Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy 7 éves gyereknek elmondanád, hogy a szülei elváltak? fórum

Egy 7 éves gyereknek elmondanád, hogy a szülei elváltak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. kukla (válaszként erre: 33. - 91d4989ab9)
2011. jún. 8. 08:27
Anyunak azóta volt 2-3 kapcsolata, erről biztosan nincsen szó, de ha tegyük fel erről lenne szó, akkor is tartom magamat elég intelligensnek és érettnek, hogy elfogadjam a válaszát. Amúgy nem csak anyu nem mondott igazat, hanem senki sem a családból.. Itt bukott ki a dolog, akit megkérdeztem mást mondott...
33. 91d4989ab9 (válaszként erre: 31. - Kukla)
2011. jún. 8. 08:18
szégyelik, vagy ki akarják törölni a saját életükből is, tudod vannak olyan dolgok amit az ember legszivesebben meg nem történté tenne:D
2011. jún. 8. 08:17

fogadjunk hogy az anyának nincs uj pasija:D


akkor szokott ilyen lenni hogy elváltak de az anya ugy gondol a férjére mint régen meg hogy még összejönnek majd ezért nem is foglalkozik azzal hogy erről beszéljen


és most koppenhatott hogy ti együtt házat vesztek, talán most jött rá hogy nem lesz már ővé ez a pasi többé

31. kukla (válaszként erre: 28. - 91d4989ab9)
2011. jún. 8. 08:16
Igen, ebben biztos vagyok, hogy meg akartak óvni. De azt abszolút nem tudom megérteni, hogy amikor 20évesen rákérdezek a válásra, akkor miért nem lehet elmondani az igazat.
30. 91d4989ab9 (válaszként erre: 29. - Klenca)
2011. jún. 8. 08:15

te nem tehetsz semmiről itt a szülők a ludasak


az anya mert nem mondta el az apa meg azért mert ezt hagyta

29. klenca (válaszként erre: 25. - Nettas)
2011. jún. 8. 08:14
meg rólam...
28. 91d4989ab9 (válaszként erre: 26. - Kukla)
2011. jún. 8. 08:12

biztos mind a ketten nagyon szerettek téged, és nem akarták hogy ez neked fájjon és ezért voltak ilyen buták hogy nem mondták el neked az igazat


sajnos az hogy valaki szülő, nem jelenti azt hogy okos is főleg ilyen helyzetekben, fel a fejjel

27. 91d4989ab9 (válaszként erre: 25. - Nettas)
2011. jún. 8. 08:09

szerintem meg a szülőknek kéne tisztázni egymás között a szitut, klenca ebből maradjon ki amennyire lehet főleg hogy ő a válás után jött a képbe, tehát nem miatta váltak el


szerintem az exnej nem birt továbblépni még a pasin

26. kukla
2011. jún. 8. 08:08

A gyerekeket a helyükön kell kezelni, de nem szabad kirekeszteni a családi történésekből. Gondolom azért maradna titokban a válás, hogy ne sérüljön a gyerkőc... sajnos a sérülés ebben az esetben egy elkerülhetetlen vele járója, de az nem minden mennyire és a titkolózással, még a bizalmát is elveszítheted!


Nekem is elváltak a szüleim, de SENKI nem mondta el. Egészen tavaly őszig fogalmam se volt róla, amikor bevittem az egyetemre papírokat, köztük apu halotti bizonyítványát (10éves voltam, amikor meghalt) és egyszer csak azt látom a papíron, hogy családi állapot elvált. Napokig őrlődtem azon vajon mi történt és mi az igazság. Végül rászántam magamat, hogy megkérdezem. Senki még ennyi idő után se volt hajlandó elmondani mi történt, mi az igazság, miért váltak el... mindenki hebegett-habogott. Úgy éltem meg, hogy az egész viszonyom a családommal hazugságon alapszik...


Elismerem az én esetem speciális és más, de abban egyezik, hogy most jobban sérültem és a viszonyom is a családommal. Mindenképpen el kell mondani a gyereknek, mert ha mástól tudja meg akkor a bizalmát is elveszíthetitek, beszéljetek vele a saját szintjén!

25. nettas (válaszként erre: 20. - Nettas)
2011. jún. 8. 08:06

így leírva részletesebben háááát.... ez egy nagy katyvasz amit a gyerek szülei csinálnak Te meg részese lettél.

Le kellene ülnötök mindannyian és tisztázni a szitut a gyerek előtt...

szegény gyereknek miféle kép lehet az agyában a szüleiről....

24. 91d4989ab9 (válaszként erre: 22. - Klenca)
2011. jún. 8. 08:05

uha te vagy az uj nő az apa életében, jajj nehogy te mondd el neki, mert mindig a rossz hir hozóját fejezik le a filmekben is


majd apa vagy anya elmondja neki ha a gyerek rákérdez de te maradj ki ebből

23. Zizisicc (válaszként erre: 22. - Klenca)
2011. jún. 8. 08:04
Akkor itt leginkább az exet kellett volna előbb tájékoztatni a fejleményekről ......
22. klenca (válaszként erre: 19. - 91d4989ab9)
2011. jún. 8. 08:02
Mivel a napokban az apja vigyázott rá, ezért az új lakásunkat együtt nézték meg. Illetve ő is ott volt. Amikor hazavitte a gyereket az anyjához, lelkesen mondta a gyerek az apjának, hogy mesélj anyának arról a szép házról amibe költöztök apa! Na, akkor borult ki a bili, mert exfeleség nem volt tájékoztatva, hogy abba a városba költözünk. Szerintem a gyerek abszolute képben van, annak ellenére, hogy sem az apja, sem az apja nem hajlandó ezt az "apróságot" megosztani vele, hogy ők már nem házaspárok.
2011. jún. 8. 08:01
Nem is értem, hogy miért kellett eddig húzni-halasztani a dolgot. Az én lányom nem volt még 4 éves, amikor az apja elköltözött. Megmagyaráztam neki, hogy apa ezentúl nem fog itt élni, mert más a szerelme, nem az anya. Az, hogy válás, meg elváltunk, neki nem jelent semmit, a külön élést viszont simán felfogta és elfogadta.
20. nettas
2011. jún. 8. 08:00

Bocs előre is ha netán offként hat...

Eddig mit mondtak a gyereknek: "apa leugrott kenyérért azért nincs itthon hónapok óta..." ?!

Egy 7 éves gyerek nem hülye, csak gyerek.

Nem fog akkora tragédiát okozni neki, ha apuci nélkül kiegyensúlyozottabb a légkör otthon. Ezt a szülők nagyobb csapásnak gondolják a csemetéjük életében mint amit valójában okoz. Minél fiatalabb egy váláskor a gyerek, annál gördülékenyebben mennek a változások a kis fejében, életében.

A gyerek akkor fogja rosszul megélni ezt, ha az apjával jó kapcsolatban volt, viszont válás után letojja őt, vagy látja hogy civakodnak rajta a szülők.

ez a véleményem....

19. 91d4989ab9 (válaszként erre: 18. - Zizisicc)
2011. jún. 8. 07:57
egy hétéves gyerek rájön magától is sajnos az azt jelenti hogy felesleges ezt eltitkolni a gyerek elől mert nem hülye hanem csak gyerek:D
18. Zizisicc (válaszként erre: 16. - 91d4989ab9)
2011. jún. 8. 07:55
Hát ..... én csak azt láttam leírva abban a hsz-edben, hogy a gyerek a különélésből rájön ...... de azt nem, hogy a szülők ezt beszéljék meg vele. :o))
17. klenca (válaszként erre: 8. - Tisztisz0719)
2011. jún. 8. 07:54
Az én történetem. A páromnak van egy 7 éves gyereke, akinek eddig nem mondták el, hogy elváltak. Az apja gyakran külföldön dolgozott, nem tudom mit gondoltak. Több mint fél éve élünk együtt, az anyja mindenfélének elhord engem, s a gyerekeinek (van 3 de azok jóval idősebbek), azt mondja, én vettem el az apjukat a gyerekektől. Ez így nem igaz, mert amikor megismertem is már el voltak majd fél éve válva, csak akkor még muszájból mindketten ugyanabban a lakásban éltek. A gyerek tud róla hogy vagyok, tudja, hogy apja nálam, velem él. De most változik a szitu: Abba a városba költözünk napokon belül, ahol ők is laknak. Meddig lehet húzni-halasztani ezt az információt a gyerek elől? Egészséges ez így?
16. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - Zizisicc)
2011. jún. 8. 07:53

ugyanezt mondtam:D


és jobb ha a szülőtől tudja meg és nem egy osztálytárs szól be neki hogy elváltszülős


nem normális az a szülő aki ezt nem beszéli meg előre a gyerekével mégha pár éves is


el kellett volna mondani hogy apa meg anya nem szeretnének már együtt lakni de téged mindketten nagyon szeretnek, stbstb

2011. jún. 8. 07:52
Mindenképpen el.
2011. jún. 8. 07:51

A gyerek nem "hülye",érzékeli a családban történő dolgokat.

Az Ő szintjén el kell mondani/magyarázni ami történt.

Azt gondolom: a házasságot"barátságként" példálózva- megértethető 7 éves szinten is a szeretem/nemszeretem, barátom/nembarátom.

2011. jún. 8. 07:50

Én a négy évesemnek is elmondtam fél évvel ezelőtt (azaz 3,5 évesen), amikor eljöttünk albérletbe a maga szintjén, hogy: "Mi mostantól itt lakunk, Apa meg ott!", és amikor kérdezte, hogy mikor megyünk vissza, akkor mondtam Neki, hogy: "Nem megyünk már vissza, mert mi itt lakunk.", vagy a másik, amikor kérdezte, hogy Apa mikor jön ide az albérletbe haza, akkor mondtam, hogy: "Apa ide nem jön haza, mert Apa nem itt lakik, itt csak mi ketten lakunk", ezekre az "okfejtéseimre" annyit válaszolt: "Ja, tényleg, igazad van", és kész. Fél éve elköltöztünk, és azóta ez van. Nem volt se sírás, se hiszti emiatt részéről.

És nincs semmilyen elfojtás. Szépen kéthetente, meg amikor megbeszéljük, hogy szükségem van a gyerekvigyázásra, és tud segíteni, akkor elviszi az apja is a kisfiamat, de már tudatosult Benne szerintem, hogy én nem megyek, mert már egy ideje nem kérdezi.

Még anyósoméknál kérte párszor, ha Őket kértem meg a gyerekvigyázásra, hogy maradjak én is Vele, de végül ezt is feldolgozta, hogy nem. És az első alkalommal még kérte, hogy pusziljuk meg egymást a mamával, és megtettük a kérésére, de többet nem kérte, és szerintem fel is fogta, hogy a puszi elmaradása is azt jelenti, hogy nem tartozunk már össze.

És persze, nyilván látja azt is, hogy az apját sem puszilom már meg, amikor találkozunk.

12. 91d4989ab9 (válaszként erre: 6. - 111e183830)
2011. jún. 8. 07:50
dejóneved van:D
2011. jún. 8. 07:50

Szia!

Én 17 voltam, de így is megviselt. Jobb ha minél előbb elmondják neki. Milyen érzés lenne ha mástól tudná meg? Az a legfontosabb hogy a válás ellenére ugyanúgy törődjenek a gyerekkel, ne érezhesse azt hogy kevésbé szeretik. És új párkapcsolatot SOHA!!!!! ne helyezzenek előtérbe! Nem kell önfeláldozó szerepet vállalni!!!!!, sajnos az én anyukám a mai napig ezt teszi. Öcsém 12 éves, ezért nem igazán mer továbblépni, mert nem akarja hogy úgy érezze őt is elveszíti. Apámnak mindig jön az új nő akit el kell fogadni, mert nagy a szerelem...

Erre nagyon figyeljenek oda, és nem lesz semmi baj!

10. Zizisicc (válaszként erre: 4. - 91d4989ab9)
2011. jún. 8. 07:49
A gyerek tudja, érzi, de fontos, hogy a szülői kommunikáció összhangban legyen ezzel. Épp ezért fontos neki az igazat mondani és elmondani, hogy mi a helyzet. Nyilván nem a papír a lényeg.
2011. jún. 8. 07:47
Én a válás előtt,leültem vele és elmondtam a szitut, akkor volt hatéves. A gyerekek tudnak felnőttesen gondolkodni ha kell.
2011. jún. 8. 07:47
A gyerek rájön az biztos és így is úgy is egy nagy trauma lesz számára. Saját tapasztalat az én szüleim is elváltak 5 éves koromban. De sztem ha nem a te történeted akkor ne üsd bele az orrod már bocsi. De ha meg a te életedről van szó akkor meg minél hamarabb értesd meg vele. Sztem ilyenkor nincs olyan hogy kicsi nekem 4,5 évesen elmondták és felfogtam hogy apa nem fog itt lakni többet anyával. Szóval ez a legtisztább.
2011. jún. 8. 07:46
Az én kisfiam is 7 éves volt,de én már a szétköltözés előtt elmondtam neki.Ők nem hülyék csak kicsik,így mindent éreznek és tudnak.Minden félekép megviseli őket,nálunk két év kellett ahhoz,hogy elfogadja a helyzetet,de most már minden rendben.
6. 111e183830 (válaszként erre: 4. - 91d4989ab9)
2011. jún. 8. 07:43
ott a pont
2011. jún. 8. 07:42
Mi már a válás előtt elmondtuk neki. előbb-utóbb úgyis kiderül és akkor már inkább előbb és tőlünk tudja meg, ne mástól.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook