Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy 7 éves gyereknek elmondanád, hogy a szülei elváltak? fórum

Egy 7 éves gyereknek elmondanád, hogy a szülei elváltak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. klenca (válaszként erre: 63. - Kukla)
2011. szept. 14. 07:47

Sokat van nálunk a gyerek. Néha kicsúszik a száján a nevem helyett, hogy anyu... Jó a viszonyunk. Szem előtt tartom, hogy nem hozzám jön, hanem az apjához, amikor nálunk van. De az ellátása az én dolgom, s szoktunk játszani is. Igyekszem, hogy helyén legyenek a dolgok. Bár ő anyának szólítja, én mindig "édesanyád"-ként említem az anyukáját. Azóta az anyjával is lehet emberi hangon beszélni telefonon és személyesen is.

Nagyon féltem én ettől akkor, amikor kiírtam a témát. Köszönöm a segítségeteket.

Ilyen az, ha valaki belecsöppen egy "patchwork család"-ba.:)

63. kukla
2011. jún. 14. 16:27
azóta beszéltetek a gyerkőccel vagy történt valami az üggyel kapcsolatban?
62. alfoldi13 (válaszként erre: 60. - Klenca)
2011. jún. 9. 14:39

én azért a béke hive volnék bármi történt vagy történik akkor is és minden de minden megfordítható sőt mikor az látszik ez lehetetlen még akkor is a gyereknek bizony anyjára apjára is szüksége van sőt az se árt ha azok egy irányba gondolkodnak....

de mint írtam egy hétévest még talán később pedig egyre nehezebb lesz megvezetni egy gyereket...megvásárolni is csak egy bizonyos ideig...lehetséges ezzel azzal..

61. kukla (válaszként erre: 60. - Klenca)
2011. jún. 9. 10:22
Nagyon örülök, hogy jó a viszonyotok! Akkor gyakorlatilag mindent tud, csak a válást nem..ebben az esetben a pároddal beszélj!
60. klenca (válaszként erre: 57. - Kukla)
2011. jún. 9. 10:10

Jó a kapcsolatom a gyerekkel, nincs ezzel semmi baj.

Szerintem ő nagyon is tudja mi a szitu, csak a tényeket nem mondták el neki. Én meg direktben nem fogom elmondani. Szerintem nem lesz baj, csak kíváncsi voltam, hogy mi a véleményetek. Köszi mindenkinek aki hozzáírt!

2011. jún. 9. 03:47
Jajj olyan nehéz ügy... :( Ilyenkor mindig eszembe jut öcsém :S :( Ő 3 volt mikor apa elköltözött, nem telt el úgy nap, hogy ne kérdezte volna meg, hogy hol van apa? Mit csinál? Beteg? Dolgozik? Stb.... A szívünk szakadt meg. Aztán várta várta és kb egy év múlva mondta, hogy szeretne egy másik apukát olyat aki labdázik vele, meg játszik, legózik és még a nyakába is felveszi :) Szegénykém olyan édes volt. Meg is van videón ahogy mondja. Bocsi csak ő is most lesz 7 éves aztán így eszembe jutott. Szerintem mindenképpen el kell neki mondani, ő már megérti.
2011. jún. 8. 23:29
Igen!
57. kukla (válaszként erre: 37. - Klenca)
2011. jún. 8. 22:44

Szerintem a legfontosabb, hogy megértesd a pároddal mennyire fontos tiszta lapokkal játszani és mennyi mindent kockáztat, ha nem mondja el a gyerkőcnek az új helyzetet és nem beszél róla.


A mi téged illet ne vedd a szívedre, ha a gyerek nem fog kedvelni az elején (borítékolom, hogy így lesz).Ez nem ellened fog szólni, még ha úgyis tűnhet, hanem az új helyzet ellen. Fontos ,hogy minél előbb jó kapcsolatot alakíts ki vele:)


Légy nyitott és toleráns, de ne kényeztesd el...

56. klenca (válaszként erre: 53. - F303be5590)
2011. jún. 8. 17:01

Mindketten elváltak vagyunk. Mindketten megpróbáltuk, nem ment. A régebbi hozzászólásaimban van róla bőven, milyen dolgok miatt. Én 18 évig maradtam a házasságban és próbálkoztam, ő 20évig.

Tudod, nem mindig megoldás együtt mmaradni, ha nem működik. Ehhez is szertet kell, elengedni valakit akivel nem megy.

2011. jún. 8. 16:18
nem megoldani és továbbállni mindig egyszerűbbnek tűnik
2011. jún. 8. 16:18
mert mindenhol lesz baj előbb vagy utóbb
2011. jún. 8. 16:17

persze elválni a legegyszerűbb

node együtt maradni?

2011. jún. 8. 16:17
:D
2011. jún. 8. 16:17
persze
2011. jún. 8. 16:17
gondolom azért a gyerekkel mindketten beszélőviszonyban maradtak
2011. jún. 8. 16:17
de nem úgy hogy tőlem, hogy a születi elváltak :D
2011. jún. 8. 16:16
persze
2011. jún. 8. 16:16
igen
2011. jún. 8. 13:10
A mai világban sajnos ez már teljesen "természetes". Le merném fogadni, hogy a gyerek tisztában van a szituval, hiszen elég nagy már ahhoz, hogy értse, ami körülötte zajlik. Gondolom az osztálytársai között is jó páran vannak, akinek a szülei elváltak, így már láthatott-hallhatott is a dologról.
2011. jún. 8. 12:33
Minden picúr "képben van", sokkal többet tudnak a körülöttük lévő dolgoknál, mit ahogy mi azt gondoljuk...
44. szemmelver (válaszként erre: 42. - Klenca)
2011. jún. 8. 12:02
otthon alszik még az apja?? ezt nem értem
43. szemmelver (válaszként erre: 42. - Klenca)
2011. jún. 8. 12:01

fel nem tudom fogni miért kell egy gyereket hülyének nézni? azt gondolja akkor, hogy apa megcsalja anyát? vagy mit gondolhat arról,hogy veled él? bigámia?? vagy hogy van ez? szerintem ezzel csak hazugságra nevelik a gyereket és homokba dugják a fejüket

és bocs,hogy azt mondom te is, mert én ezt nem hagynám

vagy szerinted miért nem mondja meg a pasid a gyereknek??

42. klenca (válaszként erre: 40. - Alfoldi13)
2011. jún. 8. 11:17

Arra gondoltam, megkérdezem tőle, mit gondol, miért alszik keveset otthon az apja.


Aztán majd ami választ ad, abból újabb kérdést teszek fel, de nem oktatnám, nem az én dolgom.


Szerintem okos gyerek, és képben is van.

2011. jún. 8. 10:49
Természetesen igen és bíztosítanám, hogy ugyanúgy szeretni fogja apa és anya is a jövőben...
2011. jún. 8. 10:46

azt gondolom meg kell beszélni mindent de azt hiszem elmondás nélkül is fogja ezt tudni...

békére voksolnék....nem az oktatásra...

39. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Klenca)
2011. jún. 8. 09:55
Szerintem tök mindegy mennyi idős a gyerek,ha kisebb,akkor is kell mondani neki minél hamarabb,csak a saját szintjén,hogy anyának és apának jobb külön.
38. klenca (válaszként erre: 34. - Kukla)
2011. jún. 8. 08:33

Anyu (ex) meló után szépen felöltözik, s eltűnik otthonról. Akár több napra is. A nagyok vigyáznak a kicsire, vagy lepasszolja valamelyik nagyszülőhöz. Megoldja a pasis ügyeit, meg a szórakozásait.


Gyermekeim nézegették a város bulifotóit, mivel oda költözünk, némi képet szerettek volna kapni a helyről, stb... Mutattak képeket, amin ex, jóval 20 évvel az átlagbulizók fölött feltűnik a képeken nem egy alkalommal.

37. klenca (válaszként erre: 26. - Kukla)
2011. jún. 8. 08:30

Én az apja új társa vagyok, nem tudom van-e jogom ezt feszegetnem a gyereknél. De mindenféleképpen kellene, mert napi kapcsolatban leszek vele, ha hozzánk hozza ki az apja, amikor ő vigyáz rá.


Mit tennél a helyemben?

Én kértem a páromat, hogy ezt ő beszélje meg a gyerekével. Nem tudom, megtette-e.

36. kukla (válaszként erre: 34. - Kukla)
2011. jún. 8. 08:27
Nem tudom miért kell államtitoknak kezelni egy ilyen ügyet ennyi idő után..
35. klenca (válaszként erre: 32. - 91d4989ab9)
2011. jún. 8. 08:27
Anyának van új pasija, talán nem is egy...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook