Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egészségesen étkezzünk, de mit? Melyek az egészséges ételek? fórum

Egészségesen étkezzünk, de mit? Melyek az egészséges ételek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. ápr. 17. 15:54

Majd még körbenézek máshol csíra ügyben.


Megszámoltam ma összesen 11 db édesítőszer tablettát ettem.Kávékba,teába,zabpehellyel.Ez sok vagy még belefér a megengesett mennyiségbe??


Az mit jelent,hogy vminek van CH tartalma X gr és ebből csak X gr a cukor.Ha van vmennyi CH tartalma vminek de abból a cukor tartalom 0gr vagy csak minimális azt miért lehet este is enni?

65. 2577cdcc12 (válaszként erre: 64. - 244ed1c739)
2008. ápr. 16. 21:52
Nálunk az Interspar-ban is van. Spar-ba nem járok, ott sajnos nem tudom van-e, de szerintem igen.
2008. ápr. 16. 21:46

Ma kerestem a csírákat a tescóban de sajnos nem találtam.A miénk egy kisebb tescó biztos azért nincs.:-((

Hol keressem még?Spárban lehet?Bió boltban,bár lehet az nincs még nálunk Tapolcán.

Kedvenc vacsim lett a zabpehely forró tejbe áztatva,kakaóval.Hmm ezt csak most úgy jött.

63. 2577cdcc12 (válaszként erre: 59. - Pimpi3)
2008. ápr. 12. 18:52
Csak mert azt írtad, hogy ülteted, meg hogy levágod, ezért hittem...
62. 2577cdcc12 (válaszként erre: 60. - 244ed1c739)
2008. ápr. 12. 18:51
Mindenféle. Hagyma, cékla, retek, mungóbab ...
2008. ápr. 12. 17:03
Helóka! Én régebben sokszor csíráztattam itthon. Vettem magot bioboltban, beletettem befőttes üvegbe a magot és vizet, hogy ellepje. Tetejére gumival raktam gézt és egy tálba fejjel lefelé, ferdén beleállítottam, hogy ki tudjon csorogni a víz. Minden nap kétszer átöblítettem, hogy ne penészedjen. Pár nap és kész. Lucerna- és retekcsírát készítettem.
60. 244ed1c739 (válaszként erre: 56. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 12. 16:47
Megfogom nézni a Tescóban és megkostolom majd.Milyen csírák vannak?
59. pimpi3 (válaszként erre: 58. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 12. 16:32

Azért szoktunk vizes vattába is rakni!Ott a viztöl elkezd csirázni és ugy már jo is!A natura boltba vesszük a magot!Ott ajánloták!Mondjuk a papirtörlös változatt jobb!:))

Amit vesztek is olyan lehet!Mag ami csirázik,nem?

58. 2577cdcc12 (válaszként erre: 57. - Pimpi3)
2008. ápr. 12. 15:22
De ezekben a csírákban benne van maga a mag is, tehát azért más, mint amit levágsz.
57. pimpi3 (válaszként erre: 56. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 12. 15:02
Sziasztok!Én is salikba szoktam tenni!Ültettek a gyerekek kis virágtartokba buzacsirát és probáltuk vzes vattába is!Jo frissen levágni!
56. 2577cdcc12 (válaszként erre: 54. - 244ed1c739)
2008. ápr. 12. 14:53

Mióta megszületett a fiam.


A csírákban rengeteg vitamin van, több százszorosa, mint magában a zöldségben.

Én salátákba szoktam rakni, de lehet sima vajas kenyérre is, vagy bármilyen ételbe, de azért a legjobb, ha nyersen eszed.Az, hogy drága-e az elég relatív, mert olyan 3-400 forint egy kis doboz, de ez viszonylag sokáig elég. A Tescoban legalábbis nálunk a salátáknál van.

2008. ápr. 12. 08:45

Kiváncsi lennék erre a kérdésre hogyan szavaznátok?

-Szoktál kenyeret lefagyasztani?

megtaláljátok a szavazások között

2008. ápr. 12. 07:09

Szia villers!

Nekem teljesült az álmom,egy fiam és egy lányom van.Te mióta sportólsz?


Egy másik fórumon olvastam a csírákról.A tv-ben is már többször beszéltek róla,de én még sose láttam ilyet.Csírák? Mire jók?Hogyan kell ezeket elkészíteni,mivel lehet enni ezeket?Tescóban merre keressem és mennyire drága?

53. 2577cdcc12 (válaszként erre: 52. - 244ed1c739)
2008. ápr. 11. 08:29

Hát a bolti méz általában nem látott méhecskét, állítólag. De én is szoktam venni, bár úgyis csak sütibe teszem, ott meg már mindegy az "egészséges" úgyis oda van...

Köszi a dicséretet, de ahhoz, hogy úgy nézzek ki, abban elég sok munka van...

Nem szeretnénk tesót, mivel csak akkor szülnék mégegyet, ha valaki garantálná, hogy lány lesz. Akkor akár többet is. De hát senki nem garantálja :o), vagyis természetes úton. Úgyhogy marad egyke a "kisfiam". Bár azt hiszem jó ez így. Már viszonylag önálló. Ha belegondolok, hogy újrakezdeni mindent, hát... Ott van nekünk a szőrös gyerekünk :o)

2008. ápr. 11. 08:18

Én megvettem a bolti mézet,az van rá írva vegyes virágméz.Inkább a piacon kellett volna mézet vennem??


Villers,megnéztem az iwiwen a képeidet.Van kép amin látszik milyen izmos a karod és milyen jó az alakod.Nekem is ez a célom.

Nem szeretettek volna/szeretnétek tesót a fiadnak?

51. 2577cdcc12 (válaszként erre: 50. - Bridgeeet)
2008. ápr. 10. 08:21
Hát csak azért írtam, mert az emberek 99 %-a bolti mézet használ. Meg azért, mert ahogy az előttem levő is megírta, az egészség nem egyenlő a fogyókúrával. Tehát van olyan üdítő, ami belefér, persze nem a 25%-os gyümölcstartalmúak, és agyon cukrozottak, de azért vannak :o) Ezeknek a kalóriatartalmuk elég magas, de attól még egészséges...
50. Bridgeeet (válaszként erre: 44. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 10. 07:54
Fel sem merült bennem, hogy nem házi méz :). Csak azért ajánlottam, mert üdítő hatású, és az üdítőkről szólt a kérdés.
2008. ápr. 9. 22:23
A zabpehelyről: én is ezzel csinálom a fasírtot, és nem érezni rajta, de általában a rakott ételekbe sem reszek rizst, az hízlal is, bonyolult is, hanem a darált húht hosszú lére eresztem, paradicsompürével szaporítom, és egy-két marék nyers zabpelyhet keverek hozzá, ez sütés közben megduzzad, táplálóbbá és szebb állagúvá teszi a rakott ételt, könnyen szeletelhető.
2008. ápr. 9. 22:17
Ja, vacsoraötlet: mi is gyakran vacsizunk salátát, az én másik kedvencem a zöldségkrémlevesek családja, 2x ugyanolyat még nem főztem. Azt hiszem, tettem már fel a receptek közé. Az alaprecept: kis olivaolajon valamilyen zöldséget megpirítok (egy- v. többféle, néha szín szerint, hagyma, fokhagyma ált. van benne), sőzom,felöntöm vízzel, ha kell beleteszek 1 erőleveskockát, puhára főzöm, leturmixolom. Ha akarok, teszek bele fehérbort, tejszínt vagy joghurtot, zöldfűszert. Parmezánnal, esetleg pirított mandulával megszórva, vagy pirítóssal tálalom. Nagyon egyszerű.
2008. ápr. 9. 22:10

Ne keverjük össze a fogyókúrás étrendet az egészséges táplálkozással. Persze, ha valaki egészséges ételeket megfelelő mennyiségben fogyaszt és mellette mozog, nincs szükség fogyókúrára, lassan normalizálódik a súly. Divatosak a szénhidrátszegény diéták, de ezek hosszútávú hatásai ma még nem kellően ismertek, és könnyen lehet, hogy kedvezőtlenek. Én például Atkinst semmiképp nem csinálnék.

Az MTA Táplálkozástudományi Szekciójának ajánlása szerint a helyes táplálkozás alapját éppen szénhidrátok képezik (persze mérsékelten finomított gabonafélék, nem tejkaramelle formájában), és heti 3x ktumplifogyasztást (nem sültkrumpli) javasol! Meglepő, ugye?

46. 2577cdcc12 (válaszként erre: 45. - 244ed1c739)
2008. ápr. 9. 21:28
Én mondjuk használom, de csak salátára a sima ecet helyett.
2008. ápr. 9. 21:22
Én az almaecetnek a szagát sem bírom.
44. 2577cdcc12 (válaszként erre: 43. - Bridgeeet)
2008. ápr. 9. 20:51
Azért ha az egészséges szóra megyünk rá, akkor a 100%-os gyümölcs és zöldséglevek, amik nem tartalmaznak hozzáadott cuccokat, beleférnek. Ellenben az almaecettel, és ugye a mézzel, ami manapság inkább szintetikus, kivéve a házi méz..
43. Bridgeeet (válaszként erre: 42. - 244ed1c739)
2008. ápr. 9. 14:06
Mivel a címben az "egészséges" szó szerepel. Ezért az udítők szóba sem jöhetnek. Mindegy, hogy light vagy nem. Helyette lehet pl. vízbe almaecetet és mézet tenni, én nagyon szeretem, főleg nyáron (persze ezt sem literszámra inni).
2008. ápr. 9. 13:44

Írjatok még praktikákat!

Pld Light margarint használtok?

Az édesítőszeres üditők tényleg jók?Van olyan ami 0 kalóriás, ez igaz lehet??

41. Icus
2008. ápr. 9. 11:59
Én levesbetétnek is használom a zabpelyhet:) nekem bevált. Jó nem olyan, mint a tészta, de nem üres a leves:)) A krémlevesbe és a paradicsomba pedig jó, zsemle kocka és rizs helyett:))
40. 2577cdcc12 (válaszként erre: 39. - 244ed1c739)
2008. ápr. 7. 10:46
Saláta, párolt, grill, hirtelen sült zölség (kivéve a burgonya). Zúró, natúr joghurt édesítővel, fahéjjal, vagy natúr kakaóval. Sovány sajt, sovány hús, sovány hal. Vagy ezek variációi.
2008. ápr. 7. 07:50

Villers!

Írnál pár vacsi tippet ami egészséges és nem hizlaló?Zabpelyhen kívűl.

38. 2577cdcc12 (válaszként erre: 37. - 244ed1c739)
2008. ápr. 5. 07:57
Én a Tesco-st, mert a család azt szereti. A pörköltöt még érteném, ha sovány húsból van, de a virsli, krinolin nagy része zsíradék, ráadásul állati, ami ugye nem a legegészségesebb. A másik fele adalék, illetve hússzármazék. Húst valójában csak nyomokban tartalmaz... Én inkább sütök egy szelet csirke, vagy pulykamellett, mint a virsli. Vagy halat.
2008. ápr. 5. 07:52

Sokszor jobb tudatlannak lenni. ☻ Én a pápai virslit szoktam venni,Te?

Norbi diétája szerint este is lehet enni főzőkolbászt,krinolint grillezve.Érdekes ,én úgy gondolnám,hogy eléggé hízlaló,zsíros étel.Pedig ezt is nagyon szeretem.És a pörkölt is köret nélkül 1-es kódú.Nem fura?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook