Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy hölgy, aki naplót vezet arról, hogyan tud napi 1500 Ft-ból meleg ételt, gyümölcsöt varázsolni fórum

Egy hölgy, aki naplót vezet arról, hogyan tud napi 1500 Ft-ból meleg ételt, gyümölcsöt varázsolni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
303. gribedli*** (válaszként erre: 302. - Briell14)
2014. márc. 23. 21:53
Ja, eszre sem vettem!:)
302. Briell14 (válaszként erre: 300. - Gribedli***)
2014. márc. 23. 19:16
Ja! És gratulálok a 300-hoz! :DDD
301. Briell14 (válaszként erre: 300. - Gribedli***)
2014. márc. 23. 19:16
Ez jó ötlet! Köszi! :)
2014. márc. 23. 19:14

Ja, mielőtt elfelejtem, pizza lefagyasztása:


Ha pizzát süt valaki, ugyanannyi energiába kerül megcsinálni ötöt, mint egyet, és csak egyszer koszolunk, és meg lehet venni a nagyobb kiszerelésű, olcsóbb mozzarellát, vagy gombát, stb.


Ilyenkor úgy kell csinálni, hogy megcsináljuk a nagyobb adagnyi tésztát és kigyúrjuk a korongokat, megsütjük őket félig. Ez annyit jelent, hogy a tészta kívül megsüljön de ne legyen megpirulva, szóval ha normális esetben 20 percig szoktuk, akkor elég lesz neki 10, de már látszódjon, hogy azért már megsült, belül nem nyers. Kivesszük és hagyjuk kihűlni. Csak akkor, amikor már kihűlt, tesszük rá a paradicsomszószt és a mozzarellát és tálcán semmivel sem csomagoljuk még be, betesszük a fagyasztóba 3-4 órára, hogy a sajt és a paradicsom megfagyjon annyira, hogy már ne tapadjon bele a csomagolásba. Kivesszük, gyorsan folpackkal becsomagoljuk (ez megvédi a fagyóban a kiszáradástól), és még kívülre egy kis alufóliával is becsomagoljuk (ezt kiolvasztáskor használhatjuk a tepsi kibéleléséhez). Visszatesszük és amikor legközelebb pizzát akarunk a gyerekeknek adni, elég kivenni egyet és nagyon forró sütőben 10 perc alatt kész lesz.

2014. márc. 23. 19:01

A fagyasztásról szeretném még mondani csajok, nagyon jó kis blogok vannak havi 1 főzésről, az amerikai feleségek egyenesen tanfolyamokra is járnak, ahol eltanulják ennek csínját-bínját, népszerű még a barátnős főzés, amikor 3-4 barátnő megegyezik, hogy minden hétvégén másikukhoz mennek mind főzni és addig főznek, míg egy hónapra fel nem töltik neki a fagyasztót kész ételekkel, vagy pedig mindenki otthon főz 2-3 féle kaját de úgy, hogy 8 családnyi adagot és csereberélnek.


Léteznek olyan helyek is, ilyen kifőzdék, ahova elmehetnek 1-1 órára (előre lefoglalva), és ott főznek egy-egy adott menüt, amit már lefoglaltak, és a végén kifizetik az alapanyagot, a főzés használat díját, és utánuk eltakarítanak. De ezeken a helyeken, igaz, drágább, mintha mindent egyedül csinálnának, még így is olcsóbb és időkímélőbb, mint a készétel, vagy a "nemtommitfőzzek", már minden alapanyagot úgy találnak, hogy csak le kell mérni, minden felaprítva, megtisztítva stb. Ilyenek pl. a Dream dinners kifőzdék, láttam videókat, nagyon jók!:D


Aki belevág a nagy fagyasztásba, havi 1 főzésbe, még azt tudom tanácsolni, hogy

-leveseket ne, inkább a leves összes hozzávalóját gondosan felaprítva, kiadagolva zacsikba (1 leves összes hozzávalóját 1 zacsiba), mert a kész leves sok helyet foglal el, mert ott a "víz-lé" is, viszont már felaprított hozzávalókkal fél óra alatt úgyis kész a leves.

-Szószos tésztákat se, inkább elég csak a szószt és a tésztát majd az adott étkezés előtt megfőzzük. Ezt nem azért, mert a tészta nem jól fagyasztható, hanem mert ez is helyet foglal el, és végülis 5-8 perc alatt is van tészta ami megfő, felesleges lefagyasztani, könnyű megfőzni egy tésztát és összekeverni a szósszal.

-az egytálétel tésztákat viszont igen, sőt, ezek jól fagyaszthatók és az összeállítás is hosszadalmaska, ezért jobb mondjuk egyszerre megcsinálni több adag lasagne-t és tök jó csak kiemelni és áttenni a sütőbe.

-krumplis cuccok nagyon rossz ízűek lesznek, ahányszor próbáltam, egyszerűen a krumpliételek elszaródnak, mi ritkán eszünk egyébként is krumplit, de fagyasztáshoz nem jó, inkább frissen

-rizses dolgok, rizsfelfújtak, timballo di riso szintén nagyon jól eláll, rizottókhoz pedig megint inkább csak a hozzávalókat érdemes zacsiban lefagyasztani.

-az összes húsos ételt, tapasztalatom, már megfőzve, megsütve azért jobb lefagyasztani mert a frissen fagyasztott hús kiolvadva elveszt egy csomó levet, ami, ha frissen azonnal elkészítettük, a főtt, sült hússal nem fordul elő. Szintén kisebb helyet foglal el már főtten, 1/3-adával kevesebb helyet.

-ha mégis nyersen kell eltennünk, az a lényeg, hogy gyors legyen a fagyasztás, és nagyon lassú az olvasztás, mert a húsban így más méretű kristályok képződnek a fagyasztás során (tehát romlik majd az íze), a lassú kiengessel pedig kevesebb lé jön ki a húsból.

298. gribedli*** (válaszként erre: 297. - Júliusi)
2014. márc. 23. 18:42
Köszi:)
297. júliusi (válaszként erre: 293. - Gribedli***)
2014. márc. 22. 20:18
Köszi, jól hangzik mindkettő:)
296. Banyaci
2014. márc. 22. 16:19
A riportot magam is láttam. Nagyon kevés rezsit fizet. Nekünk ennél jóval több van. Szóval jól hangzik, hogy igen, meg lehet csinálni, de a valóság azért más. A blogra nézve rájöttem, hogy nahát nem véletlen éreztem én ezt kicsit büdösnek. Ugyanis nem más, mint ez is egy pénz szerzés. Szépen körítve eladja azt, amit nagyon sokan a bőrünkön évek óta tapasztalunk. Ennyink van, ennyit kell beosztani (ha lehet). Néha be lehet osztani, néha nem. Ezt hónapról hónapra, nem szórakozásból, hogy megmutassam, hogyan csináljátok csórók. Ha nekem megy hát biztosan nektek is! Inább ki kellene próbálni tényleg élesben kitenni egy kisvárosban, ahol a jól megszokott olcsó boltok (tesco, Lidl) is drágák. Ahol a piacra eljutni is önmagában 400 Ft. Valóban minimálbéerből élni, 38000 Ft közös költséggel, 10000 Ft víz plusz ugyanennyi áramdíjjal. Esetleg bent tölthetni kisgyermekkel váratlanul a kórházban néhány napot 1500 Ft/ szék díjért. Kiválthatná a gyógyszereket. Kicsi gyereknek vehetne pelenkát. Tudom, hogy nem erről szól a blog és a kísérlete, de a valóság az bizony ez.
295. Icuska538 (válaszként erre: 294. - Icuska538)
2014. márc. 22. 15:11
A hozzászólásom fenntartom ,csak kicsit le voltam maradva időben , hozzászólásban.
2014. márc. 22. 15:10
Hááát 173ezerből is ki lehet jönni. Szerintem ennél kevesebből élünk ,nem csak én,többen. Az már egy aránylag jó jövedelem...lenne....
293. gribedli*** (válaszként erre: 292. - Júliusi)
2014. márc. 21. 17:59

Melyikre vagy kíváncsi, a bundáskenyérre vagy a pancake-re?


Végülis a pancake-ről egy csomó recept van a neten, ez az a tipikus palacsinta, amit az amerikaiak esznek reggelire. Én a fitness-változatát csinálom magamnak, vagyis egyenlő rész zabpehely, egyenlő rész tojás, és menne bele sütőpor de nem teszek, plusz fűszerezem édességekhez való fűszerekkel. Számtalan változata létezik, az enyém: 2 tojás, 2 evőkanál zabpehely, 1 kiskanál lenmag, citromhéj, vanília, fahéj, és édesítő ízlés szerint. Egy kis serpenyőben palacsintát sütök belőle és kész (ez az adag 1db elég vastag pancake lesz). De újabban már mindig sokat csinálok belőle, egész hétre, és tepsiben sütöm meg, majd egyforma négyzetekre vágom és egyenként becsomagolom, lefagyasztom. Esténként kiveszek egyet, reggelre kienged, 1-2 perc a melegszendvicssütőben és olyan mint a friss.


Az édes bundáskenyér, az a french toast, vagyis olyan bundáskenyér, amit nem bő olajban sütsz ki, hanem teflonban, esetleg pici vajat alá. A franciáknál 2 változata létezik, sós és édes, annyi a különbség, hogy a sósba a tojásba sót tesznek, és 2 áztatott kenyér közé megy sajt vagy sonka (leginkább csak sajt). Az édes változata szintén tojásba mártott kenyér, de a tojásban van édesítő, fahéj, citromhéj, vagy más édességekhez való fűszer. A sütése tök ugyanaz, mindkét oldalát meg kell pirítani, kb. 5 perc alatt kész, hogy a belseje is kész.


Ezt is sütőben csinálom nagy adagban a hétre előre és szintén lefagyasztom külön-külön.


Az eredeti receptben 4 szelet kenyérhez használnak 1-2 tojást, és pici tejet. Én ennél tojásosabban eszem, 2 szelet tk kenyér és 2 tojás.


Amúgy fantázia kérdése, meg szoktam szórni kókuszreszelékkel, vagy keverhetsz a tojásba kakaót is, mazsolát tehetsz 2 szelet kenyér közé, stb. Van, aki tej helyett joghurtot tesz a tojásba, stb. ennek is millió változata van. És az édes változatot szokták nem kenyérből, hanem száraz kalácsból is csinálni.

2014. márc. 21. 14:39

"en pedig edes bundaskenyeret vagy pancaket. "

-milyen ez,és hogy készül,még nem hallottam róla...

291. Slyte (válaszként erre: 290. - 0a13a7d41c)
2014. márc. 21. 14:29
:) Ja, akkor 340-nel túllépted a napi kereted. - holnap diétáznod kell. :D
290. 0a13a7d41c (válaszként erre: 286. - Slyte)
2014. márc. 21. 12:23
Ja, nem azt csak magamnak szántam! :)
289. Slyte (válaszként erre: 269. - Bowie)
2014. márc. 21. 11:43

Ismerős a recept. :) Ezt használom a pizzatésztához is, mert ahhoz is nagyon jó.

Ha pedig marad egy kis krumplipüré előző napról, akkor azt is bele szoktam tenni. Úgy még finomabb.

288. Slyte (válaszként erre: 280. - Highlander73)
2014. márc. 21. 11:39

Én is mielőbbi gyógyulást kívánok a férjednek, és remélem, sikerül elnyerni a pályázatot! :)


Jó, hogy így tudsz spórolni a mosással is.


Nekünk 3-4 adag/hét ötünknek a mosás, úgy, hogy a 7kiló kapacitásúval mosok. A fehérekhez néha én is teszek szódabikarbónát. Meg amúgy is kicsit kevesebb mosószert használok - sok kicsit sokra megy. :)

287. Slyte (válaszként erre: 281. - Bowie)
2014. márc. 21. 11:34

Mi a zsírosabb tejet isszuk, mert a csökkentett már eleve olyan, mintha vizezve lenne. Nem éri meg! Akkor már megveszem a zsírosat, és felvizezem. Az ára 200/l körül mozog.


Tartós tejet láttam már zsírosban 110 körül is, főleg ha akciós.

Nagyon változóak az árak.

286. Slyte (válaszként erre: 284. - 0a13a7d41c)
2014. márc. 21. 11:32
Akkor nem sok, ha hárman ettetek meg egy menüt. Mondjuk vacsira, ha valami könnyűt csinálsz, akkor 220/fő-ből ki lehet hozni. Csak akkor nem ittatok, és nem reggeliztetek. :(
285. bdf78cc352 (válaszként erre: 281. - Bowie)
2014. márc. 21. 11:23
Te én ilyennel úgy 2-3 éve nem találkoztam..
2014. márc. 21. 10:54
Én most átmegyek a Plázába, és 840 Ft-ért eszek egy menüt. És még mindig marad 660 Ft-om a vacsorára. :)
283. forrest2010 (válaszként erre: 277. - Highlander73)
2014. márc. 21. 10:52
Ügyes vagy ! sokat találtam én is itt is + más kajafórumokon , olcsóbb , husimentes dolgokat !
282. bowie (válaszként erre: 274. - Highlander73)
2014. márc. 21. 10:10
Milyen daganata van, ha nem túl zavaró a kérdésem?
281. bowie
2014. márc. 21. 10:08

Az aldiban láttam pár hete tejet 129-ért.

Nyilván akciós áron.

Meg automatában a házi tej 120 ft egy liter.

280. Highlander73 (válaszként erre: 279. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 21. 09:28

Köszönöm!

Olyan terméket szed amire a cég ad támogatást azoknak akiknek szűkösebb az anyagi helyzete.Épp most pályáztuk meg.Ha sikerül,akkor 30%-al kapjuk olcsóbban,ami sokat jelent!


Egyébként nemcsak a kaján lehet ám spórolni!

Pl.az én fiam születése óta érzékeny bőrű,időnként ekcémás.Így már évek óta leváltottam a mosóporokat.Nálam csak mosódió,mosószóda,mosószappan,szódabikarbóna,ecet és mosóparfüm van a fürdőben-ezek olcsóbbak és még a bőrünknek sem ártanak!Ez is egy példa a spórolásra...

279. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 274. - Highlander73)
2014. márc. 21. 08:14

Jobbulást, teljes felépülést a férjednek!


Nehéz időket éltek, nekem a testvérem volt daganatos beteg, az étrend kiegészítőkre nem lett volna elég a minimálbér csak az ő részére :(

278. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 270. - Judit_0605)
2014. márc. 21. 08:09

Szia, nálunk a csarnokban lehet kapni ennyiért időnként és nem 1,5%. A felvizezést nem fele-fele arányban gondoltam, hanem valamennyivel és itt pénztelenségről van szó, hogy jól lakjon valaki. Ilyenkor lehet egy zacskó vaníliás cukorral ízesíteni.

Nem írtam, hogy gyerekeknek van, hanem 3 felnőtt.

Egy babának kisgyermeknek a mostani árakon 1500 forintból egészséges ételt NEM lehet kihozni, még akkor sem, ha valaki megteheti, hogy az udvarán kapirgál, röfőg.....a jószág, mert rengeteg pénzbe kerül az állatok etetése.

277. Highlander73 (válaszként erre: 276. - Forrest2010)
2014. márc. 21. 07:10

Most hogy számoljam?Vegyem le belőle a rezsit+ a lakáskölcsönt meg pl.a férjem táplálékkiegészítőjét,a lányom koleszra elvitt pénzét+zsebpénzét...stb és mi marad kajára,ruhára,gyógyszerre,szórakozásra?

Sztem ez utóbbira-mármint a kaja és társai-100.000ft körül marad.Nehéz pontosan kalkulálni,mert mindig történik valami váratlan kiadás-hol nem?-és akkor borul az egész.

De nekem úgy kell megoldani,hogy sok zöldség és gyümölcs legyen-az is normális forrásból-és jól is lakjunk.Nem egyszerű,de nem is lehetetlen.

A férjem nagy húsevő,de mióta beteg nem eszi,csak nagyon ritkán,akkor is szárnyast vagy halat.Felvágottak helyett zöldségkrémek,tojáskrém-vannak tyúkjaink-nemcsak olcsóbb,de egészségesebb is!Ezt javaslom olyannak is,aki nem kényszerből mond le a húsos kajákról-nagyon finomak!(Sok recept van a neten.)

2014. márc. 21. 06:48
5 főre mennyiből tudsz havonta gazdálkodni ?
2014. márc. 21. 06:41
Ja,és én éltem egyedül 2 gyerekkel albérletben minimálbérből,mert a volt férjem nem volt hajlandó kiköltözni a közös házunkból.Sokan mondták akkor hogy életművész vagyok. :)
2014. márc. 21. 06:40

Olvasgatom a fórumot-az elején írtam is-de már megint vannak akik ölik egymást. :(

Nem értem,de már megszoktam.


Mi 5-en vagyunk.3 gyermek:15,13,2 éves.

Én a kicsivel itthon,csak a férjem dolgozik.

Nálunk azért is nagyon meg kell nézni mit eszünk,mert a férjem daganatos beteg,vagyis nem ehet mindenféle vackot,vegyszeres dolgokat.Sok minden megterem a kertben,de amit veszek arra figyelek hogy vagy őstermelőtől vegyem a piacon-akivel el is beszélgetek,így kiderül hogy valóban az vagy csak mondja-vagy biot kell vennem.

Semmi felvágott,semmi feldolgozott kaja.

Na,így még nehezebb!Lehet itt vagdalkozni stb...de ki kell próbálni!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook