Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egészséges és mégis olcsó receptek! Segítsetek minél többet összegyűjteni! fórum

Egészséges és mégis olcsó receptek! Segítsetek minél többet összegyűjteni! (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. 9c8432d068 (válaszként erre: 38. - 9678a02221)
2013. ápr. 20. 14:09

" VAJ VAGY MARGARIN? " /szemelvény/


"Bár mindenkinek markáns véleménye van a témáról, és mindkét fél súlyos érveket mutat fel a vaj, illetve a margarin mellett és ellen, napjainkban még mindig a margarin van előnyösebb pozícióban. Orvosi szempontból továbbra is az állati zsiradék fogyasztását kell visszaszorítani. Ne fordítsunk hátat azonban a vajnak sem, mértékkel fogyasztva csökkenthető az érelmeszesedés kockázata."

38. 9678a02221 (válaszként erre: 35. - Mazsinka)
2013. ápr. 20. 10:09
A zsir allitolag egeszsegesebb mint az olaj a szervezetunk szamara.. De ki tudja?
37. 9678a02221 (válaszként erre: 32. - 9c8432d068)
2013. ápr. 20. 10:06
A margarinnal egeszsegtelenebb dolog nem nagyon van.. Kb olyan mintha muanyagot ennel.
36. Mazsinka (válaszként erre: 35. - Mazsinka)
2013. ápr. 20. 09:09
Persze ott van alternatívaként a kókuszzsír, olivaolaj és társai... de a fórum címe az, hogy olcsó receptek, ami meggátolja az embert abban, hogy felvéssen ide ilyen alapanyagokat.
2013. ápr. 20. 09:08
Én a marhapörit zsírral készítem, és szerintem a zsír egészségesebb, mint az olaj, de ez is vita tárgyát szokta képezni. A zsír állati eredetű, tudod, miből van, de az olaj elég sok kezelésen esik át ahhoz, hogy ne legyen szimpatikus. Egyébként használok olajat is. Ez kb. olyan téma, mint az, hogy melyik az egészségesebb, az édesítő vagy a cukor. Nyilván a méz, de rengeteg benne a kalória, ezért marad az édesítő, ami ugye "rákkeltő". Az, hogy valami a fogyás szempontjából ideálisabb, még nem biztos, hogy egészségesebb is. Vagy ki tudja?
34. 9c8432d068 (válaszként erre: 33. - 9c8432d068)
2013. ápr. 20. 09:07
A burgonyát tévesen írtam az előző receptnél,80 dkg/vagy 1 kg kell. /Rakott sült hús zöldségekkel recept /
2013. ápr. 20. 09:05

Rakott sült hús zöldségekkel recept


Hozzávalók:


4 szelet sertéscomb csont nélkül

30 dkg új burgonya

2 db paprika

2 db paradicsom

1 közepes fej vöröshagyma

1 nagy doboz tejföl

20 dkg trappista sajt /kevesebb is elég/

só,bors,delikát


Elkészítése:

A burgonya külső héját lekaparjuk,megmossuk, majd 4 felé vágjuk és kivajazott jénaiba tesszük. Rátesszük az apróra vágott paprikát és hagymát. A tetejére ráhelyezzük a vékonyra kivert hús és paradicsomszeleteket. Majd a befűszerezett (só,bors,delikát)tejfölt ráöntjük. Végül jó vastagon megszórjuk sajttal. Majd sütőben kb.1 órát sütjük, akkor van készen,ha sajt már jól rápirult.


Hamarosan itt lesz a szezonja az újburgonyának,de addig szerintem régiből is elkészíthető az étel.

32. 9c8432d068 (válaszként erre: 18. - Mazsinka)
2013. ápr. 20. 08:59
Miért ne lehetne a marhapörkölt egészséges,ha zsír helyett kevés olajjal készíted? Lényegében valamennyi zsírt is kell fogyasztani,mert a zsírban oldódó vitaminok csak így tudnak felszívódni, és a zsírnál,zsírféleségeknél sokkal egészségtelenebb a cukor és a fehér liszt fogyasztása.Én egyiket sem használom,és olajjal,margarinnal főzök.
31. 9c8432d068 (válaszként erre: 20. - Málnabogyó)
2013. ápr. 20. 08:56
Rántott dolgokat lehet sütőben is készíteni,vékonyan olajozott sütőpapíron,olajjal megspriccelve. Zsemlemorzsa helyett búzakorpa vagy zabkorpa,liszt helyett zabpehelyliszt,vagy teljeskiörlésű liszt. Így máris sokkal egészségesebb.
2013. ápr. 20. 07:46
Ez jó fórum, nézek róla recepteket, meg majd írok is.
2013. ápr. 20. 07:44

Gombakrémleves, fokhagymakrémleves.

Az alapjuk mindnél ugyan az, annyi, hogy vöröshagyma mindbe kerül, meg én is inkább tejszínnel csinálom. De a lényeg, hogy a fűszer a kakukkfű és a borsikafű, meg természetesen só, és bors. Néha egy kicsi rozmaringot is teszek bele, de csak nagyon kicsit.

A gombakrémlevesnél először megfőzöm a gomba egy részét alaplének, a maradék gombát meg már a turmixoltba teszem egészben, és úgy főzök még rá egy kicsit.

2013. ápr. 19. 23:11

Brokkoli-zoldseg kremleves

1 nagyobb fel brokkoli 1 nagyobb feherrepa 2 sargarepa 1 gerezd fokhagyma orolt komeny poci bors so

A brokkolit megtisztitom rozsaira szedem a zolsegeket nagyon aprora foldarabolom,olivaolajon vagy vajon (kinek mi a szimpatikusabb) megfuttatom 1 ek kukoricaliszttel megszorom.Tuzrol leveve hozzateszem a brokkolit felontom annyi vizzel hogy ellepje.Felforralom,utana lejjebb veszem a homersekletet,es keszrte fozom..(kb 15 perc)

Botmixerrel pepesitem.Lehet tejfollel,vagy joghurttal, tejszinnel (izles szerint)besuriteni.

Reszlt sajjtal,vagy mozarella darabokkal talalom.

27. Mazsinka (válaszként erre: 24. - Málnabogyó)
2013. ápr. 19. 21:50

"Édesség" innen, a Hoxáról (zabpelyhes, bögrés süti):


40 g őrölt zabpehely

1 dl tej

1 késhegynyi szódabikarbóna

kakaó, egy kávéskanállal

fahéj

rum- vagy vanília aroma

édesítőszer

1 tojás fehérje keményre felverve


A tojásfehérje kivételével a többit összekeverjük egy NAGYOBB bögrében. A fehérjét kemény habbá verjük és óvatosan beleforgatjuk a tésztába. Irány vele a mikró.


Finomnak finom, de a bögre tényleg nagy kell, hogy legyen, mert én jól kifuttattam, és ki is szárítottam. Nem emlékszem, hány percig sütöttem.

26. Mazsinka (válaszként erre: 23. - Málnabogyó)
2013. ápr. 19. 21:41
Vannak még krémleves tippjeid? Én burgonyából is szeretem, de mostanában nem csinálom, még favorit a spenót.
2013. ápr. 19. 21:40

Tojáslepény:


felverem a tojást, ízesítem, palacsintasütőben kisütöm liszt nélkül, vékonyan, akár a palacsintát. Megtöltöm vegyes zöldségekkel, pirított, csíkozott csirkemellel, én túróval, kettőbe hajtom, kész a gyors ebéd. Nem a legolcsóbb, de lisztmentes, egészségesnek mondanám.

24. málnabogyó (válaszként erre: 22. - Mazsinka)
2013. ápr. 19. 21:37

Ja igen, az "édességekről" ne feledkezzünk meg. Néha az is kell!

:)

23. málnabogyó (válaszként erre: 10. - Mazsinka)
2013. ápr. 19. 21:35

Nyammíí. Egyik kedvencem, és milyen rég csináltam... El is feledkeztem róla :) Kösz a tippet.

Próbáld ki egy kis kakukkfűvel és borsikafűvel. Kissé édeskést ízt ad neki, de nem vészes. Azóta minden krémleveshez hozzácsempészem (a gyümölcshöz nem), és nagyon feldobja.

Ezt a receptet külön köszönöm :)

2013. ápr. 19. 21:34

Diétás, édes répamuffin:


20 deka darált zabpehely, négy répa apróra reszelve, 20 édes pötyi porrá zúzva vagy más édesítő, fahéj, narancshéj, kevés tej, 2 kanál vaj, fél sütőpor, 2 tojás. Összekutyul muffinsütőben kisüt (kb. fél óra). 12 darab lesz. Nekem nagyon ízlik.

2013. ápr. 19. 21:29
Szerintem a kimondottan diétás recepteket jelöljük meg, mármint írjuk oda, és így senkinek nem lesz megtévesztő. Vagy valami hasonló módon különböztessük meg őket, vagy éppen a másik oldalt.
2013. ápr. 19. 21:26

Köszönöm a recepteket!

Jöhetnek a diétás receptek, de ide nyugodtan írhattok másfajtát is, az elsődleges, hogy EGÉSZSÉGES legyen, és OLCSÓ. A burgonya számomra még az egészséges kategóriában van, csak a lényeg a mértékletesség.

A rántott dolgokra már inkább mondják, hogy egészségtelen, de ezt mindenki döntse el maga, hogy mi fér bele, hisz ha az olaj felhasználásánál betartjuk az alapszabályokat és nem minden nap ilyet eszünk, akkor miért ne dobhatnánk fel néha a jó öreg zöldségeket is egy kis öltöztetéssel.? Nemde? :)

2013. ápr. 19. 20:25

Rántott zeller, az egyik kedvenc, más fórumra már feltettem

Nagyon vékony karikákra szelem a zellert, a sajtot és ugyanilyen vékony, szeletelt sonkát v felvágottat veszek. Zeller-sajt-sonka-zeller egymásra, tenyérrel összenyomom, lisztbe és tojásba forgatva kisütöm. Még olyannak is nagyon ízlett, aki előre megmondta, h nem szereti a zellert. Nem érzik ki semminek az íze, de úgy együtt nagyon finom.

Amiket feltettetek, mind nagyon finom lehet. Az avokadot én is szeretem, de nem merek enni, már nem is tudom, miért. Hashimotos pm betegségem van és a cukrom nincs teljesen rendben és vmelyikkel kapcsolatban olvastam h sajnos nem szabad. Amíg ettem, vagy krémnek csináltam én is, a másik módja amit nagyon szerettem: pirítóst megkentem vékonyan vmilyen olajjal (szőlőmag, barack v oliva) arra szeltem az avokadot, picit megszőrtam sőval, borssal és citromlével. Húúúú de finom! Egy horvát kolleganőm mondta, h így a legjobb.

18. Mazsinka (válaszként erre: 16. - 9c8432d068)
2013. ápr. 19. 18:55
Akkor nálam a marhapörkölt is egészséges, meg minden más, amit magam készítek, nem dobozos, vegyszeres, permeteztt, tartósított, színezett, csomagolt, kutyult.......
2013. ápr. 19. 18:02

ANTIOXIDÁNS LEPÉNY REGGELI


2 tojás

4 evőkanál zabpehely

30 g étcsoki reszelve

egy csipet fahéj

50 g fagyaszott vagy friss bogyós gyümölcs (ribizli, szeder leginkább, a bogyósok csak augusztusban idény, úgyhogy vagy akkor vedd, vagy fagyasztva)


Az egészet összeturmixolni és olajjal kikent serpenyőben vagy gofrisütőben megsütni.


Hozzá egy csésze fehér tea édesítővel.


A fehér tea gazdagabb antioxidánsban mint a zöld, de mivel értékesebb és drágább is, ezért zöld teával szokták higítani, mindenesetre a legrosszabb ami történhet, hogy 90%-ban zöld tea és a többi fehér tea, de még így is, a második antioxidánsban leggazdagabb tea a zöld, úgyhogy ártani nem árt:)

16. 9c8432d068 (válaszként erre: 14. - Mazsinka)
2013. ápr. 19. 16:46

Itt most nem diétás,hanem olcsó és egészséges receptekről van szó.

A zsemlemorzsa és burgonya esetében attól függ,milyen diétáról van szó,mert van,ahol belefér az is. pl. 90 napos.

15. bnoi7525 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2013. ápr. 19. 16:38

Sziasztok, ezt az avokadokremet en is szoktam kesziteni - altalaban martogatosnak repahoz, uborkahoz - de vaj helyett en 0%-os joghurtot mixelek hozza, ugy meg inkabb dietas.


En most rakott kaposztat csinaltam dietasan. Nem tudom a csirkemell mennyire szamit olcsonak, azzal keszitem, osszedaralom voroshagymaval, fokhagymaval, megfuszerezem, teszek hozza egy tojast meg egy-ket evokanal zabkorpat. Tepsibe retegezem a savanyukaposztat, csirkemelles szmotyit, megint savanyukaposztat es 0%-os joghurtot, osszesutom. Egy adag kb. 200 kaloria, de megis kiados.

2013. ápr. 19. 15:09
Úgy látszik, én tévedésben vagyok, mert nálam a zsemlemorzsa, krumpli stb. nem fér bele a diétás kategóriába. Ha viszont csak az egészség a kritérium, akkor jóformán minden az, ami nem bolti vacak, hanem piacról (vegyszermentes), vagy bio forrásból származik, én otthon elkészítem, nincs benne tartósítószer stb... ezt jó lenne tisztázni.
2013. ápr. 19. 13:59

Ez egy nagyon jó és olcsó recept,magában,vagy burgonyapürével,rizzsel fogyasztható.



Zabpelyhes répafasírt hagymásan



hozzávalók 2 főre


30 dkg sárgarépa

10 dkg zabpehely

1 db tojás

1 kis fej vöröshagyma

1-2 gerezd fokhagyma

2-3 ek zsemlemorzsa

ízlés szerint só

bors

pirospaprika

zsemlemorzsa a hempergetéshez

olaj a sütéshez



A megtisztított répákat almareszelőn lereszeljük, lesózzuk, és állni hagyjuk.

Ez idő alatt felaprítjuk a hagymát és a fokhagymát.

Hozzáadjuk a répához a hagymákat, a zabpelyhet, a tojást, a zsemlemorzsát. Megborsozzuk, és megszórjuk pirospaprikával.

Jól összekeverjük (én még egy kicsit állni hagyom, hogy a zabpehely magába szívja a répa levét), majd gombócokat formálunk belőle, zsemlemorzsába meghempergetjük, és bő olajban kisütjük.

2013. ápr. 19. 13:06

Paleós és nem paleós, egészséges receptjeim:

[link]


Bocs, hogy linket teszek be, nem akarok offolni, csak nem akarom magam ismételni, na meg itt képek is vannak.


De írok ide is egy nagyon egyszerű recit, ami mostanában nekem nagyon tetszik: zöldséges pörkölt.


Legutóbb zöldbabbal készítettem, gyakorlatilag sima hagyományos pörkölt (sertéscombból), csak mirelit zöldbabot adtam hozzá az utolsó 20 percben, kb. ugyanakkora mennyiséget, amennyi a hús volt. Nagyon finom, a zöldség is átveszi a hús ízét, elkészíthető borsóval, vagy cukkinivel, vagy tetszés szerinti bármilyen zöldséggel. (Így az ízvilága is gazdagabb lesz, árban olcsóbb, és még egészségesebb is.)


Én vegyes zöldsalátával, párom rizzsel ette, nagyon finom volt.

2013. ápr. 19. 12:41

Ma rántott gomba volt és ropogósra sült serpenyős burgonya az ebéd,és diétás eperkrémes piskóta.


A rántott gombát mindenki ismeri. A ropogós serpenyős burgonyához héjastól megfőzöm az apróbb burgonyát,megtisztítom, enyhén olajozott serpenyőbe öntöm,megszórom tengeri sóval,és kb.2 evőkanálnyi citromlével meglocsolom.Erősebb tűzön gyakran forgatva pirosra sütöm. A citromlétől kap szép ropogós bevonatot. Kb.15-20 perc alatt kész,a burgonya előző napon is megfőzhető.


A diétás eperkrémes piskótát zabpehelyliszttel készítem és édesítővel. 6 tojás,6 evőkanál zabpehelyliszt, édesítő,fél cs. sütőpor,és 2-3 evőkanál víz. Sütőpapírral bélelt tepsiben 15-20 perc sütés. A krémhez 2 cs. eperpuding édesítővel és 6 dl tejjel megfőzve,15 dkg Rama margarinnal kikeverve. Belekeverek 25 dkg összetört epret,a piskótára kenem, és növényi tejszínnel bevonom a tetejét.

2013. ápr. 18. 23:25
Akkor egy tényleg olcsó és pofonegyszerű étellel kezdem: hagymakrémleves. Én úgy készítem 2 személyre, hogy két-három fej vöröshagymát megpucolok, összevágok, majd két-három gerezd fokhagymával is ezt teszem, felöntöm vízzel, hogy ellepje, kicsit többel, majd megfőzöm kb tíz perc alatt mindezt, sózom, borsozom, szerecsendiót teszek rá, majd ha kész, botmixerrel pürésítem, reszelek rá sajtot, és ennyi. Nagyon gyors és finom, a férjem imádja. Fel lehet turbózni tejszínnel vagy tejföllel... nekem így olcsóbb, gyorsabb, egyszerűbb.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook