Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egészségesen étkezzünk, de mit? Melyek az egészséges ételek? fórum

Egészségesen étkezzünk, de mit? Melyek az egészséges ételek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. aug. 25. 19:08

hát itt nem sok konkrétumot látok arra, h mit is kell enni.

én eszem paprikát, paradicsomot, ilyesmit...

főzelékfélét - ebből szinte az össze félét megeszem.

csirkehúst, halad és disznóhúst is.

nyersen sztem nagyon a még sárgarépát.

eszem gombát.jughurt, kefírt, túrót, sajtot, felvágottak szalámik...mi jut még eszembe..?!

majd még megírom


ezek közül mi a jó és mi a nem egészséges?


tudja egyáltalán vki?

mert csak papolnak az egészséges táplálkozásról de konkrét dolgokat soha nem mondanak.

csak azt, h rost az kell a szénhidrát stb..

ezeket hallani csak...

95. Tünde29 (válaszként erre: 79. - 244ed1c739)
2009. márc. 9. 15:38
Én már egy két-három éve igyekszem tudatosan étkezni és mindig figyelem melyek azok a termékek, amik nagyban hozzájárulnak az egészségemhez. ilyen pl a Lícium gyümölcs is. hallotatok már róla?
94. vereskati (válaszként erre: 93. - 30501847b0)
2009. febr. 8. 08:01
Szintetikus vitaminok, táplálékkiegészítôk! Nemcsak egészségrombolók, hanem a pénztárcádnak sem barátai. E kettô elég a hanyagolásukhoz. Lassan már nem is tudom mit lehetne enni. Épp a napokban kaptam egy vicces emailt, ha gondolod elküldöm. Mert aszerint egy egészséges étel van, a csokoládé:))
2009. febr. 7. 15:12
Szerintem, a sok gyümölcs, zöldség kevés! Sajnos ezek már nem a régiek, az egyre kevesebb tápértékük mellett egyre több káros anyagot tartalmaznak, ráadásul a zöldségeket legtöbbször hőkezelés után fogyasztjuk. A problémára ma már nagyon sok féle táplálékkiegészítőt kínálnak, melyek lehetnek jók, de tartalmazhatnak szintetikus hordozóanyagokat. Én mindenevő vagyok, mellette néha bekapok ilyen pirulát, olyan pirulát és nem tudom, hogy igazán jól cselekszem-e?
92. 244ed1c739 (válaszként erre: 91. - Vereskati)
2009. febr. 7. 14:37
igen,az alapoktól kell kezdeni:ha jó mínőségű alapanyagokat vásárolunk már-is tettünk vmit az egészségünkért.
2009. febr. 7. 08:57
A legtöbbünk igyekszik egészségesen táplálkozni, bár ez sok esetben nem is olyan egyszerû. Én sokat járok a piacra és ôstermelôktôl igyekszem beszerezni a zöldség és gyümölcsféléket, és olyan hentestôl vásárolom a hús, aki ..................., bár ezt inkább a családom eszi.
2009. febr. 6. 16:51

Élénkitsük fel ezt a fórumot!

Van vki aki most kezdi el az egészséges táplálkozást??

Vagy vki aki régóta így étkezik?

89. ALLICS
2008. jún. 12. 15:12
Sok zöldség,gyümölcs rostban gazdag táplálkozás...
2008. jún. 12. 15:09
és a főzelékeket hogyan készíted el?
87. 244ed1c739 (válaszként erre: 86. - 2577cdcc12)
2008. jún. 12. 14:26
köszi,holnap megcsinálom.
86. 2577cdcc12 (válaszként erre: 85. - 244ed1c739)
2008. jún. 12. 14:20
Kicsit kiolvasztom. A szerecsendió ad egyfajta különleges ízt, de nem muszáj. Konkrétan nem tudom, én érzésre csinálom, de kostolgathatod közben. Fokhagyma 1-2 gerezd, tej az állagától függ, só kb 1 mokkáskanál, és kevés bors.
85. 244ed1c739 (válaszként erre: 84. - 2577cdcc12)
2008. jún. 12. 14:07

Fagyosan teszed a turmixba a spenótot?

Konkrétan a 450 gr.-hoz mennyi tejet,sót,fokhagymát,borsot tegyek?(nagyon ritkán főzök)

Szerecsendiót sosem használok,nélkülözhető vagy vegyek és használjam?

84. 2577cdcc12 (válaszként erre: 83. - 244ed1c739)
2008. jún. 12. 13:58

Hát én a spenótot nem főzöm :o)

Beleteszem a turmixgépbe (általában a mélyhűtöttet), hozzá só, bors, szerecsendió, reszel fokhagyma, kevés tej, és leturmixolom.Én szoktam beletenni sovány túrót, ha túl sűrű, akkor tejet. Ennyi...

83. 244ed1c739 (válaszként erre: 82. - 2577cdcc12)
2008. jún. 12. 13:31

Köszönöm a válaszodat, szerintem könnyűek a csontjaim mert mindig is vékonyka kislány voltam,csak amikor az anyósomhoz költöztem (aki istenien főz de nem éppen a legegészségesebben))akkor szedtem fel a plussz kilókat.


A tanácsodat kérném,hogy Te hogyan készíted a főzelékeket,gondolom nem lisztes habarással.

Most leginkább a spenót főzelék elkészítésére vagyok kiváncsi mert azt szeretnék főzni holnap.

82. 2577cdcc12 (válaszként erre: 81. - 244ed1c739)
2008. jún. 7. 07:51

Az, hogy kevés-e ez a kaja, az attól függ,hogy ezekből mennyit eszel, de valószínűleg a szénhidrát kevés. De ha nem vagy vészesen sovány látványra, akkor lehet,hogy neked ez az ideális. Mondjuk szerintem 162 cm-hez, ez nem annyira kevés, hogy kóros lenne, bár nem láttalak még soha. Az is lehet, hogy könnyűek a csontjaid, azért ennyi, stb...

Ha a környezeted szerint sem vészes, akkor örülj neki :o)

2008. jún. 7. 06:59

Szia Villers!

Én nem fogyokúrázom csak 1-2 dolgon változtattam az étrendemben,de már kezdek megijedni mert 58 kg voltam januárban és ma 51 kg vagyok.

Annyi a változás,hogy több zöldséget eszem kiegészítve a rizs és krumpli köretet.Csak reggel eszem teljeskiörlésű kenyeret(lidlis)és a vacsira már csak zabpelyhet,vagy zöldséget vmi felvágottal vagy hússal,vagy túrót paprikával.


A tanácsodat kérem,lehet hogy ez így kevés és azért fogytam le ennyire már??Akkor mit egyek még,hogy az jó is legyen?A kalóriákat sosem számolom nem is tudom hogyan kell.

Már nem is tornázom annyit csak 3 naponta vagy még kevesebbet.

80. 2577cdcc12 (válaszként erre: 79. - 244ed1c739)
2008. jún. 4. 10:53
A legtöbben itt csak valami "diétát" követnek, és szerintem elég kevesen vannak, akik egészségesen étkeznek, lévén a legtöbben fogyni akarnak...
2008. jún. 4. 08:33

Szeretnék olyan emberkékkel beszélni aki(k)tudatosan étkeznek és oda figyelnek arra,hogy mindig egészséges ételeket fogyasszanak.

Írjatok!!

78. Icus (válaszként erre: 72. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 25. 12:18

Egyet éretek. A teljes kiőrlésű kenyeret én is csak a Plusban vagy a Lidl-ben (német)veszem. A Sparban, a Tescoban, a Rossmanban, Dm-ben .. Dupla áron vannak és nekem nem is ízlenek. (lengyel)

A zabpehelyt pl. bioboltban veszem és ugyelek, hogy se Norbi se Alexandra "képe" ne legyen rajta, mert igy fele vagy harmad áron jutok hozzá:)

2008. ápr. 24. 20:20
Most nézem, tényleg, még Pécs van az adatlapomon, közben időközben már elköltöztünk :) na mindegy. Szerintem ezen ne vesszünk össze, hogy mi drága, meg mi nem, mert nem fogjuk egymást meggyőzni; a többiben meg egyetértünk.
76. 2577cdcc12 (válaszként erre: 75. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 23. 22:16
Pécs azért nem egy kisváros, és szerintem ha valaki havonta rászán egy kis időt a bevásárlásra, akkor ez megoldható. Persze, ha valakinek se kocsija, se ideje rá, az más... Én mondjuk régebben tartottam vidéken órát, ahol valóban nem volt lehetőség sok dolgot megvenni, de ez egy kis falu volt. Ott is volt, aki odafigyelt, és azt mondta, hogy ő havonta egyszer bemegy Vácra (busszal) és ott megveszi, amit nem kap a kis boltban. Volt a másik, aki siránkozott, hogy ott nincs semmi (pedig ő speciel megengedhette volna, hogy bemenjen).Persze vannak extrém helyzetek, de szerintem mindenki oda tud figyelni, ha akar, hogy legalább a kettő rosszból a jobbat válassza. És ha ez már megvan, akkor már tett valamit.
75. ab4b6bc17d (válaszként erre: 72. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 23. 18:53

Nem akarok kekeckedni, de ahol én lakom van egy CBA és egy Coop...

Abban igazad van, hogy függ az odafigyelésen. Tegyük hozzá, hogy azon is, hogy hol laksz :)

A bőrt én sem ettem meg sohasem. Nem azért mert egészségtelen, hanem mert undort kapok tőle. S jobban kedvelem a pipihusit, vagy a halat, mint a disznóhúst. Cukrot nagyon ritkán fogyasztok, stb. stb. Ezekkel most nem mondtál nekem sokat, mert ezek alapvető dolgok nálunk is.

Azonban egy átlagos családnak igenis drágák az egészségesebb ételek.

2008. ápr. 23. 14:41
Én azt tartom egészségesnek, amit én készitek meg ha zsiros akkor is, mivel zsirra is szüksége van a szervezetnek, aztán jó ha tudom mi van benne-
73. 244ed1c739 (válaszként erre: 72. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 23. 14:39
egyettértek!tényleg odafigyelés és tapasztalat kérdése az egész.
72. 2577cdcc12 (válaszként erre: 71. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 23. 13:44

Én például megtehetném, hogy megveszem az update termékeket, mégsem teszem, mert tök irreális az ára, és fele annyiért megcsinálom, vagy megveszem ugyanazt, csak nincs rajta Norbi képe.

Én egészséges kajákat főzök és veszek, és semmivel nem költök többet, mint más.

Én is teljeskiörlésű kenyeret veszek, ami a Plusban, vagy a Lidl-ben 140 forint, és fél kiló. Persze bemehetnék a sarki boltba, és megvehetném 400-ért is. A zöldség sem kell hogy primőr legyen, jó a fagyasztott, legolcsóbb is. A köles sem drágább, mint a krumpli. Zabpelyhet is vehetek fél kilót 130 forintért, és 1000-ért is. Tehát szeritem az odafigyelésen múlik.

Az sem nagy pénzkidobás, ha a csirkecombról lehúzom a bőrt.

A cukros joghurtok helyett sem drágább a natúr, ha teszek bele némi gyümölcsöt.

Tehát lehet viszonylagosan ugyanannyiért egészségesen enni.

2008. ápr. 23. 13:01

Nem minden csoki drága. Én megelégszem egy sport szelettel is, ami 50 ft.

De félreértés ne essék, bizonyos termékekben megveszem az egészséges ételeket, ételanyagokat, mert nekünk sem mindegy, hogy mit eszünk.

Azonban egy hétmagvas kenyére nálunk 250 ft. körül mozog és ez kb. 10 kis szelet kenyeret tartalmaz. Ezt egy férfiember egy étkezésre felfalja.


Ha pl. Updates termékeken kéne éljünk, hát szintén mélyen a pénztárcámba kéne nyúljak, esetleg még a gyerek malacperselyébe is.


Sütit nagyon ritkán eszünk cukrászdában, de amiket te leírtál, azokat a nem egészséges csoportba szokták sorolni.


Kitartok amellett, hogy a legegészségesebb ételek egyben a legdrágábbak is. És gondolj csak az átlagfizetésekre!

70. 2577cdcc12 (válaszként erre: 69. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 19. 20:35
Ez így azért sántít, mert a csokik is drágák, sőt egy szelet süti is 2-300 forint, tehát nem olcsó, és megveszik az emberek... Tehát csak el kell dönteni, hogy mire költünk :o)
2008. ápr. 19. 15:52
Ha anyagilag nézem a kérdést, azok az egészséges ételek, amik a legdrágábbak egy áruházban: pl. hétmagvars kenyér, teljeskiörlésű kenyér, valódi olívaolaj, bioélelmiszerek...
2008. ápr. 18. 06:14
Értem.De a zabpehelyben is sok a CH!
67. 2577cdcc12 (válaszként erre: 66. - 244ed1c739)
2008. ápr. 17. 16:12

Azt jelenti, hogy nem csak a cukor a szénhidrát. Nem az a lényeg, hogy mennyi a szénhidrátból a cukor, hanem, hogy mennyi az össz szénhidrát, ha sok, akkor ne edd este. Persze ha fogyni akarsz, mert ez nincs összefüggésbe az egészséges kajával...

Fogalmam sincs, mi a sok az édesítőből, de én ennél biztos többet használok egy nap. A folyékonyra az van ráírva, hogy nem lehet több, mint napi 100 csepp. Ebből kiindulva nem sok a 11 db.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook