a darab) pedig 16-20 euro. Én képtelen vagyok ezt nem figyelembe venni és nem értem, hogy miért van még mindig, aki vesz szeletelt húst? Pedig vannak.


A csirke pedig örökös vesszőparipám: miért kerül 9 euróba a csirkemell kilója, ha az egész csirke kilója, amiből van fél kg mell, 4 euróba kerül? Basszus, vehetek 2 egész csirkét 9 euroból (mert nem pontosan 1kilós az, aminek fél kg a melle), van belőle 1kg mell összesen és még van egy csomó más is.

251. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 248. - Forrest2010)
2014. márc. 20. 14:22

Azért van elképzelésed,ki ( kik) vehették rá arra, hogy megmutassa, milyen kevésből is meg lehet élni.Ugye?

Ú.i. lehet, hogy utolsó hozzászólásom. szia

2014. márc. 20. 13:45

Egy idézet tőle:


"Lányaimmal megbeszéltem, hogy ebbe belevágok és egy-két dolog máshogy lesz, mint eddig. De a végtelenségig nem élhetek vissza a türelmükkel, így az ő tekintetükben egy-egy dolgot pluszban meg fogok finanszírozni. Itt inkább azt mutatom meg, mit nem engedhetnénk meg magunknak minimálbérből. Saját esetemben, viszont nem nyúlok egyéb forráshoz."


Vagyis ez egy teszt, ha a lányok majd csipognak, akkor megveszi az új ruhát, a mekis hambit, elmehetnek szórakozni, színházba, csak annak a látszatát keltik, hogy spórolnak, de közben nem tapasztalják, mert nincs is igazi lemondás. Vagyis elszínészkedik az egészet, nem élesben megy a móka.

2014. márc. 20. 13:37
Igen, a hölgyike megmarad a komfortzónájában. "Spórol", de azért meglegyenek a gyümölcsök, zöldségek, húsok. Ez mind szép és jó, mert így is kellene, hogy legyen. Akkor ilyen mértékű spórolás mellett hogy történhet az meg, hogy egyeseknél csak heti egyszer-kétszer kerül hús az asztalra, az is csirkeszárny stb.? Biztos rosszul csinálják! Majd a hölgy megmutatja, hogyan kell. Nagyobb életművészek vannak a világon, mint ez az asszony! Azokat kéne elővenni néhány hasznosítható tanácsért.
248. forrest2010 (válaszként erre: 244. - 66112ea05a)
2014. márc. 20. 13:28
Lehet , h olyat aki agyilag is 100-as !!! olyan emberkét nem tudtak rávenni erre a dögségre !!!! Nem láttam a riportot , de a fene egye + a tepertőjét annak is , aki ezt kitalálta , miért nem olyat kérdez ? aki valós esetekkel tudná nekik bizonyítani , h meg lehet-e élni annyiból ?! mert pl a pintér! / h száradjon rá a bűrkéje / napi 47-nél többől dőzsöl !
247. gribedli*** (válaszként erre: 246. - 99279bb06f)
2014. márc. 20. 12:21

Szerintem azert nem olyat kertek fel, aki nap mint nap igy csinalja es mar a kisujjaban van, mert arra a meg nem elszegenyedett polgari retegek kicsit sznobbolva fujolnanak, hogy bleah csirkeszarny, bleah olcso alapanyagok.


De tudod, marketing, ha valami ujsagirocska, nem nyomorgo noci csinalja, talan nagyobb a reklam, talan hallgat ra az is, aki meg nincs raszorulva, de kedvet kap.


Nagyon sok embert ismerek, akik panaszkodnak, hogy mennyi penz megy el erre, arra, nemcsak kaja, de tisztasagi is, stb. Viszont egytol egyig ragaszkodnak a markaikhoz, nem hajlandok sajatmarkast venni meg mosogatoszerbol sem. Persze, ha szukseg lenne ra, megtennek, csak az van, hogy ha nem varjak meg mig szukseg lesz erre, megelozhetnek.


Aki meg igy el, annak mindez evidens es nem kell neki magyarazni, ezert nem fog elajulni az 1500ft-os blogtol.


Nem tudom, ertheto-e,mit akartam mondani, nem a szegenyeknek szol a blog, hanem a majdnem szegenyeknek, akik sosem probaltak semmilyen modon sporolni, nem ismernek extrem trukkoket, nekik ez a blog is valami. Bevezeto:)

246. 99279bb06f (válaszként erre: 243. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 20. 10:13

Nem láttam, nem is hallottam róla, csak itt olvasgatom a hozzászólásokat.

Hát eléggé felháborít, mert ne egy olyan valakit kérjenek meg, hogy éljen meg ennyiből, akinek futja többre, mert az csak mímeli a dolgot! Befejeződik ez a "felmérés" és olyan gázsit kap, amiből évekig bélszínen fog élni! :(

Kérjenek fel olyant, akinek alapból ennyiből, sőt ennek a tört részéből KELL ételt varázsolnia az asztalra!

245. 99279bb06f (válaszként erre: 243. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 20. 10:08
:D))))))))))
244. 66112ea05a (válaszként erre: 240. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 20. 09:35

"Ahogy artikulál, ahogy a mimikai izmai működnek, enyhén kattantnak látszik. "


Jól van, akkor ezt nem csak én vettem észre:)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook